Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

> Przyłączenie prowincji ChRL do DRW

wolf2

VI ranga
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 24.279

Stopień akademicki: magister

post 21/12/2010, 14:46 Quote Post

Przeglądając wywiad z płk i dyplomatą H.Wendrowskim ,który w czasie II wojny indochińskiej był w Wietnamie( Południowym i Północnym )oraz rozmawiał z amerykańskimi wojskowymi rzekomo również z generałem Westmorelandem natknąłem się na ciekawy passus.Oficer specłsużb i dyplomata Wendrowski wspominał w latach 90 ,że ChRL w czasie wojny indochińskiej proponowało DRW przyłączenie jednej ze swoich przygranicznych prowincji do Wietnamu celem zwiększenia ludności DRW o kilkadziesiąt milionów.
Nguyenie -czy zetknąłeś się kiedyś z taką informacją i możesz ją zweryfikować?

Ten post był edytowany przez wolf2: 21/12/2010, 21:13

User is offline  PMMini Profile Post #1

Reply to this topicStart new topicStart Poll

Odpowiedzi

wolf2

VI ranga
Nr użytkownika: 24.279

Stopień akademicki: magister

post 6/01/2011, 15:04 Quote Post

Straty bezpowrotne (circa 25300 zabitych ) to zabici/zmarli a nie ranni,którzy przeżyli choćby nie nadawali się już do dalszej służby.
Wojna z Chinami 1979 prawdopodobnie nie jest w to wliczana.
Armia wietnamska straciła w ciągu dekady w Kambodży więcej żołnierzy niż armia radziecka w tym samym czasie w Afganistanie.
Z tą jednak ważną różnicą że po wyjściu armii wietnamskiej premier Hun Sen utrzymał się u władzy ,wygrał wojnę domową,zmarginalizował opozycję i rządzi do dziś a Nadzibullaha w Afganistanie obalono po 3 latach od wyjścia wojsk radzieckich a po następnych kilku latach powieszono go.
Dalszą dyskusję o wojnie w Kambodży proponuję kontynuować w założonym przeze mnie temacie.

Ten post był edytowany przez wolf2: 6/01/2011, 15:25

User is offline  PMMini Profile Post #2

kris9

VIII ranga
Nr użytkownika: 9.975

post 6/01/2011, 15:47 Quote Post

QUOTE(wolf2 @ 6/01/2011, 15:04)
Straty bezpowrotne (circa 25300 zabitych  ) to zabici/zmarli a nie ranni,którzy przeżyli  choćby nie nadawali się już do dalszej służby.

Powtarzam: Straty bezpowrotne to rownież ranni/chorzy, którzy nie wrócili do służby.
Ja spotkałem się z danymi wietnamskimi mówiącymi o 10 tys. zabitych i zaginionych w Kambodży.

Ten post był edytowany przez kris9: 6/01/2011, 15:47

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2019 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej