Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

3 Strony < 1 2 3 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Konstantynopol 1204 - S. Leśniewski

emigrant

Antykomunista
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista

post 12/05/2016, 12:14 Quote Post

QUOTE(szapur II @ 12/05/2016, 11:50)
QUOTE(emigrant @ 12/05/2016, 11:47)
QUOTE(szapur II @ 12/05/2016, 11:40)
Najbardziej jednak są zabawne wyobrażenia "niezależne" od rzeczywistości - przyszli światli i walczący za chrześcijaństwo światli krzyżowcy, którzy pokierowali "rozpaskudzonymi Grekami".

A w jakiej książce jest reprezentowane takie podejście?
*

Tak sobie napisałem a propos Twych wyobrażeń.
*

Tak myślałem, że "tak sobie". I to nie są moje wyobrażenia.

Ten post był edytowany przez emigrant: 12/05/2016, 12:15

User is online!  PMMini ProfileEmail Poster Post #31

szapur II

X ranga
Grupa: Moderatorzy
Nr użytkownika: 63.609

Stopień akademicki: magazynier:)
Zawód: student

post 12/05/2016, 12:16 Quote Post

Zoffi Kossak - Szczuckiej? Czy Telewizji Republika?

User is offline  PMMini Profile Post #32

emigrant

Antykomunista

post 12/05/2016, 12:17 Quote Post

QUOTE(szapur II @ 12/05/2016, 12:16)
Zoffi Kossak - Szczuckiej? Czy Telewizji Republika?
*

Nie wiem. Nie moje.

User is online!  PMMini ProfileEmail Poster Post #33

szapur II

X ranga

post 12/05/2016, 12:18 Quote Post

Zresztą nie ma to znaczenia, bo po prostu są to wyobrażenia, które mają zdecydowanie na bakier z rzeczywistością smile.gif

User is offline  PMMini Profile Post #34

emigrant

Antykomunista

post 12/05/2016, 12:28 Quote Post

QUOTE(szapur II @ 12/05/2016, 12:18)
Zresztą nie ma to znaczenia, bo po prostu są to wyobrażenia, które mają zdecydowanie na bakier z rzeczywistością smile.gif
*

Na razie to nie dałes nawet poszlak, że istnieją. Książki nie podałeś, czy choćby artykułu a potem się sam pytasz czy aby nie Szczuckiej lub Republiki. To po co z tym wyjeżdżasz?

Ten post był edytowany przez emigrant: 12/05/2016, 12:36

User is online!  PMMini ProfileEmail Poster Post #35

szapur II

X ranga

post 12/05/2016, 12:52 Quote Post

Wypowiadałem się o Twojej wizji, nie wiem, czemu mam podawać literaturę w związku z Twymi majaczeniami smile.gif

User is offline  PMMini Profile Post #36

emigrant

Antykomunista

post 12/05/2016, 13:11 Quote Post

QUOTE(szapur II @ 12/05/2016, 12:52)
Wypowiadałem się o Twojej wizji, nie wiem, czemu mam podawać literaturę w związku z Twymi majaczeniami smile.gif
*

Juz Ci napisałem, że to nie moja wizja. Jeśli twierdzisz inaczej, to zaznacz cytat, na podstawie którego tak piszesz.

User is online!  PMMini ProfileEmail Poster Post #37

szapur II

X ranga

post 12/05/2016, 13:34 Quote Post

QUOTE(emigrant @ 11/05/2016, 17:30)
QUOTE(Darth Bane @ 11/05/2016, 13:13)
Właśnie, gdyby nie zniszczono Wschodniego Cesarstwa Rzymskiego to z tymi zasobami które jeszcze posiadało dotrwało by do gorszych czasów Sułtanatu i mogło by wyprostować granicę - przejmując z powrotem całą Azję Mniejszą i niszcząc go.]

Tam nie było w 1204 co niszczyć. Bajzel był totalny. Władza cesarska sięgała ledwo poza mury samego miasta a samych cesarzy spotykał taki los, że np. byli zamęczani przez motłoch i topieni w szambie. W państwie panowało bezhołowie kompletne i było tylko kwestią czasu, kto tam zrobi w końcu porządek. Gdyby nie zrobili tego krzyżowcy, zrobiliby Turcy. Krzyżowcy nic nie zniszczyli, przeciwnie- wzmocnili tylko państwo w porównaniu do tego, co się tam działo przed 1204 rokiem.
Poza tym Grecy mieli 180 lat (!) juz nawet po odzyskaniu władzy po krzyżowcach, żeby się wziąc do kupy przed Turkami- guzik im z tego wyszło.
*

To nie Ty pisałeś Emigrancie? Bo to są majaczenia pod umysloną tezę, godne Mołotowa. Nie było co niszczyć? Niby z jakiego względu krzyżowcy udali się do Konstantynopola, zdobyli go i dokonali podziału terenów Bizancjum? Władza cesarska jak najbardziej sięgała dalej niż mury miasta. Jakich to "cesarzy" zamęczył motłoch i wrzucił ich zwłoki do szamba? Bezhołowie poważnie? Jeśli chodzi o władzę i mury miasta, to chyba Ci się Emigrancie pomyliło właśnie z samym Cesarstwem łacińskim, w rok po 1204, po bitwie pod Adrianopolem z Bułgarami. To już zakrawa na cud, że ten twór przetrwał do 1261 r., raczej ze względu na konkurencję pomiędzy różnymi państwami regionu.

Ten post był edytowany przez szapur II: 12/05/2016, 13:57

User is offline  PMMini Profile Post #38

emigrant

Antykomunista

post 12/05/2016, 14:45 Quote Post

QUOTE(szapur II @ 12/05/2016, 13:34)
E: W państwie panowało bezhołowie kompletne i było tylko kwestią czasu, kto tam zrobi w końcu porządek. Gdyby nie zrobili tego krzyżowcy, zrobiliby Turcy. Krzyżowcy nic nie zniszczyli, przeciwnie- wzmocnili tylko państwo w porównaniu do tego, co się tam działo przed 1204 rokiem.
SZ:To nie Ty pisałeś Emigrancie?

Znaczy te zdania (bo one tylko odnoszą się bezpośrenio do krzyżowców) według Ciebie oznaczają to samo co: " Najbardziej jednak są zabawne wyobrażenia "niezależne" od rzeczywistości - przyszli światli i walczący za chrześcijaństwo światli krzyżowcy, którzy pokierowali "rozpaskudzonymi Grekami"? to widzę, stosujesz taktykę jednego usera, który sobie wymyślał, co powinien napisać adwersarz, żeby sobie z tym za chwilę "mądrze" podyskutować.
Nie było co niszczyć? Niby z jakiego względu krzyżowcy udali się do Konstantynopola, zdobyli go i dokonali podziału terenów Bizancjum? Władza cesarska jak najbardziej sięgała dalej niż mury miasta.
Chodziło mi o niszczenie potencji politycznej, nie o skarby.
Jakich to "cesarzy" zamęczył motłoch i wrzucił ich zwłoki do szamba? Bezhołowie poważnie?
Andronika.
Jeśli chodzi o władzę i mury miasta, to chyba Ci się Emigrancie pomyliło właśnie z samym Cesarstwem łacińskim, w rok po 1204, po bitwie pod Adrianopolem z Bułgarami. To już zakrawa na cud, że ten twór przetrwał do 1261 r., raczej ze względu na konkurencję pomiędzy różnymi państwami regionu.
No, właśnie- swoje stwierdzenia musisz podpierać cudami. tongue.gif

User is online!  PMMini ProfileEmail Poster Post #39

szapur II

X ranga

post 12/05/2016, 15:19 Quote Post

CODE

Chodziło mi o niszczenie potencji politycznej, nie o skarby.

Na to, że jakieś państwo stanowi potencję polityczną nakładają się jego możliwości finansowe, w tym skarby, i choćby zasoby ludnościowe i finansowe, a wynikiem działań krzyżowców było właśnie rozwalenie zasadniczo jednolitego państwa na kilka państw łacińskich i sukcesyjnych bizantyńskich.

CODE

Andronika.

No i wyszedł andron, pisałeś o cesarzach, wyszedł jeden. Takie radio Erewań, sorry obecnie mamy godnych następców w kraju, republiki itp. Miał być to przykład "ogólnego bezhołowia". Zmartwię cię, egzekucję przeprowadzono na zlecenie nowego władcy. Zdarza się w toku przewrotów, że poprzedni władcy giną śmiercią tragiczną, działo się tak w Rzymie, i tak samo w przypadku Bizancjum. Poza tym zwłoki Andronika nie wrzucono do "szamba", do jakiegoś rowu czy kanału. Też się zdarzało, tłumy tak czasem mają "Tyberiusz do Tybru".

CODE

Znaczy te zdania (bo one tylko odnoszą się bezpośrenio do krzyżowców) według Ciebie oznaczają to samo co: " Najbardziej jednak są zabawne wyobrażenia "niezależne" od rzeczywistości - przyszli światli i walczący za chrześcijaństwo światli krzyżowcy, którzy pokierowali "rozpaskudzonymi Grekami"? to widzę, stosujesz taktykę jednego usera, który sobie wymyślał, co powinien napisać adwersarz, żeby sobie z tym za chwilę "mądrze" podyskutować.

Skoro Ty Emigrancie tworzyłeś sobie jakiś obraz - Tam nie było w 1204 co niszczyć. Bajzel był totalny. Władza cesarska sięgała ledwo poza mury samego miasta a samych cesarzy spotykał taki los, że np. byli zamęczani przez motłoch i topieni w szambie. W państwie panowało bezhołowie kompletne i było tylko kwestią czasu, kto tam zrobi w końcu porządek. Gdyby nie zrobili tego krzyżowcy, zrobiliby Turcy. Krzyżowcy nic nie zniszczyli, przeciwnie- wzmocnili tylko państwo w porównaniu do tego, co się tam działo przed 1204 rokiem. - to sobie też mogłem napisac w taki a nie inny sposób o tej wizji, po prostu bzdurnej, zresztą już kiedyś dyskutowanej.

User is offline  PMMini Profile Post #40

3 Strony < 1 2 3 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2019 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej