Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

19 Strony « < 17 18 19 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Polski wywiad wojskowy w 1939 roku

dwójkarz

IV ranga
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 79.149

Lukasz Ulatowski

post 9/11/2017, 17:43 Quote Post

Trudna sprawa, pokombinuję nad zagadnieniem.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #271

Krzysztof Drozdowski

II ranga
**
Nr użytkownika: 84.334

Krzysztof Drozdowski

post 10/11/2017, 15:06 Quote Post

Na mój email z zapytaniem odnośnie możliwości zakupu lub otrzymania tej publikacji dostałem taką odp:
w odpowiedzi na e-mail z 9 XI 2017 r. uprzejmie informuję, że Redakcja "Przeglądu Bezpieczeństwa Wewnętrznego" nie praktykuje wysyłania własnych publikacji osobom prywatnym. Jednocześnie uprzejmie informuję, że z naszymi czasopismami może się Pan zapoznać w Bibliotece Narodowej, Bibliotece Jagiellońskiej, bibliotekach wojewódzkich i niektórych bibliotekach uczelni wyższych. W razie dodatkowych pytań służymy telefonem kontaktowym.

Czyli podniecamy się jedynie we własnym gronie.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #272

dwójkarz

IV ranga

Lukasz Ulatowski

post 10/11/2017, 16:14 Quote Post

Podnieta z Maską Dużą i Widzącym Obwoluty? Bezcenne!

Arogancja jak za poprzedniego systemu, a ponoć mamy dobrą zmianę, a nawet z plusem, tyle, że jak się wapnem machnie po czerwonym to barw narodowych nadal nie będzie. I tyle z mojej strony, bo wejdę za głęboko w politykę. Moje wybory z 2015 r. traktuję za największą pomyłkę, a Państwo Polskie staje się nie tylko moim wrogiem.

Swoją drogą kilku pracownikom ABW wysłałem moje książki, tomu studiów nigdy nie byli łaskawi nawet zaproponować. Zatem pułkowniku jeden i drugi przypomnijcie no sobie tego maila z ABW, przytoczonego powyżej, nim znów skamleć będzie o moje tytuły. I tak nie cytujecie.

To mocno sklejony tom, nie wiem czy i jak można zrobić kopię. Poza materiałem Alexa Woźnego o Mieczysławie Jaworskim, suto okraszonym przypisami do dwóch książek moich, tekstem Wojciecha Skóry nieszablonowym, w zasadzie innych wartych uwagi nie ma. Konrad Paduszek nie podesłał materiału o Miszce. Szkoda!

Ten post był edytowany przez dwójkarz: 10/11/2017, 21:56

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #273

dwójkarz

IV ranga

Lukasz Ulatowski

post 12/11/2017, 17:50 Quote Post

Dziekan i Rada Wydziału Filologiczno-Historycznego Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie uprzejmie zawiadamia, że w dniu 25 października 2017 roku o godz. 12:00 w sali 26 w budynku Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie przy al. Armii Krajowej 36a odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej ppłk. mgra Ryszarda Oleszkowicza.
Tytuł rozprawy: Działalność kontrwywiadu wojskowego na obszarze Dowództwa Okręgu Korpusu nr IX w okresie międzywojennym
Promotor: prof. dr hab. Henryk Ćwięk
Recenzenci:
prof. dr hab. Andrzej Misiuk - Uniwersytet Warszawski
prof. dr hab. Tadeusz Dubicki - Akademia im. Jana Długosza w Częstochowie

Pewne elementy autor ogłaszał i tu i tam, miał wejścia z "ramienia Canarisa", był "ryjcem zapleczowym", penetrował CAW w latach 2011 - 2015, publikowane fragmenty nie nastrajają optymistycznie, mając zachowane papiery mob. z 1939 regularnie sprawę położył. Tyle. Bo w druku pewnie będzie. I może mnie zaskoczy. Tekst. Nie autor.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #274

dwójkarz

IV ranga

Lukasz Ulatowski

post 17/11/2017, 18:55 Quote Post

Ukazała się książka Wrzesień 1939 r. z perspektywy służb specjalnych II RP, red naukowa Robert Majzner. Warto!

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #275

19 Strony « < 17 18 19 
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2017 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej