Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

59 Strony « < 57 58 59 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Telewizja publiczna (czytaj: panstwowa), Roznie o roznych kanalach

szczypiorek

VIII ranga
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 74.357

Stopień akademicki: mgr

post 12/10/2017, 22:41 Quote Post

QUOTE(Gajusz Mariusz TW @ 12/10/2017, 23:27)
QUOTE(master86 @ 12/10/2017, 21:01)
a Wiadomości niech w końcu przemianują na Dziennik Telewizyjny  rolleyes.gif
Komedia... Dobra zmiana to najwyraźniej powrót do peerelowskich wzorców i danie upustu tęsknocie za systemem słusznie minionym  wink.gif

Nic dodać nic ująć. W dawne schematy włożyć naszych ludzi. I piękny jest świat. wink.gif
*

Nieoceniony profesor Żerko, mimo, że w sumie sam wyborca PiSu - konkretnie i na temat:

Pamiętam TVP Szczepańskiego, Urbana, kolejnych cwaniackich ekip w III RP. Tak tępej propagandy jak obecnie nigdy jeszcze nie widziałem.

https://twitter.com/StZerko/status/918194214692970496

User is offline  PMMini Profile Post #871

Aldrin

IV ranga
Nr użytkownika: 14.667

Stopień akademicki: dr inz.
Zawód: n. akad.

post 13/10/2017, 10:08 Quote Post

Publicysta „Do Rzeczy” Łukasz Warzecha został odsunięty na miesiąc od prowadzenia programów „W tyle wizji” i „W tyle wizji extra” w TVP Info.

Chyba z tym zawieszeniem coś jest nie w porządku, gdyż wczoraj Łukasz Warzecha wystąpił w „W tyle wizji”.

User is offline  PMMini Profile Post #872

rsk1990

II ranga
**
Nr użytkownika: 35.016

Pawel Rusinek
Zawód: raz milosny ;)

post 13/10/2017, 11:07 Quote Post

Ostatnio zdarza mi się coraz częściej oglądać serwisy informacyjne i zauważyłem, że z 3 gigantów najlepiej oglądało mi się Wydarzenia w Polsacie. Oglądając Wiadomości i Fakty mam wrażenie, że żyję w 2 różnych krajach naraz.

User is offline  PMMini Profile Post #873

master86

VII ranga
Nr użytkownika: 67.202

Robert

post 13/10/2017, 17:18 Quote Post

QUOTE(rsk1990 @ 13/10/2017, 11:07)
Ostatnio zdarza mi się coraz częściej oglądać serwisy informacyjne i zauważyłem, że z 3 gigantów najlepiej oglądało mi się Wydarzenia w Polsacie. Oglądając Wiadomości i Fakty mam wrażenie, że żyję w 2 różnych krajach naraz.
*

Ja co prawda telewizji (w sensie TVP czy TVN) od dawna nie oglądam, ale wiele razy słyszałem, że polsatowskie "Wydarzenia" są najbardziej obiektywne.

User is offline  PMMini Profile Post #874

szczypiorek

VIII ranga
Nr użytkownika: 74.357

Stopień akademicki: mgr

post 16/10/2017, 13:30 Quote Post

TVP Info zawiesza Ziemowita Kossakowskiego po tekście o kawiorze strajkujących lekarzy, Samuel Pereira przeprasza

W artykule „Kontrowersje wokół rezydentów. Narzekają na zarobki, jedzą kanapki z kawiorem”, zamieszczonym na TVP.info w sobotę po południu, przedstawiono wpisy w social mediach niektórych strajkujących lekarzy rezydentów z ich podróży zagranicznych.

Zwrócono uwagę, że lekarze skarżący się na niskie zarobki i przepracowanie podróżowali w egzotyczne zakątki, a jeden z nich opisał jedzenie kanapek z kawiorem. Tekst skrytykowało wielu dziennikarzy aktywnych na Twitterze. Redakcji TVP.info zarzucono, że na podstawie niemerytorycznych przesłanek prowadzi nagonkę na strajkujących lekarzy.

Ponadto zwrócono uwagę, że podróż dr Katarzyny Pikulskiej, jednej z liderek protestu, do Kurdystanu pojechała w ramach misji humanitarnej, co w „Wiadomościach” relacjonowano w ub.r. (w materiale wypowiadała się m.in. Pikulska). W poniedziałek przed południem Samuel Pereira, redaktor naczelny TVP.info, poinformował, że autor sobotniego tekstu został zawieszony. - Panią dr Katarzynę Pikulską, jako szef portalu TVP Info przepraszam - dodał.

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/straj...eira-przeprasza

User is offline  PMMini Profile Post #875

farkas93

VI ranga
Nr użytkownika: 73.595

Zawód: student

post 16/10/2017, 15:40 Quote Post

Szczerze mówiąc tęsknie za ekipą Wiadomości TVP, sprzed "dobrej zmiany". Wtedy Wiadomości wydawały się najbardziej obiektywnym serwisem informacyjnym. A przy tym jak obecnie manipuluje TVP, można powiedzieć, że TVN stara się przynajmniej zachować pozory obiektywizmu, podczas gdy państwówka, wali propagandę z grubej rury.

User is offline  PMMini Profile Post #876

maro500

II ranga
**
Nr użytkownika: 94.840

Zawód: Student

post 16/10/2017, 16:46 Quote Post

Szczerze mówiąc tęsknie za ekipą Wiadomości TVP, sprzed "dobrej zmiany". Wtedy Wiadomości wydawały się najbardziej obiektywnym serwisem informacyjnym. A przy tym jak obecnie manipuluje TVP, można powiedzieć, że TVN stara się przynajmniej zachować pozory obiektywizmu, podczas gdy państwówka, wali propagandę z grubej rury.

Z tym, że wtedy wszystkie główne media (poza Telewizją Trwam, którą jednak większość ludzi zaszufladkowało jako stację religijną, bez funkcji informacyjnej) były zwolennikami jednej opcji - a podczas kampanii wyborczych (zwłaszcza podczas parlamentarnej) ani TVP, ani Polsat, ani TVN już nie kryło swoich sympatii. Teraz Polsat stał się najbardziej wypośrodkowany, wprawdzie uważnie patrzy PiS-owi na ręce, ale nie jest ośrodkiem propagandy - ani antyrządowym (jak TVN), ani prorządowym (jak z wyjątkami TVP). To też nie jest normalne.
Błędem była opcja "zerowa" podczas czystek w mediach publicznych, jednak wyrzucenie takiego Tomasza Lisa chyba nikogo nie bulwersuje. Jeszcze gorsze jest jednak to, że jak obecna opozycja totalna dojdzie do władzy, to zrobi dokładnie to samo - tym razem z zachwytem "elit" i cichym błogosławieństwem Unii Europejskiej. W takim razie już wolałbym skończyć z wydmuszką o nazwie "informacyjne media publiczne" (bo z innych funkcji lepiej lub gorzej, ale się wywiązują), a na jej miejsce otworzyłbym nowy multipleks, gdzie jednak nie otwierałbym przetargów na bezsensowne i wtórne kanały - ale zaprosiłbym na nie m.in. TVN 24, Polsat News i Telewizję Republika. Bo jedyne programy, które da się w miarę strawnie na TVP Info oglądać to "Studio Polska" i "W tyle wizji", tak to jest zwykła agitacja partyjna (tak samo jak na TVN, czego zwykle przeciwnicy PiS-u nie zauważają). Te dwa tytuły (wliczając "W tyle wizji extra" to trzy) spokojnie można wrzucić do ramówek ogólnych kanałów.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #877

ChochlikTW

W trakcie uczłowieczania
Nr użytkownika: 98.976

Stopień akademicki: magister

post Wczoraj, 07:45 Quote Post

QUOTE(maro500 @ 16/10/2017, 17:46)
Błędem była opcja "zerowa" podczas czystek w mediach publicznych, jednak wyrzucenie takiego Tomasza Lisa chyba nikogo nie bulwersuje. Jeszcze gorsze jest jednak to, że jak obecna opozycja totalna dojdzie do władzy, to zrobi dokładnie to samo - tym razem z zachwytem "elit" i cichym błogosławieństwem Unii Europejskiej.
*

Przecież bez tych czystek "publiczna" telewizji nie mogłaby tak usilnie promować starań rządu, aby pokazać, jak jest fajnie i dobrze i nie ma, co wierzyć słowom opozycji. Zamiast dziennikarzy i reporterów, którzy znają się na swojej pracy i od, których można oczekiwać rzetelności widz dostał "twarze" z łapanki, młode, nowe, które zrobią wszystko, aby się wybić.
Rząd (czyt. PiS) otworzył puszkę Pandory i skoro oni mogą to nowa dojdzie do tego samego wniosku. Tylko, co ma UE do "telewizji publicznej"? Skoro argumentujesz, że będzie błogosławieństwo to teraz powinno być odwrotnie. A nie kojarzę, aby tak miało miejsce.

Sonda uliczna na temat aktorów i ich udziału w protestach:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,1...sLink&a=66&c=96
Reasumując wypowiedzi, które padły - w Polsce powinien powstać nowy zawód - Najmita Protestant, bo aktorzy mają grać i bawić ludzi, a nie protestować.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #878

59 Strony « < 57 58 59 
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2017 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej