Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Progi punktowe na US (Katowice), Temat kontynuowany od 2008
     
soto
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 6
Nr użytkownika: 32.642

 
 
post 6/10/2007, 11:47 Quote Post

Witam!
Mam pytanie od studentów historii na Uniwersytecie Śląskim i wszystkich, którzy orientują się w temacie. Z nowej matury w 2007 roku miałem takie wyniki: Historia podst. 69%, rozsz. 64%; Polski podst. 83%, rozsz. 80%, J. angielski podst. 82%. Wedłu wzoru rekrutacji: L= (2H%+JP+JO) : 4, powinienem otrzymać 73,25 punktów. Czy z takim wynikem dostawialiście się na Historię w Katowicach na Uś-u? Chciałbym spróbować w przyszłym roku, stąd moje pytanie. Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź.

 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
Władysław IV Waza
 

Vladislaus Quartus Dei gratia rex Poloniae, magnus dux Lithuania
*******
Grupa: Banita
Postów: 1.775
Nr użytkownika: 5.849

Dominik
Zawód: król oczywiscie :)
 
 
post 6/10/2007, 11:55 Quote Post

Ja bym proponował jeśli chcesz dostać się na historię, napisać jeszcze raz maturę z historii. IMHO tegoroczna matura była łatwa w porównaniu do matur z lat poprzednich, więc Twój wynik nie jest zbyt dobry.
 
User is offline  PMMini Profile Post #2

     
Agrawen
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 636
Nr użytkownika: 31.137

Micha³ Pluta
Stopień akademicki: magister historii
Zawód: belfer
 
 
post 6/10/2007, 14:58 Quote Post

Ja z kolei nie sugerowałbym się maturą z 2006 bo ta została (razem z osławioną amnestią) zakwestionowana przez Trybunał Konstytucyjny co oznacza powrót do matury z 2005 r.
Jak chcesz się dostać na studia historyczne to wypadałoby zdać maturę jeszcze raz. Ale zanim się zdecydujesz zajrzyj na strony Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i zapoznaj się z tegorocznymi wymaganiami.(adres cke.edu.pl )
 
User is offline  PMMini Profile Post #3

     
soto
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 6
Nr użytkownika: 32.642

 
 
post 6/10/2007, 16:17 Quote Post

Tylko ja nie zdawałem w tym roku na kierunek historia na UŚ, więc to nie jest tak, żę się nie dostałem, tylko mam pytanie czy z tyloma punktami bym się dostał, ponieważ kierunek, który studiuję za bardzo mi nie odpowiada i chciałbym w przyszłym roku zdawać na historię. Z polskiego i obcego nawet miałem dobry wynik, ale najważniejsza jest historia bo liczą ją razy dwa. Podajcie z jakimi wynikami z nowej matury dostaliście się UŚ i czy trudno jest się tam dostać na wydział Historii. Podobno było 3,35 osób na jedno miejsce (dane UŚ), tylko, że kandydaci na prawo traktują historię jak kierunek "awaryjny", więc wielu z nich rezygnuje...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
soto
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 6
Nr użytkownika: 32.642

 
 
post 6/10/2007, 16:34 Quote Post

Zjarzałem na strony rekrutacji UŚ. Trochę zmienili zasady: "(...) postępowanie kwalifikacyjne obejmuje przedmioty zdawane na egzmainie maturalnym na poziomie podstawowym albo rozszerzonym (egzamin zewnętrzny, część pisemna):
-historia
-język polski
-język obcy nowożytny
W przypadku gdy kandydat zdał przedmiot na poziomie rozszerzonym, stosuje się przelicznik: 2.
Jeśli na świadectwie dojrzałości widnieje wynik egzaminu maturalnego złożonego na poziomie podstawowym i rozszerzonym, przyjmuje się korzystniejszy dla kandydata wariant."

Czyli w takiej opcji to by mi jeszcze mój rozszerzony polski (80%) policzyli razy dwa plus historia (64%) razy dwa plus angielski (82) razy jeden.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

     
Michalo
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 194
Nr użytkownika: 40.484

Zawód: Pracownik produkcji
 
 
post 11/05/2008, 21:15 Quote Post

A jak oceniacie moją szanse dostania się?
Polak podst 37%
Angol podst 70%
Hista podst 82%

We wtorek pisze rozsz histe więc zobaczymy jak pójdzie.Zadałem to pytanie,ponieważ chciałbym wiedzieć czy sama hista mnie nie urate.Dzięki z góry
 
User is offline  PMMini Profile Post #6

 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej