Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
2 Strony  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Lewica trochę inaczej, Dla tych, co nie lubią establishmentu
     
Eumenes
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 400
Nr użytkownika: 4.431

Zawód: student
 
 
post 31/07/2005, 13:33 Quote Post

Lewica w Polsce to nie tylko SLD i SdPl. Otóż mało znana Polska Partia Pracy pracuje jak w ulu! Może i egzotyka, ale zawsze...
O partii tej dowiedziałem się niedawno z osobistych doświadczeń. Byłem w Warszawie gdzieś w marcu i przypadkowo skręciłem w złą uliczkę na Placu Trzech Krzyży. Zauważyłem tam właśnie nierzucającą się w oczy siedzibę PPP. Oczywiście zrobiło mi się wesoło, bo taką egzotykę rzadko się spotyka. A tu okazało się, że praca u nich wre, z list PPP w wyborach do Sejmu i Senatu wystartują działacze APP "Racja", Komunistycznej Partii Polski i Polskiej Partii Socjalistycznej. A dzisiaj kolejna niespodzianka, nowi chętni:
z Onetu
Program to mają dziwny, ale zawsze cieszy jakiś ruch na lewicy...
Tym postem chciałbym zapoczątkować dyskusje i wymianę informacji o mniej znanych partiach lewicy.

Bo jest ich trochę (według Wikipedii):
Antyklerykalna Partia Postępu „Racja” (APP Racja)
Centrolewica Rzeczypospolitej Polskiej
Demokratyczna Partia Lewicy (DPL)
Komunistyczna Partia Polski (KPP)
Lewica Demokratyczna RP
Nowa Lewica
Polska Partia Pracy (dawniej Alternatywa – Partia Pracy)
Polska Partia Socjalistyczna (PPS)
Ruch Obrony Bezrobotnych (ROB)
Socjaldemokracja Polska (SdPl)
Sojusz Lewicy Demokratycznej (SLD)
Unia Lewicy (UL)
Unia Pracy (UP)
Zieloni 2004
Zieloni RP
Ruch Odrodzenia Gospodarczego im.Edwarda Gierka
Platforma Proletariacka
Pracownicza Demokracja
Polska Socjalistyczna Partia Robotnicza
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
Anakin
 

Premier RP wg Historyków.org
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.355
Nr użytkownika: 1.334

 
 
post 31/07/2005, 13:40 Quote Post

a gdzie Ruch "NIE" (Urbana) i "Samoobrona" ?

co do APP Racja, to podobnie jak Ruch NIE zawiązany jest na bazie skrajnie antyklerykalnego tygodnika "Fakty i Mity" wsławionego m.in, zatrudnieniem kpt. Piotrowskiego po jego wujściu z więzienia.

I ja to rozumiem. W sumie jakś antyklerykalizm w działaniu, a nie samo gadanie (uwaga - ironia)
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
Domino
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 469
Nr użytkownika: 1.706

 
 
post 31/07/2005, 13:48 Quote Post

Biorąc pod uwagę program gospodarczy, to do lewicy można dodać jeszcze PiS i PSL. Platforma ma bezwyrazowy program koncesyjno-etatystyczny, a LPR odbija się od ścian od thacheryzmu, po socjal. wink.gif

Myślę, że podział na prawicę i lewicę jest w Polsce bardzo umowny i wyznaczany kryteriami dodatkowymi (niekiedy w głównej mierze), czyli stosunkiem do przeszłości i kościoła kat.
 
User is offline  PMMini Profile Post #3

     
krzystofer
 

Semper Invictus
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.602
Nr użytkownika: 1.005

 
 
post 1/08/2005, 15:14 Quote Post

QUOTE
Ruch Odrodzenia Gospodarczego im.Edwarda Gierka


Nazwa tej partii rozśmieszyła mnie do łez i w moim osobistym rankingu na najgłupszą nazwę partii jest na drugim miejscu pomiędzy Polską Partia Przyjaciół Piwa i Antyklerykalną Partią Postępu 'Racja'.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
Eumenes
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 400
Nr użytkownika: 4.431

Zawód: student
 
 
post 1/08/2005, 15:45 Quote Post

Polska Partia Przyjaciół Piwa była najbardziej powiązaną z moim miastem partią polską, dlatego sam, jako lokalny patriota, mam do niej sentyment. Niestety, mimo walki lokalnych aktywistów drunk.gif nie uratowała browaru sad.gif . Zostało to odebrane przez mieszkańców jako mord o podtekscie politycznym wink.gif .
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

     
1111
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 184
Nr użytkownika: 22.132

 
 
post 26/05/2015, 14:40 Quote Post

Zgłosiłem ostatnio swoje zainteresowanie Komunistyczna Partią Polski. Zapytałem bezpośrednio KPP droga mailowa na kogo powinienem glosować w jesiennych wyborach, czy wystawią kandydatów i czy mógłbym poznać ich program itp.

Dostałem odpowiedź: "polecam nową partie Zmiana" i link do ich strony internetowej.

Czy wy tez uważacie, że obecny establishment zaczyna pękać i obecne sukcesy ludzi takich jak Paweł Kukiz mogą zostać w perspektywie zdyskontowane przez komunistów? Czy komuniści drogą demokratyczna mogą wrócić do władzy?
 
User is offline  PMMini Profile Post #6

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.903
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 26/05/2015, 15:46 Quote Post

QUOTE(1111 @ 26/05/2015, 14:40)
Zgłosiłem ostatnio swoje zainteresowanie Komunistyczna Partią Polski. Zapytałem bezpośrednio KPP droga mailowa na kogo powinienem glosować w jesiennych wyborach, czy wystawią kandydatów i czy mógłbym poznać ich program itp.

Dostałem odpowiedź: "polecam nową partie Zmiana" i link do ich strony internetowej.

*



Faktycznie:
http://partia-zmiana.pl/
Aż miło poczytać... I przysługę SLD robią przy okazji...
A jeśli chodzi o skład, to absolwenci politologii, dzienniakrze, doktor nauk społecznych- zdecydowana większość.
Tyle, jeśli chodzi o to, ile wspólnego ma wykształcenie z inteligencją...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #7

     
konto usunięte 051218
 

Unregistered

 
 
post 10/07/2015, 10:59 Quote Post

QUOTE(1111 @ 26/05/2015, 15:40)
Zgłosiłem ostatnio swoje zainteresowanie Komunistyczna Partią Polski. Zapytałem bezpośrednio KPP droga mailowa na kogo powinienem glosować w jesiennych wyborach, czy wystawią kandydatów i czy mógłbym poznać ich program itp.

Dostałem odpowiedź: "polecam nową partie Zmiana" i link do ich strony internetowej.

Czy wy tez uważacie, że obecny establishment zaczyna pękać i obecne sukcesy ludzi takich jak Paweł Kukiz mogą zostać w perspektywie zdyskontowane przez komunistów? Czy komuniści drogą demokratyczna mogą wrócić do władzy?
*


Komunistyczna Partia Polski, jak i partie faszystowskie w świetle prawa obowiązującego na terytorium RP są partiami nielegalnymi, i podpadają pod Art. 256 KK:

Art. 256. Propagowanie faszyzmu lub totalitaryzmu
Dz.U.1997.88.553 - Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks karny
§ 1. Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto w celu rozpowszechniania produkuje, utrwala lub sprowadza, nabywa, przechowuje, posiada, prezentuje, przewozi lub przesyła druk, nagranie lub inny przedmiot, zawierające treść określoną w § 1 albo będące nośnikiem symboliki faszystowskiej, komunistycznej lub innej totalitarnej.
§ 3. Nie popełnia przestępstwa sprawca czynu zabronionego określonego w § 2, jeżeli dopuścił się tego czynu w ramach działalności artystycznej, edukacyjnej, kolekcjonerskiej lub naukowej.
§ 4. W razie skazania za przestępstwo określone w § 2 sąd orzeka przepadek przedmiotów, o których mowa w § 2, chociażby nie stanowiły własności sprawcy.


Konie z rzędem, kto mi odpowie na pytanie: dlaczego z taką stanowczością ściga się w Polsce osoby propagujące faszyzm, a zostawia się w spokoju osoby propagujące komunizm ?

Ten post był edytowany przez ciekawy: 10/07/2015, 18:03
 
Post #8

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.903
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 10/07/2015, 12:00 Quote Post

QUOTE(ciekawy @ 10/07/2015, 10:59)
Konie z rzędem, kto mi odpowie na pytanie: dlaczego z taką stanowczością ściga się w Polsce osoby propagujące faszyzm, a zostawia się w spokoju osoby propagujące komunizm ?
*


No, ja tego rzędu i konia nie dotanę- od wielu lat zadaję to pytanie i nie ma odpowiedzi... wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9

     
Szklarz
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 482
Nr użytkownika: 92.874

Zawód: student
 
 
post 10/07/2015, 12:37 Quote Post

Najwyraźniej nie propagują totalitaryzmu.
 
User is offline  PMMini Profile Post #10

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.903
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 10/07/2015, 13:11 Quote Post

QUOTE(Szklarz @ 10/07/2015, 12:37)
Najwyraźniej nie propagują totalitaryzmu.
*


Jasne- komunizm- co to za totalitaryzm? Wolność się przecież uszami wylewa, kiedy komuniści rządzą, nie? Razem z mózgiem, co prawda, ale to taki niuansik...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #11

     
Szklarz
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 482
Nr użytkownika: 92.874

Zawód: student
 
 
post 10/07/2015, 13:22 Quote Post

QUOTE(emigrant @ 10/07/2015, 14:11)
QUOTE(Szklarz @ 10/07/2015, 12:37)
Najwyraźniej nie propagują totalitaryzmu.
*


Jasne- komunizm- co to za totalitaryzm? Wolność się przecież uszami wylewa, kiedy komuniści rządzą, nie? Razem z mózgiem, co prawda, ale to taki niuansik...
*


Poświęć te 5 minut życia i przeczytaj ich program.
Są antykapitalistyczni, antyimperialni, ale twierdzą, że cenią wolność, którą przyniosła zmiana ustroju i chcieliby ją jeszcze wzmocnić.
Uznają też, że walka o prawa robotników powinna odbywać się dostępnymi środkami politycznymi, a wolne wybory są jednym ze sposobów na manifestowanie niezadowolenia.
Gdzie tu widzisz propagowanie totalitaryzmu?
Znajdź coś takiego w programie, wtedy pójdzie się do prokuratury i zgłosi. A jeśli jesteś już teraz przekonany, że masz rację, możesz zgłosić popełnienie przestępstwa choćby w tej chwili, ja trzymam kciuki.
 
User is offline  PMMini Profile Post #12

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.903
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 10/07/2015, 14:22 Quote Post

QUOTE(Szklarz @ 10/07/2015, 13:22)
QUOTE(emigrant @ 10/07/2015, 14:11)
QUOTE(Szklarz @ 10/07/2015, 12:37)
Najwyraźniej nie propagują totalitaryzmu.
*


Jasne- komunizm- co to za totalitaryzm? Wolność się przecież uszami wylewa, kiedy komuniści rządzą, nie? Razem z mózgiem, co prawda, ale to taki niuansik...
*


Poświęć te 5 minut życia i przeczytaj ich program.
*


Ach program... Tak jak na przykład manifesty poprzednich komunistów o sprawiedliwości, o ziemi, pokoju, itd?

Spytaj się tych aktualnych komunistów, co ich program przewiduje zrobić np. z tymi, którzy będą chcieli założyć własny interes i zatrudnić ludzi...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #13

     
Szklarz
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 482
Nr użytkownika: 92.874

Zawód: student
 
 
post 10/07/2015, 15:10 Quote Post

QUOTE
Ach program... Tak jak na przykład manifesty poprzednich komunistów o sprawiedliwości, o ziemi, pokoju, itd?

Teraz nie rozmawiamy o poprzednich komunistach, tylko o KPP. A oni nigdzie totalitaryzmu nie propagują, odwrotnie, są za zwiększeniem swobód, na co dowodem jest ich program.
Link do niego: http://www.kompol.org/dokum/Program_KPP.pdf
Jeśli twierdzisz inaczej, przedstaw dowody, nie jesteśmy na Mównicy, a ja nie mam ochoty na przepychanki.
QUOTE
Spytaj się tych aktualnych komunistów, co ich program przewiduje zrobić np. z tymi, którzy będą chcieli założyć własny interes i zatrudnić ludzi...

Nie mam jakoś z nimi kontaktu, więc może oświeć mnie i powiedz, co przewidują.
Podpowiem, z tego co pamiętam, zakładają nacjonalizację tylko niektórych gałęzi przemysłu.

Ten post był edytowany przez Szklarz: 10/07/2015, 15:12
 
User is offline  PMMini Profile Post #14

     
Adiko
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.387
Nr użytkownika: 81.745

Adam
Zawód: specjalista
 
 
post 10/07/2015, 16:36 Quote Post

QUOTE(Szklarz @ 10/07/2015, 15:10)
QUOTE
Ach program... Tak jak na przykład manifesty poprzednich komunistów o sprawiedliwości, o ziemi, pokoju, itd?

Teraz nie rozmawiamy o poprzednich komunistach, tylko o KPP. A oni nigdzie totalitaryzmu nie propagują, odwrotnie, są za zwiększeniem swobód, na co dowodem jest ich program.


Troszkę przypomina to Chruszczowa i jego referat potępiający kult jednostki - Stalina.
On również przekonywał, że co złego to przeszłość, "od teraz" będzie więcej wolności, wszystko złe wynikało z wypaczeń Stalina, ale tak w ogóle socjalizm jest dobry i należy nadal go budować (tłumaczył błędy i wypaczenia "słusznych założeń systemu").

Jakby ślepy na samą utopię i błędne założenia. I w tej niewiedzy, razem ze swoimi następcami tkwił niemal przez 40 następnych lat.
 
User is offline  PMMini Profile Post #15

2 Strony  1 2 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej