Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
3 Strony < 1 2 3 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Muhtesem Yüzyil - Wspaniałe Stulecie
     
Realchief
 

X ranga
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 15.861
Nr użytkownika: 63.111

 
 
post 26/01/2018, 6:59 Quote Post

W Wspaniałym Stuleciu to by na dworze nie kto inny niż nasz król Anna Jagiellonka (nie wiem jak to wyjaśnili bo nie oglądałem, teleportacja czasoprzestrzenna?). Która w dodatku jakby tak wyglądała jak aktorka (Miss Turcji) to by kandydaci do ręki walili drzwiami i oknami.
http://www.fakt.pl/kobieta/plotki/zagrala-...ellonka/xxzdtbh
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #31

     
Wilczyca24823
 

X ranga
**********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 14.997
Nr użytkownika: 98.909

Ewa Mach
Zawód: opiekun
 
 
post 26/01/2018, 7:41 Quote Post

QUOTE(Realchief @ 26/01/2018, 6:59)
W Wspaniałym Stuleciu to by na dworze nie kto inny niż nasz król Anna Jagiellonka (nie wiem jak to wyjaśnili bo nie oglądałem, teleportacja czasoprzestrzenna?). Która w dodatku jakby tak wyglądała jak aktorka (Miss Turcji) to by kandydaci do ręki walili drzwiami i oknami.
http://www.fakt.pl/kobieta/plotki/zagrala-...ellonka/xxzdtbh
*




To by wyjasniało, dlaczego przestałam to oglądac...
 
User is offline  PMMini Profile Post #32

     
Eamr
 

Bojowa Gęś Wizygocka z Setidavy
*******
Grupa: Moderatorzy
Postów: 1.636
Nr użytkownika: 39.134

 
 
post 27/01/2018, 18:14 Quote Post

QUOTE(Wilczyca24823 @ 26/01/2018, 7:41)
To by wyjasniało, dlaczego przestałam to oglądac...
*


Ale pisałaś, że po 4 odcinkach dałaś drapaka, a ta Anna to chyba w 4. sezonie, skoro jej nie widziałam, a podobno podrywała Selima albo Bajazyda.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #33

     
Wilczyca24823
 

X ranga
**********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 14.997
Nr użytkownika: 98.909

Ewa Mach
Zawód: opiekun
 
 
post 27/01/2018, 19:48 Quote Post

Oglądałam na wyrywki - powtórki skończyłam oglądać na 4 odcinku. A ogólnie zaczęłam oglądać od nie pamiętam którego - akurat Ludwik Jagiellończyk tam był wtedy (jakoś po drugim odcinku z nim zrobiłam sobie kilkutygodniowa przerwę), potem była ta zadyma z tą księżniczką włoską, potem była ta intryga z Ibrahimem Paszą, a potem w opisie kolejnego odcinka znalazłam wiadomość o zbliżającej się wizycie jakiejś Jagiellonki i tego już nie oglądałam. Starego Ludwika mogłam im wybaczyć (stąd moj powrót do "wspaniałego..."), ale swobodne podróże polskich królewien do kraju muzułmańskiego to już było nad moje siły. Dlatego "Koronie" tak tego Olgierda w Krakowie wypominam. Pewnych ahistoryczności po prostu nie jestem w stanie przełknąć.
 
User is offline  PMMini Profile Post #34

     
Eamr
 

Bojowa Gęś Wizygocka z Setidavy
*******
Grupa: Moderatorzy
Postów: 1.636
Nr użytkownika: 39.134

 
 
post 27/01/2018, 21:07 Quote Post

Turcy tak się „delikatnie” obeszli w WS ze swoją własną historią, że doprawdy teleportacja jakiejś północnoeuropejskiej królewny to naprawdę nic. Mogli sprowadzić chińską cesarzównę smile.gif

A ja im starego Ludwika nie wybaczę, bo nie trawię umniejszania przeciwnika. Dopiero kiedy antagonista jak należy, to się robi ciekawie. O KK to w zasadzie nie ma nawet co gadać, bo to puka w dno od spodu, a Turcy mieli szansę zrobić jednak coś lepszego. Tylko może zamiast trzech historyków politycznych należało zatrudnić militarnego, obyczajowego i speca od epoki? smile.gif

A mnie rozbawił jakiś potomek Osmanów, który miał pretensje że tu i tam naruszono prywatność szanownych przodków, pokazując seks. Tak, on tam gdzieś widział seks. Reszta widziała kilka akcji kończących się na wysokości ramion smile.gif Znaczy ma chłopina wyobraźnię, ale nie powinien oglądać GoT lub „Rzymu”, w trosce o własne zdrowie.

Osobiście nie miałam wcześniej większej świadomości historii tego miejsca i tego czasu. Noo, był wielki sułtan Sulejman, eee, byli np. janczarowie, biedne porywane chrześcijańskie dzieciątka, a wezyr to mi się najwyżej z niejakim Kara Mustafą kojarzył (czyli troszkę później). No i wiedziałam że Sulejman miał pochodzącą z naszej części Europy damę serca smile.gif

A im więcej wygrzebuję faktów, ikonografii, biografii etc. tym większą porażką staje się ta turecka podróbka.

 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #35

     
Wilczyca24823
 

X ranga
**********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 14.997
Nr użytkownika: 98.909

Ewa Mach
Zawód: opiekun
 
 
post 27/01/2018, 22:40 Quote Post

Mnie mówiąc szczerze tak za bardzo nie interesowało grzebanie w historii Turcji, ale starszawy Ludwik trochę mnie zniechęcił. Po strojach zresztą patrząc tam niewiele prawdy histoorycznej było. Ale podobały mi się smile.gif dlatego oglądałam wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #36

     
Ida Wielkie Gniazdo
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 654
Nr użytkownika: 98.200

 
 
post 28/01/2018, 16:21 Quote Post

QUOTE(Realchief @ 26/01/2018, 6:59)
W Wspaniałym Stuleciu to by na dworze nie kto inny niż nasz król Anna Jagiellonka (...) Która w dodatku jakby tak wyglądała jak aktorka (Miss Turcji) to by kandydaci do ręki walili drzwiami i oknami.
*



No cóż,do naszej Anny(choć była paskudna) to właśnie kandydaci walili drzwiami i oknami.
A jej staropanieństwo to efekt tego, że rodzice, a potem brat niezbyt interesowali się jej losem.
 
User is offline  PMMini Profile Post #37

     
Eamr
 

Bojowa Gęś Wizygocka z Setidavy
*******
Grupa: Moderatorzy
Postów: 1.636
Nr użytkownika: 39.134

 
 
post 28/01/2018, 16:38 Quote Post

No, coś kojarzę, że to nie o buzię Anny chodziło, tylko o podejście chyba zwłaszcza królowej Bony, a potem Zygmunta Augusta. Trudno się spodziewać, by córka poważnego króla z poważnego państwa nie miała kandydatów do ręki. Brak urody nie był w polityce najważniejszy.

QUOTE(Wilczyca24823 @ 27/01/2018, 22:40)
Mnie mówiąc szczerze tak za bardzo nie interesowało grzebanie w historii Turcji, ale starszawy Ludwik trochę mnie zniechęcił. Po strojach zresztą patrząc tam niewiele prawdy histoorycznej było. Ale podobały mi się smile.gif dlatego oglądałam wink.gif
*


Mnie też nie interesowało. Dopóki nie grzebnęłam smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #38

3 Strony < 1 2 3 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej