Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
7 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> WLODZIMIERZ CIMOSZEWICZ
     
lkts
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 22
Nr użytkownika: 7.623

 
 
post 12/07/2005, 21:53 Quote Post

Kontakt operacyjny "Cerex", zwerbowany 15 wrzesnia 1990 r., zarejestrowany pod nr 13601 co w wywiadzie jest odpowiednikiem TW. Ojciec Wlodzimierza, Marian urodzil sie w 1917 r. w Uljanowsku. Nie kryl sie ze swoimi komunistycznymi sympatiami, juz w 1939 r. byl w NKWD. Z tego powodu nie zostal powoloany do WP. Po napasci Sowietow na Polske szybko zaawansowal. W 1940 r. zostal seksotem - tajnym donosicielem komisarza NKWD, pozniej skierowano go do Armii Czerwonej (Szkoly Podoficerow Radiotechnicznych w Rostowie nad Donem). Po wojnie do 1972 roku sluzyl w Informacji Wojskowej (WSI) i WSW. W latach 1945-46 zwalczal podziemie antykomunistyczne, w czym wedlug swiadkow wykazywal sie szczegolnym zaangazowaniem. Wiezniow niszczyl zarowno fizycznie, jak i psychicznie. Wyrzucal Ak-owcow z pracy, zabieral domy prawowitym wlascicielom i umieszczal w nich informatorow WSI.

Co sądzicie o ostatnim zachowaniu Cimoszewicza w stosunku do komisji śledczej powołanej w sprawie PKN Orlen? Chodzi mi o jego "przyjście i wyjście" z posiedzenej komisji. Jak uważacie, czy postąpil on slusznie, czy też nie ? Ostatnio w polskich mediach rozpoczęła się głośna debata na ten temat. Jedni uważają, że jego zachowanie bylo aroganckie i nie na miejscu i powininen odpowiedzieć na wszystkie pytania komisji, a inni, że jak najbardziej słuszne. Według tej drugiej grupy ludzi Cimoszewicz nie powinien brać udziału w posiedzeniu,z subiektywnymi politykami, ktorych celem jest tylko "obsmarowanie" potencjalnego przyszłego prezydenta RP (według sondaży). Mała prośba ode mnie. Nie chce, aby ta dyskusja przerodziła sie w rozmowe typu " Czemu PRL był lepszy/gorszy". Miało to miejsce w temacie założonym przeze mnie o Urbanie. Prosze o odpowiedź tylko w tej sprawie. Zero słowa o lustracji,"komuchach", IV RP i tym podobnym zagadnieniom.

Pozdrawiam !

EDIT

Zapomniałem dodać, że w sondażu przeprowadzonym w "Rzeczpospolitej" większość aniektowanych odnosi się negatywnie do zachowania Cimoszewicza, a w głosowaniu telefonicznym w "Trójce" większość ankietowanych oceniło pozytywnie te zdarzenie ( coś ponad 70 % ).
 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
macias
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 200
Nr użytkownika: 7.060

Zawód: uczen
 
 
post 12/07/2005, 22:00 Quote Post

Jak go można oceniać,postawił się ponad prawem,opuszczając posiedzenie komisji,która cokolwiek o niej nie sądzić jest organem Sejmu w przypadku sądu mtakie zachowanie skończyłoby się doprowadzeniem świadka i karą porządkową.Buta i arogancja,nic więcej.Pozdrawiam!
 
User is offline  PMMini Profile Post #2

     
fiodor
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 232
Nr użytkownika: 2.162

 
 
post 12/07/2005, 22:47 Quote Post

QUOTE
postawił się ponad prawem,opuszczając posiedzenie komisji
,

Otoz nie. Zachowal sie legalistycznie. Ustawa dawala mu taka mozliwosc i skorzystal z niej. Prawnie wszystko jest w jak najlepszym porzadku.
Inaczej jesli chodzi o strone etyczna. Tu podzial w ocenach bedzie przebiegal identycznie jak podzial w poltyce:prawica-zle, lewica-dobrze.

Dodam tylko, ze wg mnie zachowal sie jak najbardziej poprawnie z innego powodu. Jestem przeciwnikiem Komisji Sledczych. Zgodnie z trojpodzialem wladz od sadzenia sa zupelnie inni ludzie niz od rzadzenia.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

     
Anakin
 

Premier RP wg Historyków.org
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.355
Nr użytkownika: 1.334

 
 
post 13/07/2005, 6:54 Quote Post

QUOTE(fiodor @ 12/07/2005, 23:47)
Dodam tylko, ze wg mnie zachowal sie jak najbardziej poprawnie z innego powodu. Jestem przeciwnikiem Komisji Sledczych. Zgodnie z trojpodzialem wladz od sadzenia sa zupelnie inni ludzie niz od rzadzenia.
*



to albo legalistycznie, albo zeby przypodobac sie fiodorwowi rolleyes.gif

komisja jest cialem konstytucyjnym i jaka jest tak a jest ake jest
zreszta czy sejm jest lepszy? a mimo to Cimoszewicz dal sie namowic na marszałkowanie.

Acha.. a ja jestem za komisja bo nie lubie Prezydium Sejmu. Prezydium nie powinno o niczym decydowac bo nie jest np. reprezentacyjne. A w ogole nie lubie go bo byl tam Lepper. rolleyes.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
lkts
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 22
Nr użytkownika: 7.623

 
 
post 13/07/2005, 8:33 Quote Post

Sprawą oczywistą jest, że lewa strona polityki będzie faworyzowałą Cimoszewicza, a prawica będzie uważała, że złamał prawo i na dodatek w sposó arogancki i nieprzyzwoity dla polityka. Nawet po ekspertyzie 5 prawników (czy są bezstronni, czy nie, nie wnikam, ale z tego co słyszalem to tak, ale drudzy myślą inaczej) nadal prawa kulisa polskiej polityka pozostanie w przekonianiu, że złamał prawo i bedzię próbowala udowadniać to publicznie i nie tylko. Ja osobiście przyłaczam sie do tej grupy ludzi, uważającej, że zachowanie Cimoszewica przed stronnicza komisja, było jak najbardziej na miejscu. Przedwyborcza gra i tylko tyle .
 
User is offline  PMMini Profile Post #5

     
macias
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 200
Nr użytkownika: 7.060

Zawód: uczen
 
 
post 13/07/2005, 11:09 Quote Post

Tyle,że jego interpretacja wezwania raczej nie należy do najlepszych.Zarzucił posłom,że komentowali zawartość jego teczki i w ogóle,go oceniali i drugie,że złączeni są interesem politycznym w celu utraty przez niego poparcia.Przepraszam,ale takie absurdalne zarzxuty zawsze można stawiać komisji,która jest organem Sejmu,a więc jak najbardziej uwikłana w polityce.Co ciekawe kandydowanie na urząd Prezydenta pozwoliłop nato,że przesłuchano Lecha Kaczyńskiego i Marka Borowskiego.Według ustawy o komisji śledczej i kpk świadek nie mógł opuścić sali.Tak jest to przedwyborcza gra,zobaczymy jakie przyniesie mu korzyści,a i tak chyba będzie musiał zeznawać,bo wszystkich przecież Prezydium nie wyłączy.Pozdrawiam!
 
User is offline  PMMini Profile Post #6

     
lkts
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 22
Nr użytkownika: 7.623

 
 
post 13/07/2005, 11:36 Quote Post

Macias :

Powiedz mi, że to nie jest przedwyborcza gra ze strony posłów prawicy, siedzących w komisji ds. PKN Orlen. W interesie Romana Giertycha, czy też pana posła Macierewicza i innych, nie jest udowodnienie kulis prywatyzacji PNK Orlen, tylko działalność polityczna na swoją korzyść i "obiskanie, jak ugryźć nie można". Komisja ta jest jednostrona i funkcjonuje w jednym celu. Nie mów, że tak nie jest, bo to widać gołym okiem. Nie są to oabsurdalne zarzuty, tylko najszczersza prawda. Wystarczy na nich spojrzeć, na ich działalność. Samo mówi za siebie.
 
User is offline  PMMini Profile Post #7

     
macias
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 200
Nr użytkownika: 7.060

Zawód: uczen
 
 
post 13/07/2005, 11:40 Quote Post

Tak tylko,nie cała komisja to poseł Giertych nie przesadzajmy.Zgadzam się już dawno powinni go wyrzucić,ale w sumie,jeśli popatyrzeć na pracę tej komisji i zakres ujawnionego materiału o kulisach różnych,sprzecznych z prawem działań to więcej ta komisja uczyniła dobrego niż złego.Pozdrawiam!
 
User is offline  PMMini Profile Post #8

     
Anakin
 

Premier RP wg Historyków.org
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.355
Nr użytkownika: 1.334

 
 
post 13/07/2005, 12:29 Quote Post

QUOTE(lkts @ 13/07/2005, 12:36)
Komisja ta jest jednostrona i funkcjonuje w jednym celu. Nie mów, że tak nie jest, bo to widać gołym okiem. Nie są to oabsurdalne zarzuty, tylko najszczersza prawda. Wystarczy na nich spojrzeć,  na ich działalność. Samo mówi za siebie.
*



Komisja jest powołana w tym celu o jakim mówi odpowiednia uchwała Sejmu. Zasiadają w niej przedstawiciele wszystkich klubów poselskich. Ocena prac komisji należy do Sejmu która przyjmie lub odrzuci jej sprawozdani i oczywiście polityczna wobec wyborców.

Natomiast ocena pracy komisji nie należy do świadka .
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9

     
lkts
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 22
Nr użytkownika: 7.623

 
 
post 13/07/2005, 12:37 Quote Post

Po pierwsze Giertych nie jest całą komisja, lecz przyznaj, że ona jest kojarzona głównie z liderem LPR. Nie zgodze, się z Toba, że ów komisja, uczyniła więcej dobrego niż złego. Jest ona obiektem drwin, śmiechów większości społeczeństwo. Nikt, już tak naprawdę, w moim odczuciu, nie bierze na poważnie działalności Komisji ds. PKN Orlenu . Jest ona negatywnie oceniania przez Polaków to raz. Stała się manewrem gry politycznej, co widać gołym okiem to dwa. Po trzecie nikomu nie zależy na ujawnieniu kulis sprawy Orlenu, tylk na własnym interesie, a mianowicie na interesie własnej parti !!

EDIT

Anakin .

Prawo jest interpretowana na różne sposoby. Ostatnio 5 wybitnych znawców konstytucji, uznało, że Cimoszewicz postąpił zgodnie z prawem. Jednak ta ekspertyza została sporządzana na prośbe (chyba) Wlodzimierza Cimoszewicza i można mięc wątpliwości co do jej bezstronności. Należy poczekać do piątku, na ekspetyze prawej strony politycznej. Uważam, że na pewno będzie ona negatywna dla Cimoszewicza. Trudno połapać się w tym wszystkich. Nie wiadomo kto ma rację. Ale w moim odczuciu Cimoszewicz !
 
User is offline  PMMini Profile Post #10

     
macias
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 200
Nr użytkownika: 7.060

Zawód: uczen
 
 
post 13/07/2005, 13:22 Quote Post

Bo on najlepiej wykorzystuję jej pracę do politycznych celów i najlepiej błyszczy w mediach.A ustalenie kulis zatrzymania Modzejewskiego i odwołania go z funkcji prezesa,ustalania składu Rady Nadzorczej przez prezydenta, premiera i najbogatszego Polaka,wpływ służb specjalnych,szczególnie WSi na nielegalny obrót paliwami,funkcjonowanie mafii paliwowej i jej powiązania ze światem politycznym,kontakty Dochnala z politykami ,trwałe dążenie do uzyskania przez Spółkę Jankiliewicza i Smołokowskiego kontroli nad importem ropy,obecność Rosjan(patrz Ałganow) to nie są ustalenia tej komisji.Jeżeli jest obiektem drwin,to czemu w pewnych środowiskach jest zaciekle atakowana.Gdyby była nieskuteczna,tak by nie byłoJest negatywnie oceniana ,bo tak naprawdę Polacy mają dosyć polityki.Tak stała się manewrem gry politycznej,ale czy taką grą nie była próba w Komisji Rywina przeforsowania przez SLD raportu przy wsparciu Samobrony,gdzie Rywin działaŁ sam,co jest absolutną bzdurą.Może rzeczywiąście jest nadmiernie upolityczniona,ale jeśli to ma być jedynym zarzutem wobec niej,to ja jestem za nią.Pozdrawiam!
 
User is offline  PMMini Profile Post #11

     
Mintho
 

Wielka Ryba
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 692
Nr użytkownika: 2.033

 
 
post 13/07/2005, 14:29 Quote Post

No tak, zgodnie z pewną tendencją panująca na tym forum nikt Cimoszewicza nie weźmie w obronę (dla niektórych podaję inną wersję nazwiska: Cimoszka), a ja też go bronić nie będę - polityk musi umieć zrobić to samemu...
Cimoszewicz złożył wniosek o wykluczenie większości członków komisji (7/8), czym w sumie zablokował jej działalność, bowiem ustawa mówi, ze w wypadku gdy taki wniosek dotyczy członków komisji w takiej liczbie, że uniemożliwia to jej działalność wniosek rozpatrywany jest przez prezydium Sejmu. Zaś to czy prezydium jest reprezaentatywne to inna historia. Złożenie wniosku było prawidłowe. Błędem było wyjście z sali. Gdyby Cimoszewicz został i poczekał na zakończenie obrad komisji i całej sprawy by nie było.
Prawo depczą wszyscy politycy. Od lewej do prawej i tutaj chyba niikkt nie ma wątpliwości. Jedfnak na polskiej scenie politycznej jest tak, ze raz prawica - raz lewica. Za cztery lata sytuacja znów się zmieni...

QUOTE
Tak stała się manewrem gry politycznej,ale czy taką grą nie była próba w Komisji Rywina przeforsowania przez SLD przy wsparciu Samobrony,gdzie Rywin działaŁ,co jest absolutną bzdurą.Może rzeczywiąście jest nadmiernie upolityczniona,ale jeśli to ma być jedynym zarzutem wobec niej,to ja jestem za nią.Pozdrawiam!

Maciasie niestety nie jestem w stanie zrozumieć fragmentu Twojej wypowiedzi dotyczącej Rywina i "jego" komisji. Gdzieś chyba coś opuściłeś, albo ja nie moge czegoś dojrzeć...
A abstrachując od tematu. Giertych zarządał, aby Cimoszewicza przez komisję doprowadziła straż marszałkowska, która Cimoszewiczowi podlega. W takim razie czy Cimoszewicz mógłby nakazać wyprowadzenie Giertycha z Sejmu, albo chociaż z sali? happy.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #12

     
Gustaw II Adolf
 

Dei Gratia Rex Sueciæ, Princeps Magnus Finlandiæ etc.
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.022
Nr użytkownika: 6.537

Gustavus Adolphus Vasa
Stopień akademicki: Leo Septemtrionum
Zawód: Rex Hereditarius
 
 
post 13/07/2005, 14:41 Quote Post

QUOTE
Prawo depczą wszyscy politycy. Od lewej do prawej i tutaj chyba niikkt nie ma wątpliwości. Jedfnak na polskiej scenie politycznej jest tak, ze raz prawica - raz lewica.

Żeby życie miało smaczek, raz Miodowicz, raz Witaszek... smile.gif

QUOTE
A abstrachując od tematu. Giertych zarządał, aby Cimoszewicza przez komisję doprowadziła straż marszałkowska, która Cimoszewiczowi podlega. W takim razie czy Cimoszewicz mógłby nakazać wyprowadzenie Giertycha z Sejmu, albo chociaż z sali? happy.gif

Pewnie mógłby, a wtedy straż nie wiedziałaby, co robić i wyprowadziła wszystkich - jak w tym kawale: "A gajowy się wk****ł i wyp*** wszysytkich z lasu". I do tego dąży nasza polityka, gdzie praworządny i krystalicznie uczciwy Giertych prawi morały uczciwemu i bez skazy Cimoszewiczowi wink.gif.

Pozdr.
 
User is offline  PMMini Profile Post #13

     
Anakin
 

Premier RP wg Historyków.org
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.355
Nr użytkownika: 1.334

 
 
post 13/07/2005, 15:21 Quote Post

QUOTE(Mintho @ 13/07/2005, 15:29)
A abstrachując od tematu. Giertych zarządał, aby Cimoszewicza przez komisję doprowadziła straż marszałkowska, która Cimoszewiczowi podlega. W takim razie czy Cimoszewicz mógłby nakazać wyprowadzenie Giertycha z Sejmu, albo chociaż z sali? happy.gif
*



nie wystarczy sama podległość służbowa. Sejm to nie folwark, a Straż nie służy do obrony czci marszałka.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #14

     
macias
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 200
Nr użytkownika: 7.060

Zawód: uczen
 
 
post 13/07/2005, 19:56 Quote Post

Najlepsze w tym wszystkim było,to,że Przewodniczący komisji na ręcę Marszałka ma składać wniosek do Prezydium Sejmu.Śmiać mi się chciało z absurdu tej sytuacji.I drugi raz powiedzenie o piesku,no naprawdę na takie,rzeczy bym nie wpadł i mówi to człowiek ,który podobno brzydzi się brudami polityki.Myślałem,że Prezydium odrzuci wnioski,atu proszę pat<ale nadal mam nadzieję,że do przesłuchania dojdzie i Cimoszemiczowi spadną ,jak się zachował notowania.Pozdrawiam!
 
User is offline  PMMini Profile Post #15

7 Strony  1 2 3 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej