Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Paul Chen, producent replik
     
Rado
 

VII ranga
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.378
Nr użytkownika: 3.636

 
 
post 11/05/2008, 0:16 Quote Post

W ramach odpoczynku od japonizmów (każdy musi mieć odskocznię bo inaczej zaczyna śpiewać pod oknem Dulcynei) kupiłem ostatnio Torino Rapier od Paula Chen'a (Hanwei). Nie mam pojęcia czy dam radę znaleźć w Łodzi grupę ćwiczącą szermierkę renesansową, ale pomyślałem że podpytam na forum o zdanie na temat broni tego producenta. Na forach anglojęzycznych uważany jest za najrozsądniejszy wybór kiedy bierze się pod uwagę cenę/jakość, chociaż jak zawsze ma swoich miłośników i wrogów. Podobno ostrza rapierów Chena są- przynajmniej dla niektórych szermierzy- nieco zbyt giętkie. Czy ktoś z Was miał doświadczenia z bronią z tej pracowni ?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
Lu Tzy
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 349
Nr użytkownika: 35.496

BJSZ
 
 
post 11/05/2008, 7:00 Quote Post

Wiem, ze rapierow Hanwei uzywa bezbolesnie kilka grup w Zjednoczonym Krolestwie. Ja sam planuje zakup ich dlugiego miecza. Nie jest doskonaly, ale kosztuje nizej 100 funtow, a parametry sa do przyjecia.
Jak rzekles: wyroby tej firmy maja bliski idealu stosunek ceny do jakosci.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
Rado
 

VII ranga
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.378
Nr użytkownika: 3.636

 
 
post 1/06/2008, 3:28 Quote Post

Doszedł do mnie "Torino rapier" ( http://www.casiberia.com/product_details.asp?id=SH2204 ). Jak wygląda- widać na fotce, nie jest to Darkwood Armoury ale i cena to 1/3 ich cen.

Samo wykonanie- przyzwoite w porywach do dobrego. Moim zdaniem najlepsza część to bardzo dobra, długa, lekka klinga, nie odkształca się przy osadzeniu. Klingi można wymieniać (produkują wersje "prawdziwe" i do ćwiczeń, z puntą- jedne i drugie tępe co przy broni kolnej ma znaczenie drugorzędne). Solidny, chociaż dość prosty uchwyt z ricasso obłożonym cieniutką skórą. Sama rękojeść zgrabnie opleciona, póki co wytrzymuje. Na niektórych łączeniach kabłąków miejscami widać zgrzewy. Przyznam że mnie nie rażą, nie kłują w oczy- widziałem dość podobne "niedoróbki" na oryginałach (co nie zmienia faktu że furdyment to najsłabsza część broni i warto nad nią chwilę posiedzieć z papierem ściernym i pastą polerską). Zaskakująco dobre wyważenie, z lekkim (naprawdę lekkim) przesunięciem środka ciężkości w stronę sztychu. W komplecie sztywna pochwa obciągnięta skórą (czy skajem- nie wiem, musiałbym rozbebeszyć a nie chcę) z metalowymi okuciami. Sumując- tak jak napisał Lu Tzy- za tą cenę (zapłaciłem 148$ w sklepie Fencing Net) bardzo przyzwoita replika, z powodzeniem nadająca się do treningów (do walki- ze względów bezpieczeństwa- braku punty na ostrzu które kupiłem- nie bardzo).

A- warto wspomnieć: bardzo fachowo opakowane - kształtki z prasowanego styropianu, zabezpieczane szerokimi pasami gumy- nie ma szans żeby coś się zniszczyło co przy naszych urzędach pocztowych jest ważną cechą.

Czekam na kolejny, tym razem http://www.casiberia.com/product_details.asp?id=SH1032
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

     
lancelot
 

Żelazna pięść
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 12.521
Nr użytkownika: 36.860

bogumil chruszczewski
Stopień akademicki: rebajlo
Zawód: Podstarza³y wilk
 
 
post 2/06/2008, 5:10 Quote Post

Ja również rozważam kupno długiego miecza i z wiadomych względów prawdopodobnie będzie to właśnie wyrób tej firmy wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
Rado
 

VII ranga
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.378
Nr użytkownika: 3.636

 
 
post 2/06/2008, 13:37 Quote Post

Daj znać jak będziesz już miał. W polskiej sieci jakoś nie widać recenzji producentów broni a czasem chciałoby się przeczytać przed zakupem.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej