Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
4 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Aspekty administracyjne przyjecia na uczelnie , Temat kontynuowany od 2010
     
hts
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 92
Nr użytkownika: 45.495

Marcin
 
 
post 30/06/2010, 13:13 Quote Post

Witam , mam nastepujace pytanie czy odwoływał sie ktoś w poprzednich latach do OKE Kraków, chodzi mi konkretnie o to do której z dwóch siedzib trzeba zaniesc podanie (os. szkolne, ul Focha) , nastepnie czy jest faktyczna mozliwosc zmiany wyniku. Nie wiem dlaczego ale zabrano mi 12 pkt z wypracowania (WOS) co jest troche krzywdzace przy 66% szczegolnie jezeli zawarlem w wypracowaniu wszystkie elementy ktore sa wymagane przez klucz , nie uznano mi tez jednego pytania zamknietego co do ktorego bylem pewien ze napisalem je wlasciwie. Za wszystkie odpowiedzi byl bym bardzo wdzieczny.

PS po ilu dniach mozna ogladac prace jezeli sie zlozy wniosek jako jeden z pierwszych ?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
irmusiek
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 315
Nr użytkownika: 48.416

Zawód: studentka ija i wpia
 
 
post 30/06/2010, 14:54 Quote Post

do 2 tyg. musisz złożyć specjalny wniosek o ponowny wgląd do pracy (znajdziesz go na stronie swojego OKE). ja składałam taki rok temu, ale do OKE Jaworzno ; )

QUOTE
nastepnie czy jest faktyczna mozliwosc zmiany wyniku

owszem, jeżeli twoja liczba pkt sie nie zgadza (bo np. ktoś coś źle policzył tongue.gif)albo wg ciebie egzaminator coś źle ocenił (np. nie uznał odpowiedzi, a wg jakiejś książki historycznej, ktora czytales, ta odp. jest poprawna) . jeżeli coś takiego zauważysz, to piszesz taki list (podczas oglądania pracy, tego samego dnia) o uwzględnienie twoich uwag.

co do okresu oczekiwania. oddzwaniają do ciebie po paru dniach z informacją w jaki dzien i o jakiej godzinie masz się pojawić. wiadomo - im szybciej tym zapewne dostaniesz szybszy termin ; )
 
User is offline  PMMini Profile Post #2

     
lolkiewicz90
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 52
Nr użytkownika: 64.587

 
 
post 4/07/2010, 14:40 Quote Post

Co jest z tym systemem... nie rozumiem w harmonogramie: "Do 4 lipca wnoszenie opłaty rekrutacyjnej"... Wniosłem ją rano 2 lipca i dowiedziałem się, że pieniądze dotrą jeszcze tego samego dnia, ale opłaty rekrutacyjnej przypisać nie mogę do dziś, bo pieniądze nie wpłynęły.

Co robić? Teoretycznie czas jest do 24:00 dnia dzisiejszego, nie ma do kogo zadzwonić w tej sprawie, bo dziś przecież niedziela...
CO za kompletny chaos... kilka dni na wnoszenie opłat a i tak jeszcze pieniądze nie wpłynęły.. skandal! :/:/
Proszę o odpowiedź, bo mnie to cholernie męczy..
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

     
Mafia
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 362
Nr użytkownika: 57.418

Zawód: zmarnowany talent
 
 
post 4/07/2010, 14:46 Quote Post

QUOTE(lolkiewicz90 @ 4/07/2010, 15:40)
Co jest z tym systemem... nie rozumiem w harmonogramie: "Do 4 lipca wnoszenie opłaty rekrutacyjnej"... Wniosłem ją rano 2 lipca i dowiedziałem się, że pieniądze dotrą jeszcze tego samego dnia, ale opłaty rekrutacyjnej przypisać nie mogę do dziś, bo pieniądze nie wpłynęły.

Co robić? Teoretycznie czas jest do 24:00 dnia dzisiejszego, nie ma do kogo zadzwonić w tej sprawie, bo dziś przecież niedziela...
CO za kompletny chaos... kilka dni na wnoszenie opłat a i tak jeszcze pieniądze nie wpłynęły.. skandal! :/:/
Proszę o odpowiedź, bo mnie to cholernie męczy..
*


Nie zaksięgowali jej jeszcze. Spokojnie. Z pewnością doszła. Nie masz czym się przejmować. wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
lolkiewicz90
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 52
Nr użytkownika: 64.587

 
 
post 4/07/2010, 14:48 Quote Post

tylko, że za parę dni jest ogłoszenie wyników, więc teoretycznie do dziś powinno też nastąpić przypisanie opłat rekrutacyjnych do wybranych kierunków... to mnie martwi..
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

     
Marynaxd
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 204
Nr użytkownika: 48.873

 
 
post 4/07/2010, 15:56 Quote Post

A wiesz o Tym ,że banki nie pracuja w soboty i niedziele?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

     
lolkiewicz90
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 52
Nr użytkownika: 64.587

 
 
post 4/07/2010, 16:50 Quote Post

powtórzę: dostałem informację, że pieniądze dojdą jeszcze tego samego dnia (piątek 02.07.10). wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #7

     
Marynaxd
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 204
Nr użytkownika: 48.873

 
 
post 4/07/2010, 16:52 Quote Post

Ale kto Ci to powiedział? Ktoś z obsługi? Wg mnie musisz poczekac do jutra, a jak nie wpłynie do 14, to dzwonisz na uczelnie.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

     
lolkiewicz90
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 52
Nr użytkownika: 64.587

 
 
post 4/07/2010, 17:00 Quote Post

do 14 zapewne wpłynie, chodzi o to, że na stronach niektórych uczelni nie jest sprecyzowane, do kiedy można przypisywać opłatę rekrutacyjną (np. UWM - do 4 lipca wnosi się opłatę i tylko tyle)...

:/ paranoja, zdecydowałem się dopiero dzień po wynikach... co wydaje mi się, że nie powinno stanowić już 'zbyt późno' :/
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9

     
evelus
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Nr użytkownika: 66.565

Zawód: student
 
 
post 5/07/2010, 13:30 Quote Post

i jak z ta opłatą? wpłynęły pieniądze?
ja płaciłam również w piątek, rano, tylko, że na poczcie. I to był mój błąd. Do dzisiaj nie doszły. Ale na stronie UWM wyczytałam, że jak nie dojdą do jutra to trzeba w Bibliotece głównej pokazać dowód wpłaty. Tylko nie mam pojęcia, czy trzeba to zrobić osobiście, czy można wysłać mailem. Szczerze mówiąc nie chce mi się jechać 100 km tylko po to, żeby komuś pokazać jakiś papierek.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #10

     
wiedźma91
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 34
Nr użytkownika: 62.030

Zawód: studentka
 
 
post 6/07/2010, 16:30 Quote Post

zastanawiam się nad złożeniem odwołania z historii, czy ktoś w poprzednich latach dostał po odwołaniu się więcej pkt?
 
User is offline  PMMini Profile Post #11

     
pioblom
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 352
Nr użytkownika: 51.040

 
 
post 6/07/2010, 21:53 Quote Post

Tak, warto się odwołać. Choć rok po maturze nadal czuję się co najmniej lekko oszukany przez OKE, to jednak otrzymałem 12% więcej z matury z historii. W razie wątpliwości, mogę napisać szczegóły.
 
User is offline  PMMini Profile Post #12

     
wiedźma91
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 34
Nr użytkownika: 62.030

Zawód: studentka
 
 
post 6/07/2010, 21:57 Quote Post

otóż uważam,że lepiej napisałam pracę niż mi ją ocenili...
napisz jak możesz jaka była Twoja sytuacja rok temu
z góry dziękujęsmile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #13

     
pioblom
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 352
Nr użytkownika: 51.040

 
 
post 6/07/2010, 22:35 Quote Post

Otóż było mniej więcej tak - nie wchodząc w szczegoły jak znam historię, ile się uczyłem i podobne bzdety, które są bardzo subiektywne, po napisaniu matury z histori bylem umiarkowanie zadowolony, co w moim przypadku oznacza BARDZO dużo. Kiedy odebrałem wynik matur w postaci świadectwa maturalnego, co tu dużo pisać - z wyniku z historii nie byłem zadwolony.

Wysłałem faks do OKE Wrocław w związku z chęcią obejrzenia swojej pracy maturalnej z historii. Dość szybko oddzwonili i wyznaczyli mi termin, kiedy pracę mogę obejrzeć. Oczywiście wcześniej przeczytałem MYLIARD stron internetowych, na których wszelkie wpisy wskazywały na bufonadę i zadufanie całego OKE i każdego z jej pracowników z osobna. Tak też było, atmosfera dość napięta, ale wprost nie utrudniali tak bardzo życia. Wchodzisz do sali, oglądasz swoją pracę przy osobnym stoliku, masz przydzieloną osobę z OKE która Cie kontroluje, otrzymujesz długopisy również od nich, jeśli coś chcesz sobie zaznaczyć. Moja praca była sprawdzona przez osobę w moim odczuciu niekompetentną - choćby w zadaniu, gdzie trzeba było podać wniosek wypływający z wykresu(im mniejsze miasto, tym wiecej osob zatrudnionych w rolnictwie), moj wniosek - im wieksze miasto tym mniej osob zatrudnionych w rolnictwie, został zinterpretowany jak błędny. Podobnie w pytaniach otwartych - odpowiedzi, podkreslam - w moim odczuciu, tożsame z kluczem, zostały uznane za błędne, zapewne w myśl CAŁKOWITEJ dosłwonosci odpowiedzi maturzysty z kluczem. Moje wypracowanie zostało pierwotnie ocenione na punktów 4(!), nastepnie przekreslone i zaznaczona ilosc punktów na 8. Z jakiej racji nie 4, a 8? Nie mam pojęcia. Rozumiem zmiany z 7 na 8 punktów, które są minimalnymi wahnięciami punktowymi, ale taka? Gwoli ścisłości podam, że prócz powoływania się na literaturę historyczną i tzw. kontekst międzynarodowy moja praca została oceniona na taki poziom. Choć to także nie świadczy o walorach pracy - zapełniłem całe możliwe miejsce oraz fragment brudnopisu, czyniąc do niego odpowiedni odnośnik. Na mojej pracy nie było ŻADNYCH podkreslen egzaminatora, co tym bardziej wprawiło i wprawia mnie w zdziwienie.

I tutaj przechodzę do sedna, co MOGŁO zaważyć na tym, że przyznano mi dodatkowych punktów. Wszyscy, co do jednego, piszą prośbę o ponowne sprawdzenie pracy do dyrektora OKE, co rowniez uczynilem. Jednak spytałem się kobiety, która mnie 'obsługiwała', czy mogę dołączyć do podania swoje własne wnioski i przemyślenia. Ów osoba w kwiecie wieku spojrzała na mnie z politowaniem i powiedziała, że jak bardzo chcę, to oczywiście. I każde zadanie rozwiązane przeze mnie błędnie wg. egzaminatora, gdzie sprawa była conajmniej wątpliwa - opisałem na dodatkwoej kartce a4, co zajęło mi właśnie ją całą. Pani spięła to zszywaczem i po bliżej nieokreslonym czasie oddałem podanie.

Po kilku dniach zadzwoniono do mnie z OKE z informacją o zmianie wyniku i prośbą o odebranie nowego świadectwa maturalnego. Byłem niezwykle zdziwiony, to zbyt małe słowa. Z ilości punktów, jakie mi zostały przyznane wnioskuję, że doliczono mi punkty jedynie w przypadkach zadań zamknietych i źródłowych, gdyz nei sadze zeby komukolwiek chciało się czytać moje wypociny/elaborat na kilka stron jednego z tysięcy maturzystów.

Niestety wiem o tym, że niektóre prace w ubiegłych latach z historii były sprawdzane przez nauczycieli...biologii, gdyż nie było chetnych do ich sprawdzania pracowników nauk społecznych. Wciąz jednak nie odczuwam jakiejs satysfakcji z wyniku, mimo to, nawet ze starym wynikiem z historii, dostałem się na taki kierunek na jaki chciałem, czego i Tobie życzę. Choć gdy otrzymałem nowy wynik, miałem naprawdę walkę z czasem z przesyłaniem nowych wyników na 'moje' uczelnie.

Jeśli masz/macie pytania, pytajcie, z checia pomogę.
 
User is offline  PMMini Profile Post #14

     
R_7
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 53
Nr użytkownika: 48.682

Kazimierz III Wielki
Stopień akademicki: król Polski
Zawód: uczen
 
 
post 7/07/2010, 15:18 Quote Post

W piątek wysłałem odwołanie priorytetem, również z historii. Oczekuję na wyznaczenie terminu- wiadomo chciałbym jak najszybciej, ale czarno to widzę. Wyznaczą mi termin za 2 tyg. i po rekrutacjach. Mam wielkie zastrzeżenia do swojego wyniku z historii. Po napisaniu matury, porównaniu jej z kluczem odpowiedzi byłem zadowolony. Gdy otrzymałem wynik- załamałem się. Do dzisiaj nie wierzę w ten wyniki jaki osiągnąłem. Mam takie pytanie: Czy podczas wglądu można mieć klucz odpowiedzi ? Czy zmienili Ci punkty za wypracowanie?
 
User is offline  PMMini Profile Post #15

4 Strony  1 2 3 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej