Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Dzieci ze związków mieszanych ?, Losy po wyzwoleniu
     
Joanna Rozmaryn
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 19
Nr użytkownika: 17.388

joanna
Zawód: uczen
 
 
post 8/05/2006, 22:18 Quote Post

Wiem ze kobiety w Norwegi po zakonczeiu wojny byly golone na lyso i wykluczane ze spolecznosci ,karane za zdrade.Niewiem czy wam wiedomo ze jedna z piosenkarek ABBY(ta czarna) byla takim dzieckiem udalo jej sie uciec do Szwecji.Czy macie inne informacje na temat traktowania matek ,dzieci i ojcow takich"wojennych romansow"?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
artur1944
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 160
Nr użytkownika: 15.305

 
 
post 9/05/2006, 19:22 Quote Post

Nie tylko w Norwegii golono na łyso kobiety, które romansowały z Niemcami. We Francji także stosowano ten sposób poniżania kobitek.
Pozdrawiam
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
1234
 

Wielki Wuj
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.630
Nr użytkownika: 4.636

 
 
post 9/05/2006, 21:19 Quote Post

A i u nas także
 
User is offline  PMMini Profile Post #3

     
elninio19krk
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 210
Nr użytkownika: 8.328

Zawód: Student
 
 
post 9/05/2006, 22:03 Quote Post

QUOTE(1234 @ 9/05/2006, 22:19)
A i u nas także
*



No jakże by inaczej nasz kolega 1234 musiał zabrać głos jaki to naród Polski okropny rolleyes.gif


Takie wydarzenia miały miejsce we wszystkich krajach pod okupacją niemiecką po wyzwoleniu, najczęściej dochodziło do nich w mniejszych miejscowośćiach i wsiach. W miastach zdarzało się to żadziej, ludzie po okropieństwach okupacji szukali zemsty na tych co dzięki kontaktom z okupantem mieli lepsze życie, było to złe, ale taka jest niestety ludzka natura...

Ten post był edytowany przez Net_Skater: 10/05/2006, 4:58
 
User is offline  PMMini Profile Post #4

     
1234
 

Wielki Wuj
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.630
Nr użytkownika: 4.636

 
 
post 9/05/2006, 22:23 Quote Post

Mnie zasadniczo chodziło, że jeszcze w czasie. Po to chyba mniej.
 
User is offline  PMMini Profile Post #5

     
elninio19krk
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 210
Nr użytkownika: 8.328

Zawód: Student
 
 
post 9/05/2006, 22:31 Quote Post

QUOTE(1234 @ 9/05/2006, 23:23)
Mnie zasadniczo chodziło, że jeszcze w czasie. Po to chyba mniej.
*




A czy to w sumie ważne po czy w trakcie?? Zbrodnia pozostaje zbrodnią, w czasie Wojny ci co walczyli niepotrafili uszanować tego, że sa tacy co niechcą walczyć mają żony dzieci i myślą o nich przedewszystkim, ja sam wpadłem już w sidła miłości i wiem, że chcąc chronić osobe którą kocham poszedbym na współprace. Choć jeszcze niedawno nietolerowałem kolaboracji, wiele osub tak własnie postępowało. Po za tym niewszystkie kobiety które miały dzieci z Niemcami były prostytutkami miłośc niewybiera na podstawie narodowości, i niepodobami się to jak z tymi kobietami postępowano.
 
User is offline  PMMini Profile Post #6

     
Szamil
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 54
Nr użytkownika: 19.614

Zawód: szary obywatel IV RP
 
 
post 14/07/2006, 14:03 Quote Post

QUOTE(Joanna Rozmaryn @ 9/05/2006, 0:18)
Niewiem czy wam wiedomo ze jedna z piosenkarek ABBY(ta czarna) byla takim dzieckiem udalo jej sie uciec do Szwecji.
*


A tu przypadkiem nie chodzi o tzw. obozy reprodukcyjne, czy ona nie była właśnie dzieckiem obozu? Nie wiem czy było to już stosowane, ale wiem że były takie plany.

W Polsce głowy golono, ale wpierw dane kobiety ostrzegano, zniechęcając do spotykania się z Niemcami (czy ja tego nie wyczytałem na tym forum confused1.gif)

A co do miłości z Niemcami - niektóre z owych kobiet wręcz się obnosiły publicznie z owymi "miłościami". Czytałem wspomnienia z tamtego okresu, opowiadajace jak to po gruzach powstańczej Warszawy - dwie, elegancko ubrane, Polki dumnie spacerowały z Dirlewangerem, sadystą, dowódcą oddziału złożonego z kryminalistów. Tu nie było mowy o "miłości", ewentualnie zboczeniu.
 
User is offline  PMMini Profile Post #7

     
Arbago
 

Pomorzanin
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.032
Nr użytkownika: 38.089

 
 
post 5/01/2012, 21:36 Quote Post

Co więc się działo z dziećmi ze związków mieszanych. Jakieś przykłady poza Anni-Fryd Lyngstad? Wiem, że niektóre niemieckie sieroty pozostawione w Polsce po wojnie polonizowano. Zmieniano im nawet nazwiska na polskie. Osobiście znam taki przypadek (człowiek ten wciąż żyje i nie pamięta już żadnego słowa po niemiecku).

Wiem, że pisząc w tym temacie bawię się w archeologa (ostatni post z 2006 roku), no ale cóż jeśli sprawa mnie interesuje.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

     
Alexander Malinowski
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 937
Nr użytkownika: 8.510

 
 
post 6/01/2012, 8:19 Quote Post

Nie zawsze. W GW była taka historia o Polce, która będąc na robotach u Niemca na Pomorzu wyszła za jego syna, ewakuowała się Gustloffem. Dziecko zginęło, ale jedno z ocalałych podaje się jej syna i mieszka z rodzina jej męża w Niemczech. Ona się uratowała i ...wyszła za mąż za Polaka.
Nikt nic jej nie zrobił. Musiała ładna być...




QUOTE(1234 @ 9/05/2006, 22:19)
A i u nas także
*


 
User is offline  PMMini Profile Post #9

     
balum
 

Sągorsi
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.867
Nr użytkownika: 46.347

 
 
post 6/01/2012, 19:01 Quote Post

QUOTE(1234 @ 9/05/2006, 22:19)
A i u nas także
*


U nas tematycznego problemu nie było, bo małzeństwa mieszane tj niemiecko-polskie były zakazane. Mogły byc co najwyzej dzieci, których bilogicznym ojcem był Niemiec, a matka Polka. Tylko tu wystarczyło, jak matka sie nie przyznała, by nie spotkac sie z ostracyzmem.
QUOTE
W GW była taka historia o Polce, która będąc na robotach u Niemca na Pomorzu wyszła za jego syna

To musiała dostac zgode od władz,po uznaniu jej za nordyczkę godną związku z Niemcem.
 
User is offline  PMMini Profile Post #10

     
Arbago
 

Pomorzanin
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.032
Nr użytkownika: 38.089

 
 
post 6/01/2012, 21:38 Quote Post

QUOTE
To musiała dostac zgode od władz,po uznaniu jej za nordyczkę godną związku z Niemcem.
balum

Mogła to być Kaszubka. Kaszubi w końcu zostali uznani niejako za prawie-Niemców - kategoria 3 volkslisty (Eingedeutschte).
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #11

 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej