Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
 
Closed TopicStart new topicStart Poll

> "okrągły Stół" Czy Magdalenka?, Wystawa w Rzymie.
     
dlspicy
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 491
Nr użytkownika: 35.424

 
 
post 25/02/2008, 14:51 Quote Post

Drodzy historycy.
W poniedziałkowym "Dzienniku" z 04.02.2008 roku, przeczytałem opis wystawy "Images of Europe", która przedstawiała wydarzenia z historii 27 państw UE.
Na naszej wystawie przedstawiono m.in. obrady "okrągłego stołu" i podpisano, uwaga..., MAGDALENKA (podkreślenie autora).
Moje pytanie jest następujące: czy nie uważacie, że życie czasami jest sprawiedliwe, prawda wyjdzie na jaw i sama się obroni, a kłamstwo ma krótkie nogi? Jestem świadomy, że są to pytania retoryczne, ale proszę udzielając odpowiedzi mieć je na uwadze i spróbować odnieść je do wystawy w Rzymie.
Liczę na gorącą dyskusję.
Pozdrawiam wszystkich.
 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
JerzyMS
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 523
Nr użytkownika: 36.861

Jerzy MS
Zawód: BANITA
 
 
post 4/03/2008, 16:17 Quote Post

QUOTE(dlspicy @ 25/02/2008, 14:51)
Drodzy historycy.
W poniedziałkowym "Dzienniku" z 04.02.2008 roku, przeczytałem opis wystawy "Images of Europe", która przedstawiała wydarzenia z historii 27 państw UE.
Na naszej wystawie przedstawiono m.in. obrady "okrągłego stołu" i podpisano, uwaga..., MAGDALENKA (podkreślenie autora).
Moje pytanie jest następujące: czy nie uważacie, że życie czasami jest sprawiedliwe, prawda wyjdzie na jaw i sama się obroni, a kłamstwo ma krótkie nogi? Jestem świadomy, że są to pytania retoryczne, ale proszę udzielając odpowiedzi mieć je na uwadze i spróbować odnieść je do wystawy w Rzymie.
Liczę na gorącą dyskusję.
Pozdrawiam wszystkich.
*




Znalazlem taka informacja:

"Planowany przyjazd Wojciecha Jaruzelskiego i Czeslawa Kiszczaka na konferencje zorganizowana przez University of Michigan w Ann Arbor - Michigan, 7-10 kwiecien 1999, nie nastapil.
W konferencji pod nazwa: "Wynegocjowany rozpad komunizmu. Polski okragly stol z roku 1989, dziesiec lat pozniej," mieli wziac udzial wyzej wymienieni organizatorzy stanu wojennego oraz organizatorzy "okraglego stolu". W wyniku reakcji tygodnika NASZA POLSKA w Polsce oraz akcji Polonii zagranicznej, glownie amerykanskiej - NOT WELCOME z udzialu w konferencji wycofali sie: Jaruzelski, Kiszczak, Lech Walesa, Czeslaw Milosz, Bronislaw Geremek, Zofia Kuratowska, Jacek Kuron, ks.Jozef Tischner. W ich miejsce zjawil sie sklad podrzednej kategorii typu: Stanislaw Ciosek, Aleksander Hall, Grazyna Staniszewska oraz Adam Michnik i Zbigniew Bujak.
Lagodna przeciwwage "politycznie correkt" spojrzenia stanowili Wieslaw Chrzanowski, Lech Kaczynski i bp.Alojzy Orszulik.
Zabraklo wsrod zaproszonych, ludzi ktorzy maja inne niz oficjalne, "politycznie correkt", spojrzenie na sprawe "okraglego stolu"."


Popatrz jak pisza:

"...stopniowo, krok po kroku..."

nastapila jedna z kolejnych "pierestrojek", przygotowana i wykonana na drodze do osiagniecia nowego ladu spolecznego swiata.

Prosze zwrocic uwage kto to byl:

Jaruzelski, Kiszczak, Lech Walesa, Czeslaw Milosz, Bronislaw Geremek, Zofia Kuratowska, Jacek Kuron, ks.Jozef Tischner. Stanislaw Ciosek, Aleksander Hall, Grazyna Staniszewska oraz Adam Michnik i Zbigniew Bujak, Wieslaw Chrzanowski, Lech Kaczynski i bp.Alojzy Orszulik.

Kogos moze dziwi, ze przy wladzy caly czas sa ci ktorzy byli przy okraglym stole

Ciekawe dlaczego zabraklo wsrod zaproszonych, ludzi ktorzy maja inne niz oficjalne, "politycznie correkt", spojrzenie na sprawe "okraglego stolu"?

Najwazniejsza zasada jest:

"Nic za darmo"

Wobec tego ja sie pytam:

Kto to wszystko sfinansowal?
Jaki mial okres zwrotu zainwestowanego kapitalu?
 
User is offline  PMMini Profile Post #2

     
dlspicy
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 491
Nr użytkownika: 35.424

 
 
post 5/03/2008, 10:47 Quote Post

Drogi JerzyMS.
Dziękuję za post i przyznaję, że mnie też to ciekawi, jak to jest: mamy w Polsce "demokrację", ale jeśli chodzi o problem "okrągłego stołu" to argumenty są tylko po jednej ze stron, a reszta to "oszołomy" (z góry przepraszam jeśli kogoś ten zwrot uraził).
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.
 
User is offline  PMMini Profile Post #3

     
JerzyMS
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 523
Nr użytkownika: 36.861

Jerzy MS
Zawód: BANITA
 
 
post 7/03/2008, 23:06 Quote Post

QUOTE(dlspicy @ 5/03/2008, 10:47)
Drogi JerzyMS.
Dziękuję za post i przyznaję, że mnie też to ciekawi, jak to jest: mamy w Polsce "demokrację", ale jeśli chodzi o problem "okrągłego stołu" to argumenty są tylko po jednej ze stron, a reszta to "oszołomy" (z góry przepraszam jeśli kogoś ten zwrot uraził).
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.
*




Edycja: Off-topic ścięty, o sprawach techniczno-organizacyjnych proszę komunikować się przez PM-ki, szczególnie jeśli kwestia dotyczy ostrzeżeń - przyp. Rothar

Temat jest bardzo ciekawy, ale ...

Na razie polecam :


KTO PODBURZA MNIEJSZOŚCI NARODOWE ?

Dziś już w skargi niemieckie o krzywdach doznanych na polskiej ziemi w Europie nie uwierzą.
Niech tylko oni swe zobowiązania w stosunku do naszych braci sciśle wykonują
i niech naszym mniejszościom w Niemczech będzie tak dobrze, jak wszystkim mniejszościom w Polsce. [...] Pamiętam dobrze z wojny światowej, że sami Niemcy mając przeciwko sobie [...] w armii rosyjskiej Niemców- obywateli rosyjskich [...]
stosowali do nich taką politykę: przez swoich agentów podjudzali przeciwko nim Rosjan, by sparaliżować ich działalność, zrazić i zmusić do uległości drogą siania nienawiści rasowej, kastowej i religijnej.

Obecnie Niemcy też tym sposobem walki nie pogardzają [...].


Stosują ten system do Niemców, jak i do innych mniejszości narodowych w Polsce.

Twierdzę, że ostatnie zajścia na Polesiu
- niewielkie, lecz charakterystyczne wystąpienia przeciwko policji państwowej podburzonych Poleszuków,
były dziełem obcych agentur [...].



Są to tylko próbne baloniki zorganizowanej akcji przeciwko Polsce,
ukute w laboratoriach generalnych sztabów niemieckich.



STANISŁAW BUŁAK-BAŁACHOWICZ, "PRECZ Z HITLEREM !
CZY NIECH ŻYJE HITLER !", WYD. INŻ. B. KRZYŻKIEWICZ, WARSZAWA 1933



Pozostaje pytanie:

W ktorych laboratoriach powstala Magdalenka?

Jesli ktos twierdzi ze to bzdura to przyjrzyj sie jego zyciorysowi.
Nawet nie potrafisz sobie w tej chwili wyobrazic jak wiele informacji mozesz z tego wyciagnac!:)

Ten post był edytowany przez Rothar: 7/03/2008, 23:17
 
User is offline  PMMini Profile Post #4

     
kLaudi
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 364
Nr użytkownika: 15.043

Zawód: BANITA
 
 
post 14/09/2008, 23:33 Quote Post

Okrągły Stół był teatrem...ale Magdalenka też była teatrem...A scenariusz transformacji demoKRADYCZNEJ mógł powstać
w dwóch laboratoriach"

- "laboratorium" Czesława Kiszczaka i służb wojskowych a następnie zaakceptowany został przez GRU
-zarys powstał w "laboratorium" GRU i przekazany został do dopracowania w szczegółach i wykonania Czesławowi Kiszczakowi

Następnie musiał zostać zaakceptowany przez zachód i przez polskich biskupów. No...później trzeba było jeszcze znaleźć kogoś z "opozycji" aby wspólnie przeprowadzic tę szopkę. Opozycja była potrzebna nie tyle komunistom, co zachodowi i biskupom, aby to wszystko zaakceptować "zachowując twarz".
Był w tym wszystkim element "spisku"...ale mały...przede wszystkim zwykła ludzka chciwość

Napisałem kiedys dłuższy tekst na ten temat:
http://www.historycy.org/index.php?showtopic=43762
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

     
Miro
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 339
Nr użytkownika: 8.085

Zawód: geodeta
 
 
post 10/01/2010, 17:20 Quote Post

QUOTE
"laboratorium" Czesława Kiszczaka i służb wojskowych a następnie zaakceptowany został przez GRU
-zarys powstał w "laboratorium" GRU i przekazany został do dopracowania w szczegółach i wykonania Czesławowi Kiszczakowi

A Ja - ciemny - nie miałem pojęcia komu zawdzięczam zmianę systemu. Mimo różnych niedomagań - obecny jest zdecydowanie lepszy niż komunizm.
Niech żyje GRU!!
Chodziłem - głupi - na różne demonstracje itd. - a trzeba było popierać Kiszczaka!. Dopiero kLaudi mnie oświecił!.
A Świstak zawija sreberka...

 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

     
Anakin
 

Premier RP wg Historyków.org
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.355
Nr użytkownika: 1.334

 
 
post 10/01/2010, 18:52 Quote Post

jako, że temat okrągłostołowy toczy się w najlepsze tutaj:
http://www.historycy.org/index.php?showtopic=14604

a ten ma średnio cokolwiek wspólnego z politykę międzynarodową - dlatego też zostaje zamknięty
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #7

 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Closed TopicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej