Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
6 Strony « < 3 4 5 6 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Królestwo Niebieskie, film
     
Dinadan
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 46
Nr użytkownika: 37.840

LukaRisso
Zawód: uczeñ
 
 
post 11/08/2008, 17:39 Quote Post

zgadza sie.Krolestwo to hollywoodzka produkcja o lekkim zabarwieniu historycznym.z reszta nie spodziewlem ie niczego innego.to po prostu kolejna produkcja nastawiona na komercje nie na ujkazanie jak naprawde sie rzeczy mialy howgh
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #61

     
Probos
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 2
Nr użytkownika: 54.234

Mariusz Wcis³o
Zawód: Uczeñ
 
 
post 16/03/2009, 16:08 Quote Post

Cóż, obejrzałem ten film kilka razy, ponieważ potrzebowałem do napisania wypracowania
"Prawda i fałsz w filmie Królestwo Niebieskie". smile.gif
Nie powiem, ogląda się go bardzo przyjemnie, ale ile w nim nieścisłości... Głowa mała. ;o
 
User is offline  PMMini Profile Post #62

     
Hauer
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 476
Nr użytkownika: 47.198

PD
Zawód: BANITA
 
 
post 16/03/2009, 18:28 Quote Post

Bardzo przyjemny film fantasy, nie wiem czego się czepiacie. Motyw z tym królem w masce był po prostu jedwabisty! Fenomenalne walki i wybuchy i jak te wieże przewracali mi sie podobałosię. Poza tym głowny bohater był bardzo fajny bo nie taka świnia jak inni.
Pozdr.


biggrin.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #63

     
tuliusz1971
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 408
Nr użytkownika: 52.937

Pawel Hrankowski
Stopień akademicki: mgr
 
 
post 10/04/2009, 1:13 Quote Post

Mi podoba się bardzo(jakkolwiek dostrzegam mankamenty),oglądałem kilkanaście razy jak nie lepiej.Tylko bitwa pod Hattin potraktowana po macoszemu.Szkoda.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #64

     
godfrydl
 

Diabolus in musica
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.136
Nr użytkownika: 9.524

Stopień akademicki: BANITA
Zawód: BANITA
 
 
post 19/10/2010, 10:15 Quote Post

Piszę o dzien za późno, ale wczoraj film byl emitowany w Polsacie i pojawili się na pewno nowi widzowie.
 
User is offline  PMMini Profile Post #65

     
mobydick1z
 

Błękitno-purpurowy Matuzalem
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.321
Nr użytkownika: 64.238

Braveheart
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Jakiś jest.
 
 
post 19/10/2010, 10:41 Quote Post

A przyszło komuś do głowy, że ten film tylko był osadzony w realiach historycznych i w cale nie musiał dosłownie trzymać się historii. Oglądałem go wielokrotnie i zapewne jeszcze nie raz obejrzę.
 
User is offline  PMMini Profile Post #66

     
Lossmar
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 41
Nr użytkownika: 47.243

Jossif Wissarionowicz
Zawód: Ochrona
 
 
post 21/10/2010, 12:00 Quote Post

Jak dla mnie muzułmanie wcale nie są pokazani w tym filmie jako takie aniołki . Widać że są wśród nich tacy sami fanatycy jak Guy czy Regnald ( ten ziomek, ktory ma za złe Saladynowi że odstąpił od oblężenia Karaku a potem zagrzewa żołnierzy do szturmu na Jerozolimę ) tyle że muzułmanie mają po prostu szczeście bo za morde ich trzyma ktoś mądry i uczciwy czyli Saladyn.
"Królestwo" to bardziej taka opowieść o tym jak to religia i wiara robi z ludzi debili niż film historyczny . Przynajmniej ja to tak widze .
 
User is offline  PMMini Profile Post #67

     
JA.
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 100
Nr użytkownika: 67.870

Jerzy Ardzinski
 
 
post 21/10/2010, 12:45 Quote Post

To film o wyborach. I jest to w nim bardzo mocno podkreślone.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #68

     
Trank
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 28
Nr użytkownika: 68.008

Adam
 
 
post 22/10/2010, 12:20 Quote Post

Nie wiem która wersja trafiła w końcu do tv, ale film w wersji kinowej jest chaotyczny i ma spore problemy z trzymaniem ciągu logicznego. Wersja directors cut jest o niebo lepsza, polecam.
Rzecz jasna można się czepiać szczegółów, XVw. madonn, XIV miecza Baliana itd. tylko po co? I co film by zyskał, gdyby te elementy zastąpić adekwatnymi epokowo? Moim zdaniem nic. A przyjemność oglądania wcale by nie wzrosła.
 
User is offline  PMMini Profile Post #69

     
Mati_00
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 11
Nr użytkownika: 68.377

Mateusz
Zawód: Przyszly policjant
 
 
post 22/10/2010, 13:19 Quote Post

Już sama postać Baliana jest pomieszana i ukazana jako rycerz bez skazy...A wystarczy poczytać, by się przekonać, że było inaczej.

Mimo to, wizja reżysera mi się podoba, bo na prawdę to jest dobry film i polecam go każdemu.

Tak jak mówił JA., to film o wyborach i tym że każdy decyduje o własnym losie poprzez podejmowanie takich czy innych decyzji...i równie dobrze jego akcja mogłaby się rozgrywać na Marsie wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #70

     
Komnen
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 99
Nr użytkownika: 21.521

Aleksy Komnen
Zawód: obibok
 
 
post 13/11/2010, 21:27 Quote Post

QUOTE(oakmeke @ 12/06/2005, 20:05)

Pierwsza sprawa. Jakie prawo? Prawo jihadu? Pisalem chyba parokrotnie juz na Forum co naprawde oznacza "jihad". To wewnetrzna walka muzulmanina z samym soba, ze swoimi slabosciami, lenistwem, pokusami. Doskonalenie siebie...
I nie ma on ( jihad ) nic wspolnego z walka z niewiernymi.


To nieprawda. Gihad jest PRZEDE WSZYSTKIM walką z niewiernymi. Nie mającą służyć ich zabiciu, ale zmuszeniu ich do zapłaty gizyi lub nawrócenia na islam. Gihad to nie tylko walka, ale tak głównie był i jest rozumiany.

QUOTE(agatstone @ 9/06/2005, 16:56)
Ale muzumanie naprawdę byli o wiele lepsi w tamtych czasach od europejczyków. Po pierwsze na ich dworach rozwijała się poezja i muzyka. Dbali o higienę itp. Po drugie, kiedy w 1098r. Europejczycy zdobyli Jerozolimę pozabijali wszystkich jej mieszkańców. Muzumanów i Żydów, mężczyzn i kobiety. Salah-ad-Din mógł postąpić w ten sam sposób, ale zezwolił na opuszczeniu miasta przez Europejczyków, po zapłaceniu skromnej sumy pieniędzy (3 denary za mężczyznę, 1 za kobietę i 1 za dziecko). Za 100.000 osób, których nie było stać na wykup z niewoli , Balian (ten prawdziwy) zapłacił 30.000 denarów. I Salah-ad-Din się na to zgodził.


Nie jest prawdą, że "mógł postąpić inaczej". Jerozolimę krzyżowcy zdobyli siłą, a Saladyn przez układy pokojowe. Gdyby Jerozolima poddała się krzyżowcom, a warunkiem byłoby pozostawienie jej ludności przy życiu itp, to istniałaby szansa, że krzyżowcy by takich obietnic dotrzymali. Podobnie, gdyby Saladyn zdobył Jerozolimę przez szturm, istniałaby szansa na to, że by mieszkańców wyrżnięto. Mówimy o dwóch różnych sytuacjach: o poddaniu się i o zdobyciu miasta siłą.

Sam film jest nieznośny. Byłem zdziwiony tym, że Jerozolima wygląda jak Maroko - film był kręcony w Maroku, już zatem wiem, czemu. W istocie ten film odnosi się do konfliktu izraelsko - palestyńskiego. Zdecydowanie jest bardzo ahistoryczny, ta przemowa ostatnia, że były świątynie pogańskie, żydowskie, chrześcijańskie itp... jest to film pokazujący chrześcijan w niezbyt dobrym świetle: duchowni są albo szaleńcami, albo zbrodniarzami, albo zdrajcami itp.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #71

     
Alamgir
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 360
Nr użytkownika: 61.635

Stopień akademicki: doktor
Zawód: Duszpasterz
 
 
post 13/11/2010, 23:10 Quote Post

Ktoś coś może wie odnośnie tego krzyża na lawecie??
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #72

     
szapur II
 

X ranga
**********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 12.145
Nr użytkownika: 63.609

Stopień akademicki: magazynier:)
Zawód: student
 
 
post 13/11/2010, 23:18 Quote Post

Tzn. o filmowym przedstawieniu "prawdziwego krzyża", mi się akurat wóż z relikwiami krzyża św. w "Królestwie Niebieskim" kojarzył z caroccio Mediolańczyków...
 
User is offline  PMMini Profile Post #73

     
Shephard
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 75
Nr użytkownika: 655

 
 
post 14/11/2010, 8:21 Quote Post

QUOTE(Alamgir @ 13/11/2010, 23:10)
Ktoś coś może wie odnośnie tego krzyża na lawecie??
*


http://www.melegnano.net/storia/pagina004sd1.htm

QUOTE(szapur II @ 13/11/2010, 23:18)
z caroccio Mediolańczyków...
*



Carroccio

Ten post był edytowany przez Shephard: 14/11/2010, 8:23
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #74

     
LetMeNot
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 2
Nr użytkownika: 80.600

Aleksandra Danielak
Zawód: uczeñ
 
 
post 21/12/2012, 23:10 Quote Post

Ja również uważam, że ten film to raczej historyczne klapa, bo koniecznie chcieli zrobić z tego coś wzniosłego i wzbudzić powszechny zachwyt, tylko szkoda, że nie wyszło... Mimo tego chętnie obejrzałabym ,,Królestwo Niebieskie" jeszcze raz, a to ze względu na postać Baldwina IV - króla Jerozolimy- bo to najciekawszy, według mnie, wątek w tej całej, dość sztampowej, produkcji. Ubolewam wprawdzie nad tym, że tak mało reżyser skupił się na moim ulubionym bohaterze, bo śmiało mógłby rozwinąć jego motywację psychiczną (i łaskawie nie przeinaczać faktów z jego życia), ale postać naprawdę robi wrażenie, więc nie żałuję tych dwóch godzin.
 
User is offline  PMMini Profile Post #75

6 Strony « < 3 4 5 6 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej