Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
4 Strony < 1 2 3 4 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Wybory prezydenckie w Republice Czeskiej, Po pierwszej turze
     
elchullogrande
 

Rewolucjonista
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.476
Nr użytkownika: 60.239

Daniel
Stopień akademicki: mgr hist. i fil. pol
Zawód: taka jedna
 
 
post 15/01/2013, 17:04 Quote Post

Artykuł z Faktu oczywiście standardowo przesadzony. Nikt chyba się nie łudził, że Franz wygra, nikomu chyba też zbytnio nie przeszkadzał jego udział w wyborach.
Nastroje wobec UE i euro? Podobnie jak w Polsce. Część gorąco za, część da się zabić, żeby wystąpić, część twierdzi, że jest ok, ale z okazji kryzysu unikajmy na razie głębszej integracji.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #16

     
Monsieur_Joseph
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 109
Nr użytkownika: 65.436

 
 
post 16/01/2013, 10:52 Quote Post

Nie o treść artykułu chodziło ale o zdjęcie smile.gif
Jakby taki gość został prezydentem to byłby ewenement na skale światową no ale z drugiej strony skoro lesbijki zostają premierami ( vide Islandia ) czy transseksualiści posłami ( vide Polska )? Cóż, postęp czy jak kto woli "postęp" smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #17

     
Thomuss
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 143
Nr użytkownika: 4.829

Stadhouder Republiki
Stopień akademicki: Poszukiwacz prawdy
Zawód: Antyfaszysta
 
 
post 16/01/2013, 10:57 Quote Post

Myślę, że pan Schwarzenberg byłby dobrym przeydentem Republiki Czeskiej.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #18

     
elchullogrande
 

Rewolucjonista
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.476
Nr użytkownika: 60.239

Daniel
Stopień akademicki: mgr hist. i fil. pol
Zawód: taka jedna
 
 
post 16/01/2013, 11:18 Quote Post

QUOTE(Thomuss @ 16/01/2013, 10:57)
Myślę, że pan Schwarzenberg byłby dobrym przeydentem Republiki Czeskiej.
*



A jakieś uzasadnienie? smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #19

     
Thomuss
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 143
Nr użytkownika: 4.829

Stadhouder Republiki
Stopień akademicki: Poszukiwacz prawdy
Zawód: Antyfaszysta
 
 
post 16/01/2013, 12:28 Quote Post

Oczywiście.

Karel Schwarzenberg jest człowiekiem uczciwym , nieskompromitowanym aferami korupcyjnymi.Ma znane nazwisko, obycie na salonach. Byłby może kimś w rodzaju arbitra, łagodzącego spory polityczne i godnie reprezentującego kraj. Przynajmniej tak mogę uważać, opierając się na tym co widzę w mediach rolleyes.gif . Poza tym jest pobożnym katolikiem , co z pewnościa przydałoby się Czechom jako świadectwo, że nawet w liberalno-ateistycznym kraju mogą ze sobą zgodnie współżyć ludzie o różnych światopoglądach. W Polsce akurat przydałoby się zrobić odwrotnie - do władzy powinna dojść partia liberalnych ateuszy aby nieco przewietrzyć narodowo-katolickie bagienko , w którym z upodobaniem się pławimy.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #20

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.903
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 16/01/2013, 12:41 Quote Post

QUOTE(Thomuss @ 16/01/2013, 12:28)
W Polsce akurat przydałoby się zrobić odwrotnie - do władzy powinna dojść partia liberalnych ateuszy aby nieco przewietrzyć narodowo-katolickie bagienko , w którym z upodobaniem się pławimy.
*


PO to narodowo-katolickie bagienko? confused1.gif Bez względu na rzeczywistość antykatolicką mantrę trzeba odklepać?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #21

     
Thomuss
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 143
Nr użytkownika: 4.829

Stadhouder Republiki
Stopień akademicki: Poszukiwacz prawdy
Zawód: Antyfaszysta
 
 
post 16/01/2013, 12:53 Quote Post

Jasne, PO to lewicowi liberałowie.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #22

     
elchullogrande
 

Rewolucjonista
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.476
Nr użytkownika: 60.239

Daniel
Stopień akademicki: mgr hist. i fil. pol
Zawód: taka jedna
 
 
post 16/01/2013, 13:37 Quote Post

Znalazłem wczoraj ulotkę zatytułowaną "Proc volit Karla Schwarzenberga?" (Dlaczego głosować na Karla Schwarzenberga)

Podano następujące argumenty:
- nie jest związany z żadnymi matactwami i skandalami politycznymi
- jest osobą uznawaną i respektowaną w całym świecie
- zna zarówno czeskie hospody, jak i pałac Buckingham
- jest człowiekiem z twardymi zasadami i charakterem
- całe życie interesy Republiki Czeskiej stawia nad swoimi własnymi
- jest gentlemanem z klasą i poczuciem humoru
- jest prawdziwym człowiekiem czynu, nie prawdziwym urzędnikiem
- polityka jest dla niego służbą dla kraju, a nie zarobkiem
- nie ma wstydliwej przeszłości
- nie jest populistą i nigdy nim nie będzie
- ma coś, czego brak innym kandydatom: charyzmę i dostojność


Ostatnimi czasy jakoś tak więcej Schwarzenberga na mieście. Ulotki, plakaty itd. Pojawiają się też nowe rzeczy. To dobrze, bo widok wielkiej twarzy Zemana na bilboardach i napis, że życzy cichych czeskich świąt (tzn. jakich? ateistycznych? tongue.gif) jest już nudny. Ostatnią nowością z Zemanem były plakaty z hasłem "Dlaczego nie powinniśmy wybrać Zemana" i odnośnikiem do jakiejś strony internetowej. Szybko one jednak zniknęły smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #23

     
Ježek
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 273
Nr użytkownika: 18.422

Jan
Stopień akademicki: phd
 
 
post 26/01/2013, 9:02 Quote Post

Widze, ze w Polsce sa te wybory interesujace.

Moze kilka wrazeń z ostatnich dni.
Swoja droga to jest kontynuacja walk Havel x Klaus, tylko centystyczny Havel ma kandydata prawicje i niemal klerofaszystyczny Klaus bylego premiera socjaldemokratów (obecnie socjalistom mocno szkodzacego)
Zeman sie stara pokazać te wybory jak starcie lewicje i prawicje, K.S. jak starcie uczciwego czlowieka z czlowiekem, ktori bral aktywny udzial w kilka aferach korupcyjnych. (wedlug tego sie decydowalem, w Czechach mamy parlamentarny system, prezydent nie ma wielu prawomocji).

Generalnie prowincja, starzy (i Morawy) jest za Zemanem, miasta, mlodzi (i Bohemia) za K.S.

Druga runda mocno podzielila czeski naród, pojawilo sie duzo klamstw (mlody Klaus zarzucal ojcu K.S. ze byl nazista, trzeba powiedzeć, ze rodzina Klausów zawsze miala problemy z faktami, ten ojciech stanal aktywnie w obronie miedzywojennej RCzS i dla tego jego majatki zostaly zkonfiskowane przez nazistów), brudu i idiockich argumentów - nie bede glosowal za K.S. bo jego przodek bral udzial w krucjatach przeciwko husytom - ilu waszych przodków brało udzial w krucjatach przeciwko husytom?
Ciesze sie, ze juz dzisiaj koniec, mysle jednak, ze wszystkie antagonyzmy szybko ucichna

Jak chyba widać, wczoraj glosowalem za K.S. lecz raczej z tego powodu, ze nie chce nastepnego Klause na zamku praskim, specjalnie nie przepadam z K.S. W pierwszej turze poparlem inna kandydatke. Boje sie jednak, ze przegra.

Tylko na marginiesie, K.S. mieszka w Čimelicích (Čimelice). Zeman byl v KSČ miedzy 68 i 70 r. kiedy go wyrzucili, obecnie czlonkowstwo w KSČ podczas praskiej wiosny ludziom nie szkodzi (Fischer wstapil w latach 80 "zeby mieć trabanta") Zona pierwszego prezydenta Masaryka byla amerikaninka i nie mówila jezykiem "swojego państwa".
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #24

     
karolz77
 

Wciąż młody wilk
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.197
Nr użytkownika: 62.745

KAROL
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Prekariusz
 
 
post 26/01/2013, 11:47 Quote Post

Niestety, dużo wskazuje na to, że mój faworyt K.S. przegra. Przed II turą wydawało się, że ma większe szanse niż Zeman ale stało się to co po cichu przewidywałem, choć nie pisałem o tym na forum.

Zeman zagrał na nacjonalistycznej nucie, przedstawiając K.S. jako obcy element, służący niemieckim interesom. Mam nadzieję, że nie wszyscy Czesi dadzą się na to nabrać, bo mnie osobiście byłoby wstyd gdyby prezydentem mojego kraju był Zeman - odpowiednik naszego Millera.
 
User is offline  PMMini Profile Post #25

     
konto_usuniete_28.02.16
 

Unregistered

 
 
post 26/01/2013, 13:24 Quote Post

QUOTE
bo mnie osobiście byłoby wstyd gdyby prezydentem mojego kraju był Zeman - odpowiednik naszego Millera.

Czemu wstyd normalna demokracja , BTW tez wolałbym księcia pana , dobrze mi się z dzieciństwa kojarzy vide :
http://www.youtube.com/watch?v=ddnUOYS9L3M

 
Post #26

     
kmat
 

Podkarpacki Rabator
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 10.084
Nr użytkownika: 40.110

Stopień akademicki: mgr
 
 
post 26/01/2013, 13:25 Quote Post

Jakby Zeman był odpowiednikiem Millera to nie byłoby jeszcze tak źle. Tylko że to Lepperem, a nawet trochę Giertychem zajeżdża. Może nie tak, jak ten szef SMERu ze Słowacji co zaczynał jako socjaldemokrata a skończył jako kumpel Mecziara, ale analogie widać.
 
User is offline  PMMini Profile Post #27

     
Ossee
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.501
Nr użytkownika: 65.050

 
 
post 26/01/2013, 14:00 Quote Post

Fakt. Miller da się strawić, ale połączenie Leppera z Oleksym...
 
User is offline  PMMini Profile Post #28

     
karolz77
 

Wciąż młody wilk
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.197
Nr użytkownika: 62.745

KAROL
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Prekariusz
 
 
post 26/01/2013, 14:44 Quote Post

QUOTE
Czemu wstyd normalna demokracja , BTW tez wolałbym księcia pana , dobrze mi się z dzieciństwa kojarzy vide :


Demokracja ale Kmat wyjaśnił dobitnie o co chodzi. No i Zeman chyba wygrał - a w każdym razie prowadzi wyraźnie.

 
User is offline  PMMini Profile Post #29

     
Ježek
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 273
Nr użytkownika: 18.422

Jan
Stopień akademicki: phd
 
 
post 26/01/2013, 15:28 Quote Post

No, chyba tyle: Nastepny archytekt korupcje i klientelyzmu z lat 90. prezydentem ČR.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #30

4 Strony < 1 2 3 4 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej