Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
3 Strony < 1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Nowe bloki tematyczne na Forum
     
Nauka
 

TechAdmin
***
Grupa: Administrator
Postów: 228
Nr użytkownika: 1

 
 
post 8/06/2006, 1:40 Quote Post

Specjalizacje historyczne, jak sama nazwa wskazuje, to działy przeznaczone dla osób mających kontakt z tymi zagadnieniami, z wiedzą dalece większą niż licealną. Zgadzam się, że nad mikro i makrohistorią to jeszcze można się zastanowić, ale Historię Państwa i Prawa czy Doktryn określać mianem "wąskich" zagadnień? No bójcie się Boga, studentów już na forum nie mamy? Wolę 10 tematów o wysokim poziomie merytorycznym w tych sekcjach niż kilkaset banalnych postów niektórych niedouczonych użytkowników z naszego forum.

Pośrednio zgadzam się z ideą Andersa. Za dwa tygodnie będę miał więcej czasu to popracuję nad pogrupowaniem pewnych zagadnień, tylko nie w formie jakiegoś archiwum czy przyklejonych tematów, tylko poprzez reorganizację subsekcji głównych działów. Zamiast obecnej struktury będą po prostu zagadnienia jak np. "Prawo rzymskie", "Epoka napoleońska", "Wojna 100-letnia", "Procesy o czary" etc. Powinno to w naturalny sposób podnieść poziom merytoryczny postów na forum.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #16

     
Marcin
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 485
Nr użytkownika: 7.543

 
 
post 8/06/2006, 14:30 Quote Post

QUOTE
Historię Państwa i Prawa czy Doktryn określać mianem "wąskich" zagadnień? No bójcie się Boga, studentów już na forum nie mamy? Wolę 10 tematów o wysokim poziomie merytorycznym w tych sekcjach niż kilkaset banalnych postów niektórych niedouczonych użytkowników z naszego forum.

Może faktycznie nie doceniam forumowiczów. Ja też wolę dziesięć porządnych od tysiąca banalnych i owszem podzielenie forum na mniejsze, bardziej ścisłe sekcje podniesie w sposób naturalny poziom merytoryczny forum, ale czy userzy podołają? Jak pokazuje praktyka, im węższy zakres tematu, o którym niewiele powszechnie wiadomo, to topic kończy z jedną, może dwiema odpowiedziami. Jestem jak najbardziej za podniesieniem poziomu forum, gdyż to jest jedna z najważniejszych rzeczy, ale na ile to się uda, to praktyka pokaże. smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #17

     
Anders
 

VII ranga
*******
Grupa: Moderatorzy
Postów: 2.435
Nr użytkownika: 4.016

Zawód: Biurowy
 
 
post 8/06/2006, 18:37 Quote Post

A co jeżeli temat wykroczy poza wąską dziecdzinę? Surowe kary za "oftopiki"? Forum powinno byc miejscem dość swobodnej dyskusji dla wszystkich - jestem przekonany, że w obecnym kształcie tez można założyć tematy, których poziom merytoryczny bedzie wysoki. Pytanie, czy chodzi o to, by na forum wypowiadało się dalej te 50 osób (ktoś podał tę liczbę w dyskusji odnośnie czata) a i to tylko w waskich specjalizacjach?

Ponownie postuluję - utwórzmy subforum "linkownia" albo "polecane tematy" czy "Tam znajdziesz info o..." I niech to będzie zbiór tego co najlepsze na naszym forum.

Posty/tematy musiałyby oczywiście zostac zaakceptowane przez moderatorów przed umieszczeniem ich w tej "elicie".
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #18

     
Marcin
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 485
Nr użytkownika: 7.543

 
 
post 8/06/2006, 19:06 Quote Post

Platon i jego utopia... Tam znajdziesz informacje o podwodnych lawinach...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #19

     
Anders
 

VII ranga
*******
Grupa: Moderatorzy
Postów: 2.435
Nr użytkownika: 4.016

Zawód: Biurowy
 
 
post 8/06/2006, 20:16 Quote Post

Właśnie o to mi chodzi. Nasza dyskusja wyszła od Platona, a potoczyła się... że hej. Nie sądzę, by jej ograniczanie było dobrym pomysłem, a przecież powinna (biorac pod uwagę treść) znajdować się w kilku odrębnych działach.

Dlatego też wyjścia upatruję w takim a nie innym systemie (choć istotnie, może on czasem dać śmieszne rezultaty) "Dyskusja o Pochodzeniu Etrusków - sprawdź tu [i link do postu w którym zaczął się ten wątek dyskusji]".

Forum jest jednym z niewielu miejsc, gdzie (prawdopodobnie z racji braków w wiedzy tongue.gif ) opowiadam się za egalitaryzmem, a nie elitaryzmem, do którego doprowadzi zawężenie zagadnień i wzrost poziomu merytorycznego. Sam wzrost jest oczywiście bardzo porządany, ale nie powinien on powodować zmniejszenia ilości użytkowników gotowych brać udział w dyskusji.

Przyznam, że kiedyś popełniłem wypowiedź w nowożytności, gdzie wypowiadał się np. Stonewall - moją niewiedzę (fakt, zasadnie) wypunktowano tak dobitnie, że prawie nie zaglądam tam od tego czasu, broń Boże nie dlatego, że zostałem potraktowany jakoś źle, ale po prostu nie mam ochoty znowu okazać się tym... niedoinformowanym wink.gif. To tyle odnośnie elitarności forum. Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia i tak się wypowiedzą, niestety. Milczeć będa ci, którzy swojej wiedzy są niepewni.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #20

     
Marcin
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 485
Nr użytkownika: 7.543

 
 
post 8/06/2006, 20:53 Quote Post

Co do Platona, to najpewniej dam do "Starożytności ogólnie" i po kłopocie. Nie wiem tylko jaki dać nowy tytuł... Bo niewątpliwie nowego tytułu potrzebuje. smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #21

     
sargon
 

IX ranga
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 5.840
Nr użytkownika: 4.555

Stopień akademicki: mgr inz
 
 
post 8/06/2006, 20:55 Quote Post

QUOTE(Marcin @ 8/06/2006, 20:06)
Platon i jego utopia... Tam znajdziesz informacje o podwodnych lawinach...
*

smile.gif
To akurat jest w temacie o piramidzie w Bośni, ale rozumiem Twój punkt widzenia
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #22

     
Marcin
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 485
Nr użytkownika: 7.543

 
 
post 8/06/2006, 20:59 Quote Post

Mój błąd. Oba należy chyba połączyć i dać pod tytułem "Mix, jaki się wam nie śnił"... Szczerze mówiąc nie jestem pewny co z tym fantem zrobić...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #23

     
sargon
 

IX ranga
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 5.840
Nr użytkownika: 4.555

Stopień akademicki: mgr inz
 
 
post 8/06/2006, 21:03 Quote Post

Nieeee, imho z bośniackiego spokojnie można wydzielić dwie ostatnie strony, bez dwóch postów jeśli dobrze pamiętam (ale też do historii ogólnej) - podałem w tamtym temacie hipotetyczny tytuł.

Co do Utopii, to proponuję: "Atlantyda a megality na tle wieków ciemnych, Ludów Morza, ekspansji fenickiej i wyginięcia mamutów, czyli co łaczy Platona z Prądem Kanaryjskim" smile.gif
Oczywiście można go skrócić do "Atlantyda a megality i ekspansja Ludów Morza" smile.gif albo jeszcze inaczej
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #24

     
Nauka
 

TechAdmin
***
Grupa: Administrator
Postów: 228
Nr użytkownika: 1

 
 
post 28/08/2006, 14:19 Quote Post

Dodałem nową kategorię i schowałem mało popularną sekcję angielską. Jeżeli ktoś chce tu zaraz napisać, że w sekcji nie ma o czym gadać to oznacza prawdopodobnie, że musi jeszcze przeskoczyć pewien poziom z podręczników licealnych. Niemniej specjalistów proszę jak najbardziej o ew. komentarze.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #25

     
Eumenes
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 400
Nr użytkownika: 4.431

Zawód: student
 
 
post 28/08/2006, 14:54 Quote Post

Cieszę się z powstania nowych działów, ale niepokoi mnie opis i sama nazwa działu "Historia religii i Kościoła".

Po pierwsze, wyróżnienie Kościoła Katolickiego jes niepotrzebne. Chyba każdy się domyśli, że jak historia religii, to i KK.

QUOTE
Historia religii – nauka o dziejach religii, część zespołu nauk zwanego religioznawstwem. Historię religii cechuje metodologia historyczna w badaniu genezy i rozwoju fenomenu religii. Przedmiotem nauki Historii Kościoła jest Kościół Katolicki założony przez Chrystusa na fundamencie Apostołów.


Opis, jest, jak rozumiem, zlepkiem dwóch z Wikipedii, ale ostatnie zdanie może zniechęcić do pisania użytkowników innych wyznań chrześcijańskich niż katolicyzm.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #26

     
Grant
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 874
Nr użytkownika: 14.756

Zawód: Student
 
 
post 28/08/2006, 16:35 Quote Post

Ja chciałem zauważyć dokładnie to samo co Eumenes. Ja, i wielu wypowiadających się na tym forum w dziedzinie religii, bynajmniej nie uważam, by Kościół (rzymsko)katolicki został założony przez Chrystusa, ale uwazam, że powstał na soborze w Trydencie w odpowiedzi na reformację. Jedyny Kościół, który, według mnie, założył Chrystus na fundamencie apostołów to Święty, Powszechny i Apostolski Kościół zrzeszajacy wszystkich, którzy przyjęli ważny chrzest i wierzą, że Jezus Chrystus jest Panem i Odkupicielem.
 
User is offline  PMMini Profile Post #27

     
swatek
 

Czekam na Króla
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.555
Nr użytkownika: 7.721

 
 
post 27/11/2009, 21:33 Quote Post

Mamy działy poświęcone Polsce i działy poświęcone reszcie świata. Może warto dodać jeszcze jeden dział poświęcony Unii Europejskiej? Bo to jest nie całkiem Polska i nie całkiem zagranica.
 
User is offline  PMMini Profile Post #28

     
Arbago
 

Pomorzanin
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.032
Nr użytkownika: 38.089

 
 
post 22/09/2010, 21:40 Quote Post

Ameryka Południowa w XX wieku?

Czy jest szansa aby taki dział pojawił się na naszym forum?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #29

     
Qltura
 

Ja�nie Absolutnie O�wiecony
*****
Grupa: Administrator
Postów: 688
Nr użytkownika: 2

 
 
post 22/09/2010, 23:43 Quote Post

A czy jest odpowiednia ilość tematów, które by weszły w jego skład?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #30

3 Strony < 1 2 3 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej