Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
4 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> ZOMO - z drugiej strony barykady
     
zomol
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 4
Nr użytkownika: 84

 
 
post 15/02/2004, 14:52 Quote Post

Witam serdecznie! Zapraszam na moje strony poświęcone Zmotoryzowanym Odwodom Milicji Obywatelskiej (ZOMO) a także współczesnym Oddziałom Prewencji Policji - zomozaoraz do Nieoficjalnego Serwisu Oddziału Prewencji Policji Województwa Śląskiego-Nieoficjalny Serwis katowickiego Oddziału Prewencji. Zapraszam do zwiedzania i wyrażenia opinii Serdeczne pozdrowienia
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
patriota84
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 13
Nr użytkownika: 3.018

 
 
post 14/01/2005, 16:57 Quote Post

bardzo ciekawa strona o znienawidzonym ZOMO i obecnej prewencji, niespodziewalem sie ze znjade kiedys taka strone o takie tematyce. No coz dawniej ZOMO pacyfikowalo demonstrantow, patriotow, obecnie strzela do kibicow, gornikow.

Brawo dla autora strony -
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
szymon okrutny
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 159
Nr użytkownika: 3.247

 
 
post 15/02/2005, 2:51 Quote Post

Mnie ZOMOwcy kilkakrotnie ścigali chyba za propagowanie wrogich ideologii(?)
Koniecznie chcieli mi odebrać teczkę na ktorej miałem wymalowaną pacyfę.

Nie strajkowałem, nie dmonstrowałem nie byłem działaczem, więc z ZOMO mialem tylko taki przypadek.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

     
P.V. Maro
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 157
Nr użytkownika: 3.504

 
 
post 15/02/2005, 22:16 Quote Post

Hm... ma gościu jaja żeby z czymś takim wyskoczyć. Zabiło mi klina nie powiem, ale joke niezgorszy biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

Dobrze przynajmniej, że ktoś chce sprawę bez uprzedzeń dokładnie opisać...chociaż naturalnie ZOMO wdg. może wzbudzać tylko niemiłe odczucia...

PS. Szczególnie, że o tych opisanych przez Ciebie przypadkach słyszałem racej niewesołe rzeczy i podejrzewam, że cała akcja była jednym, wielkim, standardowym "picem na wodę, fotomontażem"... albo obowiązkiem (czyny społeczne)...
 
User is offline  PMMini Profile Post #4

     
Sarissoforoj
 

Kwatermistrz Generalny
*******
Grupa: Supermoderator
Postów: 2.902
Nr użytkownika: 1.265

Stopień akademicki: mgr. inz.
Zawód: Emeryt
 
 
post 16/02/2005, 1:03 Quote Post

Pod koniec szkoły średniej, przed maturą w 1988, wraz z klasą mielismy małą peregrynację. Jednym z jej elementów był grób księdza Jerzego Popiełuszki. Mieliśmy sporo szczęścia. Dzień przed naszym przyjazdem do Warszawy, ZOMO urządziło sobie "trening" na jego mieszkańcach manifestujących z okazji 3 maja nad jego grobem.
Tak więc nie są to najmilsze wspomnienia dla mnie. No i raczej niewielki powód do dumy dla tych co służyli w tej formacji.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

     
josip
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 244
Nr użytkownika: 3.146

 
 
post 23/02/2005, 16:52 Quote Post

W tych czasach byłem w wojsku i(niestety) naoglądałem się tego co ZOMO potrafiło zrobić z ludźmi.
Do dziś twierdzę i twierdzić nie przestanę, że najmondrzejszy wśród ZOMO-wców miał łeb z tego samego materiału co baran genitalia. ph34r.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

     
rOghz
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Nr użytkownika: 9.625

Lukasz
Zawód: Uczen
 
 
post 5/10/2005, 23:42 Quote Post

Mój ojciec był zomowcem, był dowódcą jakieś tam grupy interwencyjnej więc się troszkę na ten temat na słuchałem.. i wiem, że coponiektórzy byli zmuszani do tak zwanego zachowania zomowskiego.. :>
 
User is offline  PMMini Profile Post #7

     
Sznur
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 229
Nr użytkownika: 8.005

Stopień akademicki: absolwent
Zawód: uczen
 
 
post 6/10/2005, 14:52 Quote Post

Bardzo fajna strona traktująca o bardzo niefajnym temacie.
 
User is offline  PMMini Profile Post #8

     
b.scheller
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 12
Nr użytkownika: 9.069

Bartek Scheller
Zawód: Student
 
 
post 10/11/2005, 19:10 Quote Post

Ja wieze, ze Polacy nie powini ogarnac historie PRL-u, pamietac dobre i zle efekty socjalizmu. Personalnie, jestem bardzo mocny anti-komunista, i wieze ze nawet dzisiaj, zycie w Polsce jest o wiele lepsze niz nawet dwadziescia lat temu.

Nie mieszkam w Polsce juz od 10 lat, I moze moje mysle i opinie sa bardzo ukosny. Ostatnio bylem w Polsce, podczas lata 2004, chociarz zauwazylem wiele zlych, rzeczy, mysle ze Polska jest na drodze na lepsze.

Mysle, ze wiekszosc Polakow, nie ma pozytywnej opini o ZOMO ani o ORMO, a ja sam, mysle ze te odzialy, mialy wiekszosc, bardzo wulgarnych, agresywnych ex-czlonkow LWP, co odznaczalo brutalnosc ZOMO.

QUOTE(josip @ 23/02/2005, 10:52)
W tych czasach byłem w wojsku i(niestety) naoglądałem się tego co ZOMO potrafiło zrobić z ludźmi.
Do dziś twierdzę i twierdzić nie przestanę, że najmondrzejszy wśród ZOMO-wców miał łeb z tego samego materiału co baran genitalia. ph34r.gif
*



Moj tato, tez byl w Wojsku podczas Stanu Wojennego. Wlasnie, mial troche szczescia, bo jak mial isc na pobor (w Listopadzie 1981), to dostal list, ze dopiero od Lutego beda go potrzebowali. Ale tez, rozmawial o ZOMO, i ich brutalnosci.
 
User is offline  PMMini Profile Post #9

     
orz
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 293
Nr użytkownika: 2.201

 
 
post 11/11/2005, 22:00 Quote Post

o ile pamietam do ZOMO nie powolywali ale proponowali,byly to materialnie korzystne propozycje dla robotnikow kawalerow.Nie trzeba bylo pracowac w akordzie,tylko wykonywac cwiczenia przy dobrym zarciu i umundurowaniu.Potem zaczely sie akcje ,chlopakow trenowalo sie przeciez i niewatpliwie niejeden chcial sie popisac sprawnoscia.To naprawde wszystko jedno jak sie to nazywa ,organizuje sie takie jednostki chyba w kazdym kraju.Teraz mamy przyklad we Francji.Dlaczego ich nienawidziec?Sa poprostu po drugiej stronie barykady.Jedni i drudzy sa przekonani ,ze stoja po wlasciwej stronie.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #10

     
Folkatka
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 529
Nr użytkownika: 1.647

Agata Witkowska
Stopień akademicki: magister :))
 
 
post 24/12/2005, 0:46 Quote Post


Ja gdzieś czytałam ze ZOMOwców przed akcją szprycowano jakimiś psychotropami wywołującymi agresję tak silną, że, nie mogąc jej wyładować, tłukli pałkami w co popadnie, np. drzewa.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #11

     
Filip II
 

VI ranga
******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 1.011
Nr użytkownika: 3.493

 
 
post 24/12/2005, 10:13 Quote Post

Sugerujesz, że zomowcy byli komunistycznym rodzajem berserkerów ? wink.gif
Jak patrze się na ta stronę jest mi przyrko. To żart, prowokacja ... ?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #12

     
zajączek
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.639
Nr użytkownika: 3.463

 
 
post 28/12/2005, 20:11 Quote Post

Osoba o tym nicku pisze na foru policyjnym i posługuje sie podobnym avatarem. Jest na pewno policjantem.
Na stronie www pisze jednak o sobie że ma 18 lat.
Może syn?
 
User is offline  PMMini Profile Post #13

     
Folkatka
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 529
Nr użytkownika: 1.647

Agata Witkowska
Stopień akademicki: magister :))
 
 
post 29/12/2005, 0:20 Quote Post

QUOTE(Filip II @ 24/12/2005, 11:13)
Sugerujesz, że zomowcy byli komunistycznym rodzajem berserkerów ? wink.gif
*



Teraz mogę już podać źródło tej informacji - jest to jedna z, wydanych niedawno, książek Wojciecha Polaka (znam dwie - "Czas niepokornych" oraz "Najtrudniejszy egzamin" - jesli coś przekręciłam to przepraszam). Autor zajmuje się historią opozycji demokratycznej w Toruniu.

QUOTE(Filip II @ 24/12/2005, 11:13)
Jak patrze się na ta stronę jest mi przyrko. To żart, prowokacja ... ?
*


Nie oceniłabym tego jako prowokacji, tylko jako produkt bezkrytycznego uwielbienia. Cóż, i mnie zrobiło się przykro gdy czytałam o "antypaństwowych wystąpieniach". Chociaż - muszę przyznać - że stronę przejrzałam z zainteresowaniem.


 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #14

     
zomol
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 4
Nr użytkownika: 84

 
 
post 10/01/2006, 18:06 Quote Post

QUOTE(zajączek @ 28/12/2005, 21:11)
Osoba o tym nicku pisze na foru policyjnym i posługuje sie podobnym avatarem. Jest na pewno policjantem.
Na stronie www pisze jednak o sobie że ma 18 lat.
Może syn?
*



smile.gif Owszem, piszę taż aktywnie na Internetowym Forum Policyjnym. Jakoś nie mam czasu zaktualizować witryn, pozatym mam problemy z serwerem dlatego na stronie jest niezaktualizowana informacja o mnie wink.gif Trochę "podrosłem" od czasu startu stronek i teraz mam 20 lat, nie jestem jednak Policjantem.

Folkatka
QUOTE
Nie oceniłabym tego jako prowokacji, tylko jako produkt bezkrytycznego uwielbienia. Cóż, i mnie zrobiło się przykro gdy czytałam o "antypaństwowych wystąpieniach".


Mi równierz jest przykro gdy czytam takie teksty. Czyż na stronie głównej nie ma informacji, że cała strona prowadzona jest przy wielkim szacunku i podziwie dla ludzi ze strony "Solidarności"?? Nie jest to uwielbienie, a na pewno nie jest bezgraniczne. Nazwałbym to raczej fascynacją formacją która była stopniu profesjonalna skuteczna i miała jakaś tam renomę w dziedzinie utrzymywania porzadku publ.. a, że ZOMO-wców zamiast w obronie społeczeństwa, czasem stawiono przeciwko niemu, to już zupełnie inne historia.. Tym, co dopatrują się prowokacji, zalecałbym dokładniejsze zapoznanie się z tekstami na stronie...

Serdecznie pozdrawiam i dziękuje za wszystkie opinie.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #15

4 Strony  1 2 3 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej