Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

3 Strony < 1 2 3 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Kosowe Pole 1389 - S. Rek

wysoki

X ranga
Grupa: Moderatorzy
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier

post 30/11/2016, 21:53 Quote Post

Recenzja pracy: http://mojhistorycznyblog.pl/rek-stanislaw...-polu-1389rdquo .

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #31

TytusPullo

IV ranga
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 98.752

£ukasz
Zawód: urzêdnik

post 7/02/2017, 9:24 Quote Post

Mam nadzieję, że Pan Stanisław jeszcze coś skrobnie dla nas w serii HB. Szkoda takiego autora, żeby poprzestał tylko na dwóch pracach. Tylko jeden minus z mojej strony - za krótko, chciałoby się poczytać więcej. Książka naprawdę dobra, ach jak ta historia się toczyła i nadal toczy. Ciekawe co by było gdyby zamachowcy uśmiercili wszystkich członków rodziny?

User is offline  PMMini Profile Post #32

P. Benken

VI ranga
Nr użytkownika: 55.865

Przemek
Stopień akademicki: dr
Zawód: -

post 14/04/2018, 16:10 Quote Post

IMO dobry HB-ek. Nie za dużo tła, opis wojskowości obu stron, nieźle opisana bitwa, wykorzystanie źródeł i literatury, wnioski własne Autora. Czego chcieć więcej. Przeczytałem książkę z dużą przyjemnością. Jedyne, co by można było rozwinąć to niektóre tytuły osób występujących w tekście i sumy pieniężne, które warto byłoby odnieść do czegoś zrozumiałego przez czytelnika, np. rocznego budżetu danego państwa.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #33

Filipdan

IV ranga
Nr użytkownika: 82.788

Stopień akademicki: mgr
Zawód: prawnik

post 10/06/2019, 19:37 Quote Post

Jestem po lekturze. Muszę stwierdzić,że jest to jeden z lepszych tytułów serii. W zasadzie Autor poprowadził narrację w ten sposób,że czytelnik w sposób przystepny poznaje tło historyczne konfliktu, ukształtowanie pola bitwy, przebieg starcia i jego skutki. Nie znudziły mnie wersje bitwy, dywagacje różnego rodzaju itp. Jezyk książki bardzo przystępny ale poparty wiedzą Autora, nie ma przeładowania informacji o uzbrojeniu obu stron, rodzajach toporów, mieczy , odmianach łuków refleksyjnych bo nie o to powinno chodzić w pracy popularnonaukowej. Takie tematy mogą śmiało być poruszane w publikacjach typu armia serbska w wieku XIV o czym niestety wielu autorów zapomina. Nie sztuką jest zarzucić czytelnika szczegółami o wszystkich mozliwych aspektach konfliktu ale sztuka jest opisać zagadnienie tak aby po zakończeniu książki wiedzieć o znaczeniu omawianego zagadnienia. To się Panu Rekowi udało dlatego z chęcią zabieram się do poznania Ankary. 1402.

User is offline  PMMini Profile Post #34

3 Strony < 1 2 3 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2019 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej