Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
21 Strony < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Ida - kandydatka do Oscara, (2/23/2015: laureat!)
     
balum
 

Sągorsi
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.867
Nr użytkownika: 46.347

 
 
post 9/02/2015, 7:51 Quote Post

QUOTE(Ironside @ 8/02/2015, 21:15)
jest to historia o jakiś polskich wieśniakach, którzy wymordowali żydowską rodzinę i wpędzili tym samym jedną z bohaterek w stan psychicznego odrętwienia.

A mi sie wydawało, ze głównymi bohaterami nie są wieśniacy, którzy pojawiaja sie epizodycznie, tylko dziewczyna, co ma złożyć śluby. Druga postać to jej ciotka, która owszem, ma pokiereszowaną psychikę, ale z poczucia winy, że zostawiła swoje dziecko.
Osoba nieznająca historii nie zrozumie bowiem, kim naprawdę jest bohaterka grana przez Agatę Kuleszę. Nie zna też kontekstu okupacyjnego i nie wie, co oznaczało ukrywanie Żydów.

QUOTE
Przy tym tragicznym PR, który mamy obecnie na zachodzie wysyłanie tam takich filmów jest strzelaniem sobie nie tyle w stopę czy nawet w kolano, ale prosto w głowę.

Wysyłamy wszystkie fimy. Nie jakiejś selekcji. Kazdy producent chce zarobic jak najwięcej i zależy mu na jak najszerszej dystrybucji. Tylko jakoś to nie Bitwa Warszawska, ale Ida odniosła na świecie sukces. Miej pretensje do świata, że z polskiej woli obejrzeć właśnie Idę.

QUOTE
Podczas gdy wszyscy naokoło używają kinematografii jako narzędzia kształtowania pozytywnego wizerunku i marki swoich państw

To np. o rosyjskim Lewiatanie (pewnie Oscar)? Mam wymieniać mnóstwo innych filmów jankeskich, francuskich, brytyjskich, szwedzkich itd?

Ten post był edytowany przez balum: 9/02/2015, 7:51
 
User is offline  PMMini Profile Post #16

     
Ironside
 

VIII ranga
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.304
Nr użytkownika: 8.937

 
 
post 9/02/2015, 8:31 Quote Post

QUOTE(balum)
Wysyłamy wszystkie fimy. Nie jakiejś selekcji.

Gdyby nie dotacja z PISF, to ten film by w ogóle nie powstał. Dlatego też to PISF ma ostatnie słowo odnośnie do jego dystrybucji. PISF jest agendą polskiego państwa.
QUOTE(balum)
Miej pretensje do świata, że z polskiej woli obejrzeć właśnie Idę.

Nie mogę mieć pretensji do nikogo o to, że idzie do kina oglądać tak obraz Polski, do którego jest przyzwyczajony. Mogę mieć tylko i wyłącznie pretensję do mojego państwa o to, że hojnie dotuje i dystrybuuje za granicą filmy, które tylko utwierdzają ów obraz.
QUOTE(balum)
To np. o rosyjskim Lewiatanie (pewnie Oscar)?

To "Lewiatan" był dotowany przez państwo? No popatrz, ciekawych rzeczy można się dowiedzieć...
QUOTE(balum)
Mam wymieniać mnóstwo innych filmów jankeskich, francuskich, brytyjskich, szwedzkich itd?

To samo pytanie. Kiedyż to po raz ostatni rząd USA dotował film robiący Ameryce i Amerykanom czarny PR? Odpowiedź: nigdy, bo rząd USA w ogóle nie dotuje filmów. Za to np. Pentagon chętnie udostępnia filmowcom sprzęt, ale pod warunkiem, że w filmie Siły Zbrojne US zostaną przedstawione w jednoznacznie pozytywnym świetle.
Ponadto wymieniasz państwa i narody, które nie mają specjalnych problemów z wizerunkiem. W szczególności zaś żaden z tych narodów nie jest na świecie szkalowany jako "współsprawca Holokaustu". Polacy zaś są tak powszechnie określani, a nasze państwo, zamiast z tym za pomocą kinematografii walczyć, produkuje filmy utwierdzające ten stereotyp.
 
User is offline  PMMini Profile Post #17

     
balum
 

Sągorsi
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.867
Nr użytkownika: 46.347

 
 
post 9/02/2015, 9:21 Quote Post

QUOTE(Ironside @ 9/02/2015, 9:31)
Gdyby nie dotacja z PISF, to ten film by w ogóle nie powstał.

Aha. Boli ciebie, że ten film istnieje. Chciałbyś, żeby go nie było.
QUOTE
Dlatego też to PISF ma ostatnie słowo odnośnie do jego dystrybucji.

Nie. O dystrybucji decyduje producent. I tu znowóż. Skoro juz powstał, to wolałbyś, by przynajmniej go nigdzie nie pokazywano. Jeszcze lepiej.
QUOTE
QUOTE(balum)
Miej pretensje do świata, że z polskiej woli obejrzeć właśnie Idę.

Nie mogę mieć pretensji do nikogo o to, że idzie do kina oglądać tak obraz Polski, do którego jest przyzwyczajony.

Taak? To świat jest przyzwyczajony do jakichs polskich filmów? To polska kinematografia jest taka popularna?
QUOTE
Mogę mieć tylko i wyłącznie pretensję do mojego państwa o to, że hojnie dotuje i dystrybuuje za granicą filmy, które tylko utwierdzają ów obraz.

Czyli dotowac tylko fimy typu Bitwa warszawska i utrudniać (jak?) dystrybcję innych.
QUOTE
QUOTE(balum)
To np. o rosyjskim Lewiatanie (pewnie Oscar)?

To "Lewiatan" był dotowany przez państwo? No popatrz, ciekawych rzeczy można się dowiedzieć...

Czyli jestes za tym by wszelekie dzieła kultury inne niz propagandowe nie powstawały. Tak to było w pierwszej połowie lat 50 XX w. I komu to przeszkadzało? Rosyjskie władze miały mozliwośc unimozliwic powstanie tego filmu. Tam jest suwerenna demokracja. Twoim zdaniem, źla dla Rosji zrobi, ze pozwoliły, na jego powstanie. Jeszcze Oscara dostanie. Te kretyńskie rosyjskie władze go zgłosiły do nagrody.

QUOTE
Ponadto wymieniasz państwa i narody, które nie mają specjalnych problemów z wizerunkiem.

Nie mają problemów z wizerunkiem? Kiedy to ostatnio widziałes na świecie antypolską manifestację? A nie wiedzieć, jaka jest na świecie nienawiśc do USA - kpisz sobie? Rosjan tez powszechnie kochają?

QUOTE
W szczególności zaś żaden z tych narodów nie jest na świecie szkalowany

Ojej. Biedna Polska i Polacy. O wszyskich na swiecie dobrze tylko na Polskę i Polaków sie uwzieli źli ludzie.
Na pewno wielu Polaków ma kompleksy.
QUOTE
a nasze państwo, zamiast z tym za pomocą kinematografii walczyć, produkuje filmy utwierdzające ten stereotyp.

Widocznie widzieliśmy zupełnie inny film. To znaczy z zupełnie innym nastawieniem. Obejrzyj go bez kompleksów.

Cała reakcja na Idę, taka jak Twoja, sporo mówi o Polakach. Jakie maja problemy ze sobą. Jak tylko cos o ograch, to zaraz rwetes.

Ten post był edytowany przez balum: 9/02/2015, 9:26
 
User is offline  PMMini Profile Post #18

     
Ironside
 

VIII ranga
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.304
Nr użytkownika: 8.937

 
 
post 9/02/2015, 15:10 Quote Post

QUOTE(balum)
Widocznie widzieliśmy zupełnie inny film. To znaczy z zupełnie innym nastawieniem. Obejrzyj go bez kompleksów.

Tobie natomiast proponuję, żebyś przeczytał to, co o tym filmie napisałem, bo najwyraźniej polemizujesz nie ze mną, ale ze swoim wyobrażeniem na temat mojej wypowiedzi rolleyes.gif Natomiast z Twoimi "psychoanalizami" polemizować nie zamierzam. Nie zwykłem schodzić na taki poziom dyskusji.

 
User is offline  PMMini Profile Post #19

     
balum
 

Sągorsi
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.867
Nr użytkownika: 46.347

 
 
post 9/02/2015, 15:56 Quote Post

QUOTE(Ironside @ 9/02/2015, 16:10)
QUOTE(balum)
Widocznie widzieliśmy zupełnie inny film. To znaczy z zupełnie innym nastawieniem. Obejrzyj go bez kompleksów.

Tobie natomiast proponuję, żebyś przeczytał to, co o tym filmie napisałem, bo najwyraźniej polemizujesz nie ze mną, ale ze swoim wyobrażeniem na temat mojej wypowiedzi rolleyes.gif Natomiast z Twoimi "psychoanalizami" polemizować nie zamierzam. Nie zwykłem schodzić na taki poziom dyskusji.
*


Starannie przeczytałem.Piszesz:żaden z tych narodów nie jest na świecie szkalowany jako "współsprawca Holokaustu". Polacy zaś są tak powszechnie określani. Postanowiłem sprawdzić. Np. ciocia wiki. Wpisy w 6 podstawowych językach. I masz tam o tym, ze wzieli w rzeczonym udział: Estończycy, Łotysze, Litwini, Węgrzy, Ukraińcy, Słowacy, Włosi, Francuzi, Brytyjczycy, Duńczycy, Szwedzi, Chorwaci. Ba. nawet Amerykanom przypisali co nieco. Czyli owe, ze tylko o Polakach to Twój bezpodstawny wymysł.
I oburzasz się, że PISF dofinansował film, który jest ponadprzeciętny, ma widownię i jeszcze zgarnia nagrode za nagrodą. Bo Twoim zdaniem winno dofinasowywać tylko lukrowane obrazki, propagandę. Komedie romatyczne z Zakoscielnym? To jak znosisz , że PISF dofiansowuje filmy Smarzowskiego. To dopiero paszkwile na Polskę i Polaków. a taki Układ zamknięty? No zgroza, ze to wyszło na świat.
Twoje i insze podobne posty to wzorcowy przykład, na to, jak źle jest ze sporą cześcia polskiego społeczeństwa. Z tobą nawet gorzej niż z tymi, co widza w tym filmie tylko kłamstwa, bo piszesz, że ten film ma wymowę obiektywną.
Bezpodstawna histeria.
QUOTE
Ida wpisuje się w szerszy obraz, i zakładam ze tu nie ma winy producenta, aktorów, czy reżysera....., taka moda.
Polacy są przedstawiani w kinie historycznym, czy tez pseudo-historycznym, jako istoty do cna zbydlęcone, i godni pogardy sadyści.
Taki jest obraz Polaków w Pokłosiu

Pokłosie, akcja w końcu XX w. filmem historycznym? I bohaterowie Pokłosia czy Idy to istoty do cna zbydlecone? Postać grana przez Stuhra, jego brat, ksiądz, Szaflarska i reszta to zbydlęcenie? Nowicjuszka z Idy też? Jej ciotka? Siostra przeorysza?Młodzieniec grany przez Ogrodnika? Młody gospodarz, milicjant? Gdzie masz w tym filmie zbydlęcenie? Ty widziałeś te filmy?
Chcesz zobaczyć do cna zbydlęconych Polaków to filmy Smarzowskiego zobacz. Z tym, ze u niego nie było jeszcze nic o ograch.

Ten post był edytowany przez balum: 9/02/2015, 18:15
 
User is offline  PMMini Profile Post #20

     
konto_usuniete_28.02.16
 

Unregistered

 
 
post 9/02/2015, 18:58 Quote Post

QUOTE
Pokłosie, akcja w końcu XX w. filmem historycznym? I bohaterowie Pokłosia czy Idy to istoty do cna zbydlecone? Postać grana przez Stuhra, jego brat, ksiądz, Szaflarska i reszta to zbydlęcenie? Nowicjuszka z Idy też? Jej ciotka? Siostra przeorysza?Młodzieniec grany przez Ogrodnika? Młody gospodarz, milicjant? Gdzie masz w tym filmie zbydlęcenie? Ty widziałeś te filmy?
Chcesz zobaczyć do cna zbydlęconych Polaków to filmy Smarzowskiego zobacz. Z tym, ze u niego nie było jeszcze nic o ograch.

Ta balum filmy widziałem smile.gif, to ze w Pokłosiu lokalna społeczność stara się nie dopuścić do odkrycia "prawdy ", o mordzie na swych żydowskich sąsiadach kilka dekad wcześniej ci umyka ( ty ten film widziałeś ? )
obrazy Polaków w Pokłosiu
tu typowy polski rolnik :
http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://...d=0CIgBEDMoWzBb
https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q...sf8DEXEEZZqsrD9
https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q...xvnWpm7olVYsnf-
https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q...YKLiLcvAvjF4R6I
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q...RbwGt0pF_NHxJD6


Ten post był edytowany przez lancaster: 9/02/2015, 19:01
 
Post #21

     
Dawid_G
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 545
Nr użytkownika: 52.534

 
 
post 9/02/2015, 19:44 Quote Post

QUOTE
obrazy Polaków w Pokłosiu


Jak w Shoah.

 
User is offline  PMMini Profile Post #22

     
konto_usuniete_28.02.16
 

Unregistered

 
 
post 9/02/2015, 20:15 Quote Post

QUOTE(dawid2009 @ 9/02/2015, 19:44)
QUOTE
obrazy Polaków w Pokłosiu


Jak w Shoah.
*


Fakt,
u Lanzmanna pokazano Polaków jako podludzi, humanoidów, bezzębne, brudne, odrażające stado.
W sumie niczym się różnił ten "obraz", w technice dehumanizacji i zohydzania zastosowanej wobec Polaków, od identycznej techniki stosowanej przez niemiecką propagandę antyżydowską .
Warto obejrzeć, choć Lanzmann przyjechał z misją , to film ciekawy .
https://www.youtube.com/watch?v=RQsKq4ct9wI
 
Post #23

     
balum
 

Sągorsi
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.867
Nr użytkownika: 46.347

 
 
post 10/02/2015, 7:37 Quote Post

QUOTE(lancaster @ 9/02/2015, 19:58)
w Pokłosiu lokalna społeczność stara się nie dopuścić do odkrycia "prawdy ", o mordzie na swych żydowskich sąsiadach kilka dekad wcześniej

Wreszcie jedno prawdziwe zdanie.
QUOTE(lancaster @ 9/02/2015, 19:58)

Nawet dobra recenzja. Chyba jej nie przeczytałeś.

QUOTE(dawid2009 @ 9/02/2015, 20:44)
QUOTE
obrazy Polaków w Pokłosiu


Jak w Shoah.
*


A widziałeś ten film? Jesli tak, to proste pytanko. Jaki jest tam obraz innych nacji? Ten film to świetny dokument. Na konkretny temat.
QUOTE
u Lanzmanna pokazano Polaków jako podludzi, humanoidów, bezzębne, brudne, odrażające stado.

Nie. Masz tam po prostu prawdziwych ludzi. Do ciebie to samo pytanie. Widziałes ten film? Jesli tak, to czym tu sie różni obraz Polaków od inszych nacji?

Ten post był edytowany przez balum: 10/02/2015, 9:43
 
User is offline  PMMini Profile Post #24

     
Dawid_G
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 545
Nr użytkownika: 52.534

 
 
post 10/02/2015, 9:01 Quote Post

QUOTE
A widziałeś ten film? Jesli tak, to proste pytanko. Jaki jest tam obraz innych nacji? Ten dilm to świetny dokument. Na konkretny temat.


Jezus Maria, co mnie obchodza inne nacje ?
Polacy w tym dokumencie to prymitywy, kto nie wierzy to może sam zobaczyć. Film jest w necie.



 
User is offline  PMMini Profile Post #25

     
konto_usuniete_28.02.16
 

Unregistered

 
 
post 10/02/2015, 9:32 Quote Post

QUOTE(dawid2009 @ 10/02/2015, 9:01)
QUOTE
A widziałeś ten film? Jesli tak, to proste pytanko. Jaki jest tam obraz innych nacji? Ten dilm to świetny dokument. Na konkretny temat.


Jezus Maria, co mnie obchodza inne nacje ?
Polacy w tym dokumencie to prymitywy, kto nie wierzy to może sam zobaczyć. Film jest w necie.
*


Podwalem odnośnik do filmu Lanzmanna, w jednym z ostatnich postów.
 
Post #26

     
balum
 

Sągorsi
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.867
Nr użytkownika: 46.347

 
 
post 11/02/2015, 15:16 Quote Post

QUOTE
Polacy w tym dokumencie to prymitywy

Masz pretensje do rodaków, ze tacy, czy do Lanzmana, ze ich sfilmował.
 
User is offline  PMMini Profile Post #27

     
Dawid_G
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 545
Nr użytkownika: 52.534

 
 
post 11/02/2015, 15:27 Quote Post

QUOTE(balum @ 11/02/2015, 13:16)
QUOTE
Polacy w tym dokumencie to prymitywy

Masz pretensje do rodaków, ze tacy, czy do Lanzmana, ze ich sfilmował.
*




Aż tak Ci się nudzi ?




 
User is offline  PMMini Profile Post #28

     
Paweł Gajtkowski
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.032
Nr użytkownika: 2.023

 
 
post 11/02/2015, 20:35 Quote Post

Ej, weźcie się, nie bijcie... smile.gif A jak już, to gdzie indziej. Oki?
- "Ida" to super film, zwłaszcza w porównaniu do zwykłego poziomu polskiego kina. Myślę, że warto to podkreślić.
- Niemcom owszem, zdarza się zohydzać polski naród. Po śmierci papieża wrzuciłem niemiecką stację na kablu, żeby zobaczyć, co mówią... I oniemiałem ohmy.gif . Dziennikarz niemieckiej stacji TV łapał przechodniów w Krakowie, żeby zapytać ich, co myślą - i albo skurczybyk złośliwie wyszukiwał samych najgorszych meneli, jakich znalazł w najbardziej zasikanej bramie, albo wręcz przywieźli z Kobierzyna busem pensjonariuszy i poprzebierali ich w ubrania pochodzące ze zbiórki odzieży... sad.gif Tak to w każdym razie wyglądało, jakby taka selekcja miała miejsce (podczas gdy amerykańska, francuska i brytyjska TV pokazywała normalnych krakowian).
- Nie wierzę w świadome spiski antypolskie. W takim "Pokłosiu" Pasikowski był więźniem przyjętej konwencji, do czego przesłanką były wymogi dramaturgii gatunkowej (westernowaty dreszczowiec), a czego skutkiem były wykrzywione, czerwone gęby. Obraz chłopstwa w "Pokłosiu" jest fałszywy i wynika z bezmyślnego założenia, że wszyscy przyszli widzowie filmu nigdy nie opuszczali miasta. Nawet podczas wakacji sad.gif.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #29

     
Baszybuzuk
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 5.969
Nr użytkownika: 50.178

Stopień akademicki: Nadszyszkownik
Zawód: IT
 
 
post 11/02/2015, 22:21 Quote Post

QUOTE(Paweł Gajtkowski @ 11/02/2015, 20:35)
Obraz chłopstwa w "Pokłosiu" jest fałszywy i wynika z bezmyślnego założenia, że wszyscy przyszli widzowie filmu nigdy nie opuszczali miasta. Nawet podczas wakacji sad.gif.


Ależ nie, po prostu wolą wieśniaków tunezyjskich lub z Anatolii.

A Ida - bardzo przyzwoite kino. To oczywiście smutne, że tej klasy filmów brakuje, jeśli chodzi o opisywanie postaci w których ceniłoby się niezłomność. Inna sprawa, że przedstawienie takiej postaci wiarygodnie w kinie jest dużo trudniejsze. Weźcie powiedzmy rtm. Pileckiego - no cholera jak coś takiego ugryźć? Jak Chrystusa pokazywać? confused1.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #30

21 Strony < 1 2 3 4 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej