Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
363 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Prawo na UŚ (Katowice) , Temat kontynuowany od 2008 r.
     
Kamilson
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 14
Nr użytkownika: 44.390

Kamil
 
 
post 14/04/2008, 20:46 Quote Post

Jako że jest to mój pierwszy post witam wszystkich użytkowników i z góry wybaczcie ze na wstępie zakładam temat o tresci nie do konca unikalnej na tym forum a wiec przechodze do rzeczy.

Przeszukałem cale forum(niewykluczam pomylki z mojej strony) w poszukiwaniu podobnego pytania jak moje, mianowicie interesuje mnie wydzial prawa na uniwersytecie śląskim, z tego co maja na stronie wynika ze by dostac sie na prawo nie potrzeba zadnych dodatkowych przedmiotow na maturze oprucz podstawki (język obcy, j.Polski i historia) jednak dopadly mnie wątpliwosci po przeczytaniu kilku postow na tym forum a jeszcze bardziej zdziwil mnie fakt ze nikt nie pyta o wyżej wymienioną uczelnie, czyzby byla az tak niewarta polecenia ?
jednak uściślając moim kluczowym pytaniem do zorientowanych jest próg punktowy na wydziale prawa na US i jak juz wspomnialem czy aby napewno by sie tam dostac nie trzeba zdawac dodatkowego przedmiotu na maturze.
Z góry dzieki za odpowiedzi, pozdrawiam!
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
enklasz nikalajoz
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 67
Nr użytkownika: 41.467

Zawód: rzeźnik/garbarz
 
 
post 15/04/2008, 9:08 Quote Post

QUOTE(Kamilson @ 14/04/2008, 20:46)
Jako że jest to mój pierwszy post witam wszystkich użytkowników i z góry wybaczcie ze na wstępie zakładam temat o tresci nie do konca unikalnej na tym forum a wiec przechodze do rzeczy.

Przeszukałem cale forum(niewykluczam pomylki z mojej strony) w poszukiwaniu podobnego pytania jak moje, mianowicie interesuje mnie wydzial prawa na uniwersytecie śląskim, z tego co maja na stronie wynika ze by dostac sie na prawo nie potrzeba zadnych dodatkowych przedmiotow na maturze oprucz podstawki (język obcy, j.Polski i historia) jednak dopadly mnie wątpliwosci po przeczytaniu kilku postow na tym forum a jeszcze bardziej zdziwil mnie fakt ze nikt nie pyta o wyżej wymienioną uczelnie, czyzby byla az tak niewarta polecenia ?
jednak uściślając moim kluczowym pytaniem do zorientowanych jest próg punktowy na wydziale prawa na US i jak juz wspomnialem czy aby napewno by sie tam dostac nie trzeba zdawac dodatkowego przedmiotu na maturze.
Z góry dzieki za odpowiedzi, pozdrawiam!
*



Na twoim miejscu popytałbym na forum tejże uczelni. Kto jak kto, ale studenci ew. absolwenci UŚ powinni być najlepiej zorientowani.
Moim zdaniem prawo jest takim kierunkiem, gdzie biorą ludzi z najlepszymi wynikami i raczej matury rozszerzonej.
 
User is offline  PMMini Profile Post #2

     
M@tek
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 454
Nr użytkownika: 9.111

Zawód: uczen
 
 
post 15/04/2008, 14:25 Quote Post

i zle Ci sie wydaje... wszystko zalezy od uczelni , jedni zycza sobie rozszerzenie inni podstawe , a inni jeszcze regularne wplaty na konto ; )
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

     
Stanisław August
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 386
Nr użytkownika: 5.424

Zawód: student
 
 
post 15/04/2008, 18:33 Quote Post

Chyba UŚ jest jedyną uczelnią (albo jedną z nielicznych) gdzie wystarczy podstawowa historia.
 
User is offline  PMMini Profile Post #4

     
Michalo
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 194
Nr użytkownika: 40.484

Zawód: Pracownik produkcji
 
 
post 16/04/2008, 0:02 Quote Post

QUOTE(Stanisław August @ 15/04/2008, 18:33)
Chyba UŚ jest jedyną uczelnią (albo jedną z nielicznych) gdzie wystarczy podstawowa historia.
*



eee przyznam szczerze że nie wiem jak to jest ale naprawde wystarczy podstawowa hista?:|
 
User is offline  PMMini Profile Post #5

     
Kamilson
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 14
Nr użytkownika: 44.390

Kamil
 
 
post 16/04/2008, 7:09 Quote Post

Z ta podstawowa historia to zaskakujace, jednak na stronie z kryteriami jasno pisza ze w wypadku rozszerzonej matury wynik bedzie mnozony x 1.5( http://www.us.edu.pl/uniwersytet/prawo/2007/WPiA.pdf ) tak ze lepiej porwac sie na ta roszerzona jednak.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

     
Ryszard Lwie Serce
 

الشيطان
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.405
Nr użytkownika: 24.473

Zaurak
Stopień akademicki: magister iuris
Zawód: Mlot na Fiskusa
 
 
post 16/04/2008, 8:44 Quote Post

Śląska szkoła prawa, z tego co słyszałem, różni się odrobinę od innych polskich (poznańskiej, krakowskiej, warszawskiej). Niektóre zagadnienia są przedstawiane w zupełnie odmienny sposób (nie znaczy, że gorszy). Trzeba mieć to na uwadze, jak się wybiera prawo na UŚ.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #7

     
CoRu
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 79
Nr użytkownika: 6.858

Zawód: uczen
 
 
post 16/04/2008, 8:56 Quote Post

na uw od tego roku tez mozna startowac z podstawa ze wszystkiego tj. wosu,historii i angielskiego.
Wynik z rozszerzenia liczony jest x1,5.
Nie znam nikogo ze slaskiego,ale to raczej jeden ze slabszych wydzialow.
Czolowka to uw,uj,uam. No i tam oczywiscie najtrudniej sie dostac
 
User is offline  PMMini Profile Post #8

     
Michalo
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 194
Nr użytkownika: 40.484

Zawód: Pracownik produkcji
 
 
post 16/04/2008, 9:36 Quote Post

Czyli mając 82% z podstawy moge się już uważać za debeściaka smile.gif rolleyes.gif wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #9

     
CoRu
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 79
Nr użytkownika: 6.858

Zawód: uczen
 
 
post 16/04/2008, 10:13 Quote Post

no nie wiem, pewnie duzo ludzi bedzie pisac R bo to sie po prostu bardziej oplaca, wystarczy zeby napisalio na 60% i juz maja wiecej niz Ty wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #10

     
Michalo
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 194
Nr użytkownika: 40.484

Zawód: Pracownik produkcji
 
 
post 16/04/2008, 11:35 Quote Post

QUOTE(CoRu @ 16/04/2008, 10:13)
no nie wiem, pewnie duzo ludzi bedzie pisac R bo to sie po prostu bardziej oplaca, wystarczy zeby napisalio na 60% i juz maja wiecej niz Ty wink.gif
*



Tak tak ,masz racje. Sam się już zbieram od roku na R. Żałuje że w tamtym roku sobie jej nie wziąłem. Może będe startował na UŚ,życzcie mi powodzenia wink.gif

ps. Nikomu nie polecam zdawać matury i cały rok czekać by ją zdać jeszcze raz dry.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #11

     
CoRu
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 79
Nr użytkownika: 6.858

Zawód: uczen
 
 
post 16/04/2008, 12:28 Quote Post

ja tez zdaje jeszcze raz historie i angielski wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #12

     
Michalo
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 194
Nr użytkownika: 40.484

Zawód: Pracownik produkcji
 
 
post 16/04/2008, 12:31 Quote Post

Haha to powodzenia towrzyszu wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #13

     
Kaśka18
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 344
Nr użytkownika: 36.392

Stopień akademicki: moze kiedys...
Zawód: studentka
 
 
post 16/04/2008, 15:09 Quote Post

Ja chcę zdać przyzwoicie za pierwszym podejściem. Miejmy nadzieję ze się uda... unsure.gif Najbardziej boje się że przez jakieś głupoty obleje polski sad.gif W sumie zależy mi tylko na wyniku z historii a resztę chcę tylko zdać wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #14

     
Kamilson
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 14
Nr użytkownika: 44.390

Kamil
 
 
post 16/04/2008, 15:47 Quote Post

QUOTE(Ryszard Lwie Serce @ 16/04/2008, 8:44)
Śląska szkoła prawa, z tego co słyszałem, różni się odrobinę od innych polskich (poznańskiej, krakowskiej, warszawskiej). Niektóre zagadnienia są przedstawiane w zupełnie odmienny sposób (nie znaczy, że gorszy). Trzeba mieć to na uwadze, jak się wybiera prawo na UŚ.
*


Mogl bys w razie mozliwosci troche bardziej naswietlic te kwestie ? Głownie mam na mysli ten odmienny sposob przedstawiania zagadnien.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #15

363 Strony  1 2 3 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej