Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
11 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Wasze drzewo genealogiczne, Dokąd doszliście?
     
teddy
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Nr użytkownika: 9.143

 
 
post 20/09/2005, 12:56 Quote Post

Witam wszystkich. Jestem tu nowy. Mam na nazwisko Kościuszko i pochodzę z Krakowa. Zawsze chciałem wiedzieć w jakim stopniu spokrewniony jestem z naszym bohaterem narodowym. Niestety nie miałem okazji z nikim porozmawiać bo mój pradziadek umarł jak byłem bardzo mały. Nazywał się Stanisław Kościuszko, brał udział w drugiej wojnie i zdobył z polskim oddziałem Monte Cassino. Pozdrawiam wink.gif .
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #31

     
Kubus
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 80
Nr użytkownika: 4.785

Zawód: uczen
 
 
post 20/09/2005, 13:53 Quote Post

Kościuszko nie miał dzieci ale miał bodajże dwóch braci. Szukaj, szukaj a znajdziesz. Proponuje wycieczkę(niektóre takie wycieczki trwają latami:) do parafi, urzędów. Mogę Ci tyko życzyć powodzenia smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #32

     
tuxman
 

Hetman Polny imć Onufry Zagloba w służbie Forum!
******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 1.264
Nr użytkownika: 4.809

 
 
post 20/09/2005, 15:33 Quote Post

Qrcze - wy to macie fajnie.
Ja w swoich poszukiwaniach (oczywiscie przez internet) utknalem w jednym punkcie na serwisie RootsWeb.com:
Takie linki dostalem do klikniecia:

"Search Results: Tutaj_moje_nazwisko
Matches found in 32 of 46 databases.

Featured Databases Matches
WorldConnect 89,622
Social Security Death Index 20,700"

I jeszcze taka zachete: "View additional 866 575 hits for Tutaj_moje_nazwisko at Ancestry.com"

W skrocie rzecz ujmujac - chybam dam sobie spokoj... rolleyes.gif

 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #33

     
Kubus
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 80
Nr użytkownika: 4.785

Zawód: uczen
 
 
post 20/09/2005, 18:33 Quote Post

Ja nie używam tych zagranicznych serwisów bo i tak nie jest to moja rodzina( lub małe prawdopodobieństwo)a jeszcze chcą za to dolary, przynajmniej wiekszość.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #34

     
Filip II
 

VI ranga
******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 1.011
Nr użytkownika: 3.493

 
 
post 21/09/2005, 17:21 Quote Post

Ja musze uzywac tych serwerów, bo siostra i brat mojej prababki wyjechali do Ameryki ( nawet dowiedziałem się jakim statkiem i zdobyłem skany ich paszportów ! ).
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #35

     
Ciołek
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 873
Nr użytkownika: 9.200

 
 
post 26/09/2005, 13:43 Quote Post

Moje drzewo genealogiczne, a raczej wywód przodków, sięga 7 pokolenia wstecz. Szkoda, że po kądzieli. dry.gif Moi przodkowie po mieczu nie lubili siedzieć w miejscu, co utrudnia poszukiwania, a nie wybieram się na razie do archiwów w obecnej Białorusi czy Litwie...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #36

     
ugedej
 

?
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 561
Nr użytkownika: 1.240

?
Stopień akademicki: doktorant historii
Zawód: soldier
 
 
post 26/09/2005, 14:55 Quote Post

QUOTE(Filip II @ 21/09/2005, 18:21)
Ja musze uzywac tych serwerów, bo siostra i brat mojej prababki wyjechali do Ameryki ( nawet dowiedziałem się jakim statkiem i zdobyłem skany ich paszportów ! ).
*



A jak znaleźć w ten swoje drzewo genealogiczne?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #37

     
Filip II
 

VI ranga
******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 1.011
Nr użytkownika: 3.493

 
 
post 22/11/2005, 21:52 Quote Post

Wpisujesz w którąś z tych wyszukiwarek ( np. http://rootsweb.com/ ) swoje nazwisko i potem wszystko Ci wyskakuję smile.gif
Jeśli masz rzadkie nazwisko masz bardzo ułatwioną prace...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #38

     
Gandalf de Grey
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 496
Nr użytkownika: 10.578

 
 
post 22/11/2005, 23:42 Quote Post

Salvette,

Ja nad moimi juz pracuje dlugi czas. Jak jeszcze bylem w podstawowce to ojciec moj zaszczepil mi ta zylke detektywa genealogii rodzinnej. Teraz oplacam co jakis czas wtyczki w wilenskim archiwum i cos nowego znajduje. Drzewko... doszedlem do okolo 1754... ale udokumentowane mam z 1809 r.
Szukam dalej bo oczywiscie zawieruchy wojenne "zabraly" ksiegi parafialne. Szukam teraz wszedzie - chodzi o najmniejsze nawet wzmianki ze taki byl czy cos tam mial, placil podatki etc.
Poniewaz w pewnym momencie uzupelniania drzewka zatrzymacie sie z braku danych. Ja juz tak stoje w miejscu od 11 lat. Dlatego teraz skupiam uwage na pisaniu zyciorysow poszczegolnych przodkow i ich braci. w ten sposob odrywam duze polacie nieznanego obszaru - swietna zabawa w detektywa historii, bo jesli Twoj przodek bral udzial np w Powstaniu Styczniowym, chcesz automatycznie wiedziec w czyjej byl partii, potem jak ta partia skonczyla, jakie miala bitwy, czy nalezal do czerwonych czy bialych itd itd.
pozdrawiam innych zarazonych genealogia!

Gandalf de Grey smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #39

     
Sangreal
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 8
Nr użytkownika: 8.295

Zawód: uczen
 
 
post 12/12/2005, 17:37 Quote Post

mi, dzieki temu ze moim przodkiem był józef pułaski i jego żona marianna zielińska, której przodkami byli np. Wiśniowieccy wywodzący się od olgierda (syna Giedymina) udało się dojść do rurykowiczów i piastów smile.gif wśród moich przodków znajduja się m.in. Połubińscy, Sanguszkowie, Ostrogscy, Pułascy, Zielińscy, Zalescy, Jełowiccy, Zarembowie, Karolingowie (którzy są także przodkami np. Jana Kulczyka) itd. smile.gif Zresztą tak naprawdę każdy ma podobne korzenie, trzeba tylko znaleźć do nich drogę (moją byli właśnie Pułascy), no a zważywszy na to że w 30 pokoleniu każdy ma około 137 miliardów przodków to wszyscy musimy byc w jakiś sposób powiązani. smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #40

     
Filip II
 

VI ranga
******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 1.011
Nr użytkownika: 3.493

 
 
post 13/12/2005, 9:05 Quote Post

No tak Sangreal. Ja akurat w swoim drzewie genealogicznym Karaloingów nie znalazłem, jednak doszukałem się pewnych pokrewieństw z Rzymem ( mój dziadek mówi po włosku, więc kilka tysięcy lat temu musieliśmy mieszkać w Rzymie, nie ? ) pochodzę z rodu Sewerów.
Może wrócimy do normalnej dyskusji ? tongue.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #41

     
kashmir
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 3
Nr użytkownika: 11.795

Kashmirowski
 
 
post 14/12/2005, 19:22 Quote Post

Hmm, dawno, dawno temu...
Trochę z historii mojej rodziny. Matka mojego ojca, wywodzi się od Tatarów Krymskich, z któych jeden podczas bitwy pod Grunwaldem ocaliwszy księcia, którego imienia niestety nie znam, otrzymał tytuł szlachecki z rąk samego Władysława Jagiełły. Po tym niestety ślad się urwał. Dalecy krewni poinformowali mnie, że "nasze" nazwisko, a włąsciwie przodkowie, powrócili na karty historii wraz z nazwiskiem Zamoyskich - mamy zresztą taki sam herb - Jelita. Próbuję dotrzeć do dokumentu poświadczającego, że nazwisko mojej babki istaniało już w polskich zapisach w roku 1583 - kopia, a dokłądnie zdjęcie takowego dokumentu, znajduje się gdzieś w Stanach Zjednoczonych w ręku nieznanego krewnego. Poszukiwania trwają.
Od strony matki, z tego co mi wiadomo i poświadczono, mój przodek pochodził z Francji skąd uciekł w czasie Rewolucji i osiedlił się na Mazowszu.
A samo moje nazwisko jest pochodzenia węgierskiego, spolszczone przez kilka wieków w samym Wilnie.
Dość zagmatwane smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #42

     
maniutek13
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 524
Nr użytkownika: 9.458

kacper manikowski
Zawód: uczen
 
 
post 30/12/2005, 11:17 Quote Post

od strony ojca mam słabe kontakty z dziadkami. wiem tylko tyle, że mój dziadek mieszkał gdzies koło nowego miasta lubawskeigo, miał 7 braci i 7 sióstr i jego ojciec walczył w armii pruskiej.
od strony mamy to wiem, że dziadek mieszkał w małej miejscowości w dzisiejszej Ukrainie, a jego prapradziadek z dwoma braćmi, gdy tam przybyli, byli bardzo tajemniczy, podobno wrócili z jakiegoś powstania(może to styczniowe) i wiecie bali się, że ich wywioza na sybir.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #43

     
Orlinka
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 40
Nr użytkownika: 13.471

agata czartoryska
Zawód: uczennica
 
 
post 26/01/2006, 13:31 Quote Post

W mojej rodzinie bardzo dba się o korzenie. pochodzę z Czartoryskich.

Ciunek ja sądzę,że doszedłeś dalego.kiedyś znalazłam stronę internetową na której możnabyło sprawdzić czy ma się jakiś herb.

Wpisujesz w którąś z tych wyszukiwarek ( np. http://rootsweb.com/ ) swoje nazwisko i potem wszystko Ci wyskakuję smile.gif
Jeśli masz rzadkie nazwisko masz bardzo ułatwioną prace...

Tak tyle,że to po angielsku a ja mówię po hiszpańsku troche po niemiecku,a zresztą dużo wiem o swojej rodzinie

[Łączenie postów!!!!!!!!! Coobeck]
 
User is offline  PMMini Profile Post #44

     
Filip II
 

VI ranga
******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 1.011
Nr użytkownika: 3.493

 
 
post 26/01/2006, 13:40 Quote Post

Witam.
Hrabina Czartoryska babrze się w wyszukiwarkach internetowych ? Przecież wasz skryba wszystko zapisuję ! rolleyes.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #45

11 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej