Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
2 Strony  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> "Obce ciało" Zanussiego, Film słaby czy ocenzurowany
     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.897
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 6/12/2014, 3:29 Quote Post

http://sdp.pl/felietony/10593,co-sie-nalez...iemu,1417701037
Nie ma zmiłuj- i nazwisko i zasługi nie pomogą, jak się nie jest politkorekt.
Salon kazał Zanussiemu spadać...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
Patryk em
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 87
Nr użytkownika: 95.505

Stopień akademicki: KLON SPAMER BANITA
 
 
post 6/12/2014, 9:52 Quote Post

QUOTE(emigrant @ 6/12/2014, 3:29)
http://sdp.pl/felietony/10593,co-sie-nalez...iemu,1417701037
Nie ma zmiłuj- i nazwisko i zasługi nie pomogą, jak się nie jest politkorekt.
Salon kazał Zanussiemu spadać...
*


Pacz pan, tak wyglada polska demokracja. Tu nie ma miejsca dla krytyki polskich realiow. Maja powstawac tylko durne komedie romantyczne pokazujace szczesliwych lemingow zyjacych w "rozwijajacej sie dynamicznie" Polsce. Czyli takiej ktorej nie ma. Myslacy inaczej maja stulic geby i,uzywajac jezyka niektorych na tutejszym forum, " nie ujadac" bo inaczej "narzekaja dla narzekania" i sa "frustratami". Podobne rewelacje byly z "Ukladem zamknietym".

Ten post był edytowany przez Patryk em: 6/12/2014, 9:58
 
User is offline  PMMini Profile Post #2

     
Realchief
 

X ranga
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 15.861
Nr użytkownika: 63.111

 
 
post 6/12/2014, 10:38 Quote Post

QUOTE(Patryk em @ 6/12/2014, 9:52)
QUOTE(emigrant @ 6/12/2014, 3:29)
http://sdp.pl/felietony/10593,co-sie-nalez...iemu,1417701037
Nie ma zmiłuj- i nazwisko i zasługi nie pomogą, jak się nie jest politkorekt.
Salon kazał Zanussiemu spadać...
*


Pacz pan, tak wyglada polska demokracja. Tu nie ma miejsca dla krytyki polskich realiow. Maja powstawac tylko durne komedie romantyczne pokazujace szczesliwych lemingow zyjacych w "rozwijajacej sie dynamicznie" Polsce. Czyli takiej ktorej nie ma. Myslacy inaczej maja stulic geby i,uzywajac jezyka niektorych na tutejszym forum, " nie ujadac" bo inaczej "narzekaja dla narzekania" i sa "frustratami". Podobne rewelacje byly z "Ukladem zamknietym".
*



Oczywiście, że nie.
Mogą też powstawać filmy rozliczające z przeszłością i teraźniejszością. Czyli pokazujące jak źli byli i są Polacy (poza lemingami ze wspominanych komedii rzecz jasna i jedynie słusznymi postępowymi siłami walczącymi z owym złem).
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

     
OGUREK
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.314
Nr użytkownika: 94.475

 
 
post 6/12/2014, 10:56 Quote Post

Będą powstawać takie filmy na jakie ludzie chcą chodzić. Wielu ludzi ma dosyć polityki i rozliczeń, w telewizji jest tego dosyć. Dlatego popularnością cieszą się filmy apolityczne. Bogowie, Jestem Bogiem, Miasto 44, czy komromy.
 
User is offline  PMMini Profile Post #4

     
Tromp
 

Młody wilk (morski)-gryzie!
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 19.204
Nr użytkownika: 55.658

Bart³omiej Kucharski
Stopień akademicki: Bêdzie po studiach
Zawód: Admiraal
 
 
post 6/12/2014, 11:00 Quote Post

QUOTE(OGUREK @ 6/12/2014, 11:56)
Będą powstawać takie filmy na jakie ludzie chcą chodzić. Wielu ludzi ma dosyć polityki i rozliczeń, w telewizji jest tego dosyć. Dlatego popularnością cieszą się filmy apolityczne. Bogowie, Jestem Bogiem, Miasto 44, czy komromy.
*


...a z drugiej strony, "Układ zamknięty" czy "Drogówka" cieszyły się popularnością także.
Innymi słowy, rynek zweryfikuje, co się dobrze sprzeda. Wszędzie tak było, jest i miejmy nadzieję, że będzie. Sporo było kasowych w zamierzeniu filmów, które nie przyniosły wielkiego zysku, a z drugiej strony były produkcje tak złe, że aż fantastyczne. Nie zawsze da się przewidzieć.
 
User is online!  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

     
Patryk em
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 87
Nr użytkownika: 95.505

Stopień akademicki: KLON SPAMER BANITA
 
 
post 6/12/2014, 11:08 Quote Post

QUOTE(Realchief @ 6/12/2014, 10:38)
QUOTE(Patryk em @ 6/12/2014, 9:52)
QUOTE(emigrant @ 6/12/2014, 3:29)
http://sdp.pl/felietony/10593,co-sie-nalez...iemu,1417701037
Nie ma zmiłuj- i nazwisko i zasługi nie pomogą, jak się nie jest politkorekt.
Salon kazał Zanussiemu spadać...
*


Pacz pan, tak wyglada polska demokracja. Tu nie ma miejsca dla krytyki polskich realiow. Maja powstawac tylko durne komedie romantyczne pokazujace szczesliwych lemingow zyjacych w "rozwijajacej sie dynamicznie" Polsce. Czyli takiej ktorej nie ma. Myslacy inaczej maja stulic geby i,uzywajac jezyka niektorych na tutejszym forum, " nie ujadac" bo inaczej "narzekaja dla narzekania" i sa "frustratami". Podobne rewelacje byly z "Ukladem zamknietym".
*



Oczywiście, że nie.
Mogą też powstawać filmy rozliczające z przeszłością i teraźniejszością. Czyli pokazujące jak źli byli i są Polacy (poza lemingami ze wspominanych komedii rzecz jasna i jedynie słusznymi postępowymi siłami walczącymi z owym złem).
*


No, ta filmy opluwajace Polakow ( jak "poklosie")sa produkowane a nawet wskazane. Ale filmy pokazujace obecna rzeczywistosc (wspomniany przeze mnie "uklad zamkniety") maja problemy z finansowaniem i swoista cenzura. Wyjatkiem byla chyba "Drogowka".

Ten post był edytowany przez Patryk em: 6/12/2014, 11:11
 
User is offline  PMMini Profile Post #6

     
Tromp
 

Młody wilk (morski)-gryzie!
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 19.204
Nr użytkownika: 55.658

Bart³omiej Kucharski
Stopień akademicki: Bêdzie po studiach
Zawód: Admiraal
 
 
post 6/12/2014, 11:12 Quote Post

QUOTE(Patryk em @ 6/12/2014, 12:08)
No, ta filmy opluwajace Polakow ( jak "poklosie")sa produkowane a nawet wskazane. Ale filmy pokazujace obecna  rzeczywistosc (wspomniany przeze mnie "uklad zamkniety") maja problemy z finansowaniem i swoista cenzura.
*


Na dzień dzisiejszy marzy mi się film pt. "Idiota" o przeciętnych wyborcach... Wcale nie trzeba opluwać (czyt. naginać rzeczywistości lub kłamać o nas), wystarczy szara rzeczywistość, żeby pisać/kręcić źle.
Co do cenzury odnośnie "Układu...", możesz coś więcej? Bo albo nie widziałem, albo nie pamiętam nic o niej.
I jeszcze jedna sprawa-to, co dla jednego jest odbrązawianiem, dla innych będzie opluwaniem...

Ten post był edytowany przez Tromp: 6/12/2014, 11:13
 
User is online!  PMMini ProfileEmail Poster Post #7

     
Patryk em
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 87
Nr użytkownika: 95.505

Stopień akademicki: KLON SPAMER BANITA
 
 
post 6/12/2014, 11:20 Quote Post

QUOTE(Tromp @ 6/12/2014, 11:12)
QUOTE(Patryk em @ 6/12/2014, 12:08)
No, ta filmy opluwajace Polakow ( jak "poklosie")sa produkowane a nawet wskazane. Ale filmy pokazujace obecna  rzeczywistosc (wspomniany przeze mnie "uklad zamkniety") maja problemy z finansowaniem i swoista cenzura.
*


Na dzień dzisiejszy marzy mi się film pt. "Idiota" o przeciętnych wyborcach... Wcale nie trzeba opluwać (czyt. naginać rzeczywistości lub kłamać o nas), wystarczy szara rzeczywistość, żeby pisać/kręcić źle.
Co do cenzury odnośnie "Układu...", możesz coś więcej? Bo albo nie widziałem, albo nie pamiętam nic o niej.
I jeszcze jedna sprawa-to, co dla jednego jest odbrązawianiem, dla innych będzie opluwaniem...
*


"Uklad..." mial problemy z finansowaniem, a o cenzurze to mi chodzilo o najnowszy film Zanussiego.
 
User is offline  PMMini Profile Post #8

     
Marek Zak
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.880
Nr użytkownika: 72.286

Marek Zak
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Korpomiś & Pisarz
 
 
post 6/12/2014, 11:20 Quote Post

Czekam na opinię o filmie Zanussiego osoby, która go widziała. Tradycyjnie najgorętsza dyskusja jest między tymi, którzy książki nie czytali i filmu nie widzieli.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9

     
Realchief
 

X ranga
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 15.861
Nr użytkownika: 63.111

 
 
post 6/12/2014, 11:31 Quote Post

Według recenzji film jest kiepski i sztampowy, a jedyne co go wyróżnia to iście wbrew prądom czyli antylemingowatość, więc krytyka: młodych, wykształconych, zamożnych, z wielkich miast.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #10

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.897
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 6/12/2014, 13:16 Quote Post

QUOTE(Realchief @ 6/12/2014, 11:31)
Według recenzji film jest kiepski i sztampowy, a jedyne co go wyróżnia to iście wbrew prądom czyli antylemingowatość,  więc krytyka: młodych, wykształconych, zamożnych, z wielkich miast.
*


Tu nieco więcej o braku salonowego "imprimatur":
http://natemat.pl/57683,krzysztof-zanussi-...zydlo-feminizmu
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #11

     
Marek Zak
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.880
Nr użytkownika: 72.286

Marek Zak
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Korpomiś & Pisarz
 
 
post 6/12/2014, 14:00 Quote Post

QUOTE
Według recenzji film jest kiepski i sztampowy, a jedyne co go wyróżnia to iście wbrew prądom czyli antylemingowatość,  więc krytyka: młodych, wykształconych, zamożnych, z wielkich miast.
/


Dla mnie liczy się co ,,normalni" ludzie piszą na forach. Kilka dni temu w TV szedł film - nienowa purenonsensowa komedia: ,,Nic nie widziałem, nic nie słyszałem". W jednej ocenie - dno, w drugiej - doskonały film.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #12

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.897
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 6/12/2014, 14:08 Quote Post

A to przypadkiem nie festiwale są od tego, żeby filmy oceniać? rolleyes.gif
Poza tym to jedna wielka kpina. Na festiwalu w Gdyni wyświetlany już był taki chłam, że ludzie siedzieli do końca filmu (nie wszyscy) tylko z obowiązku. I co do chłamowatości zgadzało sie i jury i krytyka i publiczność. A bywało i takie dno, że nawet nagród nie przyznawano. A tu nagle film sie nie kwalifikuje i to czyj- Zanissiego. Dobre! Oficjalna wersja- nie ukończony- to jest jeszcze lepsze, bo film w tej postaci miał swoją światową premierę na renomowanym festiwalu w Toronto. Za głupi tam są, żeby zauważyć, że film nie dokończony?

Ten post był edytowany przez emigrant: 6/12/2014, 15:42
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #13

     
Patryk em
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 87
Nr użytkownika: 95.505

Stopień akademicki: KLON SPAMER BANITA
 
 
post 6/12/2014, 14:08 Quote Post

QUOTE(Marek Zak @ 6/12/2014, 14:00)
QUOTE
Według recenzji film jest kiepski i sztampowy, a jedyne co go wyróżnia to iście wbrew prądom czyli antylemingowatość,  więc krytyka: młodych, wykształconych, zamożnych, z wielkich miast.
/


Dla mnie liczy się co ,,normalni" ludzie piszą na forach. Kilka dni temu w TV szedł film - nienowa purenonsensowa komedia: ,,Nic nie widziałem, nic nie słyszałem". W jednej ocenie - dno, w drugiej - doskonały film.
*


Tutaj sie chyba pierwszy raz z Markiem Zakiem zgodze. Tak na prawde liczy sie ocena zwyklych widzow, a nie jakichs krytykow ktorzy nie zadko pisza recenzje zgodnie z "prikazami".
 
User is offline  PMMini Profile Post #14

     
OGUREK
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.314
Nr użytkownika: 94.475

 
 
post 6/12/2014, 14:13 Quote Post

QUOTE
Według recenzji film jest kiepski i sztampowy, a jedyne co go wyróżnia to iście wbrew prądom czyli antylemingowatość, więc krytyka: młodych, wykształconych, zamożnych, z wielkich miast.

Głównie tacy chodzą do kina wink.gif Zresztą Służby Specjlane lub Obywatel słabo sobie w kinie radziły/radzą...
 
User is offline  PMMini Profile Post #15

2 Strony  1 2 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej