Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
4 Strony < 1 2 3 4 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Raport Senatu USA dotyczacy tajnych więzień CIA
     
Rommel 100
 

Antynazista
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.995
Nr użytkownika: 9.466

Stopień akademicki: Mgr
Zawód: Matematyk
 
 
post 13/12/2014, 21:35 Quote Post

QUOTE
No tak, typowe "argumenty"...zaczynamy od sześciu, dochodzimy do milionów, a kończymy ad hitlerum.


Na które nie potrafisz odpowiedzieć laugh.gif .
A mógłbyś spróbować, gdzie istnieję granica kiedy zezwalamy na łamanie prawa a kiedy nie i kto miałby o tym decydować, bo jak Cię czytam to mam z reguły wrażenie że cytujesz Mein Kampf.

 
User is offline  PMMini Profile Post #16

     
Barg
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 5.879
Nr użytkownika: 56.976

 
 
post 13/12/2014, 22:19 Quote Post

QUOTE(Lehrabia @ 13/12/2014, 16:01)
To do niczego nie doprowadzi... Chyba jasne jest, że z punktu widzenia reguł gry Darth ma 200% racji.

Co oczywiste i dla każdego normalnego, a co więcej jest jak zwykle, Stalin nie ma racji w 300%.
 
User is offline  PMMini Profile Post #17

     
Marek Zak
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.880
Nr użytkownika: 72.286

Marek Zak
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Korpomiś & Pisarz
 
 
post 13/12/2014, 22:28 Quote Post

QUOTE
[=Barq]
Co oczywiste i dla każdego normalnego, a co więcej jest jak zwykle, Stalin nie ma racji w 300%.
/


Jeśli wyjdziesz z założenia, że najwiekszym dobrem i nadzieją ludzkosci jest Rosja, a największym tej ludzkości wrogiem - totalitarne USA, to racja wzrośnie jeszcze bardziej.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #18

     
ku140820
 

Unregistered

 
 
post 13/12/2014, 22:35 Quote Post

QUOTE(Phouty)
A ja ani się nie boję, ani nie mam zamiaru się bać.
Dlaczego?
Słowo kluczowe: deratyzacja.

fajnie.
KTO określa, KIM są owe "szczury"?
I jaką masz pewnośc, że takim "szczurem" nie będziesz któregoś dnia TY?

QUOTE(Barg)
Co oczywiste i dla każdego normalnego, a co więcej jest jak zwykle, Stalin nie ma racji w 300%.

Po raz kolejny jest oczywiste, że poza jeszcze jedną porcją bełkotu nakręcanego jakąś przedziwną obsesją na moim punkcie, ine masz żadnych argumentów.
Po prostu żadnych.

Pozostaje wam tylko mieć nadzieję, że ani ty ani Phouty nie zostaniecie kiedyś poddani owej "deratyzacji". Bądź "utylizacji", jak to określa Kamaz73.

Naprawdę nie dociera do was, co chciał powiedzieć ten niemiecki pastor swoją przypowieścią?

Ten post był edytowany przez Darth Stalin: 13/12/2014, 22:38
 
Post #19

     
MrJohn
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 86
Nr użytkownika: 84.435

 
 
post 17/12/2014, 20:57 Quote Post

QUOTE
Pragne zwrocic uwage, ze watek jest o sprawie wiezienia Abu Ghraib i nie dotyczy spraw zwiazanych z zatrzymanymi w roznych miejscach I przetrzymywanymi w roznych miejscach terrorystami z Al Khaida.

Masz rację, za chwilę zrobię nowy temat poświęcony "Raportowi komisji senackiej USA dot. więzień CIA"
i jak powstanie ten nowy temat to poproszę Cię wtedy o przeniesienie części komentarzy z tego wątku do już odpowiedniego tematu, do którego wyślę Ci link. Natomiast istnieje już założony przeze mnie wątek o Guantanamo i proszę o przeniesienie tam komentarzy z tego wątku, które odnoszą się właśnie do Guantanamo.

Musimy też jednak zrozumieć, że łatwo odbiec od tematu rozmowy. Musimy tez być wyrozumiali smile.gif

QUOTE
Ilu z tych torturowany FAKTYCZNIE BYŁO terrorystami? Bo tych 6 z Guantanamo, których odesłano do Urugwaju, na pewno nie. A spędzili w Guantanamo 12 LAT BEZ PROCESU I BEZ POSTAWIENIA ZARZUTÓW!

Darth Stalin - Na jakiej podstawie twierdzisz, że "tych 6 zwolnionych z Guantanamo na pewno nie było terrorystami?". Poczytałem trochę artykułów na ten temat (wszystkie z polskiej prasy na razie i wszystkie prawie identyczne) i wynika z nich, że rząd USA stwierdził, że "tych 6 więźniów nie stanowi JUŻ zagrożenia. W żadnym wypadku nie oznacza to, że ci ludzie nie byli związani z terroryzmem.
Phouty - może wiesz na ten temat coś więcej? Prasa w USA jest nieporównywalnie lepsza i rzetelniejsza, może czytałeś coś w mediach amerykańskich?

Ja dodam tylko jeszcze, że np. znalazłem taki artykuł: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2...oku,491421.html

Czytamy w nim o 13 więźniu, który opuścił w tym roku więzienie Guantanamo:
QUOTE
Zwalniając Al-Zahraniego, specjalna komisja powołana przez prezydenta Baracka Obamę, ogłosiła, że "ma zaufanie do saudyjskiego programu resocjalizacji" przeznaczonego dla więźnia, który zadeklarował wolę udziału w takim projekcie.

Wynika z tego w EWIDENTNY sposób, że gość był winny, miał coś na sumieniu i trafia z jednego surowego więzienia do innego, mniej surowego, gdzie będzie poddany resocjalizacji.
Jaki z tego wniosek? Ano taki, że sam fakt tego, że z Guantanamo władze USA zwalniają niektórych więźniów nie oznacza, że byli oni niewinni!

Ten post był edytowany przez MrJohn: 17/12/2014, 21:05
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #20

     
Konto Usuniete 02.07.15
 

Unregistered

 
 
post 19/12/2014, 22:15 Quote Post

W związku z zamknięciem tematu o działaniach CIA piszę tutaj. Jest tyle tematów i postów na różne tematy, że nie wiem już, który dotyczy więzień polskich, który raportu, który jeszcze czego innego.

Nie mam zamiaru aktywnie uczestniczyć w dyskusji, ale dla przypomnienia wokół czego dyskusja winna się toczyć (tak jest, argumentów, nie opinii. Jak wygląda dyskusja samych opinii mieli i mają Państwo opinie się przekonać w temacie obecnie zamkniętym) zarzucam bardzo ważną rzecz.

http://www.people-press.org/2014/12/15/abo...s-as-justified/

I jeśli jeszcze raz ktoś by chciał ferować wyroki na temat tego jak amerykańskie społeczeństwo się zapatruje na każdą sprawę, jakie jest tam powszechne poparcie, jak to można wiedzieć i analizować, etc. proszę najpierw zajrzeć do rzetelnej analizy nastrojów społecznych, czynionych przez fachowców na miejscu i to jeszcze za darmo, na odległość kliknięcia (a nie dajmy na to domniemanych ekspertów z forum historycy-dot-org czy innego, jak zostało napisane, tajne-służy-dot-kom), a najlepiej poszperać głębiej i skonfrontować źródła. A nie opierać się na domysłach.

A jako, że mi samemu wiedzy brakuje w niezmiernie głębokim (oczywiście, gdy otrzemy już krokodyle łzy i zaczniemy przyglądać się realnemu kształtowi sprawy), to polecę tylko źródła (niech i będą lewicowe, a co!, żeby was zachęcić do sięgnięcia również po prawicowe i resztę), a sam powstrzymam się od publikowania własnych fanaberii.

http://www.theatlantic.com/politics/archiv...torture/383690/

http://www.nytimes.com/2014/12/16/us/polit...ysis-.html?_r=0

Ten post był edytowany przez Reformowany: 19/12/2014, 22:49
 
Post #21

     
MrJohn
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 86
Nr użytkownika: 84.435

 
 
post 20/12/2014, 1:05 Quote Post

Dokładnie - większość ludzi w USA popiera tortury na terrorystach, ja również je popieram i murem stoję za CIA.
Na dodatek powiem, że w Polsce z tego co zauważyłem również większość osób popiera działania CIA.

 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #22

     
ku140820
 

Unregistered

 
 
post 20/12/2014, 18:23 Quote Post

Tja. Najpierw "terroryści", a potem kto?
"Inaczej myślący"? I kto jeszcze?

Poza tym czy przeprowadzałeś badania na jakiejkolwiek reprezentatywnej próbie obywateli RP?
Przedstaw je, jeśli łaska, albo nie pisz kłamstw.

QUOTE(MrJohn)
Wynika z tego w EWIDENTNY sposób, że gość był winny, miał coś na sumieniu i trafia z jednego surowego więzienia do innego, mniej surowego, gdzie będzie poddany resocjalizacji.

Nieprawda. Z tego NIC takiego nie wynika.
Poza tym tenże "zwolniony" siedział BEZ WYROKU, a ma trafić do kolejnego więzienia też BEZ WYROKU - albowiem nie ma nawet słowa o tym, żeby miał jakikolwiek proces.
Zas "zaufanie do systemu saydyjskiego" to śmiech na sali - z "pozaprawnej czarnej dziury" tenże "zwalniany" trafia do wiezienia w jednym z najgorszych totalitarnych reżimów świata - popieranych przez "miłujące wolność" USA.
Amerykańscy hipokryci wolą nie brudzić sobie rąk - można łatwo przewidziec, jaki los czeka tego CZŁOWIEKA w saudyjskim lochu.

Ciekawe, co zrobia obecni tu miłośnicy TORTUR, jak sami trafią do takiego lochu.
 
Post #23

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.848
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 20/12/2014, 18:31 Quote Post

QUOTE
Poza tym czy przeprowadzałeś badania na jakiejkolwiek reprezentatywnej próbie obywateli RP?
Przedstaw je, jeśli łaska, albo nie pisz kłamstw.

Przecież taka informacja:
QUOTE
Na dodatek powiem, że w Polsce z tego co zauważyłem również większość osób popiera działania CIA.

nie wymaga potwierdzeń w postaci badań na wybranych próbkach obywateli. Chcesz jej zaprzeczyć, no to podaj wtedy dowody na tych próbkach wink.gif.
QUOTE
Tja. Najpierw "terroryści", a potem kto?
"Inaczej myślący"? I kto jeszcze?

Informacja też jest dosyć prosta:
QUOTE
większość ludzi w USA popiera tortury na terrorystach, ja również je popieram i murem stoję za CIA.

Z tego co ja zauważyłem, większość ludzi nie popiera tortur na niewinnych.
 
User is offline  PMMini Profile Post #24

     
Rommel 100
 

Antynazista
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.995
Nr użytkownika: 9.466

Stopień akademicki: Mgr
Zawód: Matematyk
 
 
post 20/12/2014, 23:06 Quote Post

QUOTE
większość ludzi w USA popiera tortury na terrorystach


A ja bym chciał znać źródło tych twierdzeń.

QUOTE
Informacja też jest dosyć prosta:
(...)
większość ludzi w USA popiera tortury na terrorystach


A wiesz ile jest definicji "terroryzmu"?
A jak myślisz za kogo miała władza PRL żołnierzy wyklętych?
Albo naziści ruch oporu?

Wiesz Wysoki, pewnie większość ludzi popierałaby sponiewieranie nazistowskich zbrodniarzy, a w zamian tego osądzoną ich jak cywilizowanych ludzi, wiesz może czemu?
 
User is offline  PMMini Profile Post #25

     
Sarissoforoj
 

Kwatermistrz Generalny
*******
Grupa: Supermoderator
Postów: 2.902
Nr użytkownika: 1.265

Stopień akademicki: mgr. inz.
Zawód: Emeryt
 
 
post 21/12/2014, 10:39 Quote Post

QUOTE(MrJohn)
Na jakiej podstawie twierdzisz, że "tych 6 zwolnionych z Guantanamo na pewno nie było terrorystami?". Poczytałem trochę artykułów na ten temat (wszystkie z polskiej prasy na razie i wszystkie prawie identyczne) i wynika z nich, że rząd USA stwierdził, że "tych 6 więźniów nie stanowi JUŻ zagrożenia. W żadnym wypadku nie oznacza to, że ci ludzie nie byli związani z terroryzmem.
Zdawałoby się, że wypowiadają się tu ludzie wykształceni, a tu proszę brak elementarnej wiedzy w zakresie prawa i to tego ujętego w zakresie historycznym. Wręcz odnoszącego się jeszcze do starożytnego Rzymu. Domniemania niewinności. Człowiek jest niewinny, dopóki mu się winy nie udowodni. A tu proszę co mamy. Facetów nie osądzono, bo pewnie nie było, lub nie udało się zdobyć dowodów ich winy. W innym przypadku otrąbiono by proces wręcz na widoku publicznym, aby się pochwalić sukcesami. A co zrobiono, zamieciono sprawę chyłkiem pod dywan. A tej szóstce jak się oficjalnie podaje zrobiono pranie mózgu. Aż się chce przywołać historię Józefa K. Kafki
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #26

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.848
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 21/12/2014, 13:57 Quote Post

QUOTE
A wiesz ile jest definicji "terroryzmu"?
A jak myślisz za kogo miała władza PRL żołnierzy wyklętych?
Albo naziści ruch oporu?

A mówimy tutaj o kilkudziesięciu krajach czy jednym? O czasach sprzed np. 100 lat czy obecnych? Zakładam w takim razie, że np. dla obywatela USA terrorystą w danym momencie nie jest eserowiec polujący na Lenina. I w takim razie mowa o definicji istniejącej w tym momencie w tym jednym kraju.
QUOTE
Wiesz Wysoki, pewnie większość ludzi popierałaby sponiewieranie nazistowskich zbrodniarzy, a w zamian tego osądzoną ich jak cywilizowanych ludzi, wiesz może czemu?

A związek Twojego pytania do mojej wypowiedzi o zarzutach Dartha to...?
MrJohn coś stwierdził, Darth postawił tym stwierdzeniom dziwne zarzuty, ja na to zwróciłem uwagę. Co mają do tego Twoje dywagacje?
 
User is offline  PMMini Profile Post #27

     
Rommel 100
 

Antynazista
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.995
Nr użytkownika: 9.466

Stopień akademicki: Mgr
Zawód: Matematyk
 
 
post 21/12/2014, 20:11 Quote Post

QUOTE
A mówimy tutaj o kilkudziesięciu krajach czy jednym? O czasach sprzed np. 100 lat czy obecnych? Zakładam w takim razie, że np. dla obywatela USA terrorystą w danym momencie nie jest eserowiec polujący na Lenina. I w takim razie mowa o definicji istniejącej w tym momencie w tym jednym kraju.


Ja mówię o współczesności-jest kilkaset definicji terroryzmu.
Ale ok, w poprzednim poście potraktowałem Cię jakbyś bronił tych więzień, więc chyba zbyt pochopnie się rozpisałem.
 
User is offline  PMMini Profile Post #28

     
MrJohn
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 86
Nr użytkownika: 84.435

 
 
post 23/12/2014, 17:34 Quote Post

QUOTE(Rommel 100 @ 20/12/2014, 23:06)
QUOTE
większość ludzi w USA popiera tortury na terrorystach


A ja bym chciał znać źródło tych twierdzeń.
*



Myślisz, że wyssałem sobie taką informację z palca?
Tutaj źródło mojej wiedzy: http://fivethirtyeight.com/datalab/senate-...public-opinion/
Tutaj kolejne potwierdzenie: http://www.washingtonpost.com/world/nation...0e6c_story.html

QUOTE
Poza tym czy przeprowadzałeś badania na jakiejkolwiek reprezentatywnej próbie obywateli RP?
Przedstaw je, jeśli łaska, albo nie pisz kłamstw.

Swoją tezę oparłem na rozmowach z wieloma swoimi znajomymi z różnych grup społecznych, jak również na opiniach pisanych w postach w internecie oraz opinii np. znanych dziennikarzy. Do tego dochodzą jeszcze sondy robione np. przez Newsweeka.

Tomasz Olbratowski (dziennikarz radiowy z RMF FM) popiera tortury: http://joemonster.org/filmy/65662/Ryzyko_z...owe_terrorystow

Mariusz Max Kolonko również popiera tortury:
https://www.youtube.com/watch?v=wmjKzYAuKsQ

Tomasz Lis również popiera tortury - "Jeśli torturowanie zapobiegło chociaż jednemu zamachowi - jestem za"

Tutaj wyniki ile % Polaków popiera tortury:
http://polska.newsweek.pl/tak-dla-torturow...,93169,1,1.html
Proszę zwrócić uwagę, że w tej sondzie (na prawo) prawie 65% badanych Polaków poparło tortury.

Oczywiście w internecie można znaleźć więcej artykułów, sondaży, opinii, które potwierdzają moją tezę, że zarówno większość Amerykanów, jak również większość Polaków tortury na terrorystach popiera.

QUOTE(Darth Stalin @ 20/12/2014, 18:23)
QUOTE(MrJohn)
Wynika z tego w EWIDENTNY sposób, że gość był winny, miał coś na sumieniu i trafia z jednego surowego więzienia do innego, mniej surowego, gdzie będzie poddany resocjalizacji.

Nieprawda. Z tego NIC takiego nie wynika.
*


Ależ oczywiście wynika z tego, że gość był winny i stwarzał zagrożenie, skoro wymaga resocjalizacji, gdyby był niewinny to zostałby puszczony wolno, a nie przeniesiony do innego więzienia. Proste?

Ten post był edytowany przez MrJohn: 23/12/2014, 22:25
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #29

     
MrJohn
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 86
Nr użytkownika: 84.435

 
 
post 2/01/2015, 23:01 Quote Post

Rommel 100 - dodam jeszcze, że większość Amerykanów popiera również więzienie Guantanamo.

Ten post był edytowany przez MrJohn: 2/01/2015, 23:01
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #30

4 Strony < 1 2 3 4 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej