Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
5 Strony « < 3 4 5 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Polańscy najemnicy Sinozębego
     
Arheim
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.974
Nr użytkownika: 70.627

Stopień akademicki: MS
 
 
post 2/07/2011, 7:57 Quote Post

QUOTE
A teorie wikińskie pochodzenia Polaków nie trzymają się kupy bo Normanowie jeszcze pod Hastings zsiadali z koni do walki. Trzy tysiące pancernych wikingów na koniach jako drużyna Mieszka

Skad wiesz ze walczyli na koniach nasi pancerni?
 
User is offline  PMMini Profile Post #61

     
Vapnatak
 

Od Greutungów i Terwingów zrodzony z Haliurunnae
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 8.441
Nr użytkownika: 26.201

 
 
post 2/07/2011, 10:00 Quote Post

QUOTE(jdel @ 1/07/2011, 23:52)
Tymczasem w literaturze lansuje się tylko jedną koncepcję i buduje się na niej wielopiętrową hipotezę o pochodzeniu Mieszka i jego drużyny ze Skandynawii:
„A na czele tej drużyny, bez wątpienia już, stał wybitny wódz i strateg, wikiński jarl, który, zdobył władzę nad Wielkopolską i ustanowił tam własną dynastię – szybko spolonizowaną – przybrał słowiańskie imię Mieszko.” (Zdzisław Skrok „Słowiańska moc” Iskry 2006, str. 89).

O Boże!
Powiedz mi, kto z poważnych badaczy buduje ów wielopiętrowe hipotezy w oparciu o koncepcję Skroka?

vapnatak
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #62

     
A.Mączka
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 579
Nr użytkownika: 55.481

Arkadiusz Maczka
 
 
post 4/07/2011, 22:14 Quote Post

bagratuni
QUOTE
Mam wrażenie, że znowu jakies fobie przez ciebie przemawiają...

Znowu? A kiedy niby przemawiały? Jakoś na razie u mnie żadnych fobii nie stwierdzono.
QUOTE

ad.1
Mam nadzieję, że nie będziesz w tym temacie używał określeń Duńczycy i podobnych, bo Duńczyków w tamtych czasach nie było.
Otóż, w przeciwieństwie do Polaków, byli. A jeśli nie Duńczycy to przynajmniej Danowie. A Polaków wówczas nie było; byli Polanie, Pomorzanie czy Mazowszanie - w różnym zakresie uzależnieni od Gniezna oraz Wiślanie, Lędzienie, Ślężanie itd. uzależnieni od Pragi.

Rozumiem Danowie w X w. stworzyli duńskie państwo narodowe. Dzięki za wykład, człowiek się uczy przez całe życie.
QUOTE
ad.2
A ja widzę coś sensacyjnego. Wielbiciele fantazji wypisywanych przez imć Skroka, zapłaczą się, co uważam za pozytywny wydźwięk tego odkrycia. Już słyszę ten lament: Jak to słowiańscy woje w Państwie duńskim, przeca to niemożliwe, o laboga, świat się wali!!!
Ależ kolego Mączka, to dla Was sensacja? Myślałem, że czekacie na odkrycie szczątków pitekantropa w Polsce, zawierających prasłowiańskie geny i lepiących praslowiańską (np. przeworską  ceramikę.

Ależ towarzyszu bagratuni, nie bądźmy pazerni, no bo przecież inni towarzysze patrzą nam na ręce-pitekantropy zostawmy innym bratnim narodom, niech se dorobią historię, mi starczy ino przeworski Słowianin.
QUOTE
ad.3
Powinieneś użyć zwrotu  "... o stosunkach piastowsko-skjoldungowskich...".
Powtarzasz się, a powtórki sa nudne.

Nieprawda. "Gwiezdne Wojny" mogę oglądać bez końca.
QUOTE
Tak samo jak domniemane wikińskie znaleziska w Polsce nic nam nie mówią o związkach między Polską a krajami Skandynawii. Może to byli uchodźcy, czy cóś.
A czy ja twierdzę inaczej? Kolega jakoś niezdrowo podnieca się Germanami w Polsce.

Tu się towarzyszu bagratuni mylisz sromotnie. Podnieca mnie tylko płeć przeciwna i tylko, jakby tu rzec, na zdrowy sposób.

 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #63

     
szapur II
 

X ranga
**********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 12.121
Nr użytkownika: 63.609

Stopień akademicki: magazynier:)
Zawód: student
 
 
post 4/07/2011, 22:53 Quote Post

CODE

mi starczy ino przeworski Słowianin

To szybciej zjawi się ten "pitekantrop" z gen. "słowiańskimi", tylko prof. Piontek będzie musiał zweryfikować, czy odpowiednie kości mają odpowiednie wymiary...
Poza tym, tow. Gomułka też czekał i się nie doczekał... Powodzenia! smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #64

     
welesxxi
 

Conan The Historian
*******
Grupa: Moderatorzy
Postów: 2.938
Nr użytkownika: 13.919

Stopień akademicki: mgr
 
 
post 7/07/2011, 15:56 Quote Post

"Niedawno przez duńskie i polskie media przewinęła się sensacyjna wiadomość jakoby drużynę króla Danii Haralda Sinozębego tworzyli Polacy. Jak to często bywa przy takich informacjach, prawda jest trochę inna."
Archeowieści - O słowiańskich drużynnikach króla Danii
 
User is offline  PMMini Profile Post #65

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.897
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 7/07/2011, 19:08 Quote Post

Właśnie sobie pomyslałem, ze można, idąc tokiem rozumowania niektórych userów, ogłosić, że Sinozęby był Słowianinem. Argumenty te same, co przy Mieszku- wikingu... rolleyes.gif wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #66

     
bagratuni
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 403
Nr użytkownika: 57.376

Zawód: BANITA
 
 
post 9/07/2011, 0:05 Quote Post

Towarzyszu Mączka, nie będę z wami dyskutował, bo to bez sensu. A to z wielu powodów, a m.in. takiego, że nie starcza wam intelektu by pojąć słowo pisane (to odnośnie Danów) lub też udajecie, że nie pojmujecie. Wy, towarzyszu Mączka, nie przyszliście tu dyskutować o przeszłości, tylko wypełniać jakąś misję odgermaniania naszej historii. A ja nie mam zwyczaju dyskutować z misjonarzami religii wszelakich (np. jehowców szczuję psami), bo z fanatykami się nie rozmawia, fanatyków się ignoruje. Więc pozdrawiam i bez odzewu.
 
User is offline  PMMini Profile Post #67

     
Kaczmarek
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 364
Nr użytkownika: 53.244

Marek Kaczmarek
Zawód: emeryt
 
 
post 9/07/2011, 9:41 Quote Post

QUOTE(welesxxi @ 7/07/2011, 15:56)
"Niedawno przez duńskie i polskie media przewinęła się sensacyjna wiadomość jakoby drużynę króla Danii Haralda Sinozębego tworzyli Polacy. Jak to często bywa przy takich informacjach, prawda jest trochę inna."
Archeowieści - O słowiańskich drużynnikach króla Danii
*



Podano tam też link do tekstu oryginalnej pracy.
http://au.academia.edu/AndresDobat/Papers/...tigation_of_the
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #68

     
A.Mączka
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 579
Nr użytkownika: 55.481

Arkadiusz Maczka
 
 
post 25/07/2011, 0:32 Quote Post

bagratuni
QUOTE
Towarzyszu Mączka, nie będę z wami dyskutował, bo to bez sensu. A to z wielu powodów, a m.in. takiego, że nie starcza wam intelektu by pojąć słowo pisane (to odnośnie Danów) lub też udajecie, że nie pojmujecie. Wy, towarzyszu Mączka, nie przyszliście tu dyskutować o przeszłości, tylko wypełniać jakąś misję odgermaniania naszej historii. A ja nie mam zwyczaju dyskutować z misjonarzami religii wszelakich (np. jehowców szczuję psami), bo z fanatykami się nie rozmawia, fanatyków się ignoruje. Więc pozdrawiam i bez odzewu.

Nie jestem żadnym towarzyszem bagratuni i nigdy nie byłem, ale w jednym masz rację. Dyskusja z tobą jest bez sensu, gdyż żyjesz w świecie mitów, w twoim przypadku, mitów germańskich. Misji żadnej nie mam, ale nie znoszę kiedy ktoś historię opiera na mitach a nie na faktach i z uporem maniaka, obrzucając innych dyskuntantów, co raz to bardziej wymyślniejszymi epitetami forsuje swoje teorie. Mnie interesują tylko fakty a nie pseudonaukowe teorie. BTW, musisz być okropnym mizantropem, skoro Świadków Jehowy szczujesz psami.
Jak przychodzili do mnie, to jak miałem czas to z nimi rozmawiałem a jak nie miałem czasu, to im dziękowałem za wizytę. Trochę więcej luzu bagratuni i więcej tolerancji dla osób o innych poglądach.
Kaczmarek
QUOTE
Podano tam też link do tekstu oryginalnej pracy.
http://au.academia.edu/AndresDobat/Papers/...tigation_of_the

Fajny artykuł. Ach, żeby u nas takie badania przeprowadzano...



Ten post był edytowany przez A.Mączka: 25/07/2011, 0:34
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #69

     
byk2009
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.472
Nr użytkownika: 53.819

Krzysztof Romanowski
Stopień akademicki: supremus
Zawód: stary dochtor
 
 
post 26/07/2011, 15:37 Quote Post

QUOTE(emigrant @ 7/07/2011, 19:08)
Właśnie sobie pomyslałem, ze można, idąc tokiem rozumowania niektórych userów, ogłosić, że Sinozęby był Słowianinem. Argumenty te same, co przy Mieszku- wikingu... rolleyes.gif  wink.gif
*

Powiedziałbym, że argumenty za słowiańskościa Haralda Sinozebego sa mocniejsze, niż za wikińskościa Mieszka.
Wystarczy wspomnieć, że jego żona była czystej krwi Słowianką z Obodrzyców, a sam Harald dokonał żywota w słowiańskim Wolinie. tongue.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #70

     
Domen
 

X ranga
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 9.437
Nr użytkownika: 14.456

Tomenable
 
 
post 9/10/2018, 14:59 Quote Post

Podbijam wątek.
 
User is offline  PMMini Profile Post #71

     
mlukas
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.565
Nr użytkownika: 99.991

Stopień akademicki: mgr
 
 
post 9/10/2018, 15:12 Quote Post

Widzę że nic w dyskusjach się nie zmieniło od lat:)
 
User is offline  PMMini Profile Post #72

     
Domen
 

X ranga
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 9.437
Nr użytkownika: 14.456

Tomenable
 
 
post 9/10/2018, 15:17 Quote Post

QUOTE(mlukas @ 9/10/2018, 15:12)
Widzę że nic w dyskusjach się nie zmieniło od lat:)


W jakim sensie? Podbijam bo może są jakieś nowe ustalenia (może jednak coś się zmieniło).
 
User is offline  PMMini Profile Post #73

     
Drożko
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 9
Nr użytkownika: 104.324

 
 
post 31/12/2018, 20:46 Quote Post

Tutaj jest poprawny link do artykułu: https://www.academia.edu/3511668/Who_was_in...lleborg_Denmark

Rzuca się w oczy, że wszystkie groby u Haralda Sinozębego (chrzest 965) są w orientacji wschód-zachód z twarzami w kierunku wschodnim. Czyli sami chrześcijanie.
Stwierdzenie o pochodzeniu wojowników jako Słowian z wybrzeży Bałtyku jest na wyrost: poziomy strontu są w tych rejonach podobne co dla Danii, więc są nieodróżnialni. Wyższe poziomy Sr87/Sr86 wskazują na pochodzenie spoza tych regionów:

Higher values appear in the older rocksof the Scandinavian Shield to the north and in the diverse geological landscape of CentralEurope

user posted image
 
User is offline  PMMini Profile Post #74

5 Strony « < 3 4 5 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej