Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
2 Strony < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Matura 2013: wszystko zwiazane z tematyka
     
Raviel
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 312
Nr użytkownika: 74.317

Orfeusz Baj
Zawód: Student
 
 
post 26/04/2013, 14:14 Quote Post

QUOTE(dexterro @ 25/04/2013, 20:39)
QUOTE(Raviel @ 25/04/2013, 14:56)
A na angielskim potrafią dowalić do listeningu "mongolian english" ( tzn. akcenty z nie wiadomo skąd + kluchy w mordach ) i już jest problem.
*



True story, szczególnie na rozszerzeniu, gdzie piszesz drugą maturę pod rząd w jednym dniu. Niby podstawa to banał, ale i tak nawarstwia się zmęczenie, o czym przekonałem się na próbnej.

Z polskiego to mam rozstrzały w wypracowaniach od 50 do 80%, więc liczę właśnie na farta, a dokładniej Wallenroda na rozszerzeniu - mam go na prezentację, więc pewnie złapałbym sporo punktów za treść.

Tak btw to zaczynam właśnie przeglądać Twoje skany z historiografii, może coś się przyda.
*



To i tak mały rozstrzał, ja miałem rozstrzały rzędu "praca nie na temat" > 40% > 80% - na rozszerzeniu.
Podstawa zawsze 60-90%, łatwo napisać ( ostatecznie miałem 80% na majowej ), a zdaje się na UŚ np. nie patrzą na zakres matury p/r. - tylko liczą tyle samo.

Z angielskim jest taki sam problem, jak z każdą inną maturą - potrafią dowalić zarówno banalny reading w 1 roku ( mówię tu głównie o dopasowywaniu zdań + część leksykalną ) jak i mega hardcorowy w 2 roku i często ludzie z tych roczników walczą o miejsca.
Chociaż jeszcze bardziej niesprawiedliwa jest matematyka - banalniejszej niż w 2012 roku już się chyba nie dało zrobić, ale patrząc na tegoroczny test gimnazjalny - zrobią pewnie jeszcze łatwiejszą. biggrin.gif


A wracając do tego prawa - w Rzeszowie ponoć biorą każdego i uniwerek niezgorszy - kumpel chodzi i sobie chwali.
 
User is offline  PMMini Profile Post #16

     
dexterro
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 255
Nr użytkownika: 79.061

dexter
 
 
post 30/04/2013, 15:22 Quote Post

Mógłby ktoś pokazać na przykładzie, jak cytować źródła na wypracowaniu z wosu i opinie historyków? Nie chcę zrobić głupiego błędu, robiąc to niedokładnie, a potem mieć 2 pkt w plecy (wos).

Raviel, masz tytuły tych książek, które są w Twoich skanach?

Ten post był edytowany przez dexterro: 1/05/2013, 13:30
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #17

     
Andronikos
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 796
Nr użytkownika: 67.214

Stopień akademicki: mgr
Zawód: mened¿er IT
 
 
post 30/04/2013, 16:43 Quote Post

QUOTE
A wracając do tego prawa - w Rzeszowie ponoć biorą każdego i uniwerek niezgorszy - kumpel chodzi i sobie chwali.
*


Jestem tu na miejscu i nie polecam tej uczelni, poziom studentów jest wyjątkowo niski, a wiadomo - z matołami niewiele się dowiesz. Do Rzeszowa to tylko na politechnikę, oczywiście o ile nie dostaniesz się gdzieś indziej. Nie ryzykowałbym przyjścia na UR gdybym był spoza miasta. Taka dobra rada.
 
User is offline  PMMini Profile Post #18

     
Raviel
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 312
Nr użytkownika: 74.317

Orfeusz Baj
Zawód: Student
 
 
post 1/05/2013, 17:43 Quote Post

QUOTE(dexterro @ 30/04/2013, 15:22)
Mógłby ktoś pokazać na przykładzie, jak cytować źródła na wypracowaniu z wosu i opinie historyków? Nie chcę zrobić głupiego błędu, robiąc to niedokładnie, a potem mieć 2 pkt w plecy (wos).

Raviel, masz tytuły tych książek, które są w Twoich skanach?
*



Nie mam, ta historiografia jest autorstwa mojej byłej nauczycielki historii ( uczyła głównie profil rozszerzony ), bardzo utalentowanej zresztą. biggrin.gif

Cytaty są lajtowe - po prostu przytaczasz/powołujesz się na opinie, która ma poprzeć twój argument lub rozpocząć nową myśl - proste.
Co do WoSu to nie pamiętam, tam było to chyba nieco dziwniejsze.

QUOTE
Jestem tu na miejscu i nie polecam tej uczelni, poziom studentów jest wyjątkowo niski, a wiadomo - z matołami niewiele się dowiesz. Do Rzeszowa to tylko na politechnikę, oczywiście o ile nie dostaniesz się gdzieś indziej. Nie ryzykowałbym przyjścia na UR gdybym był spoza miasta. Taka dobra rada.


Dunno, tak czy siak nie wydaje mi się, aby to miało większe znaczenie.
Na tym kierunku i tak się głównie kuje więc...
 
User is offline  PMMini Profile Post #19

     
dexterro
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 255
Nr użytkownika: 79.061

dexter
 
 
post 1/05/2013, 20:56 Quote Post

Czyli wystarczy podać nazwisko historyka, jego opinię i tyle?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #20

     
cornflooower
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 20
Nr użytkownika: 82.231

corny
Zawód: uczen
 
 
post 1/05/2013, 21:38 Quote Post

QUOTE(dexterro @ 1/05/2013, 21:56)
Czyli wystarczy podać nazwisko historyka, jego opinię i tyle?
*



tak, jestem za tym, że tak. smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #21

2 Strony < 1 2 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej