Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Cesarstwo Rzymskie Narodu Niemieckiego, Germanie.., Gospodarka, wydobycie, rzemiosło.
     
flc
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 2
Nr użytkownika: 32.395

 
 
post 10/05/2007, 20:33 Quote Post

Dzień dobry, a właściwie dobry wieczór...

Pracuję nad pewnym projektem i potrzebuje jak najwięcej informacji na temat plemion germańskich w okresie +- 900-1300r, któe zamieszkiwały tereny dzisiejszych Niemiec. Najłatwiej chyba dokonać tego na bazie Świętego Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego, chyba że się mylę, to proszę po prostu nie uwzględniać tej adnotacji wink.gif. Wszystko byłoby cacy, gdyby nie fakt, że nie potrzebuję dat, nazwisk władców i ogólnie szeroko pojętej polityki, ale aspektów gospodarczych. Jakie surowce wydobywali, w jakim rzemiośle się specjalizowali, jak wygladało życie ich życie gospodarcze, handel, et cetera. Nie mogę nigdzie znaleźć jako takich informacji na w/w temat. Czy mogą mi szanowni użytkownicy tegoż zacnego forum udzielić takowych informacji bądź nakierować na stosowne źródła (w języku polskim, najlepiej on-line) ?

Z góry dziękuję i pozdrawiam :-)

Edit:

Oj, zauwazylem że chyba w sąsiednim dziale traktujacym o społ. i gosp. powinnien znaleźć się ten topic. Najmnocniej przepraszam za tą drobną pomyłkę. Niemniej jednak, nie daleko pada jabłko od jabłoni i mam nadzieje ze zostanie mi ona wybaczona :-)
 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
Belfer historyk
 

VIII ranga
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 3.525
Nr użytkownika: 8.375

Pawel
Stopień akademicki: posiadam
Zawód: patrz nick
 
 
post 10/05/2007, 23:51 Quote Post

Jak się ma nazwa Święte Cesarstwo Rzymskie Narodu Niemieckiego do nazwy Niemcy w średniowieczu jest wyjaśnione na forum w odpowiednim temacie.
A co do gospodarki niemieckiej tego okresu to najlepiej poszukac w monografii Historia Niemiec autorstwa Czapliński, Galos, Korta (seria Ossolineum).
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej