Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

359 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Plany wydawnicze w serii Historyczne Bitwy

Marchi

VI ranga
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 6.948

Zawód: student

post 31/01/2006, 16:15 Quote Post

Hmm...czy aż tak mało znany ? Chtab właśnie jedna z bardziej znanych batalii tej wojny.
Na wymienione wznowienia chyba szybko nie masz co liczyć, gdyż nie są to pozycje stare...Gettysburg był wznawiany w 1999r, pozostałe nie wiem , ale Little Big Horn jest chyba jeszcze nowsze.

Mnie z tej isty najbardziej "kręci"...zasadniczo wszystko oprócz Dublina tongue.gif Byle tylko w drugiej części roku wydano coś nowego ze średniowiecza, bo że będą książki ze starożytności to już wiadomo.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

Marchi

VI ranga

post 9/02/2006, 22:26 Quote Post

Co do powyższej wypowiedzi.
1. Koronowo jest moim zdaniem najgorszym HBkiem, przynajmniej z tych, które czytałem., Bannockburn właśnie leci do mnie pocztą, ale przecież J.Wojtczak pisał do tej pory bardzo dobre prace.
2. Primo jeżlei byłbyś skłonny uchylic rombka to wiele osb było by na pewno wdzięcznych. Po pierwsze jaką książkę zamierzasz pisać do HB. Po drugie jakie pieniadze wchodzą w gre przy pisanieu HBków, oczywiście wiem żee nie podasz konkretnej sumy, ale może jakieś przybliżenie...
3. To zrozumiałe że redaktorzy woleli by Historię Powszechną, ksiażek z powszecnej jest zdecydwanie mniej. Ni mówię juz o "formie" powszechnego średniowiecza. 4 pozycje Hastings, Jerozolima, Hittin i Bannockburn odkąd Bellona w 1992 zaczęły wydawać serie, nie wydaje się wam że to mało ? Czy ktoś z was (widzę że macie niezłe wtyki w Bellonie) ma może jakies przecieki co do planów, zwłaszcza w tej epoce?

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

Marchi

VI ranga

post 9/02/2006, 23:01 Quote Post

Co do pewnych wydań to w tym roku będzie Adrianopol Gazdy; Aquae Sextiae - Vercellae Rochali; w przyszłym Zama Kęćka; Egady Kęćka i Powstanie Spartakusa Rochali. Innych przecieków nie znam, dlatego zwracam się do wszystkich, którzy jakies znają o ich głoszenie tongue.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

Primo!

ex moderator
Grupa: Przyjaciel forum
Nr użytkownika: 2.660

Marcin ...

post 9/02/2006, 23:57 Quote Post

smile.gif Mogę uchylić rąbka tajemnicy, że pojawi się bitwa z epoki napoleońskiej Frydland. Mój kolega (autor) używa nazwy rosyjskiej, której nie podaję, żeby nie przekręcić. Po prostu nie jestem specjalistą od tej epoki. Żadnych innych przecieków nie mam, wtyk w Bellonie również nie posiadam. Wiem tyle, ile sam się dowiedziałem, tudzież od niego. Zresztą, gdyby nie pewne sprawy rodzinne, moja książka miałaby szanse właśnie wchodzić na półki księgarskie, ale co się odwlecze... Widzę wciąż te same nazwiska, czyżby seria stawała się kółkiem wzajemnej adoracji wink.gif Oczywiście żartuję smile.gif

Odnośnie książki o Bannockburn, nie udała się autorowi. Forma w porządku, z treścią gorzej (chcesz porównać poziom przeczytaj pracę Tomasza Kapitaniaka o tym samym tytule, która wyszła w zbliżonym czasie), chociaż z drugiej strony czepiam się... Te książki mają przede wszystkim popularyzować historię. Może za dużo wymagam, ale wiesz jak się przeczyta przykładowo Strzegom-Dobromierz, to poprzeczkę stawia się bardzo wysoko...

Pozdrawiam!

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

Marchi

VI ranga

post 10/02/2006, 0:05 Quote Post

Tak wiem, gdyż Strzegom właśnie cytam biggrin.gif i opracowuje go na egzamin ustny z historii nowozytnej.
Frydland ? biggrin.gif świetnie, to jeden z wielkich braków epokii napoleońskiej w HB, rozumiem że nie zamierzasz zdradzić nazwiska kolegi ?

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

Primo!

ex moderator

Marcin ...

post 10/02/2006, 0:23 Quote Post

Kolega jest młodym pracownikiem naukowym jednego z uniwersytetów i zapewniam zna się na rzeczy.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

Hieronim Lubomirski

Hetman Wielki Koronny
Nr użytkownika: 1.410

Zawód: Kawaler Maltanski

post 10/02/2006, 6:47 Quote Post

Czemu ci z Bellony wolą historię powszechną skoro na liście bestsellerów HB jest zawsze najwięcej tych które opisują zmagania Polaków rolleyes.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #7

Danielp

born in the PRL
Nr użytkownika: 1.267

post 10/02/2006, 9:33 Quote Post

QUOTE(Marchi @ 9/02/2006, 23:26)
4 pozycje Hastings, Jerozolima, Hittin i Bannockburn odkąd Bellona w 1992 zaczęły wydawać serie, nie wydaje się wam że to mało ?
*

Przydałoby się wznowienie Kulikowego Pola, Crecy-Orlean, (na tą ostatnią pozycję czekam z najbardziej, niestety w II połowie 2006 nie jest planowane jej wznowienie).

User is offline  PMMini Profile Post #8

Marchi

VI ranga

post 10/02/2006, 11:17 Quote Post

HIeronimi, chodzi o to że tak naprawdę to z historii Polski już niewiele zostało do opisania, a z historii powszechnej niewiele zostało opisane...

Danielp skąd wiesz że w II połowie roku nie jest planowane wznowienie ?

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9

Primo!

ex moderator

Marcin ...

post 10/02/2006, 12:48 Quote Post

QUOTE(Hieronim Lubomirski @ 10/02/2006, 7:47)
Czemu ci z Bellony wolą historię powszechną skoro na liście bestsellerów HB jest zawsze najwięcej tych które opisują zmagania Polaków  rolleyes.gif
*

Dobre pytanie. Myślę, że jest to strategia marketingowa wydawnictwa, które chce publikować zbliżoną liczbę książek z historii Polski i historii powszechnej. Po prostu chętnych do pisania o polskich bitwach jest zawsze więcej i tutaj mają duży wybór wśród propozycji.

Chciałbym zwrócić również uwagę na fakt, że niektóre książki z tej serii, opisujące bitwy z historii powszechnej są jedynymi polskojęzycznymi publikacjami na określony temat. Z pewnych źródeł słyszałem natomiast, że niektóre z nich sprzedają się bardzo dobrze, niekiedy nawet lepiej niż monografie bitew z zakresu polskiej wojskowości.

Pozdrawiam!

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #10

Danielp

born in the PRL
Nr użytkownika: 1.267

post 10/02/2006, 13:43 Quote Post

QUOTE(Marchi @ 10/02/2006, 12:17)
Danielp skąd wiesz że w II połowie roku nie jest planowane wznowienie ?
*

Chodzi mi że nie jest planowane wznowienie tej pozycji tj. Crecy-Orlean, wiadomość uzyskałem z bellony, zapytałem niedawno (mail) czy są planowane wznowienie tej pozycji (czasami odpowiadają).

User is offline  PMMini Profile Post #11

Marchi

VI ranga

post 13/04/2006, 19:58 Quote Post

Ok, to korzystając z wolnej chwili spisze co mniej więcej na dzień dzisiejszy wiadomo o planach HB/Inforteditions.

HB Pewne dane.

Chancellorsville 1862 - T.Szkudliński - wkrótce
Raszyn 1809 - R.Romański - wkrótce
Grunwald 1410 - A.Nadolski - wkrótce
Warszawa 1656 - M.Nagielski - wkrótce
Cambrai 1917 - W.Delekta - wkrótce

Luźne daty lub plotki

Aquae Sextiae-Vercellae - P.Rochala - X.2006
Alezja 52pne - R.Romański - XI.2006
Adrianopol 378 - D.Gazda - III.2007
Powstanie Spartakusa - P.Rochala - 2007
Lutynia-Wrocław 1757 - R.Kisiel - 2007

Zama - K.Keciek - ???
Egady - K.Keciek - ???
Charków 1942 - ???/
Frydland 1807 - ???? - ???

INFORTEDITIONS

Pewne
Bitwa pod Adrianopolem - T.Szeląg
Wojny Włoskie 1494-1559 - P.Tafiłowski
Od Batohu do Żwańca. Wojna na Ukrainie i w księstwach naddunajskich 1652-1653 - T.Ciesielski

Waterloo 1815 - T.Rogacki
Ajgospotamoj 405 - W.Biernacki
Filippi - 43 pne - M.Milczanowski

Dane niepewne
Gaugamela 331 pne - M.Milczanowski
Wyprawa Sycylijska 415-413 -???

Jesli ktos coś wie, to dopisywac...

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #12

Marchi

VI ranga

post 23/04/2006, 10:14 Quote Post

Na stronie Bellony pojawiła sie zapowiedź Chancellorsville , jako że ma date maj 2006, to prysneły nadzieje że zdążą wydać wszystkie 9 zapowiedzianych książek do końca czerwca.

Pojawiła się równiez zapowiedź pierwszego tomu z serii Armie Świata Antycznego, ma aż 272 strony w dużym formacie. Cena ... 77 zł sad.gif ale jak bedzie dobra to trzeba bedzie wysupłać.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #13

Robert_2006

Nowicjusz
Nr użytkownika: 13.691

Zawód: uczen

post 23/04/2006, 21:18 Quote Post

"Chancellorsville 1863" ukaże się 12 maja.
Wiem, gdyż napisałem e-maila do Bellony w tej sprawie.
Chyba rzeczywiście nie wydadzą do końca czerwca wszystkich zapowiedzianych książek. Jestem bardzo ciekawy jakie książki Bellona zamierza wydać w drugiej połowie roku.
Tak na marginesie, czy warto kupić "Cajamarcę 1532"?

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #14

Marchi

VI ranga

post 26/05/2006, 19:30 Quote Post

Bellona chyba zmieniła swój terminarz wydawniczy.
W Chancellorsville jest zapowiedziana jako nastepna pozycja "Przemyśl 1656-1657" co prawda tytuł bardzo ciekawie sie zapowidający, ale co z obiecanymi Cambrai, Raszynem i Warszawą 1656 ?

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #15

359 Strony  1 2 3 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2019 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej