Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

4 Strony < 1 2 3 4 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Chojnice 1454, Świecino 1462 - B. Nowaczyk

szapur II

X ranga
Grupa: Moderatorzy
Nr użytkownika: 63.609

Stopień akademicki: magazynier:)
Zawód: student

post 3/10/2012, 14:42 Quote Post

Jeśli chodzi o głębsze odczucia - z tego, co przerzuciłem, tekst jest banalny, pojawił się głos, że nawet jeśli książka jest słaba, to akurat dla ludzi, którzy nie mają o średniowieczu pojęcia, dobrze, bo - jak rozumiem - przybliża "szersze" realia. Tyle tylko, że są inne popularne książki przedstawiające te realia, począwszy choćby od Jasienicy, a trudno mówić w przypadku omawianego hb-eka o jakiś walorach literackich. O podejściu do tematu świadczy świetnie bibliografia, dział źródła zawiera jedną pozycję - internetowe wydanie (!?) jednej księgi Jana Długosza, tak jakby nie istniało kilka wydań, wielotomowych edycji na dodatek komentowanych, rozbiorów krytycznych, abstrahując już od tego, że źródła do wojny trzynastoletniej na Długoszu się nie kończą. Materiał ilustracyjny zasadniczo zero oryginalności.
Jeśli ktoś chce sobie przeczytać popularną książkę historyczną o wojnie trzynastoletniej, to na szczęście istnieje zeszyt z Dziejów Narodu i Państwa Polskiego autorstwa M. Biskupa, autora podstawowej do dziś monografii tego konfliktu.
W każdym razie, i Chojnice, i Świecino spokojnie czekają na autora, który podejmie tematykę tych starć dla szerszego grona czytelniczego.

User is offline  PMMini Profile Post #16

Kuklinowski

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 56.847

Zawód: muzealnik

post 4/10/2012, 21:32 Quote Post

QUOTE(szapur II @ 3/10/2012, 14:42)
pojawił się głos, że nawet jeśli książka jest słaba, to akurat dla ludzi, którzy nie mają o średniowieczu pojęcia, dobrze, bo - jak rozumiem - przybliża "szersze" realia. Tyle tylko, że są inne popularne książki przedstawiające te realia, począwszy choćby od Jasienicy,
*

ok ale jeśli bierze się pod uwagę kwestie "kolekcjonerskie" zbieranie HBków, nie chce się usprawiedliwiać kupiłem z pełna świadomością że książka jest słaba, po prostu z utęsknieniem wyczekuje każdej nowej pozycji w HB dot. hist. polski i dotyczącej interesującego mnie okresu, mam też kilka innych "nie najlepszych"

Jest jeszcze tyle pomysłów na ciekawe książki i ludzie którzy maja umiejętności i możliwości nie piszą w końcu zabiera się za to ktoś kto się nie zna i robi na odwal się i mamy takie Chojnice

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #17

emigrant

Antykomunista
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista

post 4/10/2012, 21:42 Quote Post

QUOTE(Kuklinowski @ 4/10/2012, 21:32)
ok ale jeśli bierze się pod uwagę kwestie "kolekcjonerskie" zbieranie HBków, nie chce się usprawiedliwiać kupiłem z pełna świadomością że książka jest słaba, po prostu z utęsknieniem wyczekuje każdej nowej pozycji w HB dot. hist. polski i dotyczącej interesującego mnie okresu, mam też kilka innych "nie najlepszych"
*

No, mnie już np. jako kolekcjonera mają z głowy. Kiedyś polowałem na każdy HBek, ale mnie skutecznie wyleczyli (Gazdami i Nowaczykami oraz zawieraniem stu lat na 200 stronach). Niezła baza źródłowa! Z nadchodzących kupię może jeden, a może w ogóle zrezygnuję. Jeśli o mnie chodzi i Hbeki, Bellona dopięła swego i ma mnie z głowy.

Ten post był edytowany przez emigrant: 4/10/2012, 23:13

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #18

AlbertWarszawa

VI ranga
Nr użytkownika: 33.799

Stopień akademicki: magister

post 4/10/2012, 23:02 Quote Post

Właśnie przez bezkrytycznych kolekcjonerów sytuacja jest jaka jest - nie kupujcie szajsu, bo inaczej Bellona nie pójdzie po rozum do głowy i nadal będzie wydawała takie "potworki"! Zgodnie z zasadą, że im tańszy autor, tym lepiej, a jakością się nie ma co przejmować, bo najwyżej kilka osób ponarzeka na historycy.org, ale i tak książka się sprzeda. Nie wierzę, by nikt tam nie miał świadomości jakiej jakości publikacje piszą niektórzy autorzy, ale najwyraźniej nie robi to na nich wrażenia. Wydawanie co chwilę książek tych niestety wyjątkowo płodnych "gwiazd" to już po prostu jawna kpina.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #19

Shell

VI ranga
Nr użytkownika: 19.685

post 5/10/2012, 10:11 Quote Post

QUOTE(AlbertWarszawa @ 4/10/2012, 23:02)
Właśnie przez bezkrytycznych kolekcjonerów sytuacja jest jaka jest - nie kupujcie szajsu, bo inaczej Bellona nie pójdzie po rozum do głowy i nadal będzie wydawała takie "potworki"! Zgodnie z zasadą, że im tańszy autor, tym lepiej, a jakością się nie ma co przejmować, bo najwyżej kilka osób ponarzeka na historycy.org, ale i tak książka się sprzeda. Nie wierzę, by nikt tam nie miał świadomości jakiej jakości publikacje piszą niektórzy autorzy, ale najwyraźniej nie robi to na nich wrażenia. Wydawanie co chwilę książek tych niestety wyjątkowo płodnych "gwiazd" to już po prostu jawna kpina.
*

zastanawiam się czy nie będzie jednak odwrotnie wink.gif

mniej kupujących zmusi ich do jeszcze większego cięcia i puszczania totalnego "crapu".

Naprawdę nie potrafię zrozumieć co kieruje Belloną by wydawać w kółko Nowaczyka, tak jak wcześniej było z Gazdą czy niektórymi pracami Derdeja...

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #20

Kuklinowski

II ranga
**

post 5/10/2012, 11:38 Quote Post

QUOTE(AlbertWarszawa @ 4/10/2012, 23:02)
Właśnie przez bezkrytycznych kolekcjonerów sytuacja jest jaka jest - nie kupujcie szajsu
*

Ja nie kupuje bezkrytycznie! ok kiedy Bellona wznawia np: Niemcze 1018, Moskwe 1612 czy Obertyn 1531 to biore bez zastanowienia jak tylko pojawi się w ksiegarni, bo wiem że to dobre pozycje. Lecz w tym przypadku zastanawiałem się kilka dni, podiołem taka a nie inna decyzje.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #21

szapur II

X ranga

post 5/10/2012, 11:43 Quote Post

Na szczęście nie zbieram HB-eków. Ale może skupmy się na pozytywach. Dla mnie największym plusem książki jest przepaska na oku jednego z żołnierzy na okładce.

User is offline  PMMini Profile Post #22

Piegziu

Tajny Agent Piegziu
Nr użytkownika: 48.576

M.A.P.
Zawód: prawnik, japonista

post 5/10/2012, 13:10 Quote Post

To jakiś żart czy mówisz na serio, bo chyba wszystko wskazuje na to pierwsze? confused1.gif

User is offline  PMMini Profile Post #23

Kuklinowski

II ranga
**

post 5/10/2012, 13:12 Quote Post

okładka nie jest najgorsza podoba mi sie zdecydowanie bardziej niż to co Bellona zaproponowała na Wojnach guarańskich czy Przedmościu, bo te moim zdaniem koszmarne

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #24

Piegziu

Tajny Agent Piegziu

M.A.P.

post 5/10/2012, 13:15 Quote Post

Po prostu inny styl niż zwykle. Bez przesady, że koszmarny.

User is offline  PMMini Profile Post #25

emigrant

Antykomunista

post 5/10/2012, 13:30 Quote Post

Piegziu, w innym temacie o Bellonie napisałeś:
Pracownicy naukowi mają jeszcze jakiś wpływ na decyzje Bellony i potrafią ją tak zaszantażować, że P. Brodecki wywraca cały katalog do góry nogami.
Mógłbyś więc spytać pana Brodeckiego przy najbliższej rozmowie, który pracownik naukowy redagował Chojnice?

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #26

Piegziu

Tajny Agent Piegziu

M.A.P.

post 5/10/2012, 13:32 Quote Post

Ech. Czy Ty umiesz czytać w ogóle ze zrozumieniem? Skupiasz się nad tekstem jak go widzisz? confused1.gif
NIE O TO KOMPLETNIE CHODZIŁO.

User is offline  PMMini Profile Post #27

emigrant

Antykomunista

post 5/10/2012, 13:36 Quote Post

Skąd mam wiedzieć, że w zdaniu:
Pracownicy naukowi mają jeszcze jakiś wpływ na decyzje Bellony...
chodzi Ci o autorów HBeków, a nie o naukowych pracowników Bellony? Pisz wyraźnie.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #28

szapur II

X ranga

post 5/10/2012, 13:47 Quote Post

Pracowników naukowych to Bellona raczej nie ma, jak rozumiem Emigrancie miałeś na myśli - redakcję merytoryczną, Piegziowi pewnie chodziło o autorów, utytułowanych pracowników naukowych lub jak kto woli - naukowców.

CODE

To jakiś żart czy mówisz na serio, bo chyba wszystko wskazuje na to pierwsze?

Owszem, forma odrobinę żartobliwa, ale niestety:
CODE

Na szczęście nie zbieram HB-eków.

to na serio;

CODE

Ale może skupmy się na pozytywach. Dla mnie największym plusem książki jest przepaska na oku jednego z żołnierzy na okładce.

to niestety też na serio - postanowiłem napisać coś pozytywnego, nie moja wina, że te dwie postaci na okładce przyciągnęły moją uwagę bardziej niż tekst książki.

User is offline  PMMini Profile Post #29

Piegziu

Tajny Agent Piegziu

M.A.P.

post 5/10/2012, 13:50 Quote Post

To że tak powiem - ostra beka. biggrin.gif

User is offline  PMMini Profile Post #30

4 Strony < 1 2 3 4 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2019 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej