Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
2 Strony < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Turcy i Polacy
     
Sanacjonista
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 8
Nr użytkownika: 11.642

 
 
post 12/09/2006, 21:36 Quote Post

Z tego co ja wiem to TYLKO dwa kraje nie uznaly rozbioru Polski. Byly to Turcja i Watykan. A co do padyszacha to on tak jak wyzej bylo pisane nawolywal na modly i na pytanie sultana "Gdzie jest posel z Lechistanu" odpowiadal ze "rozne trodnosci nie pozwolily mu sie zjawic".
 
User is offline  PMMini Profile Post #16

     
Piotrek17b
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Nr użytkownika: 32.807

tyujdfghjdfg
Stopień akademicki: fgjgjfdgjdf
Zawód: gjdfgjdfgjdf
 
 
post 19/05/2007, 9:26 Quote Post

Francja nie była taka święta, wręcz przeciwnie - Francuzi namawiali Cesarstwo Niemieckie do wkroczenia na ziemie polskie, zanim zrobią to Rosjanie. Francuzi obawiali się bowiem wzmocnienia silnej już pozycji Rosji. To wielki paradoks, że jedynym państwem które nie zapomniało o Polsce była Turcja - nasz odwieczny wróg, z którym wiele wojen Polacy stoczyli..
 
User is offline  PMMini Profile Post #17

     
vendaval
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Nr użytkownika: 41.102

Matt K.
 
 
post 6/02/2008, 4:21 Quote Post

Jest jeszcze jeden kraj europejski, ktory nigdy nie uznal zaborow. Polska zaplacila mu za ten szlachetny gest zwykla, czarna niewdziecznoscia.
Ten kraj to ... Hiszpania, a ta niewdziecznoscia byla opiewana w podrecznikach szkolnych Somosierra...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #18

     
jarekins
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 4
Nr użytkownika: 56.074

Zawód: Uczeñ liceum
 
 
post 16/05/2009, 21:33 Quote Post

QUOTE(Elear Polski @ 27/03/2006, 15:42)
Chciałem dorzućić pewną ciekawostkę otóż istnieje albo istniał pewien zwyczaj zapisał gto Michał Sokolnicki ambasador RP w Ankarze latach1936-45.Otóż naa sułtańskim dworze podczas oficjalnych uroczystośći oczekiwać miał  pusty fotel dla reprezentanta Lechistanu(Polsi po turecki),a na pytanie padyszacha,gdzie jest poseł Rzeczypospolitej,władca otrzymywał odpowiedz:ambasador,nie był w możnośći przybyć  smile.gif
*



Ciekawa anegdotka smile.gif

Ja nigdy nie słyszałem o tym żeby Turcy nie uznali rozbiorów, było im to zapewne nie na rękę ale fakty były faktami. Ta ciekawostka świadczy o tym że nie stracili nadziei smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #19

     
Rian
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.332
Nr użytkownika: 6.598

Stopień akademicki: mgr
Zawód: politolog
 
 
post 16/05/2009, 22:30 Quote Post

QUOTE
To wielki paradoks, że jedynym państwem które nie zapomniało o Polsce była Turcja - nasz odwieczny wróg, z którym wiele wojen Polacy stoczyli..

Wcale nie odwieczny - w XVI wieku nasz kraj utrzymywał z Turcją poprawne stosunki popsute dopierow XVII wieku... polską ekspansją na terenie księstw naddunajskich.
 
User is offline  PMMini Profile Post #20

     
rycymer
 

Ellentengernagyként
*********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 5.900
Nr użytkownika: 30.754

 
 
post 16/05/2009, 22:54 Quote Post

QUOTE
Ta ciekawostka świadczy o tym że nie stracili nadziei

Nie zapominajmy o tym, że Turcja zmagała się pod koniec XVIII w. notorycznie wręcz z Rosją, stąd jej rzekoma przyjaźń ku Polsce... wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #21

2 Strony < 1 2 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej