Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

713 Strony « < 213 214 215 216 217 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Olimpiada Historyczna - ogólnie, Temat istnieje od 2004 r.

Gaius Julius Caesar

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 35.122

Cezar

post 3/09/2008, 19:46 Quote Post

najpierw kujesz ze swojej dziedzinki na maksa przed pisemnym potem maz z dzien 2 albo 3 oddechu i zapamietujesz wszystko z podreczniczkow. prosty plan

Taaa, ale na tegorocznej OH na I etapie nie masz pisemnego, tylko od razu ustny i potem ew. pracę badawczą.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3211

Mroczny Wedrowiec

Nowicjusz
Nr użytkownika: 46.696

Jurek T.

post 3/09/2008, 20:20 Quote Post

Jednak byłbym wdzięczny, gdyby ktoś podał informację, gdzie zdobyć listę pytań z ostatniego roku, bo wolałbym ominąć taką niespodziankę, jak miałem pod czas ostatniej edycji OH, kiedy ku mojej rozpaczy na etapie okręgowym wylosowałem pytanie „najważniejsi kompozytorzy i główne nurty w XIX wiecznej muzyce”. Nawiasem mówiąc, to kiedy wyszedłem z sali i ktoś się mnie zapytał, jakie miałem pytanie, a ja odpowiedziałem, to cały korytarz ryknął niekontrolowanym śmiechem... dry.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3212

bialas90

III ranga
Nr użytkownika: 41.098

Zawód:

post 3/09/2008, 20:56 Quote Post

haha no beka, pytanie the best xD 500 stron dziennie, jak ona to robila?? Ale jasne mozna czytac dosc szybko a malo zapamietac smile.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3213

Lukasz90

II ranga
**
Nr użytkownika: 35.885

Zawód: student

post 3/09/2008, 21:22 Quote Post

Mroczny wędrowcze

Temat kapitalny:) Co powiedziałeś komisji?smile.gif

Co do pytań to w mojej szkole na ustnym było 80 tematów.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3214

ewonka2

Nowicjusz
Nr użytkownika: 46.960

Iwona
Zawód: uczen

post 4/09/2008, 12:48 Quote Post

Słuchajcie, a co z tymi "lekturami obowiązkowymi"? Czyta ktoś? No bo wg regulaminu to jedno pytanie na ustnym będzie odnośnie tych książek. Czy to znaczy, że trzeba się za nie wziąść, czy może wystarczy ogólna wiedza z tej dziedziny, bo przecież lektury są z naszej dziedziny.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3215

Fuwarkon

Nowicjusz
Nr użytkownika: 41.792

post 4/09/2008, 15:30 Quote Post

witam,
wie ktoś jak wygląda ta olimpiada dla gimnazjum? Bo ja nigdzie nic o tym nie mogę znalezc.
pozdrawiam

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3216

bartekw

I ranga
*
Nr użytkownika: 39.732

Bartek
Zawód: maturzysta

post 4/09/2008, 17:30 Quote Post

QUOTE(poliloli @ 2/09/2008, 17:39)
Wzajemnie.
A jak myślicie, na olimpiadę na ustnym wystarczy repetytorium do Liceum (Chmaj Sokół Wrona)? Czy podręczniki trzeba wszystkie umieć?
*

na okręg - ustne w zupełności wystarczy,ale oczywiście nie z Twojej epoki wink.gif

jeśli chodzi o podręczniki do XX wieku to pytanie pojawiało się również w zeszłym roku, ale po startowałem rok temu, skończyłem jako finalista epoka własnie XX wiek i polecić mogę, ponad to, co zostało podane:
H. Batowskiego " Między wojnami" wyśmienita pozycja jeśli chodzi o historie dyplomacji;
Sowy i Brzozy z wydawnictwa literackiego opasłą synteze Historia Polski 1918-1945, z tego co wiem ukazał się nowy podręcznik obejmujący historie PRL-u autorstwa A. Dudka i Z. Zblewski tytuł chyba "Utopia nad Wisłą " ( ale pewności nie mam)

jak oceniacie zmiany w regulaminie ? ja ciekaw jestem " weryfikacji punktowej" może się okazać że przejdą " bankowo" Ci mający 100 pkt ( wynik prawie nie osiągalny) i będzie wiele osób z wynikiem 92 pkt i ciekawi mnie bardzo jak podzielą tych z tym wynikiem, jeśli okaże się że jest ich za dużo ...

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3217

poliloli

II ranga
**
Nr użytkownika: 24.284

Pawel

post 4/09/2008, 17:42 Quote Post

bartekw - czyli uważasz, że na okręgową do ustnego wystarczy repetytorium... A do mojej epoki wkuwać podręczniki, czy czytać jakieś lektury raczej? Co do regulaminu - praca badawcza to coś podobnego jak w tamtym roku? Bo mi określenie "badawcza" kojarzy się bardziej z pracą na źródłach i ich opracowywaniem...

User is offline  PMMini Profile Post #3218

ewonka2

Nowicjusz
Nr użytkownika: 46.960

Iwona
Zawód: uczen

post 4/09/2008, 19:12 Quote Post

no mi to "badawcza" też się tak kojarzy.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3219

Gaius Julius Caesar

II ranga
**
Nr użytkownika: 35.122

Cezar

post 4/09/2008, 19:17 Quote Post

To kompletnie ie to co w zeszłym roku. Rok temu to siadałeś i pisałeś pracę na jeden z podanych tematów przez 3 godziny. Teraz najpierw idziesz na ustny. Jak dostaniesz co najmniej 4+ (42 pkt na 50 możliwych) to piszesz pracę badawczą na podany temat przez 2 tygodnie, korzystając z różnych źródeł. Przechodzisz dalej, jak otrzymasz z pracy 4+ (42/50). Dodam, że rok temu by przejść do 2 etapu wystarczyło uzyskać "tylko" 70 pkt (3+/4). Teraz jest to aż 84.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3220

Lukasz90

II ranga
**
Nr użytkownika: 35.885

post 4/09/2008, 20:34 Quote Post

Lektury zostawiam na koniec

Rok temu miałem oceny 3+ i 5, a mimo to nie przeszedłem dalej. Kiepski pomysł z tą pracą badawczą, zwłaszcza dla osob z małych miejscowości, gdzie daleko do osrodków i bibliotek uniwersyteckich. Ale trzeba przeżyćsmile.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3221

Baldwin89

III ranga
Nr użytkownika: 22.434

Jarek
Zawód: Student IHUW

post 4/09/2008, 20:50 Quote Post

Ufff dobrze, że to już za mną biggrin.gif
powodzenia dla obecnych uczestników OH !

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3222

bartekw

I ranga
*
Nr użytkownika: 39.732

Bartek
Zawód: maturzysta

post 5/09/2008, 5:57 Quote Post

QUOTE(poliloli @ 4/09/2008, 17:42)
bartekw - czyli uważasz, że na okręgową do ustnego wystarczy repetytorium... A do mojej epoki wkuwać podręczniki, czy czytać jakieś lektury raczej? Co do regulaminu - praca badawcza to coś podobnego jak w tamtym roku? Bo mi określenie "badawcza" kojarzy się bardziej z pracą na źródłach i ich opracowywaniem...
*

mnie wystarczyło repetytorium, z Twojej epoki przynajmniej na Dolnym Śląsku masz pytanie z lektur i pytanie wogóle z Twojej epoki : więc tu po pierwsze orientacja w lekturach i jakieś " opasłe" syntezy ; powiedz mi z jakiej epoki się przygotowujesz ?

co do pracy badawczej to tak jak to zostało zauważone będzie to odmienne od dotychczasowej formuły pracy z racji tego że piszemy ją w domu i mamy na jej napisanie więcej czasu; szkoda że nie podano przykładowych tematów i zasad oceniania, ale co do samego pisania " korzystanie z jednego podręcznika do plagiat, dwóch - porównanie a trzy to praca badawcza" wink.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3223

alice

Secrètement l'épouse de Louis XIV.
Nr użytkownika: 22.057

Franciszka d'Augbiné
Zawód: reine

post 5/09/2008, 15:34 Quote Post

Hm... zgłosiłam się na OH tegoroczną... U mnie w szkole zawsze jest wielu chętnych, więc etap szkolny jest rozgrywany regulaminowo... Czyli na 99,9% nie przejdę do kolejnego etapu smile.gif Ale spróbuję, zobaczę smile.gif
To mówicie, żeby do historii ogólnie korzystać z podręczników i repetytoriów, a do specjalizacji brać się za akademickie, tak biggrin.gif ?

A tak w ogóle to powodzenia i mam nadzieję, że będziemy jakoś współpracować smile.gif
Jeśli ktoś miał okazję startować kiedyś w "Losach zołnierza..." to nza klimat tych nocnych konferencji na GG i wzjamenego przepytywania... Niezapomniane przeżycia ^^

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3224

poliloli

II ranga
**
Nr użytkownika: 24.284

Pawel

post 5/09/2008, 18:15 Quote Post

bartekw - ja przygotowuje się z XX wieku. Wątpię, żeby u mnie w szkole były ustne, bo nigdy nie było... Ta forma pracy pisemnej się faktycznie różni od poprzednich i może zaskoczyć.

User is offline  PMMini Profile Post #3225

713 Strony « < 213 214 215 216 217 > »  
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2019 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej