Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
6 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Królestwo Niebieskie, film
     
Marco Polo
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 7
Nr użytkownika: 1.580

 
 
post 1/01/2005, 19:36 Quote Post

Właśnie oglądałem trailer do filmu Ridleya Scotta "Królestwo niebieskie", który ma wejść do kin 6 maja 2005 roku. Jest to film przedstawiający losy kowala Iberniana (Orlando Bloom), na tle krucjaty i walki krzyżowców przeciw Salladynowi w obronie Jerozolimy w 1187 roku. Oczywiście jest i wątek miłosny. Po obejrzeniu tego zwiastuna, jestem pod dużym wrażeniem. Choć niektóre sceny przywodzą na myśl "Gladiatora" (ten sam reżyser), to wydaje mi się, że będzie to wielki film, zostawiający w tyle "Troję", "Aleksandra" i może nawet "Gladiatora". Rozmach scen masowych i batalistycznych, klimat pustyń i oaz, piękna muzyka, wspaniali aktorzy z Jeremy Ironsem i Liamem Neesonem w pozostałych rolach tylko mogą zachęcać do filmu. No i oczywiście reżyser który ma za sobą wielkie widowiska robione z rozmachem. Oby scenariusz był wciągający a wątek miłosny nie nazbyt przesadzony i pompatyczny, to myślę że będzie na co popatrzeć.
Zachęcam do dyskusji i obejrzenia trailera (do wyboru):
http://krolestwo.niebieskie.filmweb.pl/
http://www.kingdomofheavenmovie.com
http://movies.yahoo.com/movies/feature/kingdomofheaven.html
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
oakmeke
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 779
Nr użytkownika: 1.449

 
 
post 2/01/2005, 0:25 Quote Post

Jakis taki "bezplciowy" ten trailer tongue.gif Zapowiada sie niezle i napewno na to pojde, ale sam trailer jest jak dla mnie bardzo taki sobie, niewiele z niego w sumie wynika.
Tylko czy Ridley do tych wszystkich swietnych aktorow nie mogl dobrac jako kowala kogos naprawde ciekawego, dla mnie Bloom jest potwornie przereklamowany i nic ciekawego nie widze w jego grze... No moze we Wladcy czy Helikopterze gral nawet fajnie, ale Piratom czy Troji tylko szkodzil. Wydaje mi sie, ze meska czesc publicznosci tylko zniecheca ( tak jak to czynil kiedys Dicaprio wink.gif ). Takie moje zdanie...
 
User is offline  PMMini Profile Post #2

     
Filip II
 

VI ranga
******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 1.011
Nr użytkownika: 3.493

 
 
post 27/04/2005, 10:44 Quote Post

Ja holyłudzkich produkcji historycznych ogladac nie moge! Mam nadzieje,ze "Krolestwo Niebieskie" bedzie lepsze od zalosnego "Aleksandra", tragicznej "Troji"...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

     
Himen
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 237
Nr użytkownika: 140

 
 
post 27/04/2005, 10:55 Quote Post

Mam nadzieję że w tym filmie nie będzie dziewczyn jedną rączką wywijających ciężkim mieczem a drugą nokautujących zakutych w blachy wojowników smile.gif Może także pojedynki rycerskie nie będą wyglądały jakby panowie walczyli lekkimi szpadami a nie ciężkimi kawałami żelaza.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
tuxman
 

Hetman Polny imć Onufry Zagloba w służbie Forum!
******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 1.264
Nr użytkownika: 4.809

 
 
post 27/04/2005, 11:10 Quote Post

Ooo - jak o krzyzowcach w krzywym spojrzeniu holywoodu - to trzeba pojsc. Ciekaw jestem czy beda poscigi samochodow... rolleyes.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

     
Mintho
 

Wielka Ryba
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 692
Nr użytkownika: 2.033

 
 
post 27/04/2005, 14:41 Quote Post

Samochodów nie, ale konne napewno. Ba będą idelanie płaskie drogi na których wiele koni połamie sobie nogi... Ewentualnie możemy się spodziewać rycerzy, którzy będą w pełnej zbroi przeskakiwali nad wozami (płonącymi oczywiście) i ratowali biedne niewiasty - śmiesznie dopiero będzie jak się okaże, że jednym z takich bohaterów była kobieta.
No i nie zapominajmy o jakiejś mowie patriotycznej happy.gif

worthy.gif Holiłód
 
User is offline  PMMini Profile Post #6

     
Filip II
 

VI ranga
******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 1.011
Nr użytkownika: 3.493

 
 
post 5/05/2005, 18:54 Quote Post

film jest podobno straszny... Nie pojde na niego tak jak na "Aleksandra". :|
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #7

     
Mintho
 

Wielka Ryba
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 692
Nr użytkownika: 2.033

 
 
post 5/05/2005, 19:00 Quote Post

My idziemy grupą klasową. Zamierzamy się śmiać. To bedzie nowa trylogia holyłódzka. "Troja", "Aleksander", "Królestwo niebieskie" -> tragikomedie historyczne.
 
User is offline  PMMini Profile Post #8

     
Filip II
 

VI ranga
******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 1.011
Nr użytkownika: 3.493

 
 
post 5/05/2005, 19:08 Quote Post

QUOTE(Mintho @ May 5 2005, 08:00 PM)
My idziemy grupą klasową. Zamierzamy się śmiać. To bedzie nowa trylogia holyłódzka. "Troja", "Aleksander", "Królestwo niebieskie" -> tragikomedie historyczne.
*


zapomniales o krolu arturze tongue.gif
Jedyny dobry film historyczny ktory widzialem to BRAVEHART!
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9

     
Tanatos
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 293
Nr użytkownika: 2.073

Zawód: milosny :(
 
 
post 7/05/2005, 12:18 Quote Post

BraveHeart

Lol krytykujecie pompatycznosc choliłódzkiego kina, a pochlebiasz filmowi, ktorego ostatnia scena jest pieciominutowy krzyk "freeeeeedooooommm". wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #10

     
Sarissoforoj
 

Kwatermistrz Generalny
*******
Grupa: Supermoderator
Postów: 2.901
Nr użytkownika: 1.265

Stopień akademicki: mgr. inz.
Zawód: Emeryt
 
 
post 7/05/2005, 12:22 Quote Post

Okazuje sie, że nawet z Palestyny da sie zrobić Średniowieczne Stany Zjednoczone. sad.gif
A motywacje, typowo świeckie jak na wyprawę krzyżową, wręcz fascynujace. No i skad u bekarta taka siła moralna, ciekawe gdzie ja czerpał. To wręcz idealny temat na magisterkę z socjologi.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #11

     
Mintho
 

Wielka Ryba
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 692
Nr użytkownika: 2.033

 
 
post 7/05/2005, 12:22 Quote Post

Króla Artura sobie odpuściłem. Uznałem, ze szkoda oczu... Natomiast Brejwhart nie był taki zły. W ostateczności oczywiście. Zaś tego pięciominutowego okrzyku nie kojarzę, możliwe, że były reklamy w TV i uznałem, że ostatnich 30 sekund i napisów końcowych oglądać nie muszę tongue.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #12

     
Tanatos
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 293
Nr użytkownika: 2.073

Zawód: milosny :(
 
 
post 7/05/2005, 13:37 Quote Post

Blee, o czym Ty mowisz sad.gif To najgorszy przyklad wtlaczania amerykanskiego patetyzmu w filmy. Watek milosny miedzy szkockim chlopem(znajacym wszystkie jezyki swiata rzecz jasna) i francuska ksiezniczka, Robert Bruce jako rola marginalna podczas gdy to On dowodzil powstaniem, jakies wziete z glowy historie z przebieraniem sie za anglikow i w ten sposob zdobywanie fortu ... Koszmar, 0 prawdy historycznej, za to skondensowany wyciskacz lez z przemowa gibsona przed ktoras z bitew "There's one thing they can not take away from you - it's your freeedoooommmmm!!!!" na czele.

Aleksandra ani Troi nie bylo mi dane obejrzec, ale Krola Artura niestety tak. Film tego samego pokroju co brejwhart - Artur jest tu sarmata (IV wiek !!!), ktory jest szefem grupy komandosow rzymskich (jednostki specjalnej powiedzmy) i przy okazji poznaje ksiezniczke piktow Ginewre i we dwojke morduja armie bodajze sasow, juz nie pamietam. Kompletny chlam.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #13

     
Mintho
 

Wielka Ryba
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 692
Nr użytkownika: 2.033

 
 
post 7/05/2005, 14:06 Quote Post

Zaraz, zaraz. To nie chłop zna wszystkie języki. To wszyscy mówią tym samym językiem. Nawet obcy sleep.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #14

     
Tanatos
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 293
Nr użytkownika: 2.073

Zawód: milosny :(
 
 
post 7/05/2005, 14:20 Quote Post

Gibson w filmie posluguje sie lacina (czesto bywal w Rzymie), francuskim (bez tego nie znalazlby pracy jako chlop) i mowi piekna angielszczyzna dworska, jak na szkockiego chlopa przystalo smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #15

6 Strony  1 2 3 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej