Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
3 Strony < 1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Grupa krwi "B" - koczownicy
     
Janusz1945
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 244
Nr użytkownika: 22.362

Stopień akademicki: BANITA
Zawód: BANITA
 
 
post 28/12/2007, 13:44 Quote Post

QUOTE(Hrolf_Heruler @ 28/12/2007, 13:21)
Janusz 1945:

To babcia była s Posen?

I to by było na tyle jak mawiał Prof. Stanisławski!

-----------------

Coś sugerujesz ???!!!
*



Sugeruję, że polimorfizm genetyczny jest właściwy każdej grupie (populacji). Można go badać na różne sposoby. Twój sposób sugeruje,że są rodziny polskie i niemieckie. Jak ceramika germańska i słowiańska.
Chodziło Ci chyba o to, że babcia była pochodzenia niemieckiego?
Wówczas mówiła, że mieszka w Posen. Ale mogła pochodzić z rodziny mieszanej.

Jednak to co napisałeś wcale nie świadczy i tym, że zmienność genetyczna Polaków i Niemców jest taka sama, a częstości genów nie wykazują gradientów geograficznych. Migrują osobnicy, ale i migrują geny.
Już dzisiaj nikt nie mówi, że odziedziczył po dziadku kolor włosów, błękitna krew i zegarek.
A dlatego to by było na tyle.
 
User is offline  PMMini Profile Post #16

     
Hrolf_Heruler
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 59
Nr użytkownika: 39.082

 
 
post 28/12/2007, 14:40 Quote Post

Sądzę, że niewłaściwie interpretujesz moje posty.

Jestem daleki od twierdzenia, iż można wyodrębnić rodziny gentycznie niemieckie, polskie, czeskie, wenezuelskie, bądź czarno-górskie. Takie twierdzenie świadczyłoby o idiotyźmie...

Wspominając o "rodzinie niemieckiej" odnosiłem się do obywatelstwa i sądzę, że moja babcia miała więcej genów po swebach, niż po scytach, ale mogę się mylić smile.gif

Napisałem natomiast, iż intrygujące, pasjonujące wręcz, byłoby prześledzić przeszłość genetyczną pokolenie po pokoleniu, dochodząc do plemion barbażyńskich zamieszkujących europę, azję. Mieć możliwość poznanie udziału genów poszczególnych plemion we własnym genomie.

Mówimy też tutaj o grupach krwi. Ciekawa jest teoria, która wiąże poszczególne grupy krwi z obszarem ich powstawania - np. B = Koczownicy z podnóża himalajów. Ktoś, kto to opublikował, musiał bazować na badaniach i ciekwe jest, czy u sarmatów dominowała grupa krwi B, a czy u Gotów 0. Byłoby miło się dowiedzieć, nieprawdaż??
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #17

     
Janusz1945
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 244
Nr użytkownika: 22.362

Stopień akademicki: BANITA
Zawód: BANITA
 
 
post 28/12/2007, 15:07 Quote Post

QUOTE(Hrolf_Heruler @ 28/12/2007, 14:40)
Sądzę, że niewłaściwie interpretujesz moje posty.

Jestem daleki od twierdzenia, iż można wyodrębnić rodziny gentycznie niemieckie, polskie, czeskie, wenezuelskie, bądź czarno-górskie. Takie twierdzenie świadczyłoby o idiotyźmie...

To mnie uspokoiłeś!

Ale przez krzyżowanie potomkowie oddalaja się od przodków? Myślałeś o tym?
 
User is offline  PMMini Profile Post #18

     
Hrolf_Heruler
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 59
Nr użytkownika: 39.082

 
 
post 28/12/2007, 15:12 Quote Post

No właśnie - dlatego wykonanie takiej analizy genetycznej jest trudne lub nawet niemożliwe. Chyba podstawowym problemem jest brak posiadania przkrojowych baz danych, o których wspomniałem w poście nr. #9.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #19

     
Humerus
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 305
Nr użytkownika: 35.251

 
 
post 28/12/2007, 23:51 Quote Post

QUOTE(Janusz1945)
To mnie uspokoiłeś!


Ja z kolei wcale się nie czuję uspokojony...

QUOTE(Hrolf_Heruler @ 28/12/2007, 15:40)
Mieć możliwość poznanie udziału genów poszczególnych plemion we własnym genomie.
*



Kiedyś już byli tacy, którzy szukali prawdziwych genów germańskich i nic dobrego z tego nie wyszło.
 
User is offline  PMMini Profile Post #20

     
Janusz1945
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 244
Nr użytkownika: 22.362

Stopień akademicki: BANITA
Zawód: BANITA
 
 
post 29/12/2007, 0:32 Quote Post

QUOTE(Humerus @ 28/12/2007, 23:51)
QUOTE(Janusz1945)
To mnie uspokoiłeś!


Ja z kolei wcale się nie czuję uspokojony...

QUOTE(Hrolf_Heruler @ 28/12/2007, 15:40)
Mieć możliwość poznanie udziału genów poszczególnych plemion we własnym genomie.
*



Kiedyś już byli tacy, którzy szukali prawdziwych genów germańskich i nic dobrego z tego nie wyszło.
*


Też podejrzewałem ten wątek. Ale uznałem, że to było "zauroczenie" filmami na Discovery i wyszedłem miękko z tematu.
Ale Humerus dziękuje za czujność, bo licho nie śpi.
Archeologiczni znawcy genetyki ciągle coś generują!
 
User is offline  PMMini Profile Post #21

     
Hrolf_Heruler
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 59
Nr użytkownika: 39.082

 
 
post 29/12/2007, 2:13 Quote Post

Mhmm... To chyba mnie się przestaje podobać wasz tok rozumowania.

Mój dziadek skończył w obozie. Jego brat zginął zestrzelony nad Francją. Więc mam określony stosunek do nazizmu i ruchów socjalistyczno-narodowych oraz teorii aryjskich. Nie podobają mi się wasze sugestie.

Pomimo to, nadal jestem ciekawy i nie mam w tym zakresie orientacji genetycznej!!! Żenujące.

-------------------

Wracając do tematu, czy ktoś zna badania potwierdzające, iż grupa krwi "b" wywodzi się z ludów koczowniczych azji?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #22

     
Antiquus Equus
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 253
Nr użytkownika: 36.326

 
 
post 29/12/2007, 3:01 Quote Post

Szlag moze trafic jak czyta sie takie tematy. Grupa krwi ma malo wspolnego z okreslaniem kto od kogo pochodzi. Wystarczy troszke sie wysilic aby przeczytac ze np. wedlug najnowszych badan grupy krwi wyodrebnily sie 5-6 mln lat temu !!!!. Albo to ze grupa O jest dewiacja od normy wiec za cholere nie moze byc ona najstarsza. Ba istnieje mozliwosc ze to grupa A jest bazowa grupa.

http://www.scielo.br/scielo.php?script=sci...842004000100012

Zreszta dyskusja o grupach krwi nie ma nic wspolnego z historia, geneza slowian czy tez germanow, nomadami, rolnikami, archeologia itp.

Jezeli jest to mozliwe zwracam sie z prosba do adminow o przesuniecie tego tematu do jakiegos dzialu ogolnego np. na mownice

P.S Przepraszam za ton mojej wypowiedzi ale brak wiadomosci z jakiegos zakresu nie usprawiedliwia braku krytycznego podejscia. Naprawde nawet nie znajac sie na pewnych rzeczach i nie bedac specjalista mozna przy odrobinie checi przynajmniej potwierdzic czy dana teza ma jakies podstawy czy nie.
 
User is offline  PMMini Profile Post #23

     
marksakowski
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 21
Nr użytkownika: 42.202

 
 
post 31/08/2008, 20:20 Quote Post

Polacy sa najbardziej homogeniczna grupa ludnosciowa w Europie. Nie ma mowy o wymieszaniu sie na take skale na jaka panowie sugerujecie. Niemcy, Francuzi i inni w Europie moga nam zazdroscic. Ignorancja jest jak zaraza - roznosi sie.
 
User is offline  PMMini Profile Post #24

     
PanEdward
 

Od Greutungów i Terwingów zrodzony... i inne takie dyrdymaly
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.131
Nr użytkownika: 39.506

Stopień akademicki:
Zawód: BANITA
 
 
post 31/08/2008, 22:42 Quote Post

QUOTE(Hrolf_Heruler @ 24/12/2007, 14:50)
Mamy w Polsce istny kocioł genetyczny.


LOL! Zadziwiające, że wątek ten umknął wcześniej mojej uwadze.... naprawdę - niebywałe! elefant.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #25

     
cukier
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 229
Nr użytkownika: 43.925

Stopień akademicki: magister
 
 
post 31/08/2008, 23:16 Quote Post

Skoro jesteśmy taką homogeniczną grupą ludności, to dlaczego nie składamy się z samych jasnowłosych i niebieskookich, jak nas opisywano na początku średniowiecza?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #26

     
byk2009
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.472
Nr użytkownika: 53.819

Krzysztof Romanowski
Stopień akademicki: supremus
Zawód: stary dochtor
 
 
post 5/03/2009, 13:36 Quote Post

TOTALNA BZDURA !!!
1. Dziedziczenie głównych grup krwi jest proste jak budowa cepa i opiera się na starych prawach Mendla. Pod wzglądem genetycznym (nie fenotypowym) są tylko dwie grupy krwi „A” i „B”.
„0” oznacza tylko brak A i B. Obecnie nie określa się „A1” i „A2”.
Fenotyp „A” może być zarówno homozygotą AA jak i też heterozygotą A0, podobnie „B” może być BB oraz B0. To dlatego z matki A i ojca B może urodzić się dziecko zarówno A jak B jak też i 0, choć ten ostatni przypadek będzie zgodnie z prawami Mendla statystycznie rzadszy.
Nawet w przypadku gdy oboje rodzice mają grupę krwi „A”, lub oboje mają grupę krwi „B” to ich dzieci mogą mieć grupę „0”, jeśli rodzice będą genotypowo heterozygotami. Decyduje statystyka.
Dlatego teoria o B-koczownikach z Himalajów jest bzdurna.
2. Mleko, a tak naprawdę białko mleka, rozkładane są na przyswajalne aminokwasy przez enzymy wydzielane przez przewód pokarmowy. Białka mleka ludzkiego i białka mleka innych ssaków nieznacznie się od siebie różnią, jednak nie na tyle żeby to miało wpływ na działanie enzymu (choć wystarczająco do wywołania alergi na określony typ antygenu białkowego). Aktywność enzymu u wszystkich ludzi (podobnie jak u innych ssaków) jest największa po urodzeniu. W późniejszych latach życia, u ludzi niepijących mleka zanika. Jeśli zdarzy się, że osoba 30 letnia, która od 29 lat nie piła mleka jednak się go napije, to białko mleka nie będzie mogło być strawione, rozłożone na aminokwasy i przyswojone. Wtedy też, w przewodzie pokarmowym pod wpływem obecnych tam bakterii niestrawione białko ulega procesom gnilnym, co objawia się ciężkim zatruciem pokarmowym. Grupa krwi nie ma tu nic do rzeczy.
Dlatego teoria o „mlekopijcach” z Himalajów jest bzdurna.
Dla historyków polecam historię spotkania Wikingów z Indianami na Nowej Funlandii.
Pozdrawiam.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #27

     
Piast anonim
 

Młody Lisek dla odmiany
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.749
Nr użytkownika: 55.424

Stopień akademicki: BANITA
Zawód: BANITA
 
 
post 4/06/2009, 20:39 Quote Post

"Interesujący przyczynek do badania pochodzenia Basków dają studia nad grupami krwi. Otóż gen grupy krwi B praktycznie u nich nie występuje, zaś częstość występowania grupy krwi 0 jest najwyższa w Europie. Ok. 35% ludności baskijskiej ma grupę krwi Rh-, podczas gdy w Europie czynnik Rh nie występuje w około 15 przypadkach na 100."

 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #28

     
byk2009
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.472
Nr użytkownika: 53.819

Krzysztof Romanowski
Stopień akademicki: supremus
Zawód: stary dochtor
 
 
post 5/06/2009, 8:49 Quote Post

QUOTE(Piast anonim @ 4/06/2009, 20:39)
"Interesujący przyczynek do badania pochodzenia Basków dają studia nad grupami krwi. Otóż gen grupy krwi B praktycznie u nich nie występuje, zaś częstość występowania grupy krwi 0 jest najwyższa w Europie. Ok. 35% ludności baskijskiej ma grupę krwi Rh-, podczas gdy w Europie czynnik Rh nie występuje w około 15 przypadkach na 100."
*

Częstsze występowanie cechy fenotypowej w określonej populacji, tak jak w tym przypadku grupy krwi "B" u Basków, może świadczyć o względnej izolacji danej populacji. Przy czym taka izolacja może być zarówno faktyczna, np. populacja na wyspie, jak też kulturowo-religijna, np. Żydzi w krajach europejskich. Widocznie Baskowie z jakichś powodów (pewnie obyczajowych?) nie krzyżowali się zbyt często z sąsiednimi populacjami. W takich "izolacyjnych" warunkach, w mniejszych populacjqch, na zasadzie czysto statystycznego dryftu genetycznego, pewne geny kodujące cechy fenotypowe rozprzestrzeniają sie bardziej, inne z kolei zanikają. W takich izolowanych populacjach, ujawniają się również pewne geny kodujące cechy recesywne, często negatywne (np. genetycznie uwarunkowane choroby), które batrdzo rzadko lub wcale nie występują w populacjach nieizolowanych (np choroba Tay-Sachsa u Żydów aszkenazyjskich).
W populacjach wielkich, nieizolowanych, wszystkie cechy fenotypowe, w tym oczywiście i grupy krwi, rozkładają się w miarę równomiernie, zgodnie ze rozkładem statystycznym .
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #29

     
Piast anonim
 

Młody Lisek dla odmiany
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.749
Nr użytkownika: 55.424

Stopień akademicki: BANITA
Zawód: BANITA
 
 
post 7/06/2009, 18:46 Quote Post

byku podałeś zasady dziedziczenia grup krwi a następnie stwierdziłeś że teoria o b koczownikach to bzdura w rużnych populaciach są rużne proporcie g.k i jest to fak znany niedużo krucej od samych grup a basków podałem jedynie za przykład
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #30

3 Strony < 1 2 3 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej