Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
18 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
Closed TopicStart new topicStart Poll

> (Anty)faszyści
     
Coobeck
 

Moderator IV 2004 - IV 2014
*********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 6.350
Nr użytkownika: 696

 
 
post 9/11/2011, 19:18 Quote Post

Vitam

2 czerwca br. znalazłem się na liście „Nazi Watch”

Z jednej strony Red Watch, z drugiej - Nazi Watch. Przyroda jednak kocha równowagę...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #31

     
Andrea$
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.982
Nr użytkownika: 45.545

Zawód: student
 
 
post 10/11/2011, 0:05 Quote Post

QUOTE
Co zaś dotyczy antify i jej "języka nienawiści", to przyznać muszę, że dawnym pankowcom nie dorastają do pięt i generalnie niewiele mają wspólnego - ogromna większość jest ideologizcnie przeciwna przemocy i do niej niezdolna... w przeciwieństwie do drugiej strony.


A Kolega w Warszawie na 11. Listopada w zeszłym roku był?
Nie?
To szkoda, bo może by zobaczył, kto tam był przeciwny przemocy...
 
User is offline  PMMini Profile Post #32

     
Recoil
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.123
Nr użytkownika: 13.511

 
 
post 10/11/2011, 0:18 Quote Post

QUOTE(Andrea$ @ 10/11/2011, 0:05)
A Kolega w Warszawie na 11. Listopada w zeszłym roku był?
Nie?
To szkoda, bo może by zobaczył, kto tam był przeciwny przemocy...


Ja byłem - i co najważniejsze nie w środku samego marszu, ale poza nim, dzięki czemu widziałem obie strony. Zapamiętałem zakapturzonych osobników znajdujących się po stronie lewicowej, rzucających kamieniami i biegających z jakimiś pałkami czy deskami.
 
User is offline  PMMini Profile Post #33

     
Dragon Koronny
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 554
Nr użytkownika: 11.667

 
 
post 10/11/2011, 10:32 Quote Post

Polecam czytanie ze zrozumieniem - pomaga w wielu dziedzinach życia. Wyraźnie napisałem o większości - znaczy się: nie wszystkich.

Znam oba środowiska dosyć dobrze i mam dużo większą próbkę do oceny niż jeden marsz w jeden dzień (choć prawdą jest, że badań nie prowadziłem, więc nie jest to naukowa podstawa): obraz jest taki, że antifa zrzesza krzykaczy, którzy leją pod siebie na myśl o bójce, natomiast środowiska narodowców wyznają kult siły i do bijatyk są wielce skore. Są też dużo bardziej skłonni do dyscypliny i tym bym tłumaczył fakt, że w głównym tłumie nie wywołali zadymy.

I ku wiadomości kolegi - w Warszawie 11go listopada byłem i mimo, że marsz starałem się omijać, to nie mogłem sobie odmówić pyskówki z łysymi w metrze wink.gif.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #34

     
Rommel 100
 

Antynazista
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.995
Nr użytkownika: 9.466

Stopień akademicki: Mgr
Zawód: Matematyk
 
 
post 10/11/2011, 12:18 Quote Post

QUOTE
A Kolega w Warszawie na 11. Listopada w zeszłym roku był?
Nie?
To szkoda, bo może by zobaczył, kto tam był przeciwny przemocy...


Ja byłem, i może krótka, bez żadnych refleksji, komentarzy relacja kibica:

Już na wejście, gdy tylko dotarłem do kolumny która musiała zmienić trasę przez blokadę, doszło do jakiegoś starcia z policją- nie znam przyczyn, powodów. Usłyszałem tylko słynna w całej Polsce przyśpiewkę "Zawsze i wszędzie...", co prowadzący przez megafon marsz zakazał krzyczeć. Podbiegł kolega, po czym powiedział że rzucał kamienie w policje. Generalnie nie wiem o co poszło, przypuszczam ze grupa bojowa kibiców (być może też "zawodowych" narodowców czyt. ONR, MW itp.) próbowała dostać się jakoś do blokujących w celu pobicia i przepędzenia ich. Policja stanęła na drodze. Zdarzenie miało miejsce niedaleko BUW-u. Cała kolumna tam stała, policja nie potrafiła zorganizować przemarszu. Z jednej strony blokujący (to tam chyba zatrzymali Biedronia) z drugiej Marsz Niepodległości. W końcu zauważono że jedna uliczka jest bez obstawy. Ktoś krzyknął tędy i cała masa osób ruszyła, nie piechota a biegiem. Bo dla wszystkich było jasne, nie ma policji, jest szansa pobiec na około i pobić, przepędzić antifę. W całym zamieszaniu pobiegło kilka stów osób, na czele marszruty doszło do krótkiego starcia z Antifą, po czym chwila zamieszania z policją, i marsz szybkim tempem ruszył pod pomnik Dmowskiego, już nikt nie blokował go. Na miejscu przemowy polityków, działaczy, odpalane race, hymn itp. itd. Po wszystkim spokojne rozejście. Jedno "ale"... Przy okazji spotkali się kibice Legii i Polonii. Na marszach patriotycznych obowiązuję pakt między zwaśnionymi kibicami. Na marszu byli obecnie kibice m.in. Lecha czy Widzewa mocno nie lubiani przez liczną (kilkusetną), bojową grupą kibiców Legii. Jednak do niczego nie doszło. Niestety, potępiani przez całą Polskę (narodowców, kibiców itp.), kibice Legii doprowadzili do bójki z dwoma kibicami Polonii po czym ich brutalnie pocięli, ryzyko było nawet śmierci obu.

Generalnie jeśli chodzi o postawę większości osób na marszu, w tym przede wszystkim licznych kibiców, należy wiedzieć, że deklarują, i za wzór stawiają postawę "Najpierw idziemy tam dla Polski, potem aby przegonić antife", tym częściej to zaznaczają że często jest na odwrót. Kibice przychodzą tam ze swoim podejściem do rzeczywistości, do systemu. Uważają że nadal żyją w krzywdzącym ich kraju (jak za PRL-u) i nadal należy walczyć o lepsze państwo. W ich przekonaniu walczyć to znaczy, jak to robili za PRL-u: wykrzyczeć swoje poglądy, zebrać się jak najliczniej, obśmiać tych z których szydzą lub którzy są przeciwko nim, a także antifę, którą traktują jak największe zło, fizycznie przepędzić.


Tyle ode mnie. A piszę to by każdy miał świadomość jak to wygląda naprawdę, a nie jak mu nakazują myśleć poglądy, czy jakby sobie życzył, czy jak widzi w TV. To ze strony prawej. Prawdą jest że Ci po lewej także dążyli do konfrontacji (w momencie opisanego przeze mnie krótkiego starcia wybiegła do walki Antifa).

Ten post był edytowany przez Rommel 100: 10/11/2011, 12:23
 
User is offline  PMMini Profile Post #35

     
Fafciu
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 250
Nr użytkownika: 72.591

Libertarianski socjalista
Stopień akademicki:
Zawód: Lokalny goszysta
 
 
post 11/11/2011, 17:17 Quote Post

Niemiecka Brygada Międzynarodowa zamknęła się w Fuhrerbun... znaczy, zabarykadowali się w budynku podczas zamieszek, a przedtem razem z bohaterami walki z faszyzmem napadła także i na grupy rekonstrukcji historycznej, widzę, że postępowe przekonania to swoją drogą, ale Drang nach Osten zawsze to samo, hehe rolleyes.gif wink.gif

Ten post był edytowany przez Fafciu: 11/11/2011, 17:19
 
User is offline  PMMini Profile Post #36

     
Shell
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.115
Nr użytkownika: 19.685

 
 
post 11/11/2011, 17:20 Quote Post

pobicie przez "niemieckich gości" - zaproszonych przez Kolorową Niepodległą - grupy rekonstrukcyjnej, świadczy wystarczająco dla mnie o "pokojowych" celach ugrupowań lewackich... ups przepraszam, ugrupowań antyfaszystowskich...

 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #37

     
Fafciu
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 250
Nr użytkownika: 72.591

Libertarianski socjalista
Stopień akademicki:
Zawód: Lokalny goszysta
 
 
post 11/11/2011, 17:27 Quote Post

QUOTE("Shell")
ups przepraszam, ugrupowań antyfaszystowskich...

Wielu z nich to pewnie, jako rzecze Koba w moim podpisie, umiarkowane skrzydło faszyzmu, albo raczej- przeciwległy koniec podkowy rolleyes.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #38

     
Baszybuzuk
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 5.993
Nr użytkownika: 50.178

Stopień akademicki: Nadszyszkownik
Zawód: IT
 
 
post 11/11/2011, 17:33 Quote Post

QUOTE(Shell @ 11/11/2011, 17:20)
pobicie przez "niemieckich gości" - zaproszonych przez Kolorową Niepodległą - grupy rekonstrukcyjnej, świadczy wystarczająco dla mnie o "pokojowych" celach ugrupowań lewackich... ups przepraszam, ugrupowań antyfaszystowskich...
*



Co jak co, ale na tym forum chyba wypada wiedzieć, że współczesne, zjednoczone Niemcy powstały jako sprzeciw wobec polityki znanego faszysty, Napoleona - zobaczyli napoleońskich żołnierzy, więc nie ma się co dziwić ich reakcji. sleep.gif

Ten post był edytowany przez Baszybuzuk: 11/11/2011, 17:33
 
User is offline  PMMini Profile Post #39

     
Fafciu
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 250
Nr użytkownika: 72.591

Libertarianski socjalista
Stopień akademicki:
Zawód: Lokalny goszysta
 
 
post 11/11/2011, 17:37 Quote Post

A pomordowani przez faszyzm i reakcję,
Są pośród nas, i dumny jest nasz wzrok...

tongue.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #40

     
Kamaz73
 

Pancerny Inseminator
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.187
Nr użytkownika: 22.254

Robert
Stopień akademicki: mgr in¿.
Zawód: zolnierz zawodowy
 
 
post 11/11/2011, 18:39 Quote Post

Jaka grupa rekonstrukcyjna została pobita?
 
User is offline  PMMini Profile Post #41

     
Sewer
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.178
Nr użytkownika: 14.030

Stopień akademicki: coś tam wiem :)
 
 
post 11/11/2011, 19:00 Quote Post

QUOTE(Kamaz73 @ 11/11/2011, 19:39)
Jaka grupa rekonstrukcyjna została pobita?
*


Też się przyłączam do tego pytania.
 
User is offline  PMMini Profile Post #42

     
Baszybuzuk
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 5.993
Nr użytkownika: 50.178

Stopień akademicki: Nadszyszkownik
Zawód: IT
 
 
post 11/11/2011, 19:07 Quote Post

Diabli wiedzą, nigdzie nie mogę tego znaleźć w sieci - info o grupie rekonstrukcyjnej jest w Rzepie (podobno na bazie relacji naocznych świadków - jeden rekonstruktor pobity) i kilku mniejszych portalach, ale trudno powiedzieć, na ile kopiują info, a na ile to źródła podające informacje niezaleźnie od siebie.

Ten post był edytowany przez Baszybuzuk: 11/11/2011, 19:08
 
User is offline  PMMini Profile Post #43

     
Czarny Smok
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.283
Nr użytkownika: 51.589

Zawód: BANITA
 
 
post 11/11/2011, 19:16 Quote Post

Ja jednej rzeczy nie rozumiem - jakim prawem policja nie przepędza blokujących, tylko każe zmieniać trasę marszu. Ich obowiązkiem jest usunięci blokady ... albo chociaż mogliby pozwolić narodowcom usunąć blokadę. Narodowców i kibiców niewiele obchodziłyby immunitety poselskie.
 
User is offline  PMMini Profile Post #44

     
Sewer
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.178
Nr użytkownika: 14.030

Stopień akademicki: coś tam wiem :)
 
 
post 11/11/2011, 19:24 Quote Post

QUOTE(Baszybuzuk @ 11/11/2011, 20:07)
Diabli wiedzą, nigdzie nie mogę tego znaleźć w sieci - info o grupie rekonstrukcyjnej jest w Rzepie (podobno na bazie relacji naocznych świadków - jeden rekonstruktor pobity) i kilku mniejszych portalach, ale trudno powiedzieć, na ile kopiują info, a na ile to źródła podające informacje niezaleźnie od siebie.
*



Nie bronię lewaków. Chodzi mi tylko po głowie że Niemcy mogli nie zrozumieć naszej tradycji rekonstrukcji i wziąć Boga winnych rekonstruktorów za narodowców. Bo swoją drogą nie widziałem ONR w swoich mundurkach.
 
User is offline  PMMini Profile Post #45

18 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Closed TopicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej