Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
2 Strony  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Inne oblicza Historii
 
Oceń stronę:
1.(strata czasu) [ 2 ]  [7.41%]
2.(taka sobie) [ 1 ]  [3.70%]
3.(średnia) [ 5 ]  [18.52%]
4.(dobra) [ 9 ]  [33.33%]
5.(bardzo dobra) [ 8 ]  [29.63%]
6.(wyśmienita) [ 2 ]  [7.41%]
Suma głosów: 27
Goście nie mogą głosować 
     
Coobeck
 

Moderator IV 2004 - IV 2014
*********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 6.350
Nr użytkownika: 696

 
 
post 31/07/2008, 16:13 Quote Post

INNE OBLICZA HISTORII


user posted image




O serwisie:
Portal historyczny w formie czasopisma internetowego o nieregularnym cyklu edycyjnym. Posiada własne forum dyskusyjne.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
Vasemirte
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 3
Nr użytkownika: 48.087

 
 
post 5/09/2008, 12:32 Quote Post

Tak na szybko, to jeśli chodzi o militaria to jedno z lepszych For, ale historia jednak poziomem odstaje ciut, ale uwaga, mają naprawdę dużo tematów i wiele postów w tamtych działach, warto zobaczyć moim zdaniem.
 
User is offline  PMMini Profile Post #2

     
Diabel-tasmanski
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 9
Nr użytkownika: 54.049

 
 
post 1/04/2009, 7:28 Quote Post

A czy koś wie co sie stało z IOH ?

Kiedy próbuje wejść wyświetla mi się komunikat: "Forbidden
You don't have permission to access /forum/index.php on this server."
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

     
Perunwit
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 16
Nr użytkownika: 11.523

 
 
post 2/04/2009, 7:17 Quote Post

przenosiny forum coś się chyba przeciagają - też nie mogę się zalogować od paru dni...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
Donatien
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 211
Nr użytkownika: 7.668

Damian
Zawód: bibliotekarz
 
 
post 5/04/2009, 19:06 Quote Post

czasopismo teraz jest wydawane pod patronatem "Wiedzy i Życia"
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

     
kuzyn
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Nr użytkownika: 53.311

rafal z debnik
Zawód: ogrodnik
 
 
post 8/04/2009, 8:28 Quote Post

witam szanownych kolegów.
faktycznie przenosiny IOH trochę się przeciągnęły ,ale forum już działa.a czasopismo od czasu "połączenia" z WiZ ukazuje się regularnie "co do minuty".
z wyrazami szacunku kuzyn
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

     
Tanathos
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 12
Nr użytkownika: 57.575

Zawód: uczen-licealista
 
 
post 28/07/2009, 16:49 Quote Post

To chyba jedyne forum, które aktywnością może dorównać historykom.org biggrin.gif.
Niestety rejestracja tam trwa długo... sad.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #7

     
Samuel Łaszcz
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.202
Nr użytkownika: 57.477

 
 
post 3/12/2009, 17:09 Quote Post

QUOTE(Tanathos @ 28/07/2009, 17:49)
Niestety rejestracja tam trwa długo...  sad.gif
*


Jakie długo?! Zalogowałem się w ciągu kilku minut.
A portal rzeczywiście dobry.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.907
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 7/07/2010, 23:30 Quote Post

Wszedłem tam w średniowiecze i w krucjatę przeciw Albigensom - poziom żenujący. Miałem dość.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9

     
Rommel 100
 

Antynazista
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.995
Nr użytkownika: 9.466

Stopień akademicki: Mgr
Zawód: Matematyk
 
 
post 8/07/2010, 9:08 Quote Post

Jeśli chodzi o czasopismo to co najwyżej średnie- kiedyś kupowałem, skupiało się na II wojnie światowej inne epoki kompletnie pomijając, a poza tym powinno wychodzić co miesiąc a ja często widziałem nowy numer dopiero po kilku miesiącach, ale może zmieniło się to od tamtego czasu (jakieś 2 lata temu).
 
User is offline  PMMini Profile Post #10

     
Konto Usuniete 13.04.15
 

Unregistered

 
 
post 18/12/2014, 14:00 Quote Post

Co mnie zdziwiło na tamtym forum to to że moderatorzy na innych obliczach są dziwnie proukraińscy . O ile fakt że piszą tam ukraińscy apologeci UPA jest dość naturalny to to że Ukraińców, traktuje się tam jako kastę o specjalnych prawach już normalny nie jest. Był np przypadek że pewien Ukrainiec zarzucił Orlętom udział w pogromie Żydów. O ile sam pogrom był faktem i polskie elementy kryminalne brały w nim udział to wkład w pogrom ze strony Orląt to już konfabulacja . Moderator oczywiście stał po stronie oszczercy. Za podobny a nieudowodniony zarzut, gdyby dotyczył np Strzelców Siczowych, byłyby strogie sankcje.

Ten post był edytowany przez Amandil: 18/12/2014, 14:06
 
Post #11

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.876
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 18/12/2014, 21:19 Quote Post

Podrzucisz linka?
Ja zaglądam tam bardzo rzadko, tylko po jakieś rzadko spotykane konkrety. Muszę przyznać, że poziom dyskusji które widziałem jest bardzo wysoki.
 
User is offline  PMMini Profile Post #12

     
Konto Usuniete 13.04.15
 

Unregistered

 
 
post 19/12/2014, 1:44 Quote Post

QUOTE(wysoki @ 18/12/2014, 21:19)
Podrzucisz linka?
Ja zaglądam tam bardzo rzadko, tylko po jakieś rzadko spotykane konkrety. Muszę przyznać, że poziom dyskusji które widziałem jest bardzo wysoki.
*



http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=16757&...r=asc&start=200

Proszę bardzo , proszę zobaczyć reakcję moderacji.
 
Post #13

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.876
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 19/12/2014, 10:37 Quote Post

QUOTE
Proszę bardzo , proszę zobaczyć reakcję moderacji.

Przeczytałem i obejrzałem.
QUOTE
O ile sam pogrom był faktem i polskie elementy kryminalne brały w nim udział to wkład w pogrom ze strony Orląt to już konfabulacja . Moderator oczywiście stał po stronie oszczercy.

Mam wrażenie Amandilu, że na problem patrzysz dokładnie tak samo jak osoba, która zarzucała temu Ukraińcowi kłamstwo, czyli emocjonalnie.
Ukrainiec stwierdził, że mordu dokonali żołnierze Tokarzewskiego i Orlęta.
Został zaatakowany z ogromną ilością emocji na zasadzie "a u Was biją Murzynów", czyli UPA mordowała a Polacy nie, chyba, że byli elementem kryminalnym.
Ukrainiec powołał się na książki i cytaty, Polak nie miał nic oprócz swojej wiary - Polacy nigdy nie mordują chyba, że drobne elementy kryminalne, Ukraińcy zawsze mordują bo są Ukraińcami (tak w skrócie i uproszczeniu). Co miał zrobić moderator?
W zapiekłej kłótni zniknęły rozsądne argumenty aby najpierw może, na spokojnie, ustalić co dla obu stron znaczy bycie Orlętami i dopiero wtedy przystąpić do sporu czy brały one udział w zbrodni czy nie.
I tu był pies pogrzebany sensu tego całego sporu. Nie dziwię się, ze mod stanął po stronie osoby, która na problem patrzyła bez zbędnych emocji i powoływała się na argumenty w postaci opracowań tematu a tylko i wyłącznie swojej wiary, ze tak nie mogło być. Nie mogło bo...?
A niestety problemem drugim jest zbyt małe oczytanie, co tez i mod wytknął. Jak się poczyta w temacie więcej, to się nagle odkrywa bardzo nieprzyjemne dla Polaków rzeczy, którym część obywateli zaprzecza na zasadzie - my jesteśmy zawsze dobrzy a oni są zawsze źli, koniec kropka, jak twierdzisz inaczej to uprawiasz antypolonizm. Po naszej stronie jeżeli już (bo są i w ogóle zaprzeczenia przecież) mordują to tylko "elementy kryminalne" a po "ich" stronie mordują wszyscy...

Jeżeli chce się prowadzić dyskusję na odpowiednio wysokim poziomie to niestety zbędne emocje trzeba wyłączyć i skoncentrować się na argumentach merytorycznych a nie własnej wierze. I gdyby w tej dyskusji tak zrobiono to byłby to ciekawy temat, w którym sprawa została by wyjaśniona, niestety...
 
User is offline  PMMini Profile Post #14

     
Konto Usuniete 13.04.15
 

Unregistered

 
 
post 19/12/2014, 14:28 Quote Post

QUOTE(wysoki @ 19/12/2014, 10:37)
QUOTE
Proszę bardzo , proszę zobaczyć reakcję moderacji.

Przeczytałem i obejrzałem.
QUOTE
O ile sam pogrom był faktem i polskie elementy kryminalne brały w nim udział to wkład w pogrom ze strony Orląt to już konfabulacja . Moderator oczywiście stał po stronie oszczercy.

Mam wrażenie Amandilu, że na problem patrzysz dokładnie tak samo jak osoba, która zarzucała temu Ukraińcowi kłamstwo, czyli emocjonalnie.
Ukrainiec stwierdził, że mordu dokonali żołnierze Tokarzewskiego i Orlęta.
Został zaatakowany z ogromną ilością emocji na zasadzie "a u Was biją Murzynów", czyli UPA mordowała a Polacy nie, chyba, że byli elementem kryminalnym.
Ukrainiec powołał się na książki i cytaty, Polak nie miał nic oprócz swojej wiary - Polacy nigdy nie mordują chyba, że drobne elementy kryminalne, Ukraińcy zawsze mordują bo są Ukraińcami (tak w skrócie i uproszczeniu). Co miał zrobić moderator?
W zapiekłej kłótni zniknęły rozsądne argumenty aby najpierw może, na spokojnie, ustalić co dla obu stron znaczy bycie Orlętami i dopiero wtedy przystąpić do sporu czy brały one udział w zbrodni czy nie.
I tu był pies pogrzebany sensu tego całego sporu. Nie dziwię się, ze mod stanął po stronie osoby, która na problem patrzyła bez zbędnych emocji i powoływała się na argumenty w postaci opracowań tematu a tylko i wyłącznie swojej wiary, ze tak nie mogło być. Nie mogło bo...?
A niestety problemem drugim jest zbyt małe oczytanie, co tez i mod wytknął. Jak się poczyta w temacie więcej, to się nagle odkrywa bardzo nieprzyjemne dla Polaków rzeczy, którym część obywateli zaprzecza na zasadzie - my jesteśmy zawsze dobrzy a oni są zawsze źli, koniec kropka, jak twierdzisz inaczej to uprawiasz antypolonizm. Po naszej stronie jeżeli już (bo są i w ogóle zaprzeczenia przecież) mordują to tylko "elementy kryminalne" a po "ich" stronie mordują wszyscy...

Jeżeli chce się prowadzić dyskusję na odpowiednio wysokim poziomie to niestety zbędne emocje trzeba wyłączyć i skoncentrować się na argumentach merytorycznych a nie własnej wierze. I gdyby w tej dyskusji tak zrobiono to byłby to ciekawy temat, w którym sprawa została by wyjaśniona, niestety...
*




Wysoki, to nie o to chodziło. Polak nie zaprzeczył faktowi pogromu ani nawet temu że brały w nim udział wyrostki (Nie wiadomo jakiej narodowości ) Ukrainiec natomiast opluł Orlęta bez dowodów że w pogromie brały udział . Mod oczywiście stanał po stronie opluwacza . Gdzież w tych '' książkach i cytatach '' Ukraińca były dowody na to że to były akurat Orlęta a nie jacykolwiek młodociani bandyci korzystający z okazji do zdobycia łupu ? No gdzie ? Myślisz że we Lwowie, każdy nastolatek to był uczestnik obrony miasta ? Nawet jeśli przypadkiem to był nastolatek ukraiński ? Ponownie nikt nie przeczy że w pogromie brali udział kryminaliści w polskich mundurach ( Dużo kryminalnych wypuszczonych z więzien brało udział po polskiej stronie w walkach, co Polak zresztą zaznaczył ) Zresztą to wcale nie jest jedyny przykład stronniczości proukraińskiej, moderacji na tamtym forum . Ukraińcy tam są praktycznie bezkarni i cieszą się specjalnymi prawami.
 
Post #15

2 Strony  1 2 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej