Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

6 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Krucjata połabska 1147 - R.F. Barkowski

barrsa

Comte de Barcelona
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 34.051

post 16/02/2017, 7:51 Quote Post

Potrafić a chcieć albo inaczej widzieć w tym biznes to dwie różne sprawy....

User is offline  PMMini Profile Post #31

redbaron

VI ranga
Nr użytkownika: 50.772

Jaroslaw Centek
Stopień akademicki: dr hab.
Zawód: historyk

post 16/02/2017, 8:32 Quote Post

QUOTE(TytusPullo @ 16/02/2017, 7:29)
Jarek, Panuhistorykowi chodziło właśnie o polski rynek. Skoro się nie reklamuje na polskim rynku to chyba jednak nie potrafi.

Wiem, że chodziło o polski rynek. Mi zaś chodziło o to, że ogólnie, to potrafi. A w Polsce nie musi reklamować książek wydawanych przez INNE wydawnictwa, no nie? To cokolwiek bez sensu by było.
Zwróćcie uwagę, że to wcześniej były próby sprzedawania w Polsce tłumaczeń (różnej jakości i w różnej cenie) Osprey'ów. I mimo iż nie miały chyba dobrych wyników finansowych, to jednak licencje się sprzedawały. Zatem Osprey potrafi się zareklamować w Polsce, ale nie u czytelników, tylko u wydawców wink.gif

Nie znam warunków umowy licencyjnej i rozumiem, że nie jest to sprawa publiczna, ale domyślam się, że Osprey dostał kasę za możliwość wydania książek. I tu już wygrał bez względu na to czy zostaną wydane czy nie. To po co ma jakieś reklamy robić? Gdyby robił, to przecież nie książek wydanych przez NapoleonaV, tylko swoich oryginałów. A to nie leżałoby raczej w interesie polskiego Wydawcy.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #32

michalst

III ranga
Nr użytkownika: 22.347

Zawód: programista

post 17/02/2017, 17:09 Quote Post

W ekspresowym czasie pojawil sie tez ebook

http://m.empik.com/krucjata-polabska-1147-...,ebooki-i-mp3-p

User is offline  PMMini Profile Post #33

TytusPullo

IV ranga
Nr użytkownika: 98.752

£ukasz
Zawód: urzêdnik

post 28/02/2017, 19:03 Quote Post

I jak tam ta Krucjata? Jest aż tak źle że milczycie czy aż tak dobrze, że nie wiecie jakich słów użyć by napisać recenzję?

User is offline  PMMini Profile Post #34

Panhistoryk

VI ranga
Nr użytkownika: 83.634

Artur Dêbicki
Zawód: uczeñ

post 28/02/2017, 19:27 Quote Post

Jak mówiłem ja ( na razie ) zrezygnowałem z zakupu.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #35

TytusPullo

IV ranga

£ukasz

post 8/03/2017, 19:35 Quote Post

No to chyba większość piszących na tym forum odpuściła smile.gif

User is offline  PMMini Profile Post #36

Gajusz Mariusz TW

Ambasador San Escobar
Grupa: Moderatorzy
Nr użytkownika: 98.326

Stopień akademicki: Korvettenkapitan
Zawód: Canis lupus

post 8/03/2017, 19:49 Quote Post

U mnie czeka grzecznie w kolejce. Ogólnie ucichło w dziale, nawet do Natalu prawie nikt się nie przyznaje confused1.gif

User is offline  PMMini Profile Post #37

Lord Mich

Capitaine
Grupa: Moderatorzy
Nr użytkownika: 15.415

Michal Piekarski
Zawód: :)

post 8/03/2017, 20:18 Quote Post

Stara gwardia się wykrusza, młodzi się nie garną.
Pozdrawiam!

User is offline  PMMini Profile Post #38

TytusPullo

IV ranga

£ukasz

post 9/03/2017, 11:53 Quote Post

Sam zauważam, że od jakiegoś czasu brakuje mi tutaj stałych bywalców. Albo obowiązki, albo rodzina, albo coś innego nie pozwala na większą aktywność smile.gif No nic, trzeba się będzie pewnie powoli zbierać za te nowe tytuły. Chodź u mnie są one w odległej kolejce. Najpierw te pozycje biblioteczne, a potem dopiero zbiory własne smile.gif
Pozdrówka.

User is offline  PMMini Profile Post #39

Filipdan

IV ranga
Nr użytkownika: 82.788

Stopień akademicki: mgr
Zawód: prawnik

post 10/03/2017, 16:32 Quote Post

Witam.Miałem coś tam napisać o tej książce ale zaniedbałem sprawę.
Kolejna książka Pana barkowskiego. Narracja taka sama jak we wcześniejszych pozycjach, co nie dziwi bo to juz licentia poetica danego autora. Styl Barkowskiego dobry. Może inaczej. bardzo dobrze się czyta.Po przeczytaniu uważam jednak,że temat wyprawy krzyżowej na Połabie został( mówiąc dyplomatycznie nie wyjaśniony).
Książka ma 186 stron treści. Po co Autor, który wydał juz książke w tej samej serii pt. Połabie 983 dalej opisuje tutaj historie Połabia do tegóż roku oraz historię Związku Lutyckiego? może tak ma być, może taki zamysł autorski?. Mamy już strone nr. 57 i rozdział poprzedzajacy krucjatę.
W książce brak rozdziału o wojskowości i taktyce stron walczących. O ile w przypadku krzyżowców można to jakoś przeboleć bo przecież to okres już po I Krucjacie i dalej i w zasadzie uzbrojenie i technika walki nie mogła się zmienić w wielki sposób to w odniesieniu do Słowian brak takiego ujecia rzeczy. Pan Barkowski na stronie 14 informuje czytelnika,że słowianie połabscy nie walczyli pookrywani skórami dzikich zwierząt i nie stawiali się do setek bitew oderwani od grzebania w dziuplach za miodem. Takie traktowanie czytelnika jest wielce dyskusyjne. Może Barkowski naczytał się Starej Baśni Kraszewskiego i snuje ( nie po raz pierwszy w tej serii stare ględźby)
Książka słaba. To moje zdanie i nikogo do niczego nie przekonuję.

User is offline  PMMini Profile Post #40

Panhistoryk

VI ranga

Artur Dêbicki

post 11/03/2017, 11:44 Quote Post

Czy tak jak wnioskowałem po spisie treści.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #41

TytusPullo

IV ranga

£ukasz

post 11/03/2017, 14:08 Quote Post

"że słowianie połabscy nie walczyli pookrywani skórami dzikich zwierząt i nie stawiali się do setek bitew oderwani od grzebania w dziuplach za miodem."

No nawet nie żartuj, że tak napisał. Pomijam kontekst gdzie to zdanie bądź sformułowanie zostało użyte bo to nie ma znaczenia, to nawet nie jest śmieszne. To ma być praca popularnonaukowa czy jakieś wypracowanie ze szkoły?

User is offline  PMMini Profile Post #42

Filipdan

IV ranga
Nr użytkownika: 82.788

Stopień akademicki: mgr
Zawód: prawnik

post 11/03/2017, 16:04 Quote Post

Niestety rzeczywistość tej książki jest w wielu miejscach właśnie taka Tytusie. Strona 14 książki. Autor snuje swe przemyślenia dalej w stylu,że taki obraz roztoczyły teksty zagubione w baśniowych sensacjach, pozbawione merytorycznych podstaw i niemające nic wspólnego z praca historyka ( dalej storna 14).Tego typu wstawek w tekście jest wiele. Co do samej treści jest mizernie do bólu. Rozdział "Przebieg kampanii Henryka Lwa liczy sobie niespełna 10 stron a przebieg kampanii Albrechta Niedźwiedzia 5 stron. Potem zaczyna się rozdział pt.rezultat, próba oceny- prawie 4 strony. Po prostu szkoda na to pieniędzy, czasu i oczu.Żal tylko,że taki temat został kompletnie spartaczony. Barkowski powiinien następną książkę w serii napisać na temat Bitwy w Helmowym Jarze lub oblężeniu Minas Tiritch a najlepiej o bitwie na Polach Pelleonoru. laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif

User is offline  PMMini Profile Post #43

Panhistoryk

VI ranga

Artur Dêbicki

post 11/03/2017, 21:09 Quote Post

Bellona ma już przekichane, tak zniszczyć taką tematykę. wallbash.gif
No, cóż schodzi to na psy.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #44

TytusPullo

IV ranga

£ukasz

post 13/03/2017, 10:20 Quote Post

To może wypuszczać kolejne tytuły niech się zajmą wznowieniami - jest tyle tytułów. Niektóre myślę że spokojnie przebiłyby w ilości sprzedaży nowe pozycje.
rolleyes.gif

User is offline  PMMini Profile Post #45

6 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2019 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej