Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Aleksy Aleksandrowicz Romanow, Tortury
     
Millady
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Nr użytkownika: 40.775

Patrycja Szymczyk
Zawód: uczen
 
 
post 29/01/2008, 22:31 Quote Post

Ojciec Aleksego, car Piotr I Wielki skazał go na tortury, po których następca tronu zmarł. Podobno na jego ciele znaleziono 40 śladów od knuta. Na lekcji historii profesor powiedział, że oprócz tych tortur zadał synowi jakąś "specjalną", której nawet kat odmówił wykonać. Car więc sam ukarał Aleksego. Według mojego nauczyciela ta kara była tak 'straszna', że on nie może nam tego opowiedzieć wink.gif Ktoś wie może jakie tortury stosowano na młodym Romanowie? Proszę o odpowiedź, to bardzo nurtujący temat...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
Elena
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 43
Nr użytkownika: 42.861

Zawód: student
 
 
post 16/03/2008, 16:27 Quote Post

Bez aleksandrowicz. Jesli był synem piotra I tzn, ze piotrowicz. Zginął w następujący sposob: ojciec skazał go pod pozorem zdrady na chłostę. Dostał wiele batów, które prawdopodobnie doprowadziły do jego śmierci. Są też inne hipotezy, że został otruty lub zamordowany w inny sposób. Inne rzeczy można między bajki włożyć. Przecież nie istnieją dokunety potwierdzające by ''dzwiną śmierć'' aleksego. jedno jest pewne zginął w roku 1718 17 lipca.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
Buka
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 3
Nr użytkownika: 35.857

mi
Zawód: uczen
 
 
post 11/09/2008, 16:22 Quote Post

A nikt na pewno nie wie, co takiego mógł Piotr I Wlk zrobić synowi? Bo od dnia, kiedy usłyszałam o tej jednej karze minął rok i nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat...:|
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

     
Cogitor
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 75
Nr użytkownika: 61.445

M. Domitius Cogitatur
Zawód: zyciowy
 
 
post 20/12/2009, 22:41 Quote Post

W. Gąsiorowski w książce "Królobójcy" podaje, że Aleksy został poddany torturze polegającej na wprowadzeniu w jego odbyt rozgrzanego do białości metalowego pręta...
Mało prawdopodobne i nieco dziwne, ale może właśnie o tę wersję chodziło Twojemu nauczycielowi tongue.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #4

     
Nicola663
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 5
Nr użytkownika: 62.393

Zawód: uczen
 
 
post 19/01/2010, 13:28 Quote Post

Ja również czytałam książkę "Królobójcy" i bardzo mnie to zaciekawiło. Wie może ktoś, czy są jakieś dowody na to ze historia "z prętem" miała naprawdę miejsce??
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

     
Cogitor
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 75
Nr użytkownika: 61.445

M. Domitius Cogitatur
Zawód: zyciowy
 
 
post 9/02/2010, 23:47 Quote Post

Dowodów jako takich Gąsiorowski nie ma. Osobiście wydaje mi się ta wersja z prętem nieco przesadzona, podobnie jak jedna z wersji na temat śmierci Katarzyny II - która miałaby umrzeć w skutek wycieńczenia po spółkowaniu z koniem.. tongue.gif
Ale wkluczyć niczego nie można, w końcu это Россия wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #6

     
farkas93
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.244
Nr użytkownika: 73.595

Zawód: student
 
 
post 4/09/2012, 21:20 Quote Post

QUOTE
Osobiście wydaje mi się ta wersja z prętem nieco przesadzona

Może być to wymysł, ale nie musi. Piotr I był przecież bezwzględnym władcą. Do dzisiaj tak naprawdę nie wiadomo jak umarł Aleksy. Serczyk twierdzi, że Aleksy został prawdopodobnie uduszony. Oficjalna wersja ogłoszona przez carat zaraz po śmierci Aleksego głosiła, że po wiadomości o tym, że został skazany na śmierć, carewicz postanowił się wyspowiadać i na krótko po spowiedzi zmarł nagle śmiercią naturalną. Ciekawy "zbieg okoliczności".

Ten post był edytowany przez farkas93: 4/09/2012, 21:25
 
User is offline  PMMini Profile Post #7

 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej