Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
13 Strony « < 10 11 12 13 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Obóz Narodowo Radykalny, Wasza ocena narodowych radykałów!!!
 
Ocena ONR
1)Chwała im za walkę o Wielką Polskę [ 81 ]  [31.40%]
2)Patrioci walczący o dobro Polski [ 41 ]  [15.89%]
3)Grupa polityczna obojętna mi [ 10 ]  [3.88%]
4)Mam inne poglądy! [ 48 ]  [18.60%]
4)Faszyści aaaaa [ 78 ]  [30.23%]
Suma głosów: 258
Goście nie mogą głosować 
     
pseudomiles
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.540
Nr użytkownika: 38.593

 
 
post 13/11/2012, 17:27 Quote Post

Z opóźnieniem Politechnikowi, chociaż nie wiem czy jest sens.

Za mord w Jedwabnem odpowiedzialne jest gestapo z Ciechanowa. Jest osobny temat o tym. W kraju o staropolskiej tolerancji pogromy są mało prawdopodobne, ale pogromy wykonane przez okupanta są możliwe, jeśli kraj zostanie podbity.


QUOTE
Dopóki dany polityk trzyma swoje własne, zarobione pieniądze, to może to być nawet w banku w Burkina Faso.
Bzdura, polski polityk musi być osobiście związany ze swoim państwem, a nie z Burkina Faso. Jeśli dla ciebie nie ma to znaczenia, to jest to warcholstwo, sprzyjanie anarchii i nielojalności klasy politycznej wobec własnego kraju, co jest problemem obecnie.

Jeśli chcesz dyskutować o neosarmatyzmie, to masz osobny wątek, który kiedyś sam założyłem. Nie ma powodów sądzić, że ta zalinkowana strona jest reprezentatywna dla neosarmatyzmu bardziej niż mój topik i moja wersja tego hasła. W każdym razie odpowiadałem jakie nowe idee pojawiły się wśród nacjonalistów z uwagą, że nie jest to neosarmatyzm.

QUOTE
Nasi narodowcy bez przerwy się przejmują takim jednym "innym" narodem.
Lewicowcy wmawiają, że stosunek do tego narodu jest jakąś szczególnie ważną miarą ucywilizowania człowieka. No nie jest. I to wmawianie jest problemem. Tym się zajmij. Podtrzymuję odpowiedź, że w Polsce polskość ma być najważniejsza, a nie stosunek do jakiegokolwiek innego narodu - i tak też jest w innych krajach, gdzie rodzimość jest postawiona najwyżej.


QUOTE
Gdzież ci obrońcy ONR-u?
Ja jestem, ale na ile i jak długo, to zależy od tego, w jaki sposób ta organizacja i za co będzie atakowana/krytykowana. Zarzuty o chęć budowy totalitarnego państwa są zmyślone - chyba że o czymś nie wiem i coś nowego pojawiło się w ich deklaracji programowej. Zarzuty o antysemityzm, słuszne lub nie, są zaś bezsensowne z powodów o których pisałem wyżej, tzn. naród żydowski nie powinien nas w ogóle obchodzić, bo żyjemy w Polsce, nie w Izraelu.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #166

     
Ossee
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.501
Nr użytkownika: 65.050

 
 
post 13/11/2012, 18:34 Quote Post

CODE
Zarzuty o chęć budowy totalitarnego państwa są zmyślone - chyba że o czymś nie wiem i coś nowego pojawiło się w ich deklaracji programowej.


Czy Hitler deklarował założenie Dachau?
 
User is offline  PMMini Profile Post #167

     
Politechnik
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 321
Nr użytkownika: 71.754

Stopień akademicki: BANITA
 
 
post 19/11/2012, 1:18 Quote Post

QUOTE(BartłomiejPSD @ 13/11/2012, 16:21)
Nie jest martwa ale uważam ,że dyskusja z Tobą nie ma sensu:) dlatego nie pisałem.

A cóż się zmieniło, że teraz piszesz?

QUOTE(BartłomiejPSD @ 13/11/2012, 16:21)
Nie chce usprawiedliwiać moich braci ale faszyzacja życia publicznego miała miejsce w wielu krajach.

Oj to dobrze, że nie usprawiedliwiasz. Nagminność wykroczenia, zupełnie go nie tłumaczy...


QUOTE(BartłomiejPSD @ 13/11/2012, 16:21)
Dziwi mnie to ,że nikt nie wspomniał ,ze lud  gwiazdy   Dawida nie był tylko biedną zaszczutą owieczką ale też często organizował akcje nie tylko odwetowe przeciw narodowcom.

W świetle powyższego była to samoobrona po prostu...

QUOTE(BartłomiejPSD @ 13/11/2012, 16:21)
Nie zapominajmy ,że ludność żydowska w pewnym stopniu była zkomunizowana ale oczywiście to wszystkiego nie usprawiedliwia.

Tak, to niczego nie usprawiedliwia. Można nawet zaryzykować tezę, że to skomunizowanie zawdzięczamy w sporym stopniu właśnie faszyzmowi narodowców...

QUOTE(pseudomiles @ 13/11/2012, 17:27)
Z opóźnieniem Politechnikowi, chociaż nie wiem czy jest sens.

Za mord w Jedwabnem odpowiedzialne jest gestapo z Ciechanowa. Jest osobny temat o tym. W kraju o staropolskiej tolerancji pogromy są mało prawdopodobne, ale pogromy wykonane przez okupanta są możliwe, jeśli kraj zostanie podbity.

Proszę natychmiast depeszować do IPN-u! Oni nic na ten temat nie wiedzą!
Piszą jakieś herezje:
"Co do udziału polskich cywili w dokonaniu zbrodni, należy przyjąć, iż była to rola decydująca o zrealizowaniu zbrodniczego planu."
"Wykonawcami zbrodni, jako sprawcy sensu stricto, byli polscy mieszkańcy Jedwabnego i okolic-mężczyźni w liczbie co najmniej około 40"
"Obecność choćby biernie zachowujących się niemieckich żandarmów z posterunku w Jedwabnem, a także innych umundurowanych Niemców (jeśli założyć, że byli oni obecni na miejscu zdarzeń) była równoznaczna z przyzwoleniem i tolerowaniem dokonania zbrodni na żydowskich mieszkańcach tej miejscowości. "

Postanowienie o umorzeniu śledztwa (str.201)


QUOTE(pseudomiles @ 13/11/2012, 17:27)
QUOTE
Dopóki dany polityk trzyma swoje własne, zarobione pieniądze, to może to być nawet w banku w Burkina Faso.
Bzdura, polski polityk musi być osobiście związany ze swoim państwem, a nie z Burkina Faso. Jeśli dla ciebie nie ma to znaczenia, to jest to warcholstwo, sprzyjanie anarchii i nielojalności klasy politycznej wobec własnego kraju, co jest problemem obecnie.

Zadam tylko jedno pytanie: w jakim banku ma kolega pieniądze?
Konto wyznacznikiem związania z krajem? Samochodem też polskim musi jeździć? Zdaje się Pawlak próbował Polonezem...


QUOTE(pseudomiles @ 13/11/2012, 17:27)
Jeśli chcesz dyskutować o neosarmatyzmie, to masz osobny wątek, który kiedyś sam założyłem. Nie ma powodów sądzić, że ta zalinkowana strona jest reprezentatywna dla neosarmatyzmu bardziej niż mój topik i moja wersja tego hasła. W każdym razie odpowiadałem jakie nowe idee pojawiły się wśród nacjonalistów z uwagą, że nie jest to neosarmatyzm.

Nie mam najmniejszego zamiaru. To wyjątkowe brednie.


Ten post był edytowany przez Politechnik: 19/11/2012, 1:34
 
User is offline  PMMini Profile Post #168

     
pseudomiles
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.540
Nr użytkownika: 38.593

 
 
post 19/11/2012, 13:59 Quote Post

Nie są to żadne brednie, choć można czepiać się tego i owego, ale nie będę z tobą dyskutował o tym.
W jakim ja banku mam pieniądze? Otóż ja nie jestem politykiem. Mówiliśmy o politykach.
IPN nic mnie nie obchodzi gdy ważna jest prawda. Nie ma dowodów, na masowość udziału Polaków w pomaganiu hitlerowcom w masakrze w Jedwabnem. Są łuski niemieckie w grobie, jest też fakt wymordowania całości populacji żydowskiej w tym miasteczku, co jest dowodem na to, że była to operacja policyjno-wojskowa, a nie dziki pogrom urządzony przez wściekły tłum. Ale rozumiem, że tego typu argumenty nie dotrą, bo masz patriofobiczną misję do wykonania na forum. Powodzenia nie życzę. Cieszy mnie natomiast, że chyba nie uważasz ONR-owców już za faszystów, bo nie znalazłeś nic na potwierdzenie, że chcą zrobić totalitaryzm i Słowację podbić.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #169

     
Politechnik
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 321
Nr użytkownika: 71.754

Stopień akademicki: BANITA
 
 
post 20/11/2012, 1:11 Quote Post

QUOTE(pseudomiles @ 19/11/2012, 13:59)
IPN nic mnie nie obchodzi gdy ważna jest prawda.

Wreszcie jakiś odważny głos o tej instytucji... wink.gif A jakieś dowodziki na fałszerstwa tejże są?
 
User is offline  PMMini Profile Post #170

     
wojtek k.
 

IX ranga
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 6.666
Nr użytkownika: 47.450

wojciech kempa
 
 
post 21/11/2012, 14:02 Quote Post

QUOTE(Politechnik @ 19/11/2012, 1:18)
QUOTE(pseudomiles @ 13/11/2012, 17:27)
Z opóźnieniem Politechnikowi, chociaż nie wiem czy jest sens.

Za mord w Jedwabnem odpowiedzialne jest gestapo z Ciechanowa. Jest osobny temat o tym. W kraju o staropolskiej tolerancji pogromy są mało prawdopodobne, ale pogromy wykonane przez okupanta są możliwe, jeśli kraj zostanie podbity.

Proszę natychmiast depeszować do IPN-u! Oni nic na ten temat nie wiedzą!
Piszą jakieś herezje:
"Co do udziału polskich cywili w dokonaniu zbrodni, należy przyjąć, iż była to rola decydująca o zrealizowaniu zbrodniczego planu."
"Wykonawcami zbrodni, jako sprawcy sensu stricto, byli polscy mieszkańcy Jedwabnego i okolic-mężczyźni w liczbie co najmniej około 40"
"Obecność choćby biernie zachowujących się niemieckich żandarmów z posterunku w Jedwabnem, a także innych umundurowanych Niemców (jeśli założyć, że byli oni obecni na miejscu zdarzeń) była równoznaczna z przyzwoleniem i tolerowaniem dokonania zbrodni na żydowskich mieszkańcach tej miejscowości. "

Postanowienie o umorzeniu śledztwa (str.201)


Pozwoliłem sobie wytłuścić zdanie, które w przywołanym dokumencie użyte zostało w następującym kontekście:

W tym stanie rzeczy stwierdzić należy, że zasadne jest przypisanie Niemcom, w ocenie prawnokarnej, sprawstwa sensu largo tej zbrodni. Wykonawcami tych zbrodni, jako sprawcy sensu stricto, byli polscy mieszkańcy Jedwabnego i okolic - mężczyźni, w liczbie co najmniej 40.

Podobnie rzecz się ma z pozostałymi zdaniami...

Politechnik konsekwentnie stara się dowodzić, że w zbrodni w Jedwabnem nie brali udziału Niemcy, uciekając się przy tym do ewidentnych fałszerstw. Jego działania - w mojej ocenie - podpadają pod paragraf, który mówi o publicznym i wbrew faktom zaprzeczaniu zbrodniom nazistowskim, za co grozi do pięciu lat więzienia...
 
User is offline  PMMini Profile Post #171

     
Politechnik
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 321
Nr użytkownika: 71.754

Stopień akademicki: BANITA
 
 
post 23/11/2012, 0:17 Quote Post

QUOTE(wojtek k. @ 21/11/2012, 14:02)
Politechnik konsekwentnie stara się dowodzić, że w zbrodni w Jedwabnem nie brali udziału Niemcy, uciekając się przy tym do ewidentnych fałszerstw. Jego działania - w mojej ocenie - podpadają pod paragraf, który mówi o publicznym i wbrew faktom zaprzeczaniu zbrodniom nazistowskim, za co grozi do pięciu lat więzienia...

Mocne! wink.gif Idę po szczoteczkę do zębów w takim razie... smile.gif
Coś można więcej o tych fałszerstwach, bo mnie kolega zaciekawił.

Ja nic nie udowadniam, ja cytuję. Faktu obecności Niemców w dniu zagłady jedwabieńskich Żydów nie udowodnił IPN, a nie moja skromna osoba. Proszę ich straszyć.
Podaję namiary:

IPN
Główna Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu
Adres do korespondencji:
Pl. Krasińskich 2/4/6, 00-207 Warszawa

Sekretariat:
tel. (0-22) 530 86 56
fax (0-22) 530 90 87


Co ja tu sfałszowałem? Podawanie cytatów to fałszerstwo? Proponuję bromu zażyć.

Proszę sobie przeczytać jeszcze raz zdanie:
"Obecność choćby biernie zachowujących się niemieckich żandarmów z posterunku w Jedwabnem, a także innych umundurowanych Niemców (jeśli założyć, że byli oni obecni na miejscu zdarzeń) była równoznaczna z przyzwoleniem i tolerowaniem dokonania zbrodni na żydowskich mieszkańcach tej miejscowości. "
i odpowiedzieć sobie na pytanie czy IPN udowodnił obecność, biernie(!) zachowujących się Niemców, czy może jednak nie?
I wtedy powiązać to ze zdaniem:
"Co do udziału polskich cywili w dokonaniu zbrodni, należy przyjąć, iż była to rola decydująca o zrealizowaniu zbrodniczego planu.".
Gdyby Niemcy byli, to z pewnością Polacy nie mieliby roli decydującej. CBDU

Szkoda tylko, że raczył kolega te pogróżki w wątku o ONR-ze zamieścić, w odpowiednich wątkach byłoby więcej śmiechu... Zapraszam serdecznie.

Ten post był edytowany przez Politechnik: 23/11/2012, 1:16
 
User is offline  PMMini Profile Post #172

     
ku140820
 

Unregistered

 
 
post 23/11/2012, 2:55 Quote Post

QUOTE("wojtek k.")
Politechnik konsekwentnie stara się dowodzić, że w zbrodni w Jedwabnem nie brali udziału Niemcy, uciekając się przy tym do ewidentnych fałszerstw. Jego działania - w mojej ocenie - podpadają pod paragraf, który mówi o publicznym i wbrew faktom zaprzeczaniu zbrodniom nazistowskim, za co grozi do pięciu lat więzienia...

Oj, Wojtuś, Wojtuś... ty się lepiej nie wypowiadaj na tematy prawne, bo nie masz o prawie zielonego pojęcia.
Nb. "branie przez Niemców udziału" w zbrodni w Jedwabnem jest kwestionowane przez główny organ zajmujący się ściganiem zbrodni (m.in. niemieckich) czyli IPN - a ty po raz kolejny ignorujesz zdanie zawarte w tekście, który cytujesz - co już jest z twojej strony manipulacją... a na co zwrócił ci uwagę Politechnik.
Albowiem nawet sama obecność "umundurowanych Niemców" nie została zdaniem IPN wykazana.

Naprawdę tego "nie widzisz" czy tylko konsekwentnie ignorujesz i rżniessz głupa, w dodatku wielokrotnie pomawiając o kłamstwo Kol. Politechnika?
Lepiej uważaj, bo w twoim przypadku zarzut pomówienia będzie zdecydowanie łatwiej udowodnić...
 
Post #173

     
wojtek k.
 

IX ranga
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 6.666
Nr użytkownika: 47.450

wojciech kempa
 
 
post 23/11/2012, 10:05 Quote Post

QUOTE(Darth Stalin @ 23/11/2012, 2:55)
QUOTE("wojtek k.")
Politechnik konsekwentnie stara się dowodzić, że w zbrodni w Jedwabnem nie brali udziału Niemcy, uciekając się przy tym do ewidentnych fałszerstw. Jego działania - w mojej ocenie - podpadają pod paragraf, który mówi o publicznym i wbrew faktom zaprzeczaniu zbrodniom nazistowskim, za co grozi do pięciu lat więzienia...

Oj, Wojtuś, Wojtuś... ty się lepiej nie wypowiadaj na tematy prawne, bo nie masz o prawie zielonego pojęcia.
Nb. "branie przez Niemców udziału" w zbrodni w Jedwabnem jest kwestionowane przez główny organ zajmujący się ściganiem zbrodni (m.in. niemieckich) czyli IPN - a ty po raz kolejny ignorujesz zdanie zawarte w tekście, który cytujesz - co już jest z twojej strony manipulacją... a na co zwrócił ci uwagę Politechnik.
Albowiem nawet sama obecność "umundurowanych Niemców" nie została zdaniem IPN wykazana.


Zastanawiam się, jaki cel Ci przyświeca w wypisywaniu tego rodzaju kłamstw wacko.gif

Wyrwane z kontekstu zdanie uzupełniłem o tenże kontekst, a Ty dalej swoje... Zresztą dopiero co w innym wątku napisałem:

W dokumencie, na który się powołujesz, stoi jak wół:

Analiza akt tego procesu nie daje jednak podstaw dla kwestionowania zasadniczych ustaleń zawartych w uzasadnieniu wyroku. W uzasadnieniu tym sąd stwierdził, że „miejscowa ludność, a więc w tej liczbie i oskarżeni wzięci byli do udziału [w pogromie] pod terrorem”. W innym fragmencie uzasadnienia znalazło się stwierdzenie „miejscowa ludność, która do współdziałania wciągnięta została przemocą”, uzupełnione wyjaśnieniem, według którego „przemocy nie należy rozumieć w ten sposób, iżby przy każdym z oskarżonych szedł Niemiec i pilnował (...) oskarżonego, bowiem taka pomoc ze strony oskarżonych równałaby się zeru”, [... jako że] „stosunkowo łatwo uwalniali się oni od przymusu stosowanego przez Niemców, w szczególności przez ucieczkę”.

Tak oto IPN w prawomocnym postanowieniu stwierdził, że nie ma podstaw do zakwestinowania tezy, że „miejscowa ludność, a więc w tej liczbie i oskarżeni wzięci byli do udziału [w pogromie] pod terrorem”, przy czym ze stwierdzenia, że „miejscowa ludność, która do współdziałania wciągnięta została przemocą” nie należy wyciągać wniosku, że „przy każdym z oskarżonych szedł Niemiec i pilnował (...) oskarżonego, bowiem taka pomoc ze strony oskarżonych równałaby się zeru”, jako że „stosunkowo łatwo uwalniali się oni od przymusu stosowanego przez Niemców, w szczególności przez ucieczkę”.

Te stwierdzenia znalazły się w prawomocnym wyroku sądu, a IPN, który badał prawidłowość tego wyroku, nie dopatrzył się w tej kwestii uchybień.

Tak więc sprawę w sensie prawnym należy uznać za udowodnioną.

IPN expressis verbis stwierdził, że zbrodnię zorganizowali Niemcy i oni też nią kierowali, a także że rola grupy Polaków sprowadzała się do pomocnictwa, przy czym działali oni pod przymusem, jaki wobec nich zastosowali Niemcy. IPN uznał za mniej wiarygodną wersję, iż to któryś z Niemców podłożył ogień pod stodołę, w której znaleźli się Żydzi, uznając, że zrobili to Polacy i im też należy przypisać sprawstwo bezpośrednie. Przy tym próba wyprowadzania z tego ostatniego wniosku, że Niemcy jedynie statystowali i ich rola była żadna, jest ewidentną manipulacją. A już pisanie, że nawet sama obecność "umundurowanych Niemców" nie została zdaniem IPN wykazana to już w świetle tego, co w rzeczonym dokumencie możemy przeczytać, istne kuriozum...

Opierając się na tymże materiale źródłowym Piotr Gontarczyk z IPN napisał:

Na podstawie wspomnianych dokumentów archiwalnych możemy wyróżnić kilka kategorii osób uczestniczących w interesujących nas wydarzeniach.
- Pierwszą z nich są niewątpliwie Niemcy, którzy byli inicjatorami i główną siłą sprawczą jedwabieńskiej tragedii. To oni wyciągali Polaków z domów, stali za plecami Karolaka, Bardonia i ich kompanów.
- Druga grupa to Polacy, którzy prawdopodobnie byli poinformowani o mającej nastąpić zbrodni i wzięli w niej ochotniczy udział. W sumie było to kilka osób, jednak zostali wyraźnie zauważeni jako ci, którzy wykonują polecenia Niemców, ale też i z własnej inicjatywy znęcają się nad Żydami. Motywy działania tych ludzi są trudne do przeniknięcia. Wydaje się, że siłą motoryczną ich zachowania było wojenne zdziczenie i żądza zemsty za sowiecką okupację.
- Trzecia grupa to osoby, które zmuszone przez Niemców brały udział w gromadzeniu Żydów na rynku, pilnowaniu ich oraz w zapędzeniu do stodoły. Liczebność tej grupy jest najtrudniejsza do ustalenia, choć wydaje się, że było to co najmniej kilkanaście osób. Postawy tych ludzi były zróżnicowane: niektórzy bez sprzeciwu wykonywali rozkazy, inni uciekali w czasie, kiedy prowadzono ich na rynek lub przy pierwszej nadarzającej się okazji. Niektórzy nawet ratowali Żydów. Można postawić tezę, że niemal do ostatniej chwili nie byli świadomi, jak tragiczny los zgotowano ich sąsiadom.


Jeśli uważasz, że podkreślając to, iż jesteś prawnikiem, sprawiasz, że wypisywane przez Ciebie kłamstwa nabierają waloru wiarygodności, to jesteś w błędzie wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #174

     
Politechnik
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 321
Nr użytkownika: 71.754

Stopień akademicki: BANITA
 
 
post 23/11/2012, 21:09 Quote Post

Nadal nie bardzo rozumiem dlaczego ta dyskusja toczy się w dziale Obóz Narodowo Radykalny, Wasza ocena narodowych radykałów!!!
???
Prosimy na scenę główną...
 
User is offline  PMMini Profile Post #175

     
Sly
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 279
Nr użytkownika: 68.900

Zawód: Obiezyswiat
 
 
post 24/11/2012, 2:49 Quote Post

QUOTE(Politechnik @ 23/11/2012, 21:09)
Nadal nie bardzo rozumiem dlaczego ta dyskusja toczy się w dziale Obóz Narodowo Radykalny, Wasza ocena narodowych radykałów!!!
???
Prosimy na scenę główną...
*


DZIEKUJEMY!!!
Jesli chodzi,o ONR,to okropnie lewej i liberalnej stronie politycznej przeszkadza.Ta i dobrze...
 
User is offline  PMMini Profile Post #176

     
Ambioryks
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.363
Nr użytkownika: 57.567

Stopień akademicki: magister
Zawód: animator kultury
 
 
post 24/11/2012, 11:00 Quote Post

ONR-owcy głosili program totalitarny, wzorowany na włoskim faszyzmie, więc oceniam ich jak najbardziej negatywnie. Oni chcieli rozbudowanej machiny państwowej, cenzury prewencyjnej, podporządkowania całości życia społecznego, politycznego i prywatnego określonej ideologii. Nie szanowali wyboru ludzi i nie obchodziło ich, czy Polacy chcą proponowanego przez nich modelu ustrojowego, czy nie.

Negatywnie oceniam również ich łączenie nacjonalizmu z katolicyzmem, jako świadczące o ich schizofrenii - przecież katolicyzm jest kosmopolityczny i ponadnarodowy, Watykan zawsze zwalczał ruchy narodowe i narodowowyzwoleńcze, a papież Jan XI stwierdził, że katolicy są duchowymi Semitami. Czyli ONR-owcy twierdzili, że lepiej wiedzą od papieża, jaki powinien być katolicyzm. Czyli popełniali grzech pychy i wywyższali się.
 
User is offline  PMMini Profile Post #177

     
szczypiorek
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 5.288
Nr użytkownika: 74.357

Stopień akademicki: mgr
 
 
post 24/11/2012, 12:23 Quote Post

No właśnie, ciekawe czy gdyby ten nówka sztuka ONR doszedł do władzy (no dobra , wiem, że scenariusz tak sobie prawdopodobny ...) to próbowałby jakiś szacher macher wyczyniać pod kątem tego o czym wolno pisać i jak pisać.

Ten post był edytowany przez szczypiorek: 24/11/2012, 12:27
 
User is offline  PMMini Profile Post #178

     
wojtek k.
 

IX ranga
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 6.666
Nr użytkownika: 47.450

wojciech kempa
 
 
post 25/11/2012, 11:45 Quote Post

QUOTE(Ambioryks @ 24/11/2012, 11:00)
Negatywnie oceniam również ich łączenie nacjonalizmu z katolicyzmem, jako świadczące o ich schizofrenii - przecież katolicyzm jest kosmopolityczny i ponadnarodowy, Watykan zawsze zwalczał ruchy narodowe i narodowowyzwoleńcze,


Jest to oczywista nieprawda - doktryna katolicka w żadnej mierze w tych kwestiach się nie wypowiada. Inaczej rzecz ujmując - nie jest ani za, ani przeciw... Katolicyzm może i jest ponadnarodowy, ale nie jest przez to antynarodowy. Wspólnota katolików i wspólnota Polaków to bynajmniej nie są zbiory rozłączne, jako że istnieje część wspólna. Kościół nie neguje istnienia takowej, jako że co do zasady nie kwestionuje istnienia czegoś, czego istnienie jest oczywiste smile.gif

W tym kontekście pisanie o jakiejś schizofreni jest cokolwiek niezrozumiałe sad.gif

QUOTE(Ambioryks @ 24/11/2012, 11:00)
Czyli ONR-owcy twierdzili, że lepiej wiedzą od papieża, jaki powinien być katolicyzm. Czyli popełniali grzech pychy i wywyższali się.


Bajkopisarstwo waść uprawiasz i jeszcze powołujesz się tu na papieża confused1.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #179

     
Ambioryks
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.363
Nr użytkownika: 57.567

Stopień akademicki: magister
Zawód: animator kultury
 
 
post 25/11/2012, 12:34 Quote Post

QUOTE
doktryna katolicka w żadnej mierze w tych kwestiach się nie wypowiada.

Czyżby?

Jakoś Watykan milczał, kiedy Austria, Rosja i Prusy dokonywały rozbioru Polski, nazywanej później przez niektórych fanatyków "przedmurzem chrześcijaństwa" i "Chrystusem narodów".

Jakoś w 1794 Watykan potępił powstanie kościuszkowskie, a w 1831 powstanie listopadowe, i kazał Polakom podporządkować się Katarzynie II i Mikołajowi I. Mimo że caryca ani car to nie katolicy, a król Polski, który zostałby wybrany po całkowitym odzyskaniu niepodległości, raczej katolikiem by był.
Papieże samisię zapętlili. Endecy też.
QUOTE
Bajkopisarstwo waść uprawiasz

Skąd to stwierdzenie?

Jakoś Janowi Pawłowi II zawsze było bardzo daleko do wszelkich ruchów nacjonalistycznych. Nigdy nie popierał ONR ani RNR ani Obozu Wielkiej Polski.
 
User is offline  PMMini Profile Post #180

13 Strony « < 10 11 12 13 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej