Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
3 Strony  1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Serial "The Walking Dead"
     
General Belgrano
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 887
Nr użytkownika: 73.261

Zawód: BANITA
 
 
post 17/10/2012, 13:04 Quote Post

Leci w soboty po 23-ciej w TVP 1. W tym tygodniu startuje II sezon. Ktoś ogląda? Bo mi się napradę spodobał. Najlepszy serial o zombie jaki dotąd oglądałem i wogóle jeden z najlepszych seriali postapokaliptycznych!

Ten post był edytowany przez General Belgrano: 17/10/2012, 13:05
 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
Baszybuzuk
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 5.969
Nr użytkownika: 50.178

Stopień akademicki: Nadszyszkownik
Zawód: IT
 
 
post 17/10/2012, 13:28 Quote Post

Solidna ekranizacja komiksu, choć z podobnych klimatów chyba bym wolał "Y: Last man". Ale zombie są obecnie na topie, więc... wink.gif

Na korzyść serialu gra również to, że komiks był podobnie rozbudowany w warstwie emocjonalnych relacji bohaterów - więc nie ma rozczarowania tym, że nagle zamiast rozwoju fabuły zajmujemy się przez n-ty odcinek tym, kto się z kim przespał, a główny wątek stoi w miejscu.
 
User is offline  PMMini Profile Post #2

     
MGora78
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 577
Nr użytkownika: 62.918

 
 
post 17/10/2012, 14:30 Quote Post

Pierwsza seria rewelacja. Niestety im dalej w las tym więcej drzew. Coraz mniej akcji, a coraz więcej Beverly Hills 90210 .A szkoda, bo zapowiadał się super serial.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

     
georges
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 25
Nr użytkownika: 17.725

 
 
post 17/10/2012, 21:51 Quote Post

Świetny komiks, niezgorszy serial. Tutaj nie zgodzę się z kolegą MGora78 - moim zdaniem z biegiem odcinków serial nabiera rumieńców. Polecam zakończenie 8 epizodu - Rick Grimes i jego wierny colt python .357 wink.gif
To co lubię w tego typu tasiemcach, to tendencja twórców (Robert Kirkman i ska) do uśmiercania lubianych przez fanów postaci.
Swoją drogą AMC chyba niedługo rusza z emisją trzeciego sezonu.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
Świętosław
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.555
Nr użytkownika: 28.302

 
 
post 1/11/2012, 12:34 Quote Post

Serial bardzo fajny, ale może nie jestem obiektywny bo bardzo lubię tematykę zombie, i to chyba jedyny poza filmami romero film, gdzie ludzie boją się tych zombie, i gdzie naprawdę to widać, gdzie przez większość pierwszego sezonu naprawdę unikają walki itp.
Jedyną wadą jest jak dla mnie trochę zbyt rozwlekanie akcji, i czasami brakuje trochę szybkości.

Ale wiadomo twórcy chcą jak najwięcej odcinków zrobić.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

     
konto_usuniete_28.02.16
 

Unregistered

 
 
post 1/11/2012, 12:48 Quote Post

Druga seria jest lepsza od pierwszej , jak na razie wątki osobiste znacznie zredukowane , poczekajcie aż poznacie "Gubernatora "i jego radosne , z pozoru słoneczne i normalne miasteczko , pełne mrocznych tajemnic sleep.gif
 
Post #6

     
Świętosław
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.555
Nr użytkownika: 28.302

 
 
post 1/11/2012, 12:57 Quote Post

Ale to jest trzecia seria wink.gif
I rzeczywiście więcej akcji jest.

Co ciekawe o samych gubernatorze jest książka, która opowiada jego historię zanim został gubernatorem.
Książka jest szczerze taka sobie, ale jeśli ktoś lubi serię to mogę polecić.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #7

     
konto_usuniete_28.02.16
 

Unregistered

 
 
post 1/11/2012, 13:07 Quote Post

Racja trzecia seria , sorry - IMHO Gubernator może się okazać jedna z ciekawszych postaci wink.gif
 
Post #8

     
silent_hunter
 

Poczwórny Agent, Łowca Replikantów
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.055
Nr użytkownika: 11.971

Stopień akademicki: gramotny
Zawód: przodownik pracy
 
 
post 11/11/2012, 20:17 Quote Post

QUOTE(Świętosław @ 1/11/2012, 12:57)
Ale to jest trzecia seria  wink.gif
I rzeczywiście więcej akcji jest.

*


Oj jest. IMO jest lepsza od drugiej, Odcinek sprzed tygodnia "Killer Within"(nie chcę robic spojlerów) był chyba jednym z najdramatyczniejszych z całej serii "The Walking Dead". Drugi sezon był za "statyczny", ta jedność miejsca! W trzecim jest więcej akcji (na razie wink.gif ) i urozmaiceniem jest rozbicie na dwa równolegle główne wątki. Wątek Gubernatora i "spokojnego" miasteczka, w którym życie toczy się prawie normalnie zapowiada się bardzo ciekawie. wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #9

     
konto_usuniete_28.02.16
 

Unregistered

 
 
post 11/11/2012, 20:36 Quote Post

QUOTE
Oj jest. IMO jest lepsza od drugiej, Odcinek sprzed tygodnia "Killer Within"(nie chcę robic spojlerów) był chyba jednym z najdramatyczniejszych z całej serii "The Walking Dead". Drugi sezon był za "statyczny", ta jedność miejsca! W trzecim jest więcej akcji i to rozbicie na dwa równolegle główne wątki jest urozmaiceniem, motyw Gubernatora i "spokojnego" miasteczka, w którym życie toczy się prawie normalnie zapowiada się ciekawie

Ciekawe jest rowniez to ze bohaterowie z I serii stopniowo się wykruszają ( w "Killer Within" zginęła dwójka a los trzeciej jest nieznany ), zastępują ich nowe ciekawe charaktery , to zapewnia serii mobilność .

Ten post był edytowany przez lancaster: 11/11/2012, 20:38
 
Post #10

     
Świętosław
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.555
Nr użytkownika: 28.302

 
 
post 8/12/2012, 16:04 Quote Post

I zakończył się kolejny sezon, szkoda że tak hmm dosłownie w środku akcji wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #11

     
silent_hunter
 

Poczwórny Agent, Łowca Replikantów
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.055
Nr użytkownika: 11.971

Stopień akademicki: gramotny
Zawód: przodownik pracy
 
 
post 9/12/2012, 14:07 Quote Post

QUOTE(Świętosław @ 8/12/2012, 16:04)
I zakończył się kolejny sezon, szkoda że tak hmm dosłownie w środku akcji  wink.gif
*


Nie, nie zakończył się, w zeszłym tygodniu był tylko "midseason" finał a kontynuacja będzie po Nowym Roku, o ile się nie myle w AMC zacznie się w lutym.
 
User is offline  PMMini Profile Post #12

     
Świętosław
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.555
Nr użytkownika: 28.302

 
 
post 9/12/2012, 16:47 Quote Post

Prawda jakoś tego nie zauważyłem, to będę czekał na druga część sezonu bo się w bardzo ciekawym miejscu skończyła.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #13

     
Isen1822
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 42
Nr użytkownika: 76.877

Sebastian
Zawód: uczeñ
 
 
post 9/12/2012, 17:55 Quote Post

Z tego co wiem to kontynuacja będzie chyba w lutym. Serial świetny, dziwi mnie tylko czasem ta łatwość w likwidowaniu zombie... Bohaterowie rozwalają czaszki dosłownie gołymi rękami...
 
User is offline  PMMini Profile Post #14

     
Świętosław
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.555
Nr użytkownika: 28.302

 
 
post 10/12/2012, 8:47 Quote Post

Ale to akurat jest sensowne, tutaj są klasyczne niebiegające nienadludzko silne zombie, jak U G.Romero, czyli trudne tylko przez ilość i strach przed nimi, co było widać np w pierwszym sezonie, tutaj widać że zombie to ledwo chodzące zwłoki, czyli akurat całkiem rozsądne.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #15

3 Strony  1 2 3 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej