Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
9 Strony < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Zbrodnie przeciwko ludnosci cywilnej, Wskaż panstwo winne tych zbrodni
 
Jaki kraj dopuścił się największych zbrodni?
III Rzesza [ 169 ]  [47.08%]
Cesarstwo Japonii [ 21 ]  [5.85%]
ZSRR [ 152 ]  [42.34%]
USA [ 14 ]  [3.90%]
Anglia [ 1 ]  [0.28%]
Wlochy [ 2 ]  [0.56%]
Suma głosów: 359
Goście nie mogą głosować 
     
bobby sands
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 127
Nr użytkownika: 9.957

bobby sands
Zawód: bojownik
 
 
post 15/10/2005, 22:23 Quote Post

Ja zaglosowalem na Niemcy, bo jakby nie bylo to Hitler wywolal wojne, aczkolwiek uwazam, ze zbrodnie stalinowskie sa duzo bardziej odrazajace. Sam przez pare lat komuny uczylem sie jacy to nie sa Niemcy, karmiono nas glupimi filmami wojennymi, co wiecej. utwierdzano w przekonaniu, iz kolejna wojna moze szybko nastapic i tylko bratnia pomoc ZSRR ratuje nas przed zbrodniarzem Reaganem czy Kohlem. Minelo pare lat i Rosjanie z braci stali sie naszymi ciemiezcami... Ribbentrop-Molotow, Katyn, zbrodnie na AK. To wszystko wyplynelo i mlodzi ludzie tacy jak ja poczuli sie oszukani, zbrodnie niemieckie byly dobrze znane, radzieckie poparte byly wieloletnim oszustwem dlatego przez falsz i cios w plecy 17 wrzesnia nie zapomnimy.
 
User is offline  PMMini Profile Post #16

     
dezerter1125
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 42
Nr użytkownika: 9.655

Stopień akademicki: magister ³opatologi
Zawód: zabójca
 
 
post 20/11/2005, 16:22 Quote Post

Ja głosowałem na ZSRR, bo to on najwięcej ludzi wymordował. Niestety mało się o tym mówi bo do '89 było to tajemnicą. Ale to przecież Stalin wymordował najwięcej ludzi, a najgorsze jest to że mordował nawet swoich ludzi (żołnierzy) którzy wycofywali się.


Ten post był edytowany przez Net_Skater: 2/02/2010, 4:05
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #17

     
Rommel 100
 

Antynazista
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.995
Nr użytkownika: 9.466

Stopień akademicki: Mgr
Zawód: Matematyk
 
 
post 7/02/2006, 16:23 Quote Post

Moim zdanie to idzie tak:
Tutaj w ankiecie nie jest napisane III Rzesza czy ZSRR wię trzeba brać pod uwage całą historie danego kraju dlatego też tak to po sortowałem:

1. Rosja- Zdecydowanie ten kraj za wszystkich carów(przecież oni na okrogłą mordowali)i za ZSRR(chyba każdy się domyśla wojna domowa terror Stalina i inne)
2.Chiny- zaczasów cesarzy kultura się rozwijala ale cesarz był osobą nietykalną i jego wyzywane lub inne kończyły się śmiercią. No i oczywiście za Komunistyczne Chiny.
3.Niemcy - Właściwie to tylko za III rzesze ale zarazem i ludzi zgineło przez nią.
4.USA- Wymordowanie tylu idnian zasługuje na duży negatyw. To była piękna cywilizacja.No bomby atamowe chociaż byli zmuszeni.
Więcej już tak nie widzezbrodniczych kraji aczkolwiek mogła by być jeszcze Hiszpania.
Sorka za dwie kopie.
 
User is offline  PMMini Profile Post #18

     
Blek_Rajder
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 9
Nr użytkownika: 14.021

 
 
post 12/02/2006, 15:43 Quote Post

Ciężko zagłosować w ankiecie. Ciężko rozpatrywać, które państwo dopuściło się największych zbrodni. Dla jednych największą zbrodnią będzie Katyń, dla innych Auschwitz, dla innych jakiś Niemiec, który zamordował ich dziadka.

Skala zbrodni popełnionych przez Niemcy i ZSRR jest bardzo podobna. Ale również Japończycy dla jeńców mili nie byli i herbatką ich nie częstowali. Jak już mówiłem (takie przyzwyczajenie - zamiast "pisałem" piszę "mówiłem" tongue.gif) cięzko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #19

     
konto usunięte 051218
 

Unregistered

 
 
post 13/02/2006, 16:07 Quote Post

QUOTE(Rommel 100 @ 13/02/2006, 14:38)
QUOTE(ciekawy @ 13/02/2006, 12:34)
Rommlu, zrzucenie bomb atomowych na Japonię nie było konieczne. Amerykanie chcieli zastraszyć Stalina, i przy okazji zrobić sobie poligon na ,,żywym organizmie".
*


Czy zrzucenie bomby atomowej było słuszne możemy się już nigdy nie dowiedzieć. Ale przecież wiemy jak walczyli Japończycy - nic ich nie mogło powstrzymać. Kto wie ile osób by zgineło w ataku na Japonie być może nawet milion. To zrzucenie bomby atomowej na Japonie wydaje się słuszne(mniejsze zło).
*


Rommlu, na litość Boską ,czy zrzucenie bomb atomowych na nieuzbrojone miasta, powodujące straszliwą śmierć wśród cywili(sto kilkadziesiąt tysięcy w ciągu niespełna minuty)można czymkolwiek usprawiedliwić??? Na wojnie walczy się z regularnym wojskiem, a nie z ludnością cywilną. Atak jądrowy niewątpliwie możemy zaliczyć do ludobójstwa.
 
Post #20

     
Rommel 100
 

Antynazista
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.995
Nr użytkownika: 9.466

Stopień akademicki: Mgr
Zawód: Matematyk
 
 
post 13/02/2006, 16:34 Quote Post

To jak według Ciebie mieli zmusić Japonie do kapitulacji żeby stracić jak najmniej ludzi?
 
User is offline  PMMini Profile Post #21

     
konto usunięte 051218
 

Unregistered

 
 
post 13/02/2006, 17:18 Quote Post

A jak robiły to inne państwa?
Rosjanie wcale nie musieli przepuścić na Berlin ataku jądrowego, oni go po prostu zdobyli.Dni Japonii były już policzone. Na dalekim wschodzie Stalin rzucił dywizje do ofensywy. Flota japońska już nie istniała, a Amerykanie panowali w powietrzu...
Argument o minimalizacji strat był wymyślony przez USA na potrzeby opinii publicznej (jakoś do tej pory im straty nie przeszkadzały).

Rosjanie wcale nie musieli przepuścić na Berlin ataku jądrowego, oni go po prostu zdobyli.
Argument bez sensu:
- w 1945 r. ZSRR nie mialo bomby A
- laczna ilosc strat zdobywajacych i zdobywanych (w tym straty cywilne) jest conajmniej dwukrotnie wieksza od lacznej ilosci strat cywilinych w H i N.
Moderator N_S





Ten post był edytowany przez Net_Skater: 2/02/2010, 4:12
 
Post #22

     
S.Sosabowski
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 337
Nr użytkownika: 18.209

 
 
post 6/06/2006, 18:24 Quote Post

Każdy kraj popełnia zbrodnie małe lub większe, ale ja zagłosowałem na III Rzeszę, chociaż myślałem też nad ZSRR. W końcu w łagrach wymordowano więcej osób niż w niemieckich obozach koncentracyjnych, ale III Rzesza miała o wiele lepiej zorganizowany aparat terroru.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #23

     
NesT
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 40
Nr użytkownika: 5.079

 
 
post 1/08/2006, 1:39 Quote Post

Za to aparat ZSRR był bardziej skostniały i zimny, eliminując miliony ludzi za nic. Rozumiem, że III Rzesza stosowała takie środki jak obozy masowej zagłady, ale miliony ludzi zginęły w obozach na północy lub dalekim wschodze ZSRR w nieludzkich warunkach, gdzie odbierano im prawo do człowieczeństwa. Wolałbym osobiście śmierćw komorach niż 10-15 lat katorżniczej pracy w nieludzkich warunkach, okraszone śmiercia z wyczerpania lub odmrożeń. Mój głos oddaję na ZSRR.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #24

     
Szymeg
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 64
Nr użytkownika: 19.887

Krzesimir Montgomery
Zawód: uczen
 
 
post 1/08/2006, 14:05 Quote Post

Miałem dylemat czy wybrać ZSRR czy Niemcy Faszystkowkie i w końcu się zdecydowałem na ZSRR jednak, ponieważ np przed wojną tyle osób wymordował stalinowski system terroru, później dołączyć należy samą II wojnę światową, gdzie np w Katyniu wymordowano tyle polskich oficerów z zimną krwią, a przecież nie należy także zapomnieć o procesie szesnasu gdzie w podstępny sposób zamordowano Polaków, a przecpeż obozy jenieckie-mało kto miał szczęście ze z nich wyszedł żywy, ciężkie prace na Syberii, no i pomyślałem jeszcze o ponad 40 lat PRLu...
 
User is offline  PMMini Profile Post #25

     
saperka
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.020
Nr użytkownika: 18.428

jan stopa
Zawód: badacz
 
 
post 10/01/2007, 14:12 Quote Post

Jeżeli rozważamy okres II Wojny Światowej,to na pewno liderem zbrodni są Niemcy,jeśli chodzi o Europę.Niemcy wymordowali około 6 mln Polaków ,6 milionow Żydów ,kilka milionów Jugosłowian,Grekow,Cyganów i ,co najmniej 15 mln obywateli ZSRR plus 3,5 mln. jeńcow sovieckich..Słabo znane są zbrodnie ZSRR w czasie wojny przeciwko ludnosci cywilnej wlasnej i terenow zajmowanych wraz z przesuwaniem się frontu.Polaków na terenach ZSRR zginęło po wywózkach około 750 tyś.według Normana Dawiesa.
Jest też poważna ilość zabitych cywilów polskich w czasie kilutygodniowego atakowania kolumn uciekinierów na drogach w Polsce przez niemieckie Luftwaffe .Czy liczba zabitych ( chociaż w przybliżeniu jest znana?)
Jest to pomijany problem masowej zbrodni "rycerzy" Luftwaffe w Polsce.Nie ponieśli za to żadnej kary,chociaż zazwyczaj doskonale widzieli,że zabijają cywilną ludność.To samo,na jeszcze większą skalę robili w ZSRR.
 
User is offline  PMMini Profile Post #26

     
XYkq7yN@neostrada.pl
 

Quis ut Deus
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 832
Nr użytkownika: 26.748

£ukasz Cis³o
Stopień akademicki: wolnomysliciel
Zawód: humanista
 
 
post 17/01/2007, 18:32 Quote Post

Zapewne polskich zbrodniarzy nie było wielu i napewno nie musimy się wstydzić naszej postawy w latach wojny i okupacji. Wiecej na sumieniu mają Ukraińcy, Łotysze, Litwini i Rumuni.
Wiele zbrodni popełnili także Węgry, Włochy, Rumunia (jest o tym temat na Forum), ale o ich poczynianiach nic się nie mówi i są w dodatku mało znane.
Jeśli miałbym wybierać które państo popełniło najwiecej zbrodni przeciw ludności cywilnej w latach II wojny, to napewno wybrałbym III Rzeszę. ZSRR ma wiele na sumieniu, ale nie masakrował wiosek i miasteczek jak koledzy naziści. Były deportacje, ale Rzesza też je dokonywała. Wojnę totalną rozpoczeła III Rzesa a nie Sowieci. Bombardowań obiektow cywilnych nauczyli się od Niemców.
Dlaczego rozpatrujecie problem pod kątem całokształtu dokonań ZSRR od poczatku jego istnienia aż po upadek? To ma sie tyczyć lat tylko II wojny światowej! Czasy PRL-u nie mają z tym nic wspólnego. W niemieckich obozach w latach wojny zginęło wiecej ludzi niż w sowieckich. Rozpatrujmy tylko okres czasów wojny.Pod tym wzgledem prym wiedzie III Rzesza.
Acha, a dlaczego nieuwzgledniono Rumuni i Wegier? A niby kto wymordował 600 tysiecy swoich i radzieckich Żydów jak nie Rumuni? Wegrzy pacyfikowali całe radzieckie wsie wraz ich mieszkańcami.

Pozdrowionko

Ten post był edytowany przez Net_Skater: 18/01/2007, 2:49
 
User is offline  PMMini Profile Post #27

     
Arturrodeldziko
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 38
Nr użytkownika: 35.126

Artur Walendzik
Zawód: uczen
 
 
post 25/10/2007, 20:00 Quote Post

nie wiem kogo wybrać, i Niemcy i Sowieci byli okrutnymi okupantami, jednak wybrałem III Rzesze ze względu na fakt że to oni zapoczątkowali masową i "zmechanizowaną" eksterminacje
 
User is offline  PMMini Profile Post #28

     
DYZIO_STW
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 68
Nr użytkownika: 34.325

Damian Michal Marcin Szewczyk
Stopień akademicki: magister prawa
Zawód: asystent prawny
 
 
post 4/11/2007, 0:05 Quote Post

oczywiście że ZSRR - to największy zbrodniarz ( jako państwo ) w XX wieku ...
 
User is offline  PMMini Profile Post #29

     
Nurglitch
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.474
Nr użytkownika: 11.929

Piotr Smolañski
Zawód: Informatyk
 
 
post 8/11/2007, 11:49 Quote Post

QUOTE(tuxman @ 22/09/2005, 7:50)
Zaglosowalem na Niemcy - chociaz chcialem obdzielic po rowno ZSRR i Niemcy...


Ale czemu po równo? ZSRR jeszcze przed II Światową działając na terenie samej Ukrainy wymordował więcej ludzi, niż Niemcy dali radę w całym Holocauście. Ogółem "opera omnia" Stalina opiewa na kilkadziesiąt milionów, przy którym to wyniku Wielki Malarz jest niemal drugoligowym leszczem.
 
User is offline  PMMini Profile Post #30

9 Strony < 1 2 3 4 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej