Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Kurs pedagogiczny: czy jest potrzebny?,
     
Miereja
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 28
Nr użytkownika: 55.677

Stopień akademicki: mgr
 
 
post 4/02/2010, 11:03 Quote Post

Mam takie pytanie czy potrzebny jest mi kurs pedagogiczny aby uczyć w szkole... skończyłem Historię z wos ( studia nauczycielskie dzienne magisterskie) nie cały rok temu... nie pracuje w szkole, ale chciałbym pracować...

Miałem oczywiście zaliczone praktyki studenckie, jedno w gimnazjum, 2 w szkole ponagimnazjalnej...

A że kurs w zależności gdzie kosztuje od 600 do 1800 zł (w zależności ile będzie osócool.gif to się pytam czy na niego powinienem iść... (oczywiście jeden papierek więcej jest ok) ale czy muszę na to iść koniecznie aby dostać pracę w szkole...
 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
alcesalces1
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.681
Nr użytkownika: 19.375

Stopień akademicki: majster
Zawód: numerator
 
 
post 4/02/2010, 11:09 Quote Post

Z karty nauczyciela

Wymagania kwalifikacyjne
Art. 9. 1. Stanowisko nauczyciela, z zastrzeżeniem ust. 1a, może zajmować osoba, która:
1) posiada wyższe wykształcenie z odpowiednim przygotowaniem pedagogicznym lub ukończyła zakład kształcenia nauczycieli i podejmuje pracę na stanowisku, do którego są to wystarczające kwalifikacje;

Ergo jakiś kwietek na swoje niepodważalne kwalifikacje pedagogiczne musisz posiadać.
 
User is offline  PMMini Profile Post #2

     
Miereja
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 28
Nr użytkownika: 55.677

Stopień akademicki: mgr
 
 
post 4/02/2010, 11:20 Quote Post

[/QUOTE]Ergo jakiś kwietek na swoje niepodważalne kwalifikacje pedagogiczne musisz posiadać.[QUOTE]

Jaki? wystarczy, dyplom magistra (nie licząc CV i listu motywacyjnego) i suplement....( gdzie np. są wykazane miejsca praktyk studneta) , bo znam parę osób co pracują jako nauczyciele, a kursu nie zrobiły... (skończyli tę samą uczelnię, tą samą specjalność... w tym samym roku lub rok przedemną)

Z 2 strony, do jednej szkoły kazali mi pokazać ten kwitek... to ja teraz nie rozumię? czy to była tylko nadgorliwość tamtej szkoły..(oczywiście kandydatów jest więcej niż tylko ja, więc na pracę w tej szkole mam żadne szanse)
 
User is offline  PMMini Profile Post #3

     
alcesalces1
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.681
Nr użytkownika: 19.375

Stopień akademicki: majster
Zawód: numerator
 
 
post 4/02/2010, 11:32 Quote Post

Jeśli nie masz znajomości i mocnych pleców to moim zdaniem bez kwitka nikt Cię nie zatrudni.
 
User is offline  PMMini Profile Post #4

     
Rovan
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 234
Nr użytkownika: 39.022

Stopień akademicki: magister
Zawód: historyk
 
 
post 9/03/2010, 14:30 Quote Post

QUOTE(alcesalces1 @ 4/02/2010, 11:09)
(...)
1) posiada wyższe wykształcenie z odpowiednim przygotowaniem pedagogicznym (...)


Ukończywszy historię ze specjalizacją pedagogiczną spełniasz powyższy wymóg.
Osobny kurs muszą zrobić tylko ci absolwenci studiów historycznych, którzy wybrali inną specjalizację.
 
User is offline  PMMini Profile Post #5

     
Bauero
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 784
Nr użytkownika: 35.416

Baueroo
Zawód: wspominacz
 
 
post 7/04/2010, 16:37 Quote Post

QUOTE(alcesalces1 @ 4/02/2010, 11:32)
Jeśli nie masz znajomości i mocnych pleców to moim zdaniem bez kwitka nikt Cię nie zatrudni.
*




Dokładnie, jak nie masz poparcia z zewnątrz w szkole na zatrudnienie marne szanse. Ja szukam od dwóch lat i znajduje same zastępstwa.

Nie powiem co sie dzieje z CV jak roznoszę albo w ogóle nie przyjmują. Ale fakt jest jeden jest bajzel i to niesamowity. W jednej placówce przyjęta zostala dziewczyna po licencjacie a magistra na doktoracie nie chcieli.. Z historia jest o tyle problem ze malo godzin, a po reformie od 2012 roku w szkole średniej to już w ogole porażka i żenada.

Ciezki los dla historyków!!!!!!!!! sad.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

     
Aquarius
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.356
Nr użytkownika: 15.327

A.F.
Stopień akademicki: mgr
 
 
post 7/04/2010, 16:59 Quote Post

QUOTE(Miereja @ 4/02/2010, 11:03)
Mam takie pytanie czy potrzebny jest mi kurs pedagogiczny aby uczyć w szkole... skończyłem Historię z wos  ( studia nauczycielskie dzienne magisterskie)
*



Kolega (koleżanka?) Rovan ma rację, jeżeli ukończyłeś studia o specjalności nauczycielskiej to masz kwalifikacje pedagogiczne, lepsze niż po kursie, i żaden dodatkowy kurs w tym kierunku nie jest Ci potrzebny.
Potrzebne jest Ci szczęście i sporo samozaparcia by szukać, szukać, szukać, szukać...
 
User is offline  PMMini Profile Post #7

 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej