Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
2846 Strony < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Ukraina: konflikt, wydarzenia, opinie, informacje,
     
Alcarcalimo
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.934
Nr użytkownika: 43.461

Robert
 
 
post 16/12/2013, 11:44 Quote Post

A do tego jeszcze nasi kochani politycy grają tak, aby gość musiał ustąpić przed Putinem.
EU Ukrainę zlewa, więc powinniśmy nie oglądają się na nią stać się tam mediatorem.

Tzn. dobrze że Kaczyński pojechał. Źle że tylko on i tylko do Banderowców. Nasi przedstawiciele powinni pokazać się tu i tu, i próbować grać rolę dobrego króla z powieści Sienkiewiczowskiej
Wchodzimy w tyłek UP-a, jednocześnie zaś zrażamy do siebie Janukowicza i wschodnią Ukrainę, która ma o nas lepsze zdanie niż zachodnia.

Ogólnie rzecz biorąc to by nam się przydał Mąż Stanu (specjalnie z dużych liter), taki z prawdziwego zdarzenia, który umiał by to rozegrać.
No ale bidno z tym u nas.

Ten post był edytowany przez Net_Skater: 16/12/2013, 16:41
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #16

     
Mikołaj II
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 229
Nr użytkownika: 32.432

Stopień akademicki: magister
 
 
post 16/12/2013, 11:58 Quote Post

Nie byłbym taki skory do potępiania naszych polityków w tej kwestii. Stawka jest duża, Unia działa w sojuszu z USA, zakulisowo strasząc sankcjami gospodarczymi i podsycając protesty, Rosja robi to samo. Próba mediacji byłaby chyba niemożliwa, raczej trzeba wspierać swoje aktywa, tak jak robi to Putin. Jak niby mielibyśmy nakłaniać Janukowycza, skoro nasza opcja uderza w grupę, na której opiera się jego władza, a punktem wyjściowym jest uwolnienie jego największego oponenta- Julii Tymoszenko?

Jeżeli zgadzamy się w punkcie, że Janukowycz jest pragmatykiem i jego celem jest utrzymanie się przy władzy, to taka opcja nie wygląda dla niego obiecująco. W obecnym momencie Partia Regionów grozi jakimś rozwarstwieniem i być może poświęci Janukowycza. http://www.rp.pl/artykul/956150,1072751-Ja...raci-grunt.html

Kaczyński nawiasem mówiąc pokazał, że choćby i z diabłem, byle przeciw Moskwie. Dobrze, że partia rządowa też tam była i eurodeputowani, niespotykany jeden głos.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #17

     
paweł234
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 344
Nr użytkownika: 73.890

 
 
post 16/12/2013, 13:36 Quote Post

'Kaczyński nawiasem mówiąc pokazał, że choćby i z diabłem, byle przeciw Moskwie. Dobrze, że partia rządowa też tam była i eurodeputowani, niespotykany jeden głos'

Ależ nic w tym dziwnego > Czy Ukraina w UE (w perspektywie czasu) czy lawirująca pomiędzy UE a Rosją bez końca i wyciągająca kasę z obu stron (tak by chciał Janukowycz czy raczej oligarchowie) to z perspektywy Polski lepiej niż Ukraina podporządkowana Rosji.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #18

     
Mikołaj II
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 229
Nr użytkownika: 32.432

Stopień akademicki: magister
 
 
post 16/12/2013, 16:33 Quote Post

Nie, że dziwne. Bardziej- rzadkie. Najgorsze, co by mogli zrobić to rozdźwięk w tej kwestii. Poza tym- zgoda.

Nawiasem mówiąc Moskwa przesuwa pionki:
http://news.yahoo.com/moscow-missiles-west...-124858510.html
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #19

     
master86
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.766
Nr użytkownika: 67.202

Robert
 
 
post 16/12/2013, 17:48 Quote Post

QUOTE(Mikołaj II @ 16/12/2013, 10:16)
Kolega master86 chyba nie rozumie, że decyzja, czy trzymać z blokiem postsowieckim, czy wejść na (czasem długą) drogą zmierzającą do integracji z UE to wcale nie pierwsza lepsza decyzja.
*


Nie, kolega master86 nie rozumie tego rozpuszczania się mediów i co poniektórych Polaków nad losem Ukrainy, jakby jej los miał mieć wpływ na los Polski.
Kolega master86 nie rozumie, jak polscy politycy, uważający się za nie wiadomo jakich patriotów (Kaczyński) stają w jednym rzędzie ze zwolennikami UPA, robią wszystko aby dopiec Putinowi.
Kolega master86 nie rozumie też dlaczego zadymy w Kijowie są tak nagłaśniane ptrzez media - łącznie z tymi "patriotycznymi", vide: niezależna.pl, dla której "eurozadymiarze" to niemal AK-owcy walczący o wolność i niepodległość...

No i na koniec dziwię się trochę, że zadymy w Kijowie skutkują co najmniej dwoma tematami na tym forum wink.gif



Ten post był edytowany przez master86: 16/12/2013, 17:51
 
User is offline  PMMini Profile Post #20

     
Alcarcalimo
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.934
Nr użytkownika: 43.461

Robert
 
 
post 16/12/2013, 18:03 Quote Post

QUOTE
Nie, kolega master86 nie rozumie tego rozpuszczania się mediów i co poniektórych Polaków nad losem Ukrainy, jakby jej los miał mieć wpływ na los Polski.


To niech kolega master łaskawie zauważy, iż Moskwa nie stanowiła zagrożenia dla terytorium Polski póki nie miała pod swym panowaniem tzw. płd rusi, tj. właśnie Ukrainy.
Ukraina niezależna od Rosji jest gwarantem niezależności Polski.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #21

     
Mikołaj II
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 229
Nr użytkownika: 32.432

Stopień akademicki: magister
 
 
post 16/12/2013, 18:09 Quote Post

Ani pokój, ani dobrobyt, ani szeroko rozumiane bezpieczeństwo nie są dane raz na zawsze, stąd wciąganie innych krajów do naszego bloku jest dla nas korzystne. Skoro nie damy rady kolejne postsowieckiej republiki wciągnąć do NATO, to niech chociaż do UE.

Nie wiem, co mam odpowiedzieć na sugestię, że los Ukrainy nie przekłada się na los Polski. Dla mnie jasne jest to, że los wszystkich naszych sąsiadów się na nas przekłada i w płaszczyźnie politycznej i w płaszczyźnie gospodarczej. Ukraina stowarzyszona z UE, to Ukraina dokonująca transpozycji acquis communautaire do swojego prawa, to Ukraina o prawie zbliżonym do nas, korzystająca z 4 swobód, to Ukraina w której się łatwiej inwestuje, co z kolei jest korzystne dla nas. Ukraina z Unii Celnej to Ukraina z rynkiem dostosowanym do Rosji, czyli nie do nas. To moje argumenty. Jeżeli kolega dalej nie rozumie, to proszę spróbować przekonać mnie swoimi argumentami, może wtedy okaże się, że to ja nie rozumiem.

A co do dwóch tematów, to prawda.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #22

     
Marek Zak
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.880
Nr użytkownika: 72.286

Marek Zak
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Korpomiś & Pisarz
 
 
post 16/12/2013, 18:44 Quote Post

QUOTE
[=Mikołaj II]
Ani pokój, ani dobrobyt, ani szeroko rozumiane bezpieczeństwo nie są dane raz na zawsze, stąd wciąganie innych krajów do naszego bloku jest dla nas korzystne. Skoro nie damy rady kolejne postsowieckiej republiki wciągnąć do NATO, to niech chociaż do UE.

Nie wiem, co mam odpowiedzieć na sugestię, że los Ukrainy nie przekłada się na los Polski. Dla mnie jasne jest to, że los wszystkich naszych sąsiadów się na nas przekłada i w płaszczyźnie politycznej i w płaszczyźnie gospodarczej. Ukraina stowarzyszona z UE, to Ukraina dokonująca transpozycji acquis communautaire do swojego prawa, to Ukraina o prawie zbliżonym do nas, korzystająca z 4 swobód, to Ukraina  w której się łatwiej inwestuje, co z kolei jest korzystne dla nas. Ukraina z Unii Celnej to Ukraina z rynkiem dostosowanym do Rosji, czyli nie do nas. To moje argumenty. Jeżeli kolega dalej nie rozumie, to proszę spróbować przekonać mnie swoimi argumentami, może wtedy okaże się, że to ja nie rozumiem.
/


Szanowny Mikołaju. Zgadzam sie z tobą na temat bezpieczeństwa Polski i istnienia niezależnej Ukrainy, ale zważ, że Ukraińcy głosowali na Janukowicza, który otwarcie głosił priorytet dla związków z Rosją. Tak więc jak pamiętamy w roku 1654 Rada Perejesławska poszła w tym kierunku , tak samo teraz Ukraińcy w większości sami głosowali ponownie za tą opcją. Czy na tym dobrze wyjdą - nie wiem.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #23

     
Alcarcalimo
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.934
Nr użytkownika: 43.461

Robert
 
 
post 16/12/2013, 20:38 Quote Post

QUOTE
Szanowny Mikołaju. Zgadzam sie z tobą na temat bezpieczeństwa Polski i istnienia niezależnej Ukrainy, ale zważ, że Ukraińcy głosowali na Janukowicza, który otwarcie głosił priorytet dla związków z Rosją. Tak więc jak pamiętamy w roku 1654 Rada Perejesławska poszła w tym kierunku , tak samo teraz Ukraińcy w większości sami głosowali ponownie za tą opcją. Czy na tym dobrze wyjdą - nie wiem.


Po czym od razu tego pożałowali, kiedy okazało się że car nie dyskutuje z wolnymi kozakami, a wydaje im nakazy. No ale sprawy poszły już za daleko.

Przewiń sobie też stronę wcześniej. Masz tam link, z którego wynika, iż ten Janukiewicz nie do końca jest tak posłuszny Moskwie.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #24

     
Marek Zak
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.880
Nr użytkownika: 72.286

Marek Zak
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Korpomiś & Pisarz
 
 
post 16/12/2013, 20:43 Quote Post

QUOTE
[=Arcarcalimo]
Po czym od razu tego pożałowali, kiedy okazało się że car nie dyskutuje z wolnymi kozakami, a wydaje im nakazy. No ale sprawy poszły już za daleko.
/


Historia jest nauczycielką życia ale tych, którzy ją rozumieją.

QUOTE
Przewiń sobie też stronę wcześniej. Masz tam link, z którego wynika, iż ten Janukiewicz nie do końca jest tak posłuszny Moskwie.
/


Musi zachowywać pozory. Jak jest naprawdę - zobaczymy. W moim przekonaniu, ta częśc Ukrainy, która nie była w Galicji/Austrii, chce na wschód. Oni są większością.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #25

     
kmat
 

Podkarpacki Rabator
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 10.108
Nr użytkownika: 40.110

Stopień akademicki: mgr
 
 
post 16/12/2013, 22:16 Quote Post

Akurat Kaczyński się strasznie wygłupił z tym klepaniem po pupciach z Tiahynbokiem. Opcja prozachodnia u nich ekspanduje coraz bardziej na wschód i wiadome opcje relatywnie coraz bardziej tracą w niej znaczenie. Spójrzmy zresztą jak tam zmieniali się liderzy: kiedyś był zachodni Juszczenko, potem centralna Tymoszenko, teraz urodzony w Rosji Kliczko. Każdy kolejny coraz bardziej wschodni, i coraz mniej do sierotek po pewnym Stiepanie uwiązany.

Marek Zak
CODE
W moim przekonaniu, ta częśc Ukrainy, która nie była w Galicji/Austrii, chce na wschód.

Ni ma to jak się wygłupić na wieczór. Galicja to może z jedna szósta Ukrainy. Jakby tak było, to nie mielibyśmy w ogóle tematu, bo dominacja opcji wschodnich byłaby bezapelacyjna. Dominująca liczebnie grupa pomarańczowych to jak najbardziej dawna Rosja.
CODE
Ukraińcy głosowali na Janukowicza, który otwarcie głosił priorytet dla związków z Rosją.

Janukowycz wjechał do władzy na niskiej frekwencji, nie na wysokim poparciu.

Alcarcalimo
CODE
Przewiń sobie też stronę wcześniej. Masz tam link, z którego wynika, iż ten Janukiewicz nie do końca jest tak posłuszny Moskwie.

Janukowycz to w sumie drugi Łukaszenko, może tylko trochę bardziej ogarnięty. Jego cel to jakieś samodzierżawie z nim na czele, a nie bycie kontrolowanym z Moskwy gubernatorem. Prorosyjski jest o tyle o ile mu się to opłaca.

Mikołaj II
CODE
W obecnym momencie Partia Regionów grozi jakimś rozwarstwieniem i być może poświęci Janukowycza.

A to może się okazać w dłuższej perspektywie najciekawsze. Jakby nawet w PR wygrała opcja marszu na zachód..
 
User is offline  PMMini Profile Post #26

     
Marek Zak
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.880
Nr użytkownika: 72.286

Marek Zak
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Korpomiś & Pisarz
 
 
post 17/12/2013, 9:59 Quote Post

W moim przekonaniu, ta częśc Ukrainy, która nie była w Galicji/Austrii, chce na wschód.

QUOTE
[=Kmat]
Ni ma to jak się wygłupić na wieczór. Galicja to może z jedna szósta Ukrainy. Jakby tak było, to nie mielibyśmy w ogóle tematu, bo dominacja opcji wschodnich byłaby bezapelacyjna. Dominująca liczebnie grupa pomarańczowych to jak najbardziej dawna Rosja.
/


A jest temat? Czy były sondaże, dokad wola Ukraińcy. Czy grupa pomarańczowych to nie jest głównie Galicja i Kijów?
A tak w ogóle czy byłeś na Ukrainie w ostatnich latach? Ja nie byłem wiele razy, tylko dwa, i tylko we Lwowie i w Kijowie. Twoja pewność siebie świadczy, że na pewno masz większe doświadczenie. Podziel się proszę z nami.

QUOTE
Ukraińcy głosowali na Janukowicza, który otwarcie głosił priorytet dla związków z Rosją.
Janukowycz wjechał do władzy na niskiej frekwencji, nie na wysokim poparciu.
/


Kto nie głosuje musi robić tak, jak głosuja inni.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #27

     
Magnat Kresowy
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 652
Nr użytkownika: 44.021

 
 
post 17/12/2013, 10:12 Quote Post

To, że coraz większa część Ukrainy i Ukraińców jest zorientowana na zachód to fakt. Co prawda część Ukrainy należąca do II RP jest najbardziej prozachodnia ale ją coraz bardziej dogania ta część Kijowska, co jak widać jest reliktem poRONowskim. Reszta Ukrainy od wieków była przyzwyczajona do obecności tam albo Tatarów albo Rosji. Reszta to prawdziwa, wykształcona w granicach Rzeczypospolitej Ukraina i tylko jako taka ma stać się naprawdę demokratycznym krajem, mając już doświadczenia z demokracją jako część składowa RON-u.
http://gojzradomska.salon24.pl/551944,dwie-ukrainy-a-mapy


Ten post był edytowany przez Magnat Kresowy: 17/12/2013, 10:12
 
User is offline  PMMini Profile Post #28

     
Marek Zak
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.880
Nr użytkownika: 72.286

Marek Zak
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Korpomiś & Pisarz
 
 
post 17/12/2013, 10:51 Quote Post

QUOTE(Magnat Kresowy @ 17/12/2013, 10:12)
To, że coraz większa część Ukrainy i Ukraińców jest zorientowana na zachód to fakt. Co prawda część Ukrainy należąca do II RP jest najbardziej prozachodnia ale ją coraz bardziej dogania ta część Kijowska, co jak widać jest reliktem poRONowskim. Reszta Ukrainy od wieków była przyzwyczajona do obecności tam albo Tatarów albo Rosji. Reszta to prawdziwa, wykształcona w granicach Rzeczypospolitej Ukraina i tylko jako taka ma stać się naprawdę demokratycznym krajem, mając już doświadczenia z demokracją jako część składowa RON-u.


Jestem podobnego zdania. Wiele rzeczy sie miksuje, ale stare geograficzne i kulturowe podziały trwają.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #29

     
Magnat Kresowy
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 652
Nr użytkownika: 44.021

 
 
post 17/12/2013, 17:20 Quote Post

Tak, to prawda. To samo tyczny się Polski [vide rozłożenie poparcia dla PiS-u czy Kaczyńskiego (dawna Kongresówka) i dla PO czy Komorowskiego (ziemie poniemieckie)].
 
User is offline  PMMini Profile Post #30

2846 Strony < 1 2 3 4 > »  
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej