Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
11 Strony « < 9 10 11 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Kinematografia USA vs. reszta świata, gdzie kręci się najlepsze filmy?
     
Marek Zak
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.880
Nr użytkownika: 72.286

Marek Zak
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Korpomiś & Pisarz
 
 
post 31/07/2012, 20:16 Quote Post

Tak sobie skojarzyłem, że są aktorzy amerykańscy, którzy występuja (właściwie) zawsze w dobrych filmach. Przyklad Michael Douglas, czy Nicolson, także Al Pacino, czy de Niro.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #151

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.897
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 31/07/2012, 23:01 Quote Post

QUOTE(Marek Zak @ 31/07/2012, 20:16)
Tak sobie skojarzyłem, że są aktorzy amerykańscy, którzy występuja (właściwie) zawsze w dobrych filmach. Przyklad Michael Douglas, czy Nicolson, także Al Pacino, czy de Niro.
*


No, cóż, to jest absolutnie pierwsza światowa liga i to w dodatku czołówka tej ligi. Ale i im się zdarzają obsuwy...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #152

     
Tragliano
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 236
Nr użytkownika: 70.976

 
 
post 1/08/2012, 9:11 Quote Post

De Niro ostatnio zagrał w kilku badziewiach, bo inaczej się tych filmów nazwać nie da... Faktycznie, są jednak aktorzy amerykańscy, którzy po prostu nie grywają w złych filmach. Wspomniani już Nicholson albo Pacino, też Seymour Hoffman czy Day-Lewis.
 
User is offline  PMMini Profile Post #153

     
Marek Zak
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.880
Nr użytkownika: 72.286

Marek Zak
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Korpomiś & Pisarz
 
 
post 2/08/2012, 12:21 Quote Post

To kwestia gustu. Dla mnie najlepszymi komediami były ,,Nagie bronie" a kogoś innego ten humor nie śmieszy.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #154

     
Świętosław
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.555
Nr użytkownika: 28.302

 
 
post 2/08/2012, 12:54 Quote Post

Mój wcześniejszy post, był trochę przesadzony ale taki był zamiar, i prawdą jest ze zapomniałem o paru filmach np metropolis, który bardzo cenię, chociażby za to że mimo że jest tak stary jego oglądanie nie jest męczące jak chociażby pierwszego Nosferatu.
Ale prawda jest taka że w ostatnich latach (tak z 30-40), w europie nie ma takich wielkich filmów, nie znaczy to że nie ma dobrych filmów, ale nie ma przełomowych, czy takich wielkich sukcesów kasowych.
Tak samo przykład odysei kosmicznej jest bardzo dobrym przykładem na działanie przemysłu filmowego, tak był częściowo brytyjski, ale fundusze były z USA, tak samo z Hobbitem, czy chociażby filmami Emericha (chociaż to nie dzieła).
I nie czarujmy się w europie żadnych gwiezdnych wojen, łowcy androidów, matriksa itp by nie zrobiono.

Tak samo nawiązując do forum, jakie ciekawe filmy historyczne powstają w europie ? wiem że są filmy bardziej historyczne itp, ale często po prostu nudne, jak arn który niby bardzo historyczny, oddający realia itp, a dla mnie jakoś przynudzający.
Albo wychodzą gnioty głupie tak samo jak amerykańskie ale bez tej skali (Ironclad)
Szczerze co ciekawe to jedyny kraj w europie który robi takie zachodnie filmy to Rosja, właśnie dlatego że ma większe fundusze i jeszcze niższe koszty pracy, i stara się robić filmy w zachodnim stylu (9 kompania, 1612, Aleksander, Straż Nocna )

Tak samo seriale, tutaj Europa naprawdę nie ma nic do zaoferowania, amerykanie kręcą masę seriali, masę dobrych seriali z każdego gatunku, w których grają nowi, zdolni aktorzy, a same seriale często są ambitniejsze, z lepszym przekazem.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #155

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.897
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 2/08/2012, 13:05 Quote Post

QUOTE(Świętosław @ 2/08/2012, 12:54)
Tak samo nawiązując do forum, jakie ciekawe filmy historyczne powstają w europie ? wiem że są filmy bardziej historyczne itp, ale często po prostu nudne, jak arn który niby bardzo historyczny, oddający realia itp, a dla mnie jakoś przynudzający.
Albo wychodzą gnioty głupie tak samo jak amerykańskie ale bez tej skali (Ironclad)
  

Tak samo seriale, tutaj Europa naprawdę nie ma nic do zaoferowania, amerykanie kręcą masę seriali, masę dobrych seriali z każdego gatunku, w których grają nowi, zdolni aktorzy, a same seriale często są ambitniejsze, z lepszym przekazem.

No, jest jeden serial historyczny, który wyszedł europejskiej produkcji. To Rzym:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Rzym_%28serial_telewizyjny%29

QUOTE
Szczerze co ciekawe to jedyny kraj w europie który robi takie zachodnie filmy to Rosja, właśnie dlatego że ma większe fundusze i jeszcze niższe koszty pracy, i stara się robić filmy w zachodnim stylu (9 kompania, 1612, Aleksander, Straż Nocna )

Jeśli chodzi o pierwsze dwa to ciekawe one są ze względu na przykład kina propagandowego i mianipulacji historią.
Aleksander Newski jest nudny, a Straży Nocnej nie oglądałem.

Ten post był edytowany przez emigrant: 2/08/2012, 13:05
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #156

     
Świętosław
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.555
Nr użytkownika: 28.302

 
 
post 2/08/2012, 13:14 Quote Post

QUOTE
Jeśli chodzi o pierwsze dwa to ciekawe one są ze względu na przykład kina propagandowego i mianipulacji historią.


Czemu ja się spodziewałem takich słów wink.gif
Jak dla mnie jest patrzenie przez pryzmat polityki na wszystko, bo 9 kompania to taka sama manipulacja jak rambo, czy inne filmy sensacyjne o wojnach II, w Wietnamie, w Iraku.
A 1612 i Aleksander to ten sam typ filmów, no może 1612 jest bardziej przygodowy, i jest też dokładnie tym samym typem filmów, ja gladiator, królestwo niebieskie, Robin Hood i wszystkie te bardzo historyczne filmy, ale jakoś do nich nikt taki zarzutów nie używa wink.gif

A Straż Nocna jak i więcej rosyjskich filmów fantasy jest na światowym poziomie, i są naprawdę ciekawe.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #157

     
silent_hunter
 

Poczwórny Agent, Łowca Replikantów
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.055
Nr użytkownika: 11.971

Stopień akademicki: gramotny
Zawód: przodownik pracy
 
 
post 2/08/2012, 13:16 Quote Post

QUOTE(emigrant @ 2/08/2012, 13:05)
QUOTE(Świętosław @ 2/08/2012, 12:54)
Tak samo nawiązując do forum, jakie ciekawe filmy historyczne powstają w europie ? wiem że są filmy bardziej historyczne itp, ale często po prostu nudne, jak arn który niby bardzo historyczny, oddający realia itp, a dla mnie jakoś przynudzający.
Albo wychodzą gnioty głupie tak samo jak amerykańskie ale bez tej skali (Ironclad)
  

Tak samo seriale, tutaj Europa naprawdę nie ma nic do zaoferowania, amerykanie kręcą masę seriali, masę dobrych seriali z każdego gatunku, w których grają nowi, zdolni aktorzy, a same seriale często są ambitniejsze, z lepszym przekazem.

No, jest jeden serial historyczny, który wyszedł europejskiej produkcji. To Rzym:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Rzym_%28serial_telewizyjny%29


*


To jednak była koprodukcja. I takiego rozmachu by nie było gdyby nie wkład amerykański.
HBO/USA - 85 mln $,
BBC wyłożyła "tylko" 15 mln $
smile.gif

QUOTE(Świętosław)
A 1612 i Aleksander to ten sam typ filmów, no może 1612 jest bardziej przygodowy, i jest też dokładnie tym samym typem filmów, ja gladiator, królestwo niebieskie, Robin Hood i wszystkie te bardzo historyczne filmy, ale jakoś do nich nikt taki zarzutów nie używa wink.gif

Można się czepiać szczegółów, historyczności, uproszczeń etc ale przynajmniej te "hollywódzkie" są nakręcone tak, że zrozumie je każdy na świecie, nie są aż tak nudne, gra aktorska jest akceptowalna. wink.gif


QUOTE
A Straż Nocna jak i więcej rosyjskich filmów fantasy jest na światowym poziomie, i są naprawdę ciekawe.

Kwestia gustu. Mnie ten film kompletnie nie ujął. Efekty rzeczywiście niezłe ale poza tym to fabuła jakaś mętna.


W czasach ZSRR Rosjanie kręcili naprawdę świetne filmy, owszem niektóre z większą lub mniejszą dawką propagandy ale artystycznie to były zupełnie inne poziomy. Jeśli idzie o rozmach to z tym szczególnego problemu nie było, to oni nakręcili najdroższą produkcję w historii kina.. Niektóre źródła podają, że kosztowała nawet 700 mln (dzisiejszych dolarów).

Ten post był edytowany przez silent_hunter: 2/08/2012, 15:31
 
User is offline  PMMini Profile Post #158

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.897
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 2/08/2012, 13:29 Quote Post

QUOTE(silent_hunter @ 2/08/2012, 13:16)
To jednak była koprodukcja. I takiego rozmachu by nie było gdyby nie wkład amerykański.
HBO/USA - 85 mln $,
BBC wyłożyła "tylko" 15 mln $
smile.gif
*


Czyli mamy wyjanione źróełko sukcesu... rolleyes.gif
Po sprawdzeniu: scenarzystów uesańskich też nie zabrakło:
Scenariusz: William J. MacDonald, Alexandra Cunningham, John Milius, David Frankel, Bruno Heller, Adrian Hodges
A i wśród reżyserów nie zabrakło, jak się okazuje, Amerykanów:
Reżyseria: Allen Coulter, Michael Apted (Brytyjczyk, ale od lat związany z Hollywoodem), Mikael Salomon, Alan Taylor, Jeremy Podeswa, Timothy Van Patten, Alan Poul, Julian Farino
Wytłuszczeni co najmniej...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #159

     
Gajusz Mariusz TW
 

Ambasador San Escobar
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 6.251
Nr użytkownika: 98.326

M.
Stopień akademicki: Korvettenkapitan
Zawód: Canis lupus
 
 
post 17/09/2017, 0:11 Quote Post

Szukałem odpowiedniego tematu, lecz najbliżej był ten. Z powodu tego versus smile.gif A więc po dominacji filmów Hollywood na tematy współczesnych sił zbrojnych (czy to z wojnami faktycznymi czy sci-fi w tle) mamy chińską odpowiedź

http://www.konflikty.pl/aktualnosci/wiadom...ia-kreci-filmy/

Oczywiście, póki co, nic na ten temat nie mogę mądrego napisać lecz już wziąłem te tytuły na celownik. A nóż się uda je obejrzeć. Nastawiam się na oczekiwaną propagandę, ale i tak jestem ciekawy. smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #160

11 Strony « < 9 10 11 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej