Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
4 Strony « < 2 3 4 
Closed TopicStart new topicStart Poll

> Nowe ,,białe plamy", Sprawa moderatora domniemane TW bezpieki
     
Marek Zak
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.880
Nr użytkownika: 72.286

Marek Zak
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Korpomiś & Pisarz
 
 
post 15/10/2012, 8:15 Quote Post

QUOTE
[=lucynabeata]
Moim zdaniem winni byli przede wszystkim funkcjonariusze, aparatczycy. Wkurza mnie, oni są czyści, piękni i bogaci, a ofiary mają się usprawiedliwiać.
/


Dokładnie To samo napisalem kilka postów wstecz. I zastanawiające, że nie budza wśród innych nawet części oburzenia, jak ofiary przemocy i szantażu UB.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #46

     
lucyna beata
 

niespotykanie spokojny bieszczadzki troll
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.245
Nr użytkownika: 43.086

Lucyna Psciuk
Zawód: przewodnik
 
 
post 15/10/2012, 8:16 Quote Post

Widzę przede wszystkim ludzi.
Poza tym martwię się, że to Ty możesz ponieść konsekwencje złamania regulaminu. Twoje odejście z forum spowoduj automatyczne moje zbanowanie, albo autozbanowanie. Byłoby mi przykro z tego powodu.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #47

     
chassepot
 

Tata Kubusia
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.660
Nr użytkownika: 4.559

Przemek Czarnecki
Stopień akademicki: wyksztalciuch
Zawód: zatwardzia³y ojkofob
 
 
post 15/10/2012, 8:30 Quote Post

QUOTE
Tak, ale dyskutując na temat postaci z historii najnowszej Polski, używa się z reguły ich prawdziwych nazwisk. Czy jest obowiązek robienia wyjątku, gdy dana postać z historii najnowszej jest użytkownikiem/moderatorem tego forum?


Co dociekania n/t jednego z użytkowników forum mają wspólnego z historią poza niewątpliwym faktem, iż SB funkcjonowała w okresie PRL oraz, iż korzystała ze źródeł w postaci TW? W jaki sposób owa wiedza może być wykorzystana do badań historycznych? Do tej pory mimo kilkudziesięciu wypowiedzi w temacie brak jest sensownej odpowiedzi na powyższe pytanie. W tej sytuacji meritum niniejszej dyskuski wykracza poza zakres przedmiotowy forum historycznego.

Poruszana była natomiast wyłącznie kwestia zaufania do użytkownika/moda. Darujcie Szanowni Koledzy i Koleżanki, ale nie widzę związku pomiędzy działalnością na forum oraz pełnieniem na nim jakiejkolwiek funkcji a faktem współpracy z organami bezpieczeństwa PRL-u. Ponadto regulamin forum jednoznacznie określa, iż wszelkie nieporozumienia na linii użytkownik - moderator bądź też zastrzeżenia do ich pracy są załatwiane poprzez PM-ki.

QUOTE
Poza tym zostało naruszone moje prawo do tego by wiedzieć , a Ty , jak widzę, ze wszystkich sił starasz się sprawę zbagatelizować i zmarginalizować i zastanawiam się czy wynika to li tylko z tego, że nie interesuje Cię to czy ktoś donosił czy nie. Oczywiście nie odmawiam Ci prawa do tego, ale mam prośbę byś Ty pozwolił mi dociekać prawdy skoro mnie ona interesuje.


Z czego Twoje prawo wynika? Jeżeli wyłącznie z widzimisię, bądź też z faktu opublikowania pewnej ilości postów o wysokiej wartości merytorycznej to jest to jedynie Twoja uzurpacja, którą narzucasz współużytkownikom, bowiem akurat konsekwencją tego uprawnienia (gdybyś rzeczywiście je posiadał) byłaby konieczość odpowiednich powinności innych użytkowników.


 
User is offline  PMMini Profile Post #48

     
Bartłomiej Rychlewski
 

naczelny opluwacz , wróg ludzkości postępowej
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.116
Nr użytkownika: 7.736

Stopień akademicki: mgr nauk tajemnych
Zawód: prawnik oprawca
 
 
post 15/10/2012, 8:48 Quote Post

[quote=chassepot,15/10/2012, 9:30]

CODE
Z czego Twoje prawo wynika? Jeżeli wyłącznie z widzimisię, bądź też z faktu opublikowania pewnej ilości postów o wysokiej wartości merytorycznej to jest to jedynie Twoja uzurpacja, którą narzucasz współużytkownikom, bowiem akurat konsekwencją tego uprawnienia (gdybyś rzeczywiście je posiadał) byłaby konieczość odpowiednich powinności innych użytkowników.


Prawo do poznania to prawo przyrodzone każdego człowieka i więcej tłumaczyć chyba nie należy. Historia agentury i jej wpływu na rzeczywistość podlega i podlegać będzie badaniom i historycznym i socjologicznym i trzeba się z tym po prostu pogodzić.


Droga Lucyno ! Kwiecie Bieszczadzki !!!
Dziękuję za dobre słowo - z forum odchodzić nie chcę, ale nie chcę także, a może jeszcze bardziej być traktowany jak dzieciak albo osoba ubezwłasnowolniona, a tak się czuję po akcji adminów i moderatorów.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #49

     
konto_usuniete_28.02.16
 

Unregistered

 
 
post 15/10/2012, 9:19 Quote Post

Herr Gott ,
co się Tutaj porobiło ?
 
Post #50

     
Delwin
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.951
Nr użytkownika: 30.421

 
 
post 15/10/2012, 9:32 Quote Post

Wątek dojrzał do zamknięcia. A co do "prawa do poznania": nijak nie jest ono równoznaczne z prawem domagania się odpowiedzi. Prawem zaś "drugiej strony" (kimkolwiek ona jest) jest na pytanie po prostu nie odpowiadać tudzież wysłać pytającego w poszukiwaniu odpowiedniego bananowca.
 
User is offline  PMMini Profile Post #51

     
Tromp
 

Młody wilk (morski)-gryzie!
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 19.217
Nr użytkownika: 55.658

Bart³omiej Kucharski
Stopień akademicki: Bêdzie po studiach
Zawód: Admiraal
 
 
post 15/10/2012, 9:43 Quote Post

QUOTE(chassepot @ 15/10/2012, 9:30)

*


Zgadza się, Przemku-nadto, gdy chodzi o naruszenie praw usera/moda (czy do nich doszło-nie wiem, wiem zaś, kto usunął ten wątek, samych okoliczności jednak nie znam i nie są moją sprawą), to jeśli ponoć pokrzywdzony user chciałby swych praw dochodzić, to winien robić to sam, bądź zarządzić petycję z prośbą do userów, którzy mieliby mu udzielić poparcia. Nie pamiętam takiej prośby ani na PM, ani na kanale ogólnym, więc bądź jest wszystko ok, bądź nie, bądź załatwianie sprawy jest w toku, ale poza naszą uwagą i oczyma-jeśli tak, to nie jest nasza rzecz.



Kolejno też zgadzam się z Jackiem, Michałem i Delwinem... Obawiam się, że z tego wątku, jeśli ma służyć li tylko do polowania na czarownice, o których nie wiadomo, czy nawet zioła lecznicze i grzyby zbierały, to nic dobrego z niego nie wyjdzie. Przykro natomiast, że tak się stało.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #52

     
monx
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.038
Nr użytkownika: 34.919

Zawód: prawnik
 
 
post 15/10/2012, 9:54 Quote Post

W tym temacie widac wszystkie negatywne konsekwencje szaleństwa lustracyjnego i lustracji "na dziko"- jedyny efekt bedzie pewnie taki ze szanowana osoba -moderator odejdzie z tego forum i i nie bedzie mozna poczytac jej kolejnych wpisów.

I dziwi mnie przypisywanie autorowi watku jakiejs nadzwyczajnej cywilnej odwagi- ja tu zadnej odwagi nie widze raczej bym sie zastanawiał jakie tej osobie motywy dzialania przyswiecały.
I licze na realna odwage cywilna w kwesii domniemanej pracy w CBA- moze kolejny watek powinien dotyczyc tego apektu tym bardziej ze tu wpływ na poglady jest wyraznie widocznya prasa juz o tym pisała http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/a...-bandziory.html

Ten post był edytowany przez monx: 15/10/2012, 10:16
 
User is offline  PMMini Profile Post #53

     
krakowiak
 

VI ranga
******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 839
Nr użytkownika: 19.494

maciej miezian
Stopień akademicki: magister
Zawód: muzealnik
 
 
post 15/10/2012, 10:24 Quote Post

Witam,
skoro już nastąpiła "reatywacja" tematu to korzystam z okazji, by zamieścić list "Woja" do moderatorów, który z powodu likwidacji wątku "Recoila"nie mógł się ukazać.


4/10/2012, 20:38 Report Post Quote Post

Po tygodniu nieobecności wszedłem na forum, i jak widzę była dyskusja na mój temat. Sprawa oczywiście dla mnie jest co najmniej przykra. Tłumaczyć wszystkich szczegółów nie zamierzam. Istotnie formułowano pod moim zdresem podobne oskarżenia - nie jestem tu zresztą wyjątkiem. W okresie, o którym mowa byłem szefem ZSP na uczelni - i zapewne z tej przyczyny byłem zapraszany na rozmowy ze "smutnymi panami", na zasadzie "albo przyjdzesz do nas, albo my po ciebie". Czy byłem dość ostrożny trudno mi oceniać. Jak sądzę z tych rozmów są notatki, co w nich jest, nie wiem. Szczegóły "współpracy" można pewnie zweryfikować, ja mogę tylko napisać, że nie są prawdziwe.
O lustrację nigdy się nie starałem - jak było, wiem, a z panami z SB spotykac się ponownie nie zamierzam.

W zaistniałej sytuacji rezygnuję z funkcji moderatora.

Wojciech Mazur

P.S.: Wyjaśnienie proszę o ile można dołączyć na koniec odpowiedniego wątku jako moją odpowiedź.

Na tym ta konkretna sprawa się dla mnie kończy. Jeśli chcecie rozważać dylematy etyczne dotyczące Moderatorów to już nie tutaj.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #54

4 Strony « < 2 3 4 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Closed TopicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej