Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
67 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Seriale, Jakie seriale oglądają użytkownicy
     
Świętosław
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.555
Nr użytkownika: 28.302

 
 
post 8/04/2012, 12:24 Quote Post

Jako że ostatnio w moim temacie o sf dużo było o serialach z tego to gatunku, to zaciekawiło mnie jakie seriale oglądają inni użytkownicy naszego serwisu, i nie chodzi o seriale historyczne, bo o większości takich są już stosowne tematy.
Ja z mojej strony mogę podać sporo ciekawych tytułów.

To zaczniemy:

Mad Men (dramat, obyczajowy):
Jest to historia Dona Drapera, człowieka który stworzył wiele znanych technik reklamowych, a dzieje się to wszystko w latach 60, co w pewny sposób nawiązuje do forum, i mimo że rozpoczął się już 4 sezon nadal jest ciekawy.

The Killing "dochodzenie"(dramat, kryminał)
Bardzo ciekawy i trzymający w napięciu serial kryminalny, ostatnich lat, a jak dla mnie osobiście w ogóle jaki oglądałem.

Sons of Anarchy(dramat, kryminał)
Opowieść o gangu motocyklowym, ze świetną rolą Rona Perlmana, niestety dalsze sezony są bardzo nierówne.

Dexter(dramta, kryminał)
Czy seryjny morderca może być postacią pozytywną ?, swojego czasu wzbudzał duże kontrowersje, mistrzowsko zagrana tytułowa postać przez Michaela Halla, znanego głównie z tego serialu.

Six feet under "Sześć stóp pod ziemią" (dramat, obyczajowy, czarna komedia
Serial HBO, co może stanowić pewną rekomendację, dla mnie później niestety bardzo się rozmywa i robi z tego prawie moda na sukces, ale początek w często bardzo zabawny sposób pokazuje pracę w zakładzie pogrzebowym.

Oz (dramta, kryminał), Kolejny serial HBO i po raz kolejny staranie o szczegóły i realizm.
Oz od Oswald corection facylity, według mnie najlepeszy serial o wiezieniu jaki wyszedł, świat za kratami jest brutalny, bardzo brutalny nie ugrzeczniona wersja jak w Prison breaku.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
mate21
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 830
Nr użytkownika: 17.255

Zawód: poszukiwacz prawdy
 
 
post 9/04/2012, 17:15 Quote Post

dr House- serial, którego nie trzeba przedstawiać.
Californication- serial o pisarzu "skaczącym z kwiatka na kwiatek" i właściwie o tym jak samo sobie komplikuje życie swoimi nieprzemyślanymi posunięciami.
Burn notice- serial o spalonym szpiegu, próbującym dojść do tego, kto podjął decyzję o jego spaleniu, serial ma specyficzne poczucie humoru, głównemu bohaterowi towarzyszy dziewczyna, była członkini IRA oraz lekko postrzelony kolega Sam.
Royal Pains - serial o lekarzu, który tracąc swoją pracę w szpitalu staje się prywatnym lekarzem na żądanie bogatych ludzi.
Bones- serial o genialnej antropolog rozwiązującej kryminalne łamigłówki.
Body of proof- serial o byłej lekarce, która zostaje patologiem rozwiązującym kryminalne zagadki.
The Borgias - serial o rodzinie Borgiów i czasach papieża Aleksandra VI.
The good wife - serial o prawniczce, której życie legło w gruzach po tym jak się dowiaduje, że mąż ją zdradził i zaczyna karierę w kancelarii kolegi ze studiów.
Dobry był serial Rescue me o nowojorskich strażakach, a szczególnie postać Tommiego Gavina strażaka z własnymi problemami, popadającego w alkoholizm tracącego 11.11.2001 r. kuzyna strażaka w ataku na WTC oraz brata policjata w strzelaninie.
 
User is offline  PMMini Profile Post #2

     
Najaa
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 338
Nr użytkownika: 44.797

 
 
post 9/04/2012, 20:59 Quote Post

Seriale oprócz s-f to
Once Upon a Time - czyli co by było gdyby bohaterowie klasycznych bajek zamieszkali w naszym świecie, nie pamiętając kim są i ktoś musiał by im o tym przypomnieć i pomóc wrócić do ich świata.

Blue Blood - klasyczny serial policyjny o rodzinie mającej długie tradycje służby w NYPD, trochę z racji sentymentu dla Nowojorskich gliniarzy.

Havai 5-0 - mało ambitne, ale dobre dla odmóżdżenia

Hell on Wheels - bo mam słabość i sentyment do westernów.

Spartakus - bo jak się przymknie oko to wychodzi z tego niezły serial sensacyjny

Co do wspomnianych przez Innych seriali to Oz jest na prawdę godny polecenia, ale dość brutalny.


 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

     
ryba_pila
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 559
Nr użytkownika: 24.471

Stopień akademicki: dr hab. inz.
Zawód: Fizyk
 
 
post 10/04/2012, 12:55 Quote Post

Co do klimatow westernowych wlasnie mam sie zabrac za Hell on wheels. Polecam jeszcze serial DEADWOOD.
Ogladalem i moge polecic rowniez:
RZYM, CARNIVALE, FIREFLY, BABYLON 5, BSG

Ten post był edytowany przez ryba_pila: 10/04/2012, 12:55
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
georges
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 25
Nr użytkownika: 17.725

 
 
post 10/04/2012, 18:05 Quote Post

The Walking Dead na podstawie świetnego komiksu o tym samym tytule. Bardziej dramat niż horror - ważniejsze są interakcje miedzy bohaterami niż tytułowe chodzące trupy (rzecz dzieje się po, nazwijmy to, "apokalipsie zombie").
Breaking Bad - nauczyciel chemii ze szkoły średniej zmuszony sytuacją zdrowotno-finansową wchodzi w świat narko-biznesu.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

     
Tromp
 

Młody wilk (morski)-gryzie!
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 19.204
Nr użytkownika: 55.658

Bart³omiej Kucharski
Stopień akademicki: Bêdzie po studiach
Zawód: Admiraal
 
 
post 11/04/2012, 13:19 Quote Post

Witam!
Mało oglądam TV, za serialami nie przepadam-jedyne, jakie przypadły mi do gustu, to "Rzym", peerelowskie seriale wojenne, "Dr. House" (chyba z racji podobieństwa charakterów z głównym bohaterem tongue.gif ), "Californication", "Świat według Kiepskich".
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

     
Andrea$
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.982
Nr użytkownika: 45.545

Zawód: student
 
 
post 11/04/2012, 18:37 Quote Post

Z moich, oczywiście - ''Kompania braci'' i ''Pacyfik'', których nie trzeba chyba nikomu przedstawiać, podobnie, jak ''Czterech pancernych'' i ''Stawki''.
Poza tym jeszcze jest ''JAG - Wojskowe Biuro Śledcze'', jeden z moich ulubionych, do oglądania go wciągnęła mnie właściwie mama.
 
User is offline  PMMini Profile Post #7

     
aljubarotta
 

VII ranga
*******
Grupa: Moderatorzy
Postów: 2.835
Nr użytkownika: 70.958

Marek Sz.
 
 
post 11/04/2012, 18:47 Quote Post

Obecnie oglądam mało seriali... Za młodu (znaczy: bardziej młodu) oglądało się więcej, bo i więcej wtedy było godnych uwagi... W ostatnim roku oglądałem: Zagubionych, Walking Dead, trafiły się i sitcomy: Jak poznałem waszą matkę (obecnie znudzony nim) oraz Teoria wielkiego podrywu (nadal oglądam). Oprócz tego oglądam, jeśli mogę - M.A.S.H. A całkiem niedawno oglądałem... Wiedźmina, do którego czuję sentyment. smile.gif Jakikolwiek ten serial nie był.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

     
numi5
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 336
Nr użytkownika: 71.695

Marian Rewinski
Zawód: nauczyciel
 
 
post 11/04/2012, 19:43 Quote Post

Wyłamię się, ostatni serial, który oglądałem to "Saga rodu Forsyte'ów".
 
User is offline  PMMini Profile Post #9

     
karolz77
 

Wciąż młody wilk
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.197
Nr użytkownika: 62.745

KAROL
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Prekariusz
 
 
post 11/04/2012, 20:24 Quote Post

QUOTE(Andrea$ @ 11/04/2012, 18:37)
Poza tym jeszcze jest ''JAG - Wojskowe Biuro Śledcze'', jeden z moich ulubionych, do oglądania go wciągnęła mnie właściwie mama.
*



Heh, moja mama też to lubi. Ja średnio ale za to wciągnęła mnie w House'a.

W zeszłym roku leciał serial October Road. Fabuła momentami była nieco rozwlekła, ale w sumie to świetny serial o miłości i przyjaźni, wręcz mnie zauroczył. Amerykanie mają talent do tworzenia filmów/seriali z prostymi ale niebanalnymi historiami - np. Cudowne lata. Pamiętam też z dzieciństwa Doggie Houser lekarz medycyny. smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #10

     
master86
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.766
Nr użytkownika: 67.202

Robert
 
 
post 11/04/2012, 21:22 Quote Post

Ja z seriali oglądam:
Dr. House (sporadycznie),
Agenci NCIS (nie mylić ze CSI; agenci biura śledczego badający morderstwa osób związanych z marynarką wojenną i piechotą morską),
Alcatraz (w latach 60. więźniowie z Alcatraz nagle zniknęli [oficjalnie zostali przeniesieni, a samo więzienie zamknięto]. Pojawiają się współcześnie i dokonują morderstw, a główni bohaterowie - działając w ramach tajnej komórki - ścigają ich),

Swego czasu oglądałem też Pacyfik i Kompanię braci.

Ten post był edytowany przez master86: 11/04/2012, 21:24
 
User is offline  PMMini Profile Post #11

     
Andrea$
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.982
Nr użytkownika: 45.545

Zawód: student
 
 
post 11/04/2012, 23:40 Quote Post

QUOTE
Heh, moja mama też to lubi. Ja średnio ale za to wciągnęła mnie w House'a.


A czyja mama nie lubi widoku przystojnego prawnika-pilota w oficerskim mundurze? tongue.gif
Ja zacząłem oglądać ten serial jakoś z rok temu, nie obejrzałem wszystkich odcinków, chociaż mam sporo ulubionych. Gorzej zaczynało się późniejszych seriach, kiedy praktycznie każdy odcinek rozgrywał się już niemal wyłącznie na sali sądowej i rozpatrywano błahe sprawy. Ale mimo wszystko... warto. smile.gif

QUOTE
Agenci NCIS (nie mylić ze CSI; agenci biura śledczego badający morderstwa osób związanych z marynarką wojenną i piechotą morską),


Pierwsze dwa odcinki NCIS były jednocześnie ostatnimi odcinkami 8 sezonu JAG. Przy czym JAG wygrywa. tongue.gif

Ten post był edytowany przez Andrea$: 11/04/2012, 23:41
 
User is offline  PMMini Profile Post #12

     
master86
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.766
Nr użytkownika: 67.202

Robert
 
 
post 12/04/2012, 9:00 Quote Post

QUOTE(Andrea$ @ 12/04/2012, 0:40)
Pierwsze dwa odcinki NCIS były jednocześnie ostatnimi odcinkami 8 sezonu JAG. Przy czym JAG wygrywa. tongue.gif
*


Ciekawy pomysł z takim łączeniem seriali. Później też się zdarzały takie akcje. A co do JAG... nudzi mnie ten serial, wolę NCIS - kwestia gustu rolleyes.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #13

     
Świętosław
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.555
Nr użytkownika: 28.302

 
 
post 12/04/2012, 9:29 Quote Post

Ja osobiście gustuje w medycznych serialach, w sumie w ogóle w starszych wink.gif, w nowych widać fundusze, pomysły itp.

A co do seriali z dzikiego zachodu, Hell on whels jest bardzo fajny, a Deadwood jak dla mnie trochę rozwleka się, a samej akcji brak jakiegoś ciekawego zakończenia, ale dwie postacie bardzo mi się podobały, właściciel salonu, i chińczyk mający rzeźnie, który potrafił powiedzieć dwa słowa nazwisko właściciela salonu a drugie wulgarne wink.gif

A zgodnie z tematem, dwa seriale komediowe

My name is Earl - główny bohater jest drobnym złodziejaszkiem, który po potrąceniu przez samochód, i obejrzeniu w szpitalu odcinka ophry o karmie, postanawia być dobrym człowiekiem.

Suburgatory serial jest o rodzinie samotny ojciec i nastoletnia córka, którzy przeprowadzają się w Nowego Jorku na przedmieścia, bardzo przerysowane przedmieścia.

 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #14

     
kundel1
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.735
Nr użytkownika: 47.745

Jacek Widor
Zawód: plastyk
 
 
post 12/04/2012, 17:12 Quote Post

Od paru lat tylko te i w takim zakresie, za których oglądanie mi płacą (czyli przy postprodukcji których pracuję). Kilka lat temu, gdy jeszcze miałem telewizor, głównie te, w których grały interesujące aktorki (poza mydlanymi operami- chcę wiedzieć, kiedy serial się skończy). Zdecydowanie wolę filmy pojedyncze, względnie krótkie seriale o zamkniętej fabule, które jeśli mi przypadną do gustu, po paru latach oglądnę ponownie, niż tasiemce wlekące się latami.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #15

67 Strony  1 2 3 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej