Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
14 Strony < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Aliaksandr Łukaszenka, Prezydent Bialorusi
     
artifakt
 

Zwycięzca Cyferaków 2008
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.821
Nr użytkownika: 36.218

Maciej Komar
Stopień akademicki: mgr
Zawód: KAM
 
 
post 26/03/2008, 18:05 Quote Post

QUOTE(lancelot @ 26/03/2008, 17:27)
A czy takie wskaźniki jak ceny uniemożliwiajace przecietnemu mieszkancowi kraju kupienie wiekszości produktów lub brak tychże w sklepach maja jakieś znaczenie?
*



Ciężko jest o wskaźnik biedy czy ubósta. Bo dla Białorusinów biedą może być brak pieniędzy na ziemniaki, chleb czy mleko. A u nas biedą będzie robienie skromnych zakupów w Biedronce...
 
User is offline  PMMini Profile Post #16

     
carantuhill
 

Bieskidnik
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 8.517
Nr użytkownika: 12.703

WOJCIECH
Zawód: Galileusz
 
 
post 26/03/2008, 18:08 Quote Post

QUOTE(kris9 @ 26/03/2008, 17:23)
dry.gif
Drogi Lancelocie, ocen gospodarki nie dokonuje się na podstawie subiektywnych odczuć pojedyńczych ludzi, tylko na podstawie ściśle określonych naukowych wskaźników.


To było do czasu, gdy Putin nie podniósł Białorusi cen ropy i gazu dry.gif
http://www.bialorus.pl/index.php?pokaz=sys...zial=gospodarka
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #17

     
Kozak348
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 31
Nr użytkownika: 43.041

Igor Sulinkov
Zawód: licealista
 
 
post 26/03/2008, 19:19 Quote Post

Emerytury są wypłacane regularnie choć zdarza się,że trzeba walczyć przed sądem o ich regularne otrzymywanie{moja była sąsiadka}.Emerytura na białorusi wynosi ok 800zł w zależnośći od zarobku
 
User is offline  PMMini Profile Post #18

     
Kreiuas
 

III ranga
***
Grupa: Banita
Postów: 193
Nr użytkownika: 19.527

Zawód: BANITA
 
 
post 27/03/2008, 14:18 Quote Post

QUOTE(Kozak348 @ 24/03/2008, 22:12)
Jakie jest wasze zdanie na temat tego człowieka...


©A.R.Ł.,2008
"Nie czytam książek i nie oglądam filmów dlatego, że zobaczyłem, jak to się robi. Kiedy zainteresowałem się kinem i wybrałem się zobaczyć plan... Ptaszuk mi mówi, że najważniejszy jest montaż... Książki to kłamstwo..."

"Myślicie, że wasz prezydent jest durniem? Za młodu w dzień i w nocy książki czytałem. Ostatnia książka – Simonowa... Sądzicie, dlaczego dostałem się na historię? Dlatego, że czyta się w książkach takie, co nie ma żadnego związku z realnymi faktami. Więc chciałem się zorientować w tych rozdętych legendach. No kto mógłby pomyśleć, że nadejdzie czas i część narodu zechce odmówić zwycięstwa w wielkiej wojnie? Przecież to trzeba być idiotą! Sprzeczałem się z wykładowcami, krzyczałem, aż ochrypnę – i nic, nikt mnie nie wyrzucił, ponieważ Aleksander był prymusem.”

Moje zdanie na temat tego człowieka jest takie, że czasem jest on domyślny.
 
User is offline  PMMini Profile Post #19

     
Arbago
 

Pomorzanin
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.032
Nr użytkownika: 38.089

 
 
post 7/06/2008, 10:12 Quote Post

Łukaszenka to nie tylko dyktator, ale także uzurpator, jeżeli uważać rząd Białoruskiej Republiki Ludowej za prawowity to wtedy prezydentem Białorusi jest Iwona Szymaniec-Surwiłło.
Co prawda nie jestem pewien, czy czasem ten rząd jest prawowity, no i dlaczego nie uznał państwa białoruskiego po upadku ZSRR.

Następne pytanie? Jak myślicie, czy kiedy Łukaszenka skończy swe panowanie Białoruś stanie się częścią Rosji?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #20

     
alcesalces1
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.681
Nr użytkownika: 19.375

Stopień akademicki: majster
Zawód: numerator
 
 
post 7/06/2008, 13:00 Quote Post

QUOTE(Arbago @ 7/06/2008, 11:12)
Łukaszenka to nie tylko dyktator, ale także uzurpator, jeżeli uważać rząd Białoruskiej Republiki Ludowej za prawowity to wtedy prezydentem Białorusi jest Iwona Szymaniec-Surwiłło.
Co prawda nie jestem pewien, czy czasem ten rząd jest prawowity, no i dlaczego nie uznał państwa białoruskiego po upadku ZSRR.

Następne pytanie? Jak myślicie, czy kiedy Łukaszenka skończy swe panowanie Białoruś stanie się częścią Rosji?
*


Białorusini w pewnym okresie mieli nawet trzy rządy emigracyjne, żaden nie miał mandatu od społeczeństwa. Póki co Białorusią rządzi Łukaszenka wybrany na prezydenta w najbardziej demokratycznych wyborach w historii tego kraju (mówię tutaj o 1994). Jego zwycięstwo antycypował 1000 anonimowy słowiański rzeźbiarz.
 
User is offline  PMMini Profile Post #21

     
marcin29
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 201
Nr użytkownika: 44.506

marcin
Stopień akademicki: mgr
 
 
post 7/06/2008, 13:31 Quote Post

Jest on prezydentem Białorusinów a nie otumanionych propagandą korporacyjnych mediów Polakiów, ani Białorusinów malkontentów zgrywających dysydenta.

A w III/IV RP 35% Polaków nie stać na zakup mięsa,1/4 dzieci je posiłki poniżej dziennej stawki kalorii.

A polski system neoliberalno-oligarchiczny niby taki cud miód.Jaroszewicz,Sekuła,Papała i wiele innych spraw na styku mafi,służb specjalnych,polityki i biznesu,ile takich niewyjaśnionych morderstw i "samobójstw"
 
User is offline  PMMini Profile Post #22

     
alcesalces1
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.681
Nr użytkownika: 19.375

Stopień akademicki: majster
Zawód: numerator
 
 
post 7/06/2008, 13:47 Quote Post

QUOTE(marcin29 @ 7/06/2008, 14:31)
Jest on prezydentem Białorusinów a nie otumanionych propagandą korporacyjnych mediów Polakiów, ani Białorusinów malkontentów zgrywających dysydenta.

A w III/IV RP  35% Polaków nie stać na zakup mięsa,1/4 dzieci je posiłki poniżej dziennej stawki kalorii.

A polski system neoliberalno-oligarchiczny niby taki cud miód.Jaroszewicz,Sekuła,Papała i wiele innych spraw na styku mafi,służb specjalnych,polityki i biznesu,ile takich niewyjaśnionych morderstw i "samobójstw"
*


Polacy przynajmniej mogą wybierać czym się chcą tumanić: Radio Maryja, Telewizja Trwam, czy może Telewizja Walterowska, Telewizja Solorzowa, a może TVPiS. Białorusini nie mają takiego wyboru, bo wszystkie liczace się media są pod kontrolą ośrodka władzy. Na Białorusi głównym pracodawcą jest Łukaszenka, a w Polsce jednak jest jakiś wybór. Nie żyjemy w Eldorado, ale ja bym nie chciał zamieniać naszej rzeczywistości na białoruską.
 
User is offline  PMMini Profile Post #23

     
Niezależny Obserwator
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 388
Nr użytkownika: 41.046

jaroslaw kar
Stopień akademicki: mgr
Zawód: pracownik biurowy
 
 
post 7/06/2008, 14:51 Quote Post

QUOTE
A w III/IV RP  35% Polaków nie stać na zakup mięsa,1/4 dzieci je posiłki poniżej dziennej stawki kalorii.


to już niezłe bajdy - BIAŁORUŚ JAKO ELDORADO !!
 
User is offline  PMMini Profile Post #24

     
yarovit
 

Lemming Pride Worldwide
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.689
Nr użytkownika: 22.276

 
 
post 7/06/2008, 15:14 Quote Post

QUOTE(marcin29 @ 7/06/2008, 14:31)
A w III/IV RP  35% Polaków nie stać na zakup mięsa,1/4 dzieci je posiłki poniżej dziennej stawki kalorii.


Kolego, zapodaj źródła z których bierzesz takie rewelacje.
 
User is offline  PMMini Profile Post #25

     
carantuhill
 

Bieskidnik
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 8.517
Nr użytkownika: 12.703

WOJCIECH
Zawód: Galileusz
 
 
post 7/06/2008, 16:26 Quote Post

QUOTE
A w III/IV RP 35% Polaków nie stać na zakup mięsa,


Aż tylu wegetarian?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #26

     
alcesalces1
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.681
Nr użytkownika: 19.375

Stopień akademicki: majster
Zawód: numerator
 
 
post 7/06/2008, 18:25 Quote Post

QUOTE(yarovit @ 7/06/2008, 16:14)
QUOTE(marcin29 @ 7/06/2008, 14:31)
A w III/IV RP  35% Polaków nie stać na zakup mięsa,1/4 dzieci je posiłki poniżej dziennej stawki kalorii.


Kolego, zapodaj źródła z których bierzesz takie rewelacje.
*


Kolega chyba Wybiórczej zapomniał kupić. Gorzej jest tylko na Słowacji i na Łotwie. Ciekaw jestem jaka jest w Polsce miediana zarobków i czy sięga choć połowy średniej krajowej. Trzymamy zaszczytne miano Bangladeszu Europy...

Ten watek ma tytul "Aleksander Lukaszenka" a nie "mieso a sprawa polska". Zalecam powrot do tematu.

MODERATOR N_S


Ten post był edytowany przez Net_Skater: 7/06/2008, 20:55
 
User is offline  PMMini Profile Post #27

     
Monteregnum
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 993
Nr użytkownika: 46.376

 
 
post 1/08/2008, 2:39 Quote Post

"Diabeł" to trochę za dużo powiedziane. "Kacyk" nie wystarczy? wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #28

     
Kiszuriwalilibori
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 763
Nr użytkownika: 13.574

 
 
post 14/08/2008, 22:26 Quote Post

Tak się skada, że mam okazję dosc regularnie buywać na Białorusi i Litwie. I powiem Wam tyle, że to Białoruś pod względem gospodarczym zostawiła w tyle demokratyczną i europejską Litwę.

Widziałem białoruskie zakłady przemysłowe, wyglądają jak zachodnie inwestycje w Polsce (ciekawe jak długo słowo zachodnie bedzie znaczyło to, co znaczy).

Ten kraj idzie do przodu szybciej niz Polska pod Balcerowiczem. Jeśli chodzi o czystość i porządek to przypomina bardziej Austrię niż Polskę.

Łukaszenko nie wpuścił tam zachodniego kapitału. Daje szansę swoim. Od znajomych -z moejej branży, na różnych szczeblach nie usłyszałem ani jednej krytycznej uwagi pod adresem Prezydenta, co w niezwykły sposób odrożnia te społeczeństwo od pomstującego jawnie na Gierka i podobnych społeczeństwa polskiego.
Nie dostrzegłem tam też skrajnych przypadków niedostatku

 
User is offline  PMMini Profile Post #29

     
Monteregnum
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 993
Nr użytkownika: 46.376

 
 
post 3/09/2008, 17:55 Quote Post

QUOTE(Kiszuriwalilibori @ 14/08/2008, 23:26)
Tak się skada, że mam okazję dosc regularnie buywać na Białorusi i Litwie. I powiem Wam tyle, że to Białoruś pod względem gospodarczym zostawiła w tyle demokratyczną i europejską Litwę.

Widziałem białoruskie zakłady przemysłowe, wyglądają jak zachodnie inwestycje w Polsce (ciekawe jak długo słowo zachodnie bedzie znaczyło to, co znaczy).

Ten kraj idzie do przodu szybciej niz Polska pod Balcerowiczem. Jeśli chodzi o czystość i porządek to przypomina bardziej Austrię niż Polskę.

Łukaszenko nie wpuścił tam zachodniego kapitału. Daje szansę swoim. Od znajomych -z moejej branży, na różnych szczeblach nie usłyszałem ani jednej krytycznej uwagi pod adresem Prezydenta, co w niezwykły sposób odrożnia te społeczeństwo od pomstującego jawnie na Gierka i podobnych społeczeństwa polskiego.
Nie dostrzegłem tam też skrajnych przypadków niedostatku
*



Bo Białoruś to państwo na poły komunistyczne, w którym nie przeprowadzono transformacji ustrojowej, stąd brak jest negatywnych zjawisk, które pojawiły się w Polsce: wysokie bezrobocie, rozwarstwienie społeczne, niedorozwój sfery finansowanej przez państwo (patrz PKP) itd.

Ponadto, albo Białorusini lubią dbać o swoje otoczenie, albo dobrze tam działa MPO, fakt że Mińsk jest bodaj najczystszą stolicą Europy.

Ale za wszystko trzeba płacić. wydaje mi się, że jakość towarów wytworzonych na Białorusi odstaje od zachodnich, zaś ograniczenie napływu kapitału zachodniego oznacza albo wkroczenie kapitału rosyjskiego, którego Białorusini boją się jak ognia, albo niedostatki kapitałowe. Nie bardzo widzę, skąd Białoruś mogłaby samodzielnie wziąć forsę na nowe inwestycje.
 
User is offline  PMMini Profile Post #30

14 Strony < 1 2 3 4 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej