Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
3 Strony  1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Allo Allo: komedia wojenna wszechczasów..
     
carantuhill
 

Bieskidnik
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 8.499
Nr użytkownika: 12.703

WOJCIECH
Zawód: Galileusz
 
 
post 30/09/2008, 21:49 Quote Post

Chyba każdy oglądał serial o przygodach dzielnego René i nie mniej dzielnego francuskiego ruchu oporu smile.gif Film (rzecz jasna dzieło BBC) wyśmiewa wszystko, co związane jest z II Wojną Światową. Aż żal, że twórcy David Croft i Jeremy Lloyd nie pomyśleli o uwzględnieniu w scenariuszu udziału Polaków wink.gif choćby kradnących mały czołg Grubera, ale Madonnę z Wielkim Cycem" wink.gif Czy lubicie ten serial, czy razi was podejście do tego najkrwawszego konfliktu zbrojnego. Jakie są wasze ulubione sceny czy dialogi?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
Spiryt
 

Ostatni Wielki Gumiś
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.855
Nr użytkownika: 40.921

Stopień akademicki: licencjata
Zawód: student
 
 
post 30/09/2008, 21:54 Quote Post

Genialny serial, a co do Polaków, to kilka wzmianek było, chociaż faktycznie niewiele...
 
User is online!  PMMini Profile Post #2

     
alcesalces1
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.681
Nr użytkownika: 19.375

Stopień akademicki: majster
Zawód: numerator
 
 
post 30/09/2008, 21:55 Quote Post

W Polsce byłoby to trudne do przyjęcia, choć przy obecnej malejącej świadomości historycznej terroru hitlerowskiego w II wojnie światowej to może.
 
User is offline  PMMini Profile Post #3

     
lancelot
 

Żelazna pięść
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 12.521
Nr użytkownika: 36.860

bogumil chruszczewski
Stopień akademicki: rebajlo
Zawód: Podstarza³y wilk
 
 
post 30/09/2008, 22:03 Quote Post

mnie z tych klimatów dużo bardziej smieszy serial o pewnym polowym szpitalu US Army w Korei, może dla tego, że to dalej ode mnie?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
Necrotrup
 

oszołom przemawiający językiem nienawiści ;)
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.743
Nr użytkownika: 1.208

 
 
post 1/10/2008, 0:13 Quote Post

Co do szpitala w Korei, to ciekaw jestem, czy w kontekście żywienia się przez północnych Koreańczyków trawą twórcy filmu dalej uważają wojnę koreańską za tak niepotrzebną, a koreańskich komunistów za tak sympatycznych osobników.

QUOTE(alcesalces1)
W Polsce byłoby to trudne do przyjęcia, choć przy obecnej malejącej świadomości historycznej terroru hitlerowskiego w II wojnie światowej to może.

W takim razie obejrzyj jeden czy drugi odcinek serialu "Halo Hans".
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

     
SAS Sandomierski
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 248
Nr użytkownika: 47.339

grzes
Stopień akademicki: jak leci
Zawód: "histeryk" amator
 
 
post 1/10/2008, 6:03 Quote Post

Francuzka czy polska opcja jest moim zdaniem blada , takie głupie głupoty . Niemniej pare komediowych filmów o tym okresie wszyscy widzieliśmy Dolas czy Amerykańskie kino..
Pozdrawiam G.B.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

     
balum
 

Sągorsi
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.867
Nr użytkownika: 46.347

 
 
post 1/10/2008, 8:11 Quote Post

QUOTE(carantuhill @ 30/09/2008, 22:49)
Aż żal, że twórcy David Croft i Jeremy Lloyd nie pomyśleli o uwzględnieniu w scenariuszu udziału Polaków  wink.gif  choćby kradnących mały czołg Grubera, ale Madonnę z Wielkim Cycem"  wink.gif
Chyba nie zauwazyłeś, ze tam wszystkie nacje zostały obśmiane, a Brytyjczycy najbardziej. Na tym polega m.in. wielkość tego serialu, że Anglicy nie oszczędzili samych siebie i najbradziej żałosnymi postaciami sa angielscy lotnicy, a i Churchill okauje sie bęcwałem. Dlatego, gdyby pojawili sie tam Polacy, to też by ich obśmiano. Polaków nie byłoby stac na taki film, gdzie chichociemnych wsadza się do chlewa.
 
User is offline  PMMini Profile Post #7

     
Alex Clockwork
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 416
Nr użytkownika: 14.061

Wojtek
Stopień akademicki: mgr
 
 
post 1/10/2008, 12:11 Quote Post

Czy ktoś mógłby mi przypomnieć gdzie w serialu miał miejsce jakiś fragment z Polakami?
Jak już zauważono-ważną cechą serialu było obśmiewanie wszystkich na jednakowych zasadach.Przesympatyczna jak dla mnie była postać Włocha.

Załączona/e miniatura/y
Załączony obrazek
 
User is offline  PMMini Profile Post #8

     
artifakt
 

Zwycięzca Cyferaków 2008
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.821
Nr użytkownika: 36.218

Maciej Komar
Stopień akademicki: mgr
Zawód: KAM
 
 
post 1/10/2008, 12:16 Quote Post

Dzin Dybry...
 
User is offline  PMMini Profile Post #9

     
Shephard
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 75
Nr użytkownika: 655

 
 
post 1/10/2008, 13:22 Quote Post

Było wspomniane o polskiej złotówce, którą LeClerc otrzymał (wśród innych monet) od niemieckich oficerów, chyba za jakieś występy cyrkowe czy coś w tym stylu.
Coś chyba też było o kampanii wrześniowej jednym zdaniem, ale tu mogę się mylić.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #10

     
carantuhill
 

Bieskidnik
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 8.499
Nr użytkownika: 12.703

WOJCIECH
Zawód: Galileusz
 
 
post 1/10/2008, 15:41 Quote Post

QUOTE
Chyba nie zauważyłeś, ze tam wszystkie nacje zostały obśmiane, a Brytyjczycy najbardziej


Zauważyłem wink.gif że zostaliśmy generalnie w obśmianiu pominięci, a to prowokacja wink.gif smile.gif Bardzo podoba mi się stosunek Anglików do samych siebie. W całym serialu każdy kolejny Anglik, który se pojawia jest jakby żywcem wyjęty z dowcipów o Anglikach. Zwłaszcza postacie "angielskich lotników", których próbuje się wyekspediować za kanał wyglądają jak typowi angielscy turyści,zero pojęcia o miejscu, w którym się znajdują wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #11

     
artifakt
 

Zwycięzca Cyferaków 2008
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.821
Nr użytkownika: 36.218

Maciej Komar
Stopień akademicki: mgr
Zawód: KAM
 
 
post 1/10/2008, 15:44 Quote Post

Mi się najbardziej podobali niemieccy oficerowie - żeby samymi takimi dysponowała Rzesza to by chyba na front wschodni się nawet nie pchała.
 
User is offline  PMMini Profile Post #12

     
carantuhill
 

Bieskidnik
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 8.499
Nr użytkownika: 12.703

WOJCIECH
Zawód: Galileusz
 
 
post 1/10/2008, 15:58 Quote Post

QUOTE(artifakt @ 1/10/2008, 15:44)
Mi się najbardziej podobali niemieccy oficerowie - żeby samymi takimi dysponowała Rzesza to by chyba na front wschodni się nawet nie pchała.
*



Gruber stamtąd wrócił. Ale za to Erich Von Klinkerhoffen ze swoją manią rozstrzeliwania ludności cywilnej już niewiele rożni się od rzeczywistych oficerów Wermachtu dry.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #13

     
Ironside
 

VIII ranga
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.304
Nr użytkownika: 8.937

 
 
post 1/10/2008, 16:56 Quote Post

QUOTE(alcesalces1)
W Polsce byłoby to trudne do przyjęcia, choć przy obecnej malejącej świadomości historycznej terroru hitlerowskiego w II wojnie światowej to może.

Ale zwróćcie uwagę na stare, polskie komedie wojenne. Na przykład na Giuseppe w Warszawie. W tym filmie zarówno Niemcy, jak i cały ruch oporu to jedna wielka banda idiotów - w wymowie niczym się to od Allo Allo nie różni, a i humor bywa podobny. Krótko mówiąc, twierdzenie że w Polsce tego typu humor byłby nie do przyjęcia jest kontrfaktyczne - otóż potrafiliśmy się nabijać z II wojny światowej i hitlerowskiego terroru zarówno podczas wojny jak i niedługo po niej.

 
User is offline  PMMini Profile Post #14

     
yarovit
 

Lemming Pride Worldwide
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.689
Nr użytkownika: 22.276

 
 
post 1/10/2008, 17:15 Quote Post

W 2007 roku nieoceniona BBC wyprodukowała jednoodcinkowe, dwugodzinne show zatytułowane "The return of 'Allo 'Allo" z udziałem części dawnej obsady.

Fabuła toczy się wokół starzejącego się Rene, który grubo po wojnie pisze pamiętnik. Sugeruje to, iż odcinki serialu były po prostu fragmentami tego pamiętnika. To by tłumaczyło, czemu wszystkie kobiety tak na niego leciały. wink.gif Pisanie pamiętnika jest okazją zarówno do przypomnienia co niektórych scen, jak i do spotkań po latach z dawnymi przyjaciółmi i wrogami. Wszystko przeplatane jest komentarzami ze strony producentów i aktorów.
 
User is offline  PMMini Profile Post #15

3 Strony  1 2 3 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej