Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
1110 Strony « < 635 636 637 638 639 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Aktualne wojsko polskie
     
Napoleon7
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.975
Nr użytkownika: 58.281

 
 
post 25/05/2019, 15:53 Quote Post

Przysłuchałem się wstępowi wykładu i zauważyłem dwa błędy. A w może nieporozumienie? Błąd polegał na tym, że reformy milutinwskie ukończone zostały PRZED wojną z Turcją w latach 1877-1878. Z tego zaś co mówił Bartosiak ("zła jakość wojsk podczas wojny z Turcją") wynikałoby, że przeprowadzono je w wyniku doświadczeń wojny krymskiej i właśnie wojny tureckiej. Tymczasem w wojnie z Turcją w latach 1877-1878 uczestniczyła już armia zreformowana. Z tą małym jednak brakiem, iż nie zdążono jeszcze stworzyć systemu rezerw - na bieg wojny nie miało to jednak wpływu, jako że Rosja i tak posiadała dwukrotną przewagę liczebną na frontach. Rzecz druga polega na tym, że choć prawdą jest iż Rosja miała w drugiej połowie XIX wieku i na początku XX duży przyrost naturalny, to jednak nie aż taki jak mówił pan Bartosiak. Wspomniał, że populacja Rosji przerosła kilkuktotnie w latach 1850-1915, co chyba jednak jest jakimś nieporozumieniem. Wg. bardzo rzetelnego, moim zdaniem, STATESMAN'S YEAK-BOOK. STATISTICAL AND HISTORICAL ANNUAL OF THE STATES OF THE WORLD, w 1835 roku populacja całej Rosji wynosiła 60 mln osób, w 1858 - 74 mln, w 1897 - 129 mln i w 1911 - 167 mln. Co daje przyrost teoretycznie dwukrotny, w praktyce mniejszy, bo nie wyodrębnia terytoriów w tym czasie do Rosji przyłączonych (liczba ludności rosła nie tylko w wyniku przyrostu naturalnego ale i przyłączania nowych terytoriów).
Nie chciałbym się tu wymądrzać, tym bardziej, że pan Bartosiak historykiem nie jest. Ale jak już się za coś zabiera to jednak mógłby pewne rzeczy sprawdzić. Przyznam, że po wysłuchaniu takiego wstępu jakoś przestałem mieć ochotę na dalsze słuchanie wykładu (to w końcu prawie dwie godziny).

A swoją drogą, to ciekawi mnie ile wziął za ten wykład. Wysokość sumy wiele by tu wyjaśniała... smile.gif


CODE
Leopardy 2 A4 stoją rozbebeszone w Bumarze, a program Leopard 2 APL zmierza do smutnego fiasku.

Dlaczego "zmierza do smutnego fiasku"? Przecież coś z tymi czołgami chyba zrobią?

Ten post był edytowany przez Napoleon7: 25/05/2019, 19:24
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9541

     
Kamaz73
 

Pancerny Inseminator
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.187
Nr użytkownika: 22.254

Robert
Stopień akademicki: mgr in¿.
Zawód: zolnierz zawodowy
 
 
post 28/05/2019, 14:15 Quote Post

QUOTE(Napoleon7 @ 25/05/2019, 16:53)
Przysłuchałem się wstępowi wykładu i zauważyłem dwa błędy. A w może nieporozumienie? Błąd polegał na tym, że reformy milutinwskie ukończone zostały PRZED wojną z Turcją w latach 1877-1878. Z tego zaś co mówił Bartosiak ("zła jakość wojsk podczas wojny z Turcją") wynikałoby, że przeprowadzono je w wyniku doświadczeń wojny krymskiej i właśnie wojny tureckiej. Tymczasem w wojnie z Turcją w latach 1877-1878 uczestniczyła już armia zreformowana. Z tą małym jednak brakiem, iż nie zdążono jeszcze stworzyć systemu rezerw - na bieg wojny nie miało to jednak wpływu, jako że Rosja i tak posiadała dwukrotną przewagę liczebną na frontach. Rzecz druga polega na tym, że choć prawdą jest iż Rosja miała w drugiej połowie XIX wieku i na początku XX duży przyrost naturalny, to jednak nie aż taki jak mówił pan Bartosiak. Wspomniał, że populacja Rosji przerosła kilkuktotnie w latach 1850-1915, co chyba jednak jest jakimś nieporozumieniem. Wg. bardzo rzetelnego, moim zdaniem, STATESMAN'S YEAK-BOOK. STATISTICAL AND HISTORICAL ANNUAL OF THE STATES OF THE WORLD, w 1835 roku populacja całej Rosji wynosiła 60 mln osób, w 1858 - 74 mln, w 1897 - 129 mln i w 1911 - 167 mln. Co daje przyrost teoretycznie dwukrotny, w praktyce mniejszy, bo nie wyodrębnia terytoriów w tym czasie do Rosji przyłączonych (liczba ludności rosła nie tylko w wyniku przyrostu naturalnego ale i przyłączania nowych terytoriów).
Nie chciałbym się tu wymądrzać, tym bardziej, że pan Bartosiak historykiem nie jest. Ale jak już się za coś zabiera to jednak mógłby pewne rzeczy sprawdzić. Przyznam, że po wysłuchaniu takiego wstępu jakoś przestałem mieć ochotę na dalsze słuchanie wykładu (to w końcu prawie dwie godziny).

A swoją drogą, to ciekawi mnie ile wziął za ten wykład. Wysokość sumy wiele by tu wyjaśniała...  smile.gif


CODE
Leopardy 2 A4 stoją rozbebeszone w Bumarze, a program Leopard 2 APL zmierza do smutnego fiasku.

Dlaczego "zmierza do smutnego fiasku"? Przecież coś z tymi czołgami chyba zrobią?
*


Czepiasz się i znajdź mi jakiekolwiek bajania na wizji gdzie się ktoś w jakimś szczególe nie pomylił. Możesz mi wskazać jakie to ziemie Rosja wcieliła w latach 1897-1911 aby zaprzeczyć ogólnej konstatacji iż mieli wtedy wysoki wzrost demograficzny?
Umiesz?
 
User is offline  PMMini Profile Post #9542

     
Sima Zhao
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 7.254
Nr użytkownika: 96.568

Zawód: 太祖
 
 
post 28/05/2019, 16:23 Quote Post

CODE
Leopardy 2 A4 stoją rozbebeszone w Bumarze, a program Leopard 2 APL zmierza do smutnego fiasku.


CODE
  Dlaczego   "zmierza do smutnego fiasku"? Przecież coś z tymi czołgami chyba zrobią?



No właśnie dlaczego "zmierza ku smutnemu fiasku" ? Do końca 2020r. mają przecież zakończyć modernizację 142 sztuk do tego standardu.
 
User is online!  PMMini Profile Post #9543

     
Tromp
 

Młody wilk (morski)-gryzie!
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 19.205
Nr użytkownika: 55.658

Bart³omiej Kucharski
Stopień akademicki: Bêdzie po studiach
Zawód: Admiraal
 
 
post 28/05/2019, 17:42 Quote Post

A partia prototypowa przeszła odbiór? smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9544

     
Sima Zhao
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 7.254
Nr użytkownika: 96.568

Zawód: 太祖
 
 
post 28/05/2019, 18:07 Quote Post

QUOTE(Tromp @ 28/05/2019, 17:42)
A partia prototypowa przeszła odbiór? smile.gif
*



Z tymi 5 co przyszły prosto z Rheinmetall coś nie tak (bo innych zdaje się jeszcze nie ma) ?.
 
User is online!  PMMini Profile Post #9545

     
Napoleon7
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.975
Nr użytkownika: 58.281

 
 
post 29/05/2019, 8:07 Quote Post

CODE
Czepiasz się i znajdź mi jakiekolwiek bajania na wizji gdzie się ktoś w jakimś szczególe nie pomylił.

Nie czepiam się. To kwestia wiarygodności. Jeżeli ktoś zaczyna od błędów, może nie kardynalnych ale jednak, to jego wiarygodność spada. I wówczas pojawia się pytanie dlaczego mam go słuchać przez dwie kolejne godziny? Czy warto poświęcić dwie godziny komuś, kto na początku popełnia błędy.
Facet mnie po prostu zniechęcił. Tak to działa.
Co więcej, jeżeli jest profesjonalistą, to powinien to wiedzieć. Na takie błędy może sobie pozwolić pod koniec wykładu. Gdy albo już ktoś tego nie zauważy, albo będzie miał pozytywne odczucia odnoście tego co wysłuchał do tej pory. Wtedy potknięcia zostaną wybaczone. Na początku mają znacznie większe znaczenie, więc to początek trzeba przede wszystkim dobrze przygotować.

CODE
No właśnie dlaczego "zmierza ku smutnemu fiasku" ? Do końca 2020r. mają przecież zakończyć modernizację 142 sztuk do tego standardu.

Dalej nie rozumiem. Przecież to chyba nie jest tak, że te czołgi "na zawsze" zostaną w Bumarze?
I pytanie (może głupie) - czy modernizują je wszystkie na raz?

Ten post był edytowany przez Napoleon7: 29/05/2019, 8:17
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9546

     
Kamaz73
 

Pancerny Inseminator
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.187
Nr użytkownika: 22.254

Robert
Stopień akademicki: mgr in¿.
Zawód: zolnierz zawodowy
 
 
post 30/05/2019, 11:01 Quote Post

https://menway.interia.pl/militaria/news-mi...D_ens91GW7beh44 zwolennikom pislamistow wojsko polskie serdecznie dziękuje za troskę i wsparcie w zakresie zdewastowania zdolności i możliwości w tym konkretnym przypadku. Wysokie podziękowania należy skierowac do związkowców z solidarności którzy wraz z politykami skutecznie pprzekonali Węgry aby zastąpili nas w tym wyborze. Pogratulować głupoty i zacietrzewienia.
 
User is offline  PMMini Profile Post #9547

     
Tromp
 

Młody wilk (morski)-gryzie!
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 19.205
Nr użytkownika: 55.658

Bart³omiej Kucharski
Stopień akademicki: Bêdzie po studiach
Zawód: Admiraal
 
 
post 6/06/2019, 9:31 Quote Post

Z rzeczy istotnych:

Niemal niezłośliwe porównanie "modernizacji" T-72 w Polsce i w Syrii.

Gen. Kraszewski odchodzi z BBN. Szkoda - to mądry facet jest. Ponoć przegrał z lobby antyokrętowym.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9548

     
ChochlikTW
 

W trakcie uczłowieczania
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 11.417
Nr użytkownika: 98.976

Stopień akademicki: magister
 
 
post 6/06/2019, 13:26 Quote Post

Z rzeczy istotnych to jeszcze szykuje się (chyba) zakup pięciu używanych C-130H. MON zaprzecza, a dziennikarze Onetu i tak uważają, że coś jest na rzeczy.
https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/m...ercules/5t1l8wn
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9549

     
Gajusz Mariusz TW
 

Ambasador San Escobar
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 6.257
Nr użytkownika: 98.326

M.
Stopień akademicki: Korvettenkapitan
Zawód: Canis lupus
 
 
post 6/06/2019, 23:24 Quote Post

QUOTE(ChochlikTW @ 6/06/2019, 14:26)
Z rzeczy istotnych to jeszcze szykuje się (chyba) zakup pięciu używanych C-130H. MON zaprzecza, a dziennikarze Onetu i tak uważają, że coś jest na rzeczy.
https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/m...ercules/5t1l8wn
*



Mamy najstarsze C-130 latające w NATO w wersji E. Nie wiem czemu, ale mam przeczucie, że zakupimy (pewnie także w ramach Foreign Military Financing) najstarsze latające egzemplarze w wersji H. W końcu szanujemy tradycje, czyż nie?
 
User is offline  PMMini Profile Post #9550

     
ku 030321
 

Unregistered

 
 
post 7/06/2019, 16:39 Quote Post

Czy to prawda?

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/t...fikacja/8sw30nq

 
Post #9551

     
ChochlikTW
 

W trakcie uczłowieczania
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 11.417
Nr użytkownika: 98.976

Stopień akademicki: magister
 
 
post 7/06/2019, 18:50 Quote Post

Po MiG-ach nadszedł czas na uziemienie Suczek... Przyczyną jest zgaśnięcie silnika podczas lotu. Na szczęście pilotowi udało się go ponownie uruchomić.
https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/a...iemione/c4g1z58
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9552

     
Tromp
 

Młody wilk (morski)-gryzie!
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 19.205
Nr użytkownika: 55.658

Bart³omiej Kucharski
Stopień akademicki: Bêdzie po studiach
Zawód: Admiraal
 
 
post 7/06/2019, 19:23 Quote Post

QUOTE(jur @ 7/06/2019, 17:39)

I tak, i nie.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9553

     
orkan
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 7.562
Nr użytkownika: 58.347

Stopień akademicki: mgr
 
 
post 7/06/2019, 21:01 Quote Post

Szkoda Kraszewskiego. Liczyłem na drugą gwiazdkę.
 
User is offline  PMMini Profile Post #9554

     
Kamaz73
 

Pancerny Inseminator
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.187
Nr użytkownika: 22.254

Robert
Stopień akademicki: mgr in¿.
Zawód: zolnierz zawodowy
 
 
post 10/06/2019, 18:02 Quote Post

Niszczenie polskiego wywiadu, serwilizm wobec zachodnich sił to choroba obydwu partii rządzących nieprzerwanie od 2005 roku w Polsce: https://www.gazetaprawna.pl/artykuly/141657...H3NZNqNpUFdVlA8 .....
Konsekwencje? Nie polskiego wywiadu bo nie ma na świecie człowieka co by podjął działalność po tym jak potraktowaliśmy swoich agentów w imię idiotycznej dezubekizacji.
Zadowoleni?
Za takie działania kilkunastu polityków powinno dostać czapę.... od ręki.
 
User is offline  PMMini Profile Post #9555

1110 Strony « < 635 636 637 638 639 > »  
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej