Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
2 Strony  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Pasja, Pasja Mela Gibsona
     
Jarpen Zigrin
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 158
Nr użytkownika: 264

 
 
post 26/02/2004, 16:56 Quote Post

Przeczytałem recenzje wypowiedzi i TRAILERA filmu KTÓRY JEST GENIALNY

DOSTĘPNY TUTAJ

http://www.thepassionofthechrist.com/splash.htm

Zapraszam wszytskich do oglądnięcia tego filmu ponieważ Mel Gibson nareszcie stowrzył nie cukierkowa powiesc o Jezusie tylko tak jak jest w Ewangelii. Nie zrobił po holywoodzku tylko zyciowo. Dlatego w filmie nie mowia po angielsku tylko po Aramejsku zeby jak najwierniej oddać klimat tamtych czasów. Film takze mogl mysle tak swietnie zostac nakrecony poniewaz technika filmowa zrobiła duzy postęp. Pokazane jest ze to zydzi zabili jezusa i zydzi byli winni dlatego spolecznosc zydowska sie obuza mowia ze doprowadzi to do fali zlych pogladow na temat zydow <-- oni tak mowia jak z tym wykradnieciem ciala Jezusa i dobrze im tak!Nawet papiez się wyraził po oglądnięciu filmu: "Tak było".

DZIĘKUJE MEL GIBSON
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
Celt
 

po prostu Celt
******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 959
Nr użytkownika: 328

 
 
post 26/02/2004, 17:36 Quote Post

Niestety... nie widziałem jeszcze filmu, lecz z opisu przedmówcy mogę wysnuć wniosek że zapowiada się ciekawie.
Tyle że "nie cukierkowy Jezus" nie jest nowością. Wystarczy przecież obejrzeć "ostatnie kuszenie Chrystusa" by rownież naprawdę przeżyć mękę ludzkiej czesci Jezusa. W "ostatnim kuszeniu" Jezus jest tak ludzi, tak realny, chwilowo nawet mały, a przez to ... jakże nam bliski i widać jakże wielką ofiarę poniósł.
nie wiem tylko czemu protestują przeciw niemu środowiska kościelne. Owszem... nie jest wiernym zapisem ewangelii lecz myślę że wspaniale oddaje jej ducha !
 
User is offline  PMMini Profile Post #2

     
Mariusz-ek
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 79
Nr użytkownika: 644

 
 
post 27/02/2004, 0:36 Quote Post

nie wiem co myślec o tym filmie, ale na pewno pójdę na niego do kina. Nie rozumiem tylko, dlaczego środowiska żydowskie się buntują przeciwko niemu. Przecież prawdą jest, że to oni wydali Jezua, a z drugiej strony przecież nikt nie ma zamiaru im tego wypominać...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

     
Jarpen Zigrin
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 158
Nr użytkownika: 264

 
 
post 27/02/2004, 8:33 Quote Post

QUOTE(Mariusz-ek @ Feb 27 2004, 01:36 AM)
nie wiem co myślec o tym filmie, ale na pewno pójdę na niego do kina. Nie rozumiem tylko, dlaczego środowiska żydowskie się buntują przeciwko niemu. Przecież prawdą jest, że to oni wydali Jezua, a z drugiej strony przecież nikt nie ma zamiaru im tego wypominać...

Bo przez tyle lat nik tego wprost nie powiedzial a tym bardziej nie zrobił takiego filmu to sie obuzaja tak jak w ewangelii zaprzeczyli zmartwychwstaniu Jezusa przekupujac ludzi tak chce zrobic teraz to sa wlasnie zydzi.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
Celt
 

po prostu Celt
******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 959
Nr użytkownika: 328

 
 
post 27/02/2004, 10:10 Quote Post

QUOTE
to sa wlasnie zydzi.

Zastanawia mnie tylko dlaczego ludzie tak uzurpują sobie prawa do Jezusa. Przecież on BYŁ ŻYDEM, SKAZANYM PRZEZ ŻYDOWSKI TRYBUNAŁ. Co do zasadności wyroku - to już inna historia; ale najlepszym cyrkiem jest to że wszyscy dopatrują się w tej historyjce zabicia Jednego Sprawiedliwego jakiegoś drugiego dna.
Czasami też bulwersuje mnie zakłamanie chrześcijan; ich dziwna postawa; czy nie rozumiecie ludzie ŻE TAK MIAŁO SIE STAĆ !!!!!! Bóg dokonal ofiary Abrachama, tyle że dopelnił ją, przez to okazując wielkość. A że zrobił to rękami jego braci ... przecież oni byli tylko narzędziem, a nie ma sie pretensji do noża o to że zadał morderczy cios.... czyż nieprawda?
 
User is offline  PMMini Profile Post #5

     
Mariusz-ek
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 79
Nr użytkownika: 644

 
 
post 27/02/2004, 13:42 Quote Post

QUOTE(Celt @ Feb 27 2004, 11:10 AM)
QUOTE
to sa wlasnie zydzi.

Zastanawia mnie tylko dlaczego ludzie tak uzurpują sobie prawa do Jezusa. Przecież on BYŁ ŻYDEM, SKAZANYM PRZEZ ŻYDOWSKI TRYBUNAŁ. Co do zasadności wyroku - to już inna historia; ale najlepszym cyrkiem jest to że wszyscy dopatrują się w tej historyjce zabicia Jednego Sprawiedliwego jakiegoś drugiego dna.
Czasami też bulwersuje mnie zakłamanie chrześcijan; ich dziwna postawa; czy nie rozumiecie ludzie ŻE TAK MIAŁO SIE STAĆ !!!!!! Bóg dokonal ofiary Abrachama, tyle że dopelnił ją, przez to okazując wielkość. A że zrobił to rękami jego braci ... przecież oni byli tylko narzędziem, a nie ma sie pretensji do noża o to że zadał morderczy cios.... czyż nieprawda?

prawda, dlatego tym bardziej dziwne, że Żydzi się oburzają...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

     
Jarpen Zigrin
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 158
Nr użytkownika: 264

 
 
post 27/02/2004, 14:50 Quote Post

QUOTE(Celt @ Feb 27 2004, 11:10 AM)
QUOTE
to sa wlasnie zydzi.

Zastanawia mnie tylko dlaczego ludzie tak uzurpują sobie prawa do Jezusa. Przecież on BYŁ ŻYDEM, SKAZANYM PRZEZ ŻYDOWSKI TRYBUNAŁ. Co do zasadności wyroku - to już inna historia; ale najlepszym cyrkiem jest to że wszyscy dopatrują się w tej historyjce zabicia Jednego Sprawiedliwego jakiegoś drugiego dna.
Czasami też bulwersuje mnie zakłamanie chrześcijan; ich dziwna postawa; czy nie rozumiecie ludzie ŻE TAK MIAŁO SIE STAĆ !!!!!! Bóg dokonal ofiary Abrachama, tyle że dopelnił ją, przez to okazując wielkość. A że zrobił to rękami jego braci ... przecież oni byli tylko narzędziem, a nie ma sie pretensji do noża o to że zadał morderczy cios.... czyż nieprawda?

Owszem tak się miało stać i Jezus umarł za nas na krzyzu był żydem 12 apostołow to też żydzi. Są zydzi dobrzy i źli. Ale dla zyda to wszyscy zydzi sa dobrzy... Ponadto kto nie jak oni rozsiali pogloske ze apostołowie wykradli ciało Jezusa? Oni dlaczego? Ponieważ obaliłoby to ich teorie o tym że Jezus był kłamca oraz wywołało by pewnie rozruchy po których straciliby władze tacy sa zydzi...!
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #7

     
Retro
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 30
Nr użytkownika: 226

 
 
post 27/02/2004, 16:19 Quote Post

Jezus nie został skazany przez Żydowski Trybunał lecz Rzymski z niejakim Poncjuszem Piłatem jako sędzią.
Odpowiedzialność Żydów z śmierć Chrystusa jest wywodzona z okrzyku „Krew jego i na nasze dzieci”. Choć generalnie znaczy on tyle, że Żydzi odrzucili/złamali swoje przymierze z Bogiem ergo utracili status narodu wybranego (stąd w dawnej liturgii modlono się za „wiarołomnych żydów (perfides judorum) a nie zbrodniczych.)
Pochodzenie Jezusa (jego Żydostwo) jest dla historii Zbawienia o tyle istotne że świadczy o tym że Bóg zawsze dotrzymuje słowa.
Na film czekam odkąd dowiedziałem się że akurat Gibson go kręci...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

     
Jarpen Zigrin
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 158
Nr użytkownika: 264

 
 
post 27/02/2004, 18:20 Quote Post

Tak ale żydzi mogli go uwolnić lecz woleli morderce od Boga. To oni udowadniali że Jezus nie jest Bogiem lecz zbytnio im to nie wychodziło. Nie jestem antysemitą ale zydów serdecznie nie lubie.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9

     
Celt
 

po prostu Celt
******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 959
Nr użytkownika: 328

 
 
post 10/05/2004, 16:15 Quote Post

Kilka słów o filmie po jego obejrzeniu
ZNIESMACZYŁ MNIE !!!!!!!!!!
TO NIE JEST FILM FABULARNY TYLKO DOKUMENTALNY ZAPIS RZEŹNI !!!!!!
Nie wiem jaki cel, poza wylaniem dużej ilości czerwonej farby, a ten film.
Film brutalnie naturalistyczny /przez co czasami nierealny/. Szczerze powiem - mękę mozna inaczej pokazać, nie tak wulgarnie ale wzniośle. Gibson przegiął.
 
User is offline  PMMini Profile Post #10

     
Cerberus
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 229
Nr użytkownika: 832

 
 
post 10/05/2004, 20:30 Quote Post

Ja widziałem Pasję.Naprawde film zrobiony bardzo realistycznie i co najwążniejsze,zrealizowany nie w języku angileskim,a w aramejskim i łacinie,ale byłoby jeszcze lepiej hebrajski,
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #11

     
Ciubus
 

III ranga
***
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 256
Nr użytkownika: 582

 
 
post 11/05/2004, 12:45 Quote Post

QUOTE(Cerberus @ May 10 2004, 09:30 PM)
Ja widziałem Pasję.Naprawde film zrobiony bardzo realistycznie i co najwążniejsze,zrealizowany nie w języku angileskim,a w aramejskim i łacinie,ale byłoby jeszcze lepiej hebrajski,

Zgadzam się , film jest zrobiony bardzo realistycznie i wywiera olbrzymie wrażenie....
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #12

     
Maciek 1989
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 81
Nr użytkownika: 406

 
 
post 5/08/2004, 1:45 Quote Post

A mi się wydaje że film nie był zbyt dobry.Przede wszystkim straszna rzeźnia.Zdecydowanie przesadzono z upływem krwi.Stracił jej tyle,że powinien zemdleć.W dodatku był jeszcze upał.Po drugie jestem niewierzący więc szedłem na film z myślą,że zobaczę fragment z życia jednej z najbardziej kluczowych postaci w historii świata.Dla mnie nie był to zapis męki wspaniałego Jezusa syna Bożego ale proces i niesłuszny(jeżeli wierzyć ewangeliom a te mogą kłamać gdyż manipulacją może się wdawać wszędzie)wyrok na żydowskim kaznodziei,który głosił bardzo utopijne poglądy,a które stały się wyznacznikiem dla całej wiary chrześcijańskiej.Ale to już trochę inna beczka.Swoją drogą świetny był Piłat i jego rozterki o dziwo nie moralne.Za to niepodobały mi się pewne chwyty.Przede wszystkim te spowolnienia kiedy Chrystus dostaje raz za razem.Przecież film i tak jest dostatecznie brutalny w swoim przekazie,albo jak ptak wydziobał oko łotrowi.Scena ta również nie miała zupełnie sensu.A na zakończenie nie miałem żadnych specjalnych uczuć.Nie czułem ani melancholii,ani duchowego wzniesienia na które mimo iż nie jestem wierzący liczyłem.Ogólnie w skali 1 do 6 dałbym 3
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #13

     
Filip II
 

VI ranga
******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 1.011
Nr użytkownika: 3.493

 
 
post 12/03/2005, 10:12 Quote Post

QUOTE(Maciek 1989 @ Aug 5 2004, 02:45 AM)
.Stracił jej tyle,że powinien zemdleć.W dodatku był jeszcze upał.Po drugie jestem niewierzący więc szedłem na film z myślą,że zobaczę fragment z życia jednej z najbardziej kluczowych postaci w historii świata.]
*


Wspaniałość Jezusa polegała też na tym,że poradził sobie z bólem fizycznym. A jego matka naprawde musiała być św. kobietą. Widziała jak cierpiał jej syn, jak umierał, jak ludzie go poniewierali.
QUOTE(Cerberus @ May 10 2004, 09:30 PM)
Ja widziałem Pasję.Naprawde film zrobiony bardzo realistycznie i co najwążniejsze,zrealizowany nie w języku angileskim,a w aramejskim i łacinie,ale byłoby jeszcze lepiej hebrajski,
*


Dlaczego po hebrajsku ? Oni mowili wtedy po aramejsku... Ns DVD mozna wybrac sobie łacine,aramejski albo hebrajski.
Film byl naprawde dobry tylko Gibson nie potrzebnie włozyl tam motyw z Braveharta... Mówie o szatanie,poruszał się tak samo jak "dziewczyna Braveharta".
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #14

     
Pao
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 28
Nr użytkownika: 3.881

 
 
post 12/03/2005, 11:59 Quote Post

Oglądam "Pasję" na raty (głównie na religii i raz na łacinie sceny, gdzie mówiono w tym języku - w szkole) i z tego co zdążyłam na razie obejrzeć, to film wydaje się być w miarę ciekawy, ale na pewno nie genialny. Jak to Maciek zauważył niepotrzebnie użył chwytów zwalniających, ale wynagradza to muzyka w tle w trakcie tych scen. Ciekawy efekt wywołuje ta retrospekcja - rzeczywiście pokazują Chrystusa jako człowieka. Faryzeusze z kolei są pokazani jako wielkie zło - nawet aktorzy zniechęcają, przez co mam wrażenie, że film jest robiony subiektywnie i wręcz "nastawia" widza. Piłat - hmmm... bardzo ciekawa postać w tym filmie, nie powiem smile.gif.
Co do Żydów: moim zdaniem cierpią na swoistą fobię/manię - jakakolwiek krytyka, nawet poparta sensownymi argumentami jest od razu nazywana antysemityzmem, niezależnie jakiego okresu historycznego ona dotyczy.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #15

2 Strony  1 2 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej