Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
2 Strony  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Argentyna po 1945 roku - niewyjaśniony problem
     
krisuuu
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 7
Nr użytkownika: 94.479

 
 
post 26/07/2014, 19:15 Quote Post

Witam serdecznie,

Jestem tutaj u Was na forum, ponieważ dręczy mnie już pewna sprawa od bardzo długiego czasu, mianowicie chodzi o Argentynę po 1945 roku, czyli napływ emigrantów z Europy oraz byłych zbrodniarzy wojennych z III Rzeszy. Przejdę do sedna, w Argentynie zdecydowana większość jest rasy białej, praktycznie rasy czarnej można szukać ze świeczką w ręku i to jest spowodowane właśnie falą emigrantów z Europy, ale dlaczego w Argentynie wszyscy mają normalne nazwiska? Żadnych Mullerów, Schmidtów, Schneiderów, każdy ma normalne, hiszpańskie nazwisko, nawet nie spotkałem się z sytuacją, żeby jakiś Argentyńczyk miał Niemieckie korzenia..

Głupie przykłady, patrzę na skład Argentyny na mundialu, nazwiska: Fernandez, Mascherano, Messi, Di Maria, Romero, Aguero wszystko ok, patrzę na telenowelę Zbuntowany Anioł i nazwiska aktorów, Natalia Oreiro, Facundo Arana, Arturo Maly wszystko ok.. No więc gdzie się podziały Niemieckie "zasiewy"? Przecież od 1945 roku żyło może z 2 pokolenia, więc nie aż tak dużo, a nie wierzę, że Niemieccy zbrodniarze ciągle ukrywali się w górach i nie współżyli z tamtejszymi pięknymi kobietami.

Czy ktoś może mi wytłumaczyć mój problem?
 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
poldas372
 

X ranga
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 11.890
Nr użytkownika: 19.336

 
 
post 26/07/2014, 19:50 Quote Post

No cóż;
Adolf Eichmann legitymował się w Argentynie jako Ricardo Klement.

 
User is offline  PMMini Profile Post #2

     
krisuuu
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 7
Nr użytkownika: 94.479

 
 
post 26/07/2014, 21:03 Quote Post

Jeżeli chodzi o zmianę nazwisk, to akurat moja mama mnie naprowadziła na ten trop i z tym się zgadzam całkowicie, ale najbardziej zastanawiający jest fakt, że w dzisiejszych czasach praktycznie żaden Argentyńczyk nie ma Niemieckich rysów twarzy. Znam bardzo wiele osób urodzonych w Argentynie, bardziej gwiazdy filmowe i żadna z nich nie ma takich typowych Niemieckich rysów twarzy, a przecież po 1945 roku wyemigrowało kilkaset tysięcy żołnierzy i oficerów z Niemiec albo i nawet więcej. Praktycznie każdy jest biały i ma europejskie rysy twarzy (hiszpańskie, włoskie) i dziwi mnie to okropnie, ponieważ wokół tylu Państw takich jak chociażby Brazylia, gdzie jest bardzo wiele osób posiadających czarną skórę, w Argentynie zachowała się ta europejska domieszka.. Jak to możliwe?
 
User is offline  PMMini Profile Post #3

     
Konto Usuniete 12
 

Unregistered

 
 
post 26/07/2014, 21:12 Quote Post

krisuu
Gabriel Heinze-piłkarz
 
Post #4

     
poldas372
 

X ranga
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 11.890
Nr użytkownika: 19.336

 
 
post 26/07/2014, 21:24 Quote Post

Sprawdź ilu afrykańskich niewolników sprowadzono do Argentyny.
 
User is offline  PMMini Profile Post #5

     
krisuuu
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 7
Nr użytkownika: 94.479

 
 
post 26/07/2014, 21:29 Quote Post

No tak, można wymienić parę takich przypadków, a bardziej ludzi, którzy mają Niemieckie nazwiska, ale myślałem, że to będzie dosyć globalny problem w Argentynie i że ilość takich osób będzie stanowiła znaczny procent, a z tego co się orientuję, to takich osób jest mniej niż ćwierć procenta całej populacji w Argentynie.

Niemieckie rysy, czyli brzydkie, ostre rysy, kontury twarzy.

Typowy Niemiec:

http://soomaalidamaanta.net/ciyaaraha/wp-c...exit-167632.jpg

Znajdź mi jakiegoś znanego Argentyńczyka, która ma chociaż w połowie podobne rysy twarzy smile.gif

Odpowiadając na pytanie:

Sprawdź ilu afrykańskich niewolników sprowadzono do Argentyny.

No dobrze, ale wytłumacz mi to, dlaczego w Argentynie praktycznie każdy jest biały, mimo, że są w centrum kontynentu, w którym przeważają rasy czarne bądź pochodne?
 
User is offline  PMMini Profile Post #6

     
poldas372
 

X ranga
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 11.890
Nr użytkownika: 19.336

 
 
post 26/07/2014, 21:40 Quote Post

Poprawka;
Są na południu kontynentu.

Czytałeś coś o jeziorze Huemul i wyspą tak samo zwaną?
Tam sporo Niemców zgromadzono.

Edit;
QUOTE
Niemieckie rysy, czyli brzydkie, ostre rysy, kontury twarzy.
Niemcy za rządów Adolfa posiadali takie przyrządy ku badaniu kto jest rasy aryjskiej, a kto nie.

Ale jak można rozpoznać rysy niemieckie? - Nie rozumiem.

Ten post był edytowany przez poldas372: 26/07/2014, 21:48
 
User is offline  PMMini Profile Post #7

     
krisuuu
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 7
Nr użytkownika: 94.479

 
 
post 26/07/2014, 21:55 Quote Post

Czytałeś coś o jeziorze Huemul i wyspą tak samo zwaną?
Tam sporo Niemców zgromadzono.

No właśnie nie, chodziło o jakieś badania w latach 1945-55, ale co konkretnie one miały na celu? No chyba nie rozmnażanie Niemców po całej Ameryce Południowej smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #8

     
poldas372
 

X ranga
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 11.890
Nr użytkownika: 19.336

 
 
post 26/07/2014, 21:59 Quote Post

Ronald Richter. To niemieckie nazwisko.

Tam próbowano dokonać kontrolowanej reakcji termojądrowej.

Podejrzewam iż na tej wyspie byś doszukał się w tamtym czasie przewagi Niemców.
 
User is offline  PMMini Profile Post #9

     
krisuuu
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 7
Nr użytkownika: 94.479

 
 
post 26/07/2014, 22:05 Quote Post

Rozumiem, już sobie to mniej więcej poukładałem w głowie i mam pewne odpowiedzi, ale nurtuje mnie jeszcze jeden problem, mianowicie, dlaczego w Argentynie jest tak miażdżąca przewaga białej rasy w Państwie, które znajduje się w centrum Ameryki Południowej, gdzie panuje rasa czarna i pochodna?

Brazylijczycy, Chilijczycy i inni mają zakaz wjazdu?
 
User is offline  PMMini Profile Post #10

     
poldas372
 

X ranga
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 11.890
Nr użytkownika: 19.336

 
 
post 26/07/2014, 22:10 Quote Post

Argentyna nie znajduje się w centrum Ameryki Południowej.
 
User is offline  PMMini Profile Post #11

     
Boczek IV
 

INDOLOG
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.131
Nr użytkownika: 81.296

Boczek IV. von Kunstadt und Podiebrad
Stopień akademicki: Doktor Nauk
Zawód: STUDENT
 
 
post 27/07/2014, 16:19 Quote Post

Witam!

QUOTE
w dzisiejszych czasach praktycznie żaden Argentyńczyk nie ma Niemieckich rysów twarzy

Czy autor tego tematu patrzył w oczy każdemu obywatelowi Argentyny i teraz z czystym sumieniem może powiedzieć, że żaden Argentyńczyk nie ma "niemieckich rysów twarzy" cokolwiek to może znaczyć.
QUOTE
mają Niemieckie nazwiska, ale myślałem, że to będzie dosyć globalny problem w Argentynie i że ilość takich osób będzie stanowiła znaczny procent

Znaczny procent?
Wcześniej napisałeś:
QUOTE
kilkaset tysięcy żołnierzy i oficerów z Niemiec albo i nawet więcej.


QUOTE
zmianę nazwisk

Bo przecież lepiej było zostawić typowo niemieckie nazwisko i czekać, aż Mossad zapuka do drzwi rolleyes.gif

Ten post był edytowany przez Boczek IV: 27/07/2014, 21:11
 
User is offline  PMMini Profile Post #12

     
Konto Usuniete 12
 

Unregistered

 
 
post 27/07/2014, 16:42 Quote Post

poldas372
Tak, południe kontynentu.

Boczek IV
QUOTE
Bo przecież lepiej było zostawić typowo niemiecki nazwisko i czekać, aż Mossad zapuka do drzwi rolleyes.gif

laugh.gif


Poza tym, Chilijczycy, też są w miażdżącej większości biali.
Myślę, że duża liczba murzynów na północy A.Ł. wynika z faktu, że zwożono ich do pracy na różnorakich plantacjach (bananów smile.gif , kawy, trzciny cukrowej).
Przewaga rasy białej w Argentynie, to nic innego, jak skutek tego, że ludność tego kraju ma swoje korzenie głównie we Włoszech i w Hiszpanii.


Ten post był edytowany przez IacobusAureus: 27/07/2014, 16:43
 
Post #13

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.837
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 27/07/2014, 20:30 Quote Post

QUOTE
Niemieckie rysy, czyli brzydkie, ostre rysy, kontury twarzy.

Typowy Niemiec:

http://soomaalidamaanta.net/ciyaaraha/wp-c...exit-167632.jpg

Znajdź mi jakiegoś znanego Argentyńczyka, która ma chociaż w połowie podobne rysy twarzy smile.gif

Na bardzo śliski grunt wchodzisz, oczekując, że po obejrzeniu kilku twarzy będziesz w stanie rozpoznać narodowość biggrin.gif

QUOTE
dlaczego w Argentynie jest tak miażdżąca przewaga białej rasy w Państwie, które znajduje się w centrum Ameryki Południowej, gdzie panuje rasa czarna i pochodna?

Już Ci dwie osoby zwracają uwagę, abyś po prostu spojrzał na mapę. Argentyna nie leży w centrum kontynentu, to tak jakbyś pytał - dlaczego mieszkańcy Krakowa nie są w większości Mazowszanami, przecież Kraków leży w centrum Polski wink.gif.
Dlaczego nie ma w niej rasy czarnej? Bo nie było potrzeby jej tam sprowadzać w tak dużych ilościach jak np. w Brazylii czy południu USA. Klimat bardziej przyjazny dla białych oraz inny rodzaj prowadzenia gospodarki - wypas zamiast wielkich plantacji.

QUOTE
No tak, można wymienić parę takich przypadków, a bardziej ludzi, którzy mają Niemieckie nazwiska, ale myślałem, że to będzie dosyć globalny problem w Argentynie i że ilość takich osób będzie stanowiła znaczny procent, a z tego co się orientuję, to takich osób jest mniej niż ćwierć procenta całej populacji w Argentynie.

A skąd masz te dane? Na niemieckiej Wiki informują, ze jest to 3-4% spośród ok. 90% populacji.

QUOTE
Brazylijczycy, Chilijczycy i inni mają zakaz wjazdu?

Np. Chilijczyków wg spisu z roku 2001 było w Argentynie p. 212 tys.

QUOTE
Praktycznie każdy jest biały i ma europejskie rysy twarzy (hiszpańskie, włoskie)

Co i nie jest dziwne, jeśli potomków Hiszpanów jest tam ok. 29% a Włochów 36% spośród 90% populacji. Jeżeli potomkowie Niemców to tylko 3-4% to trudno oczekiwać, aby byli jakoś szczególnie widoczni wink.gif.
QUOTE
nawet nie spotkałem się z sytuacją, żeby jakiś Argentyńczyk miał Niemieckie korzenia..

Dużo znasz tych Argentyńczyków?
QUOTE
a przecież po 1945 roku wyemigrowało kilkaset tysięcy żołnierzy i oficerów z Niemiec albo i nawet więcej.

A skąd te dane o kilkuset tysiącach a może nawet więcej?

Sam najpierw piszesz, że osób niemieckiego pochodzenia jest w Argentynie
QUOTE
mniej niż ćwierć procenta całej populacji w Argentynie
, czyli powiedzmy jakieś 100 tys. spośród 42 mln mieszkańców a jednocześnie uważasz, że tuż po wojnie przyjechało tam kilkaset tysięcy albo i więcej Niemców? Nie masz wrażenia, ze prosta matematyka się nie zgadza? A jeszcze biorąc pod uwagę prosty fakt, ze w Argentynie w 1947 roku mieszkało niecałe 16 mln ludzi, to już w ogóle wychodzi jakiś kosmos wink.gif.
 
User is offline  PMMini Profile Post #14

     
Phouty
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.146
Nr użytkownika: 81.932

 
 
post 30/07/2014, 22:44 Quote Post

QUOTE(krisuuu @ 26/07/2014, 12:29)
Niemieckie rysy, czyli brzydkie, ostre rysy, kontury twarzy.
*



Wprawdzie niektóre z "rysów twarzy" są zakryte bluzką (a szkoda w tym konkretnym przypadku rolleyes.gif ),
to nawet ta niczym niezakryta i widoczna niemiecka brzydota w argentyńskim wydaniu mnie jakoś nie odrzuca. wink.gif

http://en.wikipedia.org/wiki/German_Argent...chmoll_crop.jpg

Nie wiem, może zboczony jestem, albo jakiś ukryty nazista i sam o tym nie wiedziałem? tongue.gif
http://en.wikipedia.org/wiki/German_Argentine

Dziwią mnie te pytania i co ważniejsze, te bardzo nieprzemyślane konkluzje użytkownika krisuuu.
A materiałów jest w sieci do wyboru i do koloru.
Oto skład genetyczny Argentyńczyków.

http://blogs.discovermagazine.com/gnxp/200...e/#.U9lbtONdXng
 
User is offline  PMMini Profile Post #15

2 Strony  1 2 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej