Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
22 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Prześladowania Żydów w Polsce po 1945 r., Co było przyczyną represji?
     
rott
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 116
Nr użytkownika: 37.462

ujhjh
Stopień akademicki: iuiu
Zawód: BANITA
 
 
post 15/01/2012, 17:40 Quote Post

Czytając na wikipedii wątek o historii Żydów w Polsce natknąłem się na informacje, że po zakończeniu II wojny światowej w wyniku prześladowań w latach 1945-1946 zginęło w Polsce 1150-1500 ocalałych z Holokaustu Żydów. O ile jestem jeszcze w stanie zrozumieć wydanie nazistom kilkuosobowej rodziny żydowskiej na pewną śmierć za bochenek czerstwego chleba w trakcie II wojny światowej, to skali mordów Żydów po 1945 r. w PRL z rąk Polaków już kompletnie nie rozumiem. Dawno już zauważyłem, że Polacy antysemityzm wysysają wraz z mlekiem matki i nie jest to niestety bezczelne kłamstwo, ale tak duża liczba ofiar w tak krótkim czasie naprawdę mnie zszokowała.
źródło:http://pl.wikipedia.org/wiki/Historia_%C5%...C3%B3w_w_Polsce

Co było przyczyną prześladowań Żydów w Polsce po 1945 r.?

Czemu Polacy po 1945 r. chętniej zabijali ocalałych z Holokaustu Żydów niż niewysiedlonych Niemców ?

Dlaczego Polacy tak bardzo nienawidzą Żydów ?

Ten post był edytowany przez rott: 15/01/2012, 18:02
 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
Baszybuzuk
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.002
Nr użytkownika: 50.178

Stopień akademicki: Nadszyszkownik
Zawód: IT
 
 
post 15/01/2012, 18:02 Quote Post

Czy wyssałeś antysemityzm z mlekiem matki? I dlaczego tak nienawidzisz Żydów? Odpowiedz sobie sam. rolleyes.gif

Jest już kilka wątków o powojennych losach mniejszości w Polsce, np.:

http://www.historycy.org/index.php?showtopic=71346

lub ten

http://www.historycy.org/index.php?showtopic=38098



 
User is offline  PMMini Profile Post #2

     
rott
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 116
Nr użytkownika: 37.462

ujhjh
Stopień akademicki: iuiu
Zawód: BANITA
 
 
post 15/01/2012, 18:05 Quote Post

Żadem z powyższych tematów nie pasuje do założonego przeze mnie.
 
User is offline  PMMini Profile Post #3

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.907
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 15/01/2012, 18:17 Quote Post

QUOTE(rott @ 15/01/2012, 17:40)
Dawno już zauważyłem, że Polacy antysemityzm wysysają wraz z mlekiem matki i nie jest to niestety bezczelne kłamstwo...

Co było przyczyną prześladowań Żydów w Polsce po 1945 r.?

Czemu Polacy po 1945 r. chętniej zabijali ocalałych z Holokaustu Żydów niż niewysiedlonych Niemców ?

Dlaczego Polacy tak bardzo nienawidzą Żydów ?
*


Na zadane pytanie na końcu, sam sobie odpowiadasz wcześniej. Skoro wyssali to jak mają się zachowywać?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
Bartłomiej Rychlewski
 

naczelny opluwacz , wróg ludzkości postępowej
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.116
Nr użytkownika: 7.736

Stopień akademicki: mgr nauk tajemnych
Zawód: prawnik oprawca
 
 
post 15/01/2012, 19:03 Quote Post

[quote=rott,15/01/2012, 18:40]

CODE
Co było przyczyną prześladowań Żydów w Polsce po 1945 r.?


Antysemityzm wyssany z mlekiem matki a także to, że Żydzi mieli płaskie stopy,garbate nochy śmierdzieli czosnkiem,na skalę przemysłową porywali polskie dzieci i przerabiali je na macę, którą konsumowali częściowo podczas orgii prowadzonych na katolickich cmentarzach, a resztę wysyłali za ciężkie dolary i złoto do USA i Palestyny , a ich żony miały w poprzek i najczęściej były rude .


CODE
Czemu Polacy po 1945 r. chętniej zabijali ocalałych z Holokaustu Żydów niż niewysiedlonych Niemców ?


Bo wyssali z mlekiem matki antysemityzm ,Niemców się bali, a niektórzy wręcz ich kochali, czemu już wcześniej podczas okupacji dawali wyraz dostarczając masowo Żydów do polskich obozów koncentracyjnych i zmuszając Niemców do spalania ich w różnych jak najbardziej pojemnych stodołach. Po za tym jeszcze za zabicie Żyda każdy ksiądz dawał odpust na pół roku , a komuchowie dorzucali deputat węglowy. Acha i jeszcze dlatego, że nie chcieli im oddawać domów, mieszkań, zastaw stołowych i innych skarbów, w których posiadanie weszli po wymordowaniu Żydów.


CODE
Dlaczego Polacy tak bardzo nienawidzą Żydów ?


Bo wyssali antysemityzm z mlekiem matki, a Żydzi zabili Jezusa i to co w pkt 1 i jeszcze dlatego, że Polacy jako naród złodzieji, sprzedawczyków , konfidentów i morderców nienawidzą wszystkich prawych ludzi.



Ja mam do Ciebie pytanie , a właściwie ze trzy - odpowiedz tylko ,,tak" lub ,,nie" :
1. Czy do swoich przemyśleń doszedłeś sam?
2. Czy masz takie poczucie humoru i robisz sobie po prostu jaja ?
3. Czy przestałeś już kraść ?

Ach! Jeszcze jedno : ten wpis ,,Po zakończeniu II wojny światowej i wydarzeniach w Kielcach w 1946 (w wyniku tego i podobnych wydarzeń, w latach 1945-1946 zginęło w Polsce 1150-1500 ocalałych z Holokaustu Żydów[99]" - jest dla mnie bardzo tajemniczy - nie znalazłem go na stronie Muzeum Żydowskiego, gdzie być powinien według przypisu z Wiki , a jego autora poprosiłbym o udokumentowanie tego typu rewelacji.

Ten post był edytowany przez Bartłomiej Rychlewski: 15/01/2012, 19:05
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

     
rott
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 116
Nr użytkownika: 37.462

ujhjh
Stopień akademicki: iuiu
Zawód: BANITA
 
 
post 15/01/2012, 19:26 Quote Post

Widzę, że bardziej Was "ukuło" to co myślę o Polakach niż, to dlaczego pytam o pogromy Żydów po 1945 r.
W sumie to mogłem się tego spodziewać, bo Polak ma być ofiarą, a nie oprawcą i źle się to wpisuje w koncepcje "Polaków jako Chrystusa narodów", w tą całą martyrologię narodu polskiego.

Wracając do tematu

Czy nie zastanawialiście się nigdy, dlaczego 95 % ocalałych z holocaustu polskich Żydów (+/- 350.000) nie mieszka w Polsce od wielu dziesięcioleci, a potomkowie zagorzałych zwolenników NSDAP żyją do dziś w spokoju na Śląsku i Opolszczyźnie w liczbie ponad 150.000 ?

Czyżby tak bardzo polscy Żydzi zapałali miłością do nowo utworzonego państwa w Izraelu, że woleli porzucić cały swój majątek w Polsce i zamieszkać w półpustynnym kraju targanym wojnami z Arabami ?

Czyżby Niemcom zamieszkujący polskie tereny po 1945 r. tak bardzo spodobał się komunistyczny PRL i tak bardzo obrzydł RFN i NRD, że nawet nie chcieli emigrować do ojczyzny za Odrę ?


Zaiste, dziwne to.

Ten post był edytowany przez rott: 15/01/2012, 19:52
 
User is offline  PMMini Profile Post #6

     
Bartłomiej Rychlewski
 

naczelny opluwacz , wróg ludzkości postępowej
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.116
Nr użytkownika: 7.736

Stopień akademicki: mgr nauk tajemnych
Zawód: prawnik oprawca
 
 
post 15/01/2012, 19:31 Quote Post

QUOTE(rott @ 15/01/2012, 20:26)
Widzę, że bardziej Was "ukuło" to co myślę o Polakach niż, to dlaczego pytam o pogromy Żydów po 1945 r.
W sumie to mogłem się tego spodziewać, bo Polak ma być ofiarą, a nie oprawcą i źle się to wpisuje w koncepcje "Polaków jako Chrystusa narodów", w tą całą martyrologię narodu polskiego.
*



No to chłopie zadaj pytania tak, by mozna było na nie odpowiedzieć z sensem i napisz coś o tych pogromach bo jak na razie to była mowa o jednym w Kielcach, a tam zabito ok 50 Żydów - gdzie reszta ? O to pytałem. Nie wiem czy chcesz dyskutować czy prowokować - bo to mimo obowiązującej w Polsce szkoły dziennikarstwa jest różnica.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #7

     
Marek Zak
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.880
Nr użytkownika: 72.286

Marek Zak
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Korpomiś & Pisarz
 
 
post 15/01/2012, 19:51 Quote Post

QUOTE
[=rott]
Czyżby tak bardzo polscy Żydzi zapałali miłością do nowo utworzonego państwa w Izraelu, że woleli zamieszkać w półpustynnym kraju targanym wojnami z Arabami porzucając cały swój majątek w Polsce?
/


Myślę, że dlatego, że jest to ich kraj. Gdybym to ja czuł sie Żydem, także wyjechałbym do Izraela. Pytanie, dlaczego językiem dominującym w izraelu, a przynajmniej w jego części, jest rosyjski? Czy nie dlatego, że antysemityzm w Rosji jest najsilniejszy. Tak powinno być wg Twojej logiki.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

     
rott
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 116
Nr użytkownika: 37.462

ujhjh
Stopień akademicki: iuiu
Zawód: BANITA
 
 
post 15/01/2012, 19:56 Quote Post

QUOTE(Marek Zak @ 15/01/2012, 19:51)

Myślę, że dlatego, że jest to ich kraj. Gdybym to ja czuł sie Żydem, także wyjechałbym do Izraela.
*



Zostawiłbyś swoją kamienicę czy warsztat pracy oraz wieloletnich przyjaciół i wolałbyś mieszkać pod namiotem na półpustyni czy gaju oliwnym z nieznajomymi ?
 
User is offline  PMMini Profile Post #9

     
Marek Zak
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.880
Nr użytkownika: 72.286

Marek Zak
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Korpomiś & Pisarz
 
 
post 15/01/2012, 20:04 Quote Post

QUOTE
[=rott]
Zostawiłbyś swoją kamienicę czy warsztat pracy oraz wieloletnich przyjaciół i wolałbyś mieszkać pod namiotem na półpustyni czy gaju oliwnym z nieznajomymi ?
/


Myślę, że nie byłeś w Izraelu, skoro piszesz takie rzeczy.
mMje miejsce jest tam, gdzie mój kraj. Dom mogę sobie zbudować.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #10

     
konto_usuniete_28.02.16
 

Unregistered

 
 
post 15/01/2012, 21:43 Quote Post

QUOTE
Co było przyczyną prześladowań Żydów w Polsce po 1945 r.?

W roku 1968 , była to walka frakcyjna w PZPR , pomiędzy komunistami polskiego i żydowskiego pochodzenia tzn "Chamami " a " Żydami "czyli Natolińczykami a Puławianami , konflikt ten tlił się od 1956 roku , w 1968 skorzystano z pretekstu "syjonistycznego "( chodziło o rzekome wspieranie Państwa Israel ) by pozbyć się z PRL resztek Żydów polskich , do tego faktu przyczynila sie inna frakcja PZPR Partyzanci z Mykołom Demko aka Miecio Moczar na czele .
QUOTE
mMje miejsce jest tam, gdzie mój kraj. Dom mogę sobie zbudować.

To Twoja opinia , niektórzy inaczej spoglądają na tego typu sprawy .

Ten post był edytowany przez lancaster: 15/01/2012, 21:50
 
Post #11

     
Balto
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.946
Nr użytkownika: 73.530

Zawód: BANITA
 
 
post 15/01/2012, 21:57 Quote Post

rott: niedawno czytałem jedną książkę, były to w zasadzie wspomnienia Sendlerowej. Opisuje okres przedwojenny - antysemityzm był wówczas pewną normą, o istnieniu której człowiek dowiadywał się jak już jak nim był. Kilkunastoletnia osoba uważała za nic zdrożnego w braniu udziału w akcjach bojkotu sklepów żydowskich, a pisma typu jakie były redagowane przez Kolbego - były uważane za normę, te zbliżone do endecji - za inteligenckie i przeznaczone dla ludzi wykształconych.
W '19 czy '20 r. Wojsko Polskie atakując na wschód i zajmując kolejne tereny często razem z ludnością cywilną dopuszczało się pogromów ze wszystkimi atrybutami takich wydarzeń.
Wojna zmieniła wiele - ale w sensie materialnym - gros majątków przechodziło do rąk polskich, czy to jako kup pan za cenę dość dowolnie niską bo mnie gotówka potrzebna, czy też jako ochrona przez prośba zajęcia przez Niemców. W czasie wojny antysemityzm nie byl dla wielu środowisk niczym niezwykłym, z tym że władzą mówiącą co dobre i na jakich warunkach a co złe i kiedy był jeśli nie sołtys to często granatowy policjant.
Straty na wojnie poniosła głównie inteligencja, zaś fakt że w okresie '39 - '41 zaczęto kojarzyć Żydów z władzą radziecką [pierwszą], oraz bardzo bardzo niejednoznacznej postawy władz kościelnych, które nawet po pogromie kieleckim nie odcinały się wyraźnie od antysmityzmu i całej masy bzdur jakie niósł ze sobą. Do tego wystarczy dodać, że Żydów zgłaszających się po swoje majątki traktowano zbyt często jak wrogów publicznych... Próby zaś naprawienia krzywd jakich doznali Żydzi ze strony swoich współmieszkańców traktowano jako kolejny powód że się panoszą...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #12

     
Marek Zak
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.880
Nr użytkownika: 72.286

Marek Zak
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Korpomiś & Pisarz
 
 
post 15/01/2012, 22:07 Quote Post

Moje miejsce jest tam, gdzie mój kraj. Dom mogę sobie zbudować.[/quote]
QUOTE
[=lancaster]
To Twoja opinia , niektórzy inaczej spoglądają na tego typu sprawy .
/


Jasne. To mój pogląd i nikomu nie chcę go narzucać.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #13

     
balum
 

Sągorsi
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.867
Nr użytkownika: 46.347

 
 
post 16/01/2012, 8:12 Quote Post

QUOTE(rott @ 15/01/2012, 18:40)
Co było przyczyną prześladowań Żydów w Polsce po 1945 r.?

Przyczyna ekonomiczna. Ocaleni Żydzi musieli czas okupacji sie ukrywać. Ich domy nie czekały na nich puste. Ktos w nich mieszkał. I bał sie, ze musi ocalałym zwrócic. Stad strach, niechęć, wrogość do ocalałych.
Przyczyna psychologiczna. Przez czas okupacji zabić, wydac Żyda nie było niczym złym. Wręcz przeciwnie. Przecież wedle obowiazującej wówczas propagandy Żyd to był rodzaj robaka do rozdeptania. Ta ideologia nie zniknęła wraz z okupantem. Tym bardziej, że i przed okupacją antysemityzm trzymał sie dobrze.
No i jeszcze utożsamianie Żydów z Komuną. I zabicie Żyda staje sie czynem patriotycznym.

Ten post był edytowany przez balum: 16/01/2012, 9:09
 
User is offline  PMMini Profile Post #14

     
Bartłomiej Rychlewski
 

naczelny opluwacz , wróg ludzkości postępowej
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.116
Nr użytkownika: 7.736

Stopień akademicki: mgr nauk tajemnych
Zawód: prawnik oprawca
 
 
post 16/01/2012, 10:50 Quote Post

[quote=balum,16/01/2012, 9:12]

CODE
Przyczyna ekonomiczna. Ocaleni Żydzi musieli czas okupacji sie ukrywać. Ich domy nie czekały na nich puste. Ktos w nich mieszkał. I bał sie, ze musi ocalałym zwrócic. Stad strach, niechęć, wrogość do ocalałych.


Teza Grossa, możliwa , choć według mnie nie do końca - Ci Żydzi, którzy przeżyli nie byli raczej grubymi posiadaczami , a resztę załatwili komuchowie kradnąc w miastach nieruchomości zarówno Żydom jak i Polakom.

CODE
Przyczyna psychologiczna. Przez czas okupacji zabić, wydac Żyda nie było niczym złym. Wręcz przeciwnie. Przecież wedle obowiazującej wówczas propagandy Żyd to był rodzaj robaka do rozdeptania. Ta ideologia nie zniknęła wraz z okupantem. Tym bardziej, że i przed okupacją antysemityzm trzymał sie dobrze.


Mylisz pojęcia - złem było i czynem moralnie nagannym , natomiast z oficjalną penalizacją było może gorzej, ale istniała też ta nieoficjalna, która Żydów - polskich obywateli chroniła tak samo jak Polaków. To zaś, ze przed wojną część społeczeństwa nastawiona była wrogo wobec Żydów, a raczej wobec postaw i zachowań przez nich prezentowanych nie oznaczała społecznego przyzwolenia na ich mordowanie - wybacz, ale to, co piszesz to czysta propaganda.


CODE
No i jeszcze utożsamianie Żydów z Komuną. I zabicie Żyda staje sie czynem patriotycznym.


Czynem patriotycznym było zabicie szkodliwego komucha , jeśli był on przy okazji Żydem, to cóż, myślę że zginął by takze gdyby był niebieskookim blondynem i nazywał się np Kowalski czy Zamoyski.

Po za wszystkim dziwię się, ze jako człek inteligentny dajesz się wmanewrować w idiotyczne lub prowokacyjne tezy, a raczej twierdzenia kategoryczne twórcy tegoż wątku - nieostre i nieprawdziwe.

ps. Kol. Rott - doczekam się informacji o tym : ,, ,,Po zakończeniu II wojny światowej i wydarzeniach w Kielcach w 1946 (w wyniku tego i podobnych wydarzeń, w latach 1945-1946 zginęło w Polsce 1150-1500 ocalałych z Holokaustu Żydów" - czy raczej niekuniecnie ?

 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #15

22 Strony  1 2 3 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej