Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
14 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Grecja: koncertowe dojenie UE
     
karolz77
 

Wciąż młody wilk
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.197
Nr użytkownika: 62.745

KAROL
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Prekariusz
 
 
post 22/06/2011, 6:43 Quote Post

Jak rozwinie się sytuacja w Grecji? Wiele się mówi o groźbie bankructwa ale co by się stało, gdyby ten kraj zbankrutował? Czy byłoby zagrożone jego istnienie?

Ten post był edytowany przez karolz77: 22/06/2011, 6:45
 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
balum
 

Sągorsi
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.867
Nr użytkownika: 46.347

 
 
post 22/06/2011, 6:55 Quote Post

Polska zbankrutowała w 1980 i przeżyła. natomiast dla euro byłby problem.
 
User is offline  PMMini Profile Post #2

     
Sagittarius_Rex
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 116
Nr użytkownika: 66.394

 
 
post 22/06/2011, 7:10 Quote Post

Witam

Sądzę, że jak na razie to, co grozi Grecji to marsze i pochody różnorakich przeciwników PASOK'u, albo anarchistów. Obcokrajowcy zaczynają stąd uciekać, wmawiając innym obcokrajowcom, że w Anglii za darmo rozdają mieszkania...

Coraz więcej Greków mówi głośno, że kiedy były drachmy, było lepiej. Pojawiają się nawet głosy, że w czasach Junty kraj był bardziej zorganizowany itp.

Jeśli Grecja zbankrutuje to praktycznie nic się nie stanie. Taka mentalność Greków... Większość z nich obłowiła się swojego czasu, teraz tylko muszą uważać na skarbówkę, która ponoć zaczęła w końcu normalnie działać.

Wracając do obcokrajowców:
Niestety przybysze uważają, że im bliżej czerwieni tym lepiej...

To na razie tyle. Wieczorem postaram się rozpisać.

Sagittarius_Rex
 
User is offline  PMMini Profile Post #3

     
glasgower
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 354
Nr użytkownika: 72.452

tajemnica panstwowa
Stopień akademicki: tajemnica urzedowa
Zawód: tajemnica zawodowa
 
 
post 22/06/2011, 9:29 Quote Post

Nic będzie nic szczególnego. Bo co właściwie miałoby być? Nawet jeśli państwo zbankrutuje, to zostanie zorganizowane od nowa. Po tygodniu, no - przesadziłem, po paru miesiącach wszystko wróci do normy, w tym przypadku greckiej normy.

Podziwiam Greków za walkę.
 
User is offline  PMMini Profile Post #4

     
vifon
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 281
Nr użytkownika: 33.547

Stopień akademicki: leñ dyplomowany
Zawód: student
 
 
post 22/06/2011, 19:43 Quote Post

QUOTE
Podziwiam Greków za walkę.
Walka w kontekście ostatnich demolek w Atenach to ostatnia rzecz za jaką Greków będę podziwiał- to miły i gościnny naród z pięknymi kobietami, fajnymi plażami, pięknymi zabytkami, świetną kulturą i kuchnią, ale powiedzmy sobie szczerze- niejako sami sobie piwa nawarzyli, a teraz chcą uniknąć odpowiedzialności za życie ponad stan. A na dobitkę nieodpowiedzialność wybranych przez nich kolejnych rządów, może pociągnąć w dół inne kraje.
pzdr
 
User is offline  PMMini Profile Post #5

     
Sagittarius_Rex
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 116
Nr użytkownika: 66.394

 
 
post 23/06/2011, 10:47 Quote Post

Witam

Miałem się rozpisać ostatnio, ale zrobił to za mnievifon.
Dodam tylko, że ta "grecka walka" skończyła się spaleniem trzech osób w banku w centrum miasta, ograbieniem sklepów w centrum( w 2008) itp.

W dodatku Ci ludzie biegają z flagą anarchistyczną i krzyczą, że chcą wolności...

Od chyba tygodnia na placu Syntagma ( centrum miasta) rozbito namioty, pozawieszano transparenty o treści: Nie jesteśmy za lewicą, ani za prawicą, a za człowieczeństwem( jeśli dobrze doczytałem to ostatnie). I to tych ludzi podziwiam, bo nie biegają z baseballami niszcząc przy okazji wszystko na swej drodze.

vifon
QUOTE
A na dobitkę nieodpowiedzialność wybranych przez nich kolejnych rządów, może pociągnąć w dół inne kraje.


I co najgorsze, to ta władza szybko się nie zmieni. Najprawdopodobniej przejdzie znów z rąk ojca do syna, jak to jest od trzech pokoleń w rodzinie Papandreou.


Sagittarius_Rex
 
User is offline  PMMini Profile Post #6

     
glasgower
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 354
Nr użytkownika: 72.452

tajemnica panstwowa
Stopień akademicki: tajemnica urzedowa
Zawód: tajemnica zawodowa
 
 
post 23/06/2011, 16:51 Quote Post

@ Vifon & Sagittarius_Rex

No dobrze, dobrze. Skąd jednak moi drodzy wiecie o co toczy się walka w Grecji? Żyjecie tam, sami wychodzicie na ulice? Czy może swą opinię wyrobiliście sobie na podstawie telewizji i gazecin? Te same pytania można oczywiście zadać i mnie. Nie, nie mieszkam w Grecji, nie wiem czy Grecy walczą np. o "zwiększenie wydatków budżetowych" czy o ich zmniejszenie, nie wiem czy walczą o "socjalizm", czy o "kapitalizm", czy o jakikolwiek inny -izm. Nie wiem i prawdę mówiąc nawet nie chcę tego wiedzieć, nie interesują mnie takie sprawy. Wiem jednak jedno, a mianowicie to, że w konflikcie władzy z ludem rację zawsze ma LUD. Tego między innymi nauczyła mnie historia.

PS.
"Ludu" oczywiście nie należy rozumieć wyłącznie na sposób typowy dla lewicy rozmaitego sortu. EOT.
 
User is offline  PMMini Profile Post #7

     
vifon
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 281
Nr użytkownika: 33.547

Stopień akademicki: leñ dyplomowany
Zawód: student
 
 
post 23/06/2011, 18:20 Quote Post

QUOTE
konflikcie władzy z ludem rację zawsze ma LUD. Tego między innymi nauczyła mnie historia.

PS.
"Ludu" oczywiście nie należy rozumieć wyłącznie na sposób typowy dla lewicy rozmaitego sortu. EOT.
To nie wiem jak rozumiesz lud, bo jako żywo pogrubiony przez Ciebie tekst brzmi jak napisy na sztandarach z 1917- jak to się skończyło- wszyscy wiemy. Poza tym- wiemy przeciw czemu protestują- przeciw cięciom. Mimo, że wcześniej mieli relatywnie niskie podatki do oferowanych praw socjalnych i nagle są wielce zdziwieni, że za wszystko na tym świecie trzeba płacić.
pzdr

Ten post był edytowany przez vifon: 23/06/2011, 18:20
 
User is offline  PMMini Profile Post #8

     
Sagittarius_Rex
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 116
Nr użytkownika: 66.394

 
 
post 23/06/2011, 19:16 Quote Post



glasgower



QUOTE
Skąd jednak moi drodzy wiecie o co toczy się walka w Grecji? Żyjecie tam, sami wychodzicie na ulice? Czy może swą opinię wyrobiliście sobie na podstawie telewizji i gazecin?


Tak,,mieszkam w Atenach


QUOTE
nie wiem czy Grecy walczą np. o "zwiększenie wydatków budżetowych" czy o ich zmniejszenie, nie wiem czy walczą o "socjalizm", czy o "kapitalizm", czy o jakikolwiek inny -izm.


Jedni buntują się, bo zmniejszono im 14-tą pensję( dla tych co zarabiają ponad 3tys. euro). Inni wpadli w kryzys po tym, jak skarbówka zaczęła działać, a kolesiostwo przestało być tak nagminne i oficjalne.
Budżet Grecji jest obciążony także rozrośniętymi wydatkami na urzędników państwowych, których jak wiadomo zwolnić się tak po prostu nie da.

QUOTE
Nie wiem i prawdę mówiąc nawet nie chcę tego wiedzieć, nie interesują mnie takie sprawy


A powinny, bo wtedy znałbyś przyczynę tego "konfliktu władzy z ludem".

QUOTE
Wiem jednak jedno, a mianowicie to, że w konflikcie władzy z ludem rację zawsze ma LUD. Tego między innymi nauczyła mnie historia.


Ale o kim mówisz? O 20latkach biegających z koktajlami Mołotowa, niszczących własność prywatną i powodujących, że giną niewinni ludzie? Czy może o starszych już ludziach, którzy pamiętają Juntę, albo i jeszcze tych, co pamiętają króla. Bo Ci starsi ludzie przeżyli już 3 systemy, więc mają prawo głosu na temat tego, co się dzieje w Grecji.


QUOTE
Tego między innymi nauczyła mnie historia.


A mnie nauczyła, że prostym ludem można manipulować. Tym bardziej obcokrajowcami, których przypuszczalnie w Atenach jest ok. 1 mln. Ja bym obstawiał na 3 mln przynajmniej. Jak już pisałem w innym temacie, większość z nich to margines tu i w swoich krajach. Potem można usłyszeć w wiadomościach, że poderżnięto komuś gardło w biały dzień, w centrum, że istnieje mnóstwo ludzi pracujących na czarno etc.


QUOTE
"Ludu" oczywiście nie należy rozumieć wyłącznie na sposób typowy dla lewicy rozmaitego sortu. EOT.


Tak jak wyżej, wytłumacz, proszę.


Sagittarius_Rex
 
User is offline  PMMini Profile Post #9

     
Hieronim Lubomirski
 

Hetman Wielki Koronny
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.581
Nr użytkownika: 1.410

Zawód: Kawaler Maltanski
 
 
post 23/06/2011, 19:20 Quote Post

QUOTE
A mnie nauczyła, że prostym ludem można manipulować. Tym bardziej obcokrajowcami, których przypuszczalnie w Atenach jest ok. 1 mln. Ja bym obstawiał na 3 mln przynajmniej. Jak już pisałem w innym temacie, większość z nich to margines tu i w swoich krajach. Potem można usłyszeć w wiadomościach, że poderżnięto komuś gardło w biały dzień, w centrum,

Chcesz powiedzieć, że w Atenach prawie nie ma Greków? Skoro są 1 - 3 mln emigrantów confused1.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #10

     
Sagittarius_Rex
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 116
Nr użytkownika: 66.394

 
 
post 23/06/2011, 19:23 Quote Post

Hieronim Lubomirski

1-3 mln emigrantów na powierzchni całej aglomeracji, tzw. Wielkich Aten. Same Ateny to ok. 600tys. ludzi.

Sagittarius_Rex
 
User is offline  PMMini Profile Post #11

     
Hieronim Lubomirski
 

Hetman Wielki Koronny
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.581
Nr użytkownika: 1.410

Zawód: Kawaler Maltanski
 
 
post 23/06/2011, 19:25 Quote Post

Brr jak pomyślę, że moja Warszawa może tak skończyć, to mi ciarki chodzą po plecach. A dlaczego Gracy ich wpuścili? I czemu ich nie wyrzucą? Bo rozumiem, że większość jest tam nielegalnie?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #12

     
Sagittarius_Rex
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 116
Nr użytkownika: 66.394

 
 
post 23/06/2011, 19:48 Quote Post


Hieronim Lubomirski

Więc:

Mnóstwo z nich to Albańczycy, którzy po części poddają się hellenizacji. Wielokrotnie spotkałem się z sytuacją gdzie dziadek jeszcze znał język ojczysty, a wnuki już tylko po grecku.
Reszta to Pakistańczycy, Bengalczycy, Irańczycy i Afgańczycy itp. itd. przedostają się pierw do Turcji. Przepływają Bosfor, aby dostać się do europejskiej części i starają się przekroczyć granicę między Grecją, a Turcją.

W dodatku mnóstwo jest tu Nigeryjczyków.

Mnóstwo z nich jest tutaj nielegalnie, ale niektóre szkoły przyjmują dzieci nawet tych bez tzw. czerwonej karty.

Na północy, przy granicy z Turcją są jakieś obozy dla uchodźców.

A czemu Grecy ich wpuszczają?
Taka ich mentalność... Nie organizują takich łapanek jak np. w Polsce( pamiętam, bodajże w Super Wizjerze o tym mówili)
Od czasu do czasu policja przepędzi handlujących itp. , a łapanki zdarzają się rzadko.


I z góry przepraszam za ten offtop


Sagittarius_Rex
 
User is offline  PMMini Profile Post #13

     
Czarny Smok
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.283
Nr użytkownika: 51.589

Zawód: BANITA
 
 
post 23/06/2011, 23:58 Quote Post

Aczkolwiek jeszcze nawiązując do Grecji, to raczej emigranci zamieszkują głównie Ateny, pozostałe miasta raczej są czystogreckie albo grecko-albańskie.

Cóż, skoro jest tam kryzys to ... można ściągnąć do Polski jakąś Greczynkę, haha.

A do meritum - dlaczego południowa Europa ma takie problemy? Portugalia, Hiszpania, południowe Włochy, Grecja. Co powoduje, że tam dochodzi do takich rzeczy, jak życie ponad stan i kryzys?
 
User is offline  PMMini Profile Post #14

     
Hieronim Lubomirski
 

Hetman Wielki Koronny
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.581
Nr użytkownika: 1.410

Zawód: Kawaler Maltanski
 
 
post 24/06/2011, 5:41 Quote Post

QUOTE
A do meritum - dlaczego południowa Europa ma takie problemy? Portugalia, Hiszpania, południowe Włochy, Grecja. Co powoduje, że tam dochodzi do takich rzeczy, jak życie ponad stan i kryzys?

Południowcy mają opinię leniwych, słońce rozleniwia. Wikingowie jakoś takich problemów nie mają. wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #15

14 Strony  1 2 3 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej